4 Roomschnitzels 2.80 4.00 Gèsselse stoofpot r\vi 140 Slagerij J» van Zon-Reyrink 1.S» 1.5» 24ste Stoomdag bij Louwman Collection in Raamsdonksveer Klein Karwei 521 24 23 Op zoek naar vrijwilligers Geen doorsnee pastoraal werker (Uit het Bisdomblad) Tijdelijk te huur: Voor de allerliefste geboortekaartjes... Bourgondische SAEfDE VAN DE WEEK uit eigen keuken: Rootven 3 - Moergestel Enquête openbare speelplekken lapjes 4 stuks 5.00 PRIJS! Rootven 42A - Moergestel 6 Worstenbroodjes voor 1.63 Beide woningen zijn direct te aanvaarden. I X, Gestoffeerde woning. Huurprijs 725,- per maand, excl. gas/ water/elektra. Resultaten Inlichtingen: Van den Elzen Garantiemakelaars B.V., Baerdijk 22-24, 5061 GG Oisterwijk, tel. 013-5285285. Geen formulier ontvangen? Op tafels met een lengte van in totaal maar liefst 450 meter tonen circa 250 modelbouwers uit binnen- en buitenland honderden stoommodel- len. Vele modellen zijn werkend te zien en de bouwers ervan zijn altijd bereid u de nodige uit leg te geven over de werking en de bouw van het model. Ook zijn er modellen met hete lucht motoren, die draaien op bijvoorbeeld de warmte afgifte van een kop hete koffie. Door het demon streren van de modellen wordt de vergane glo rie van stoom als aandrijfmechanisme levend gehouden. Rauwe ham 100 gram Gek. ham 100 gram Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 Klein Karwei is te bereiken elke maandag- en donderdagochtend tussen half 10 en half 12, op bovenstaand telefoonnummer. Op andere dagen kan men een boodschap inspreken via de voice-mail. Men kan zich ook opgeven bij het Steunpunt Vrijwilligers, telefoonnum mer 528 40 80. Zondag 14 maart a.s. Zondag 14 maart organiseert N.V.M. Stoomgroep Zuid in samenwerking met de Louwman Collection voor de 245te keer de internationale Stoomdag in Raams donksveer. Een unieke gelegenheid wordt geboden om diverse stoommodellen te bewonderen tussen de antieke automobielen en motorfietsen van de Louwman Collection. 500 gram RIJDENDE TREIN Als de weersomstandigheden het toestaan wor den er buiten op diverse breedten spoorlijnen uitgelegd, waarop de modelstoomtreinen voor zien van passagiers rondjes rijden. Onder andere LOCATIE EN PRIJS De locatie van de stoomdag op zondag 14 maart is bij de Louwman Collection te Raamsdonks veer, Het museum is gelegen aan de A27, Breda -Gorinchem, afrit 20. Op het terrein is voldoen de gratis parkeergelegenheid. De entree be draagt voor volwassen 6,00 euro. Kinderen tot en met 12 jaar betalen 3,00 euro. Theo Schepens hier samen met Mgr. Lescrauwaet tijdens de openluchtviering. Pastoraal werker dr. Theo Schepens (56) houdt kantoor in het parochiecentrum van de Johannes’ Onthoofding in Moer gestel. Hij studeerde sociologie, waarin hij tevens promoveerde, en ook theolo gie. Sinds drie en een half jaar werkt hij parttime in de parochie en voor net zo’n part als docent aan de Theologische Faculteit in Tilburg. Bovendien doceert hij op het seminarie Bovendonk. Zijn ’roeping’ kwam voort uit het vrijwilli gerswerk dat hij deed in de Willibrordus- parochie in Berkel (bij Enschot), waar hij woont met vrouw en twee kinderen. Schepens krijgt veel ruimte om zaken te veran deren. ”Als er draagvlak voor is. Maar het is be- langrijker om er voor de mensen te zijn, als eerste aanspreekpunt. Daarom: als ik hier ben, ben ik er ook. Ik ben makkelijk bereikbaar