Hitachi Schroefmachine DS12DVF met kunststof koffer, oplader, 2 batterijen, bitset en zaklamp Een ’must’ voor iedere kunstliefhebber! Doe Het Zelf Centrum op 't Hoog Udenhout onder Zeil Doe mee aan de Diensten veiling van het SMC NU TIJDEUlK MET gratis I DIGITALE camera Müziekvrienden opgelet! 2 galerie de verdieping In memoriam oud-wethouder Theo Mulders DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 Informeer naar het bijzonder aantrekkelijke advertentie-aanbod! Fax: 513 2871 of e-mail: buro76@tvolmail.nl Ook tegen aktieprijs 9,6 en 14,4 V leverbaar. OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag: 8.00-12.00 en 13.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 Woensdag 24 maart verschijnt de Lente-editie van ’De Gèsselse’ PAGINA 5 J 1 r M O t 1 1 3 1 r 1 1 De werkzaamheden van de voorzitter zijn: 1Voorzitten van de ledenvergaderingen bestuursvergaderingen 2. Openen van concerten 3. Functioneringsgesprek voeren dirigent instructeur 4. Contactpersoon Gemeente Bossche Bond Sponsoren (Ouders) muzikanten 5. Eindverantwoordelijke muziekvereniging 6. Ziet erop toe dat alle jaaractiviteiten daadwerkelijk worden uitgevoerd. Tevens vraagt de vereniging een beschikbaarheid van drie jaar en wordt er van de voorzitter verwacht dat hij of zij bij de activiteiten van de vereniging aanwezig is. Denk hierbij aan de repetities (minimaal lx in de 2 weken), serenades, concerten, etc. Voor informatie en reacties kunt u zich tot 26 maart 2004 in de avonduren richten tot: Mw. B. Erven, De Aanstede 3, 5066 XT Moergestel, Tel. 013-513 0337 of Dhr. F. van der Poel, Rootven 10c, 5066 AW Moergestel, Tel. 013-513 2832. 5 3 Namens het gemeentebestuur van Oisterwijk, De burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann i i O” o Muziekvereniging ’Prinses Juliana' is op zoek naar een enthousiaste, sprankelende persoonlijkheid, die het een eer en een uitdaging vindt om de nieuwe DOOTZlttCFvan de vereniging te worden. F0//// Op 27 en 28 maart 2004 vindt Udenhout Onder Zeil weer plaats. Dit jaar is het al weer het zesde jaar en het zal wederom zal de tent op zijn kop gezet worden. Het is een muziekfestijn dat wo’rdt geor ganiseerd door KPJ Ude.nhout. Het grootschalige evenement vindt plaats in een grote verwarmde feesttent aan de Handelsweg te Udenhout. Op zaterdag 27 maart is het programma met name gericht op een jong feestend publiek. Er zijn optredens van Soulvation, Do, Band Zonder Banaan en Disco Coenio zorgt voor de verdere muzikale omlijsting. Het programma van zondag 28 maart is afge stemd op een breed publiek, voor jong en oud. Er zijn die dag optredens van Peter Smulders, Henk Wijngaard, One Two Trio, Die Lustige Schlager Freunde en de Bogus Brothers. Ook Disco Radio Fantasy FM zal dan zijn opwach ting maken. Kaarten voor Udenhout Onder Zeil zijn in de voorverkoop verkrijgbaar en de prijzen zijn: Zaterdag 21 maart Voorverkoop 12,- euro Aan de kassa 14.- euro Zondag 28 maart Voorverkoop 9,- euro Aan de kassa 11.- euro Voorverkoop o.a. bij de Boerenbond Moergestel Website: www.kpjudenhout.nl; e-mail: uoz@kpjudenhout.nl DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 MAART 2004 Weet u nog wat een dienstenveiling is? Iemand doet een dienst voor een goed doel. Die dienst wordt op een veiling te koop aangeboden en de opbrengst gaat dan naar dat goede doel. De samen werkende Moergestelse Carnavalver enigingen organiseren op 24 aanstaande zo’n veiling in Den Boogaard vanaf stipt 20.00 uur. Veel diensten zijn al binnen. De kopers op de avond hebben veel te kiezen. En het goede doel is het kinder en seniorencamaval in Moergestel. Daar wordt steeds meer voor georganiseerd en dus is er ook meer geld nodig. erg rustig tot uitbundig van kleur, en zeer ver rassend wat betreft compositie, materiaalge bruik en techniek. Deze Moergestelnaren, beide werkzaam als docent beeldende vakken, besteden een belang rijk deel van hun vrije tijd aan de gezamenlijke passie en hobby als beeldend kunstenaar. Met hun werk hebben Hans en Toine een ex positie weten te creëren, die alom respect, be wondering en verwondering oogst. Velen heb ben daar inmiddels van genoten: tallozen zullen alsnog de gelegenheid hebben zichzelf daar van te overtuigen bij hun bezoek aan ’’Galerie De Verdieping” aan de Industrieweg 16. Deze expositie van Hans en Toine zal duren tot en met zondag 28 maart a.s. De open ingstijden van Galerie De Verdieping: iedere zaterdag van 13.00 tot 17.00 en iedere zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Afgelopen