voor mensen. Ook ’s-avonds ben ik nogal eens aan het werk voor de parochie. Pastoor Harry van den Tillaart doet de sacramenten. En hij heeft ook bijna alle uitvaarten, omdat zijn deel tijd wat flexibeler is dan die van mij. Mensen gaan namelijk in de ene helft van de week dood en worden begraven in de andere helft van de week. Mijn baan op de faculteit is geconcen treerd in drie dagen.” Desondanks is zijn pas toraal werk een beperking voor zijn weten- Tegen het einde van 2004 zal het vijf jaar geleden zijn dat Klein Karwei is gestart met haar activiteiten voor en door senioren. Het eerste lustrum dus! inn Ame»**cain 100gram Daarom doen wij hierbij een beroep op vijfen- vijftig-plussers die gestopt zijn met werken. Onder hen zijn er zeker die thuis goed kunnen omgaan met boor, hamer, zaag, schroeven draaier en dergelijke, en dat ook wel bij een ander willen doen! Wie dit leest en denkt: ”Dat is ook wel iets voor mijwordt van harte uitgenodigd. Klein Karwei te bellen. De telefoniste zal dan een af spraak maken voor een kennismakingsgesprek. Ook jongere mensen die over enige vrije tijd kunnen beschikken, zijn welkom. Ruim twintig vijfenvijftig-plussers (m/v) staan klaar om anderen van dienst te zijn. Een aan tal van hen al vanaf het eerste uur. Senioren die gestopt zijn met werken, maar die toch actief en sociaal bezig willen blijven. Ervaren en handig in het opknappen van aller lei ”doe-het-zelf-karweitjes”, in en om het huis. En zij zijn bereid om dat op een ochtend of mid dag ook voor anderen te doen. Er wordt hulp geboden aan alle senioren en mensen met een handicap, die niemand kunnen vinden voor het opknappen van een karweitje, dat van belang is voor veiligheid en wooncomfort. In de loop der jaren is het aantal vijfenvijftig- plussers in de gemeente Oisterwijk alleen maar toegenomen. Er wordt ook steeds vaker gebeld naar Klein Karwei! Tot nu toe kon steeds hulp geboden worden. Maar ook de huidige medew erkers worden ouder; uitbreiding van het team is dan ook dringend noodzakelijk. het model van de Bello, welke als echte stoom machine nog steeds rijdt op het traject Hoorn -Medemblik is hier uitgezet op een spoorbreedte van 89 mm. Kinderen kunnen op deze trein met een machinist een rondje maken. NEDERLANDSE VERENIGING VAN MODELBOUWERS Op een gerenommeerd evenement met een zo lange traditie als de Stoomdag ontbreekt uit eraard de Nederlandse Vereniging van Model bouwers niet. Op al uw vragen aangaande deze schitterende hobby kunnen zij u antwoord geven. Ook zijn alle belangrijke Nederlandse verenigingen op het gebied van stoom vertegen woordigd. Op basis van foto’s, tekeningen en metingen kunnen zij u op weg helpen om een model te bouwen. Ook uw jarenlange zoek tocht naar ontbrekende onderdelen kunt u mo gelijkerwijs staken als u bij een van de vele stands bezoekt van aanbieders van speciale ge reedschappen, plaatjes messing, modelboutjes en allerlei andere onderdelen. Van uw specialiteitenslager; Nasi - Bami - Spaghetti - Stoofvlees - Babi Pangang - Varkenshaas/kip-rol- lade in bruine room saus - Kip Stroganoff - Fricandeaureepjes in paddestoelensaus - Diverse aardappel schotels - Gebr. kip- saté’s - Kant-en-klare maaltijden etc. etc. Appartement (plm. 90 m2), verdeeld over 2 verdiepingen. Huurprijs 800,- per maand, incl. gas/water/elektra. schappelijk werk. ’’Anders om ook. Je kunt niet voluit in het pastoraat werken en ook niet alle tijd nemen voor studie en onderzoek. Ik ben daardoor ook geen doorsnee pastoraal werker.” Schepens heeft na zijn the ologiestudie een pastorale opleiding gedaan, ’’want je weet maar nooit.” Maar pas drie jaar geleden, toen hij gedeeltelijk werd wegbe zuinigd aan de faculteit, kwam de vraag: wat nu? ”Wat ik aangeboden kreeg, interesseerde me niet. Maar het pastoraat bleef hangen. In Berkel had ik als vrij williger onder de titel Pastoraal Coördinator de parochie een half jaar lang draaiend gehouden, toen de pastoor naar Santiago de Compostela pelgrimeerde. Dat ging me goed af en ik vond het leuk werk..” Die twee argumen ten zijn de grond voor zijn bevlogenheid. ’’Dui delijk. Het is dankbaar werk. De mensen zijn heel erkentelijk voor de meest simpele dingen: dat je langs komt, dat je belangstelling toont. Maar ook de intentie waarmee je dingen doet, wordt gewaardeerd. Voor de mensen ben ik pastor, herder, ook al zien ze het verschil met de pastoor wel. In die zin maakt het wat uit of er een vrijwilliger langskomt of ik.” Een van de dingen die hij organiseerde zijn de Mariavie- ringen in Moergestel. ”In het Mariajaar was er een dekenaal initiatief om in mei het rozen kransgebed te bidden in diverse kapellen. Nu, in Oktober, trekken we rozenkransbiddend naar de kapellen van Moergestel. Een soort bedevaart in je eigen plaats. Dat is iets nieuws in de sfeer van het gebed. Ik vind dat die dingen er best mogen zijn en aan de goede opkomst te zien, lijkt er ook enige affiniteit mee te zijn bij de mensen.” In de organisatie van de parochie ligt veel werk voor Schepens, maar hij is niet degene die al die vergaderingen leidt. Verder zit hij in de werkgroepen Ziekenbezoek, Liturgie en Publiciteit en in de Raad voor Diaconie; en hij heeft de leiding van de vormselvoorberei ding. Aandrang om sacramenten toe te dienen, heeft hij niet. ”Ik hoef mijn identiteit daar niet vandaan te halen.” (Door: Kees van Hasselt) 1 kg Gehakt of 1 kg Verse worst per kilo 5*1 5 ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON (013) 513 1769 PAGINA 6 DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG De gemeente Oisterwijk is momenteel bezig met een onderzoek naar de openbare speelplekken binnen de gemeente. Wij zijn benieuwd naar de mening van kinderen en hun ouders over de speelplekken in hun wijk. Daarom worden deze week via de openba re basisscholen, kinderdagverblijven en peuterspeelzalen enquêteformulieren verspreid. De enquêteformulieren dienen uiterlijk woensdag 17 maart a.s. binnen te zijn bij de gemeente Oisterwijk. De resultaten van dit onderzoek zullen als input dienen voor het gemeentelijk speelplan. Dit speelplan zal vanaf september 2004 kunnen worden ingezien bij de gemeente. Heb jij - als kind uit groep 5, 6, 7 of 8 - geen enquêteformulier ontvangen of heeft u - als ouder(s) van een kind van 2 t/m 12 jaar uit de gemeente Oisterwijk - geen enquêtefor mulier ontvangen? Dan kan dit opgevraagd worden door een e-mail te sturen naar annemarie.vander.aa@oisterwijk.nl of te bellen naar 013-5291130. Inleveren enquêteformulier 17 maart a.s. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 MAART 2004 MAANDAG EN DINSDAG: Ham burgers 4 stuks w I 1 kilo Speklappen I 4.55 IEDERE WOENSDAG: *9 4 E

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 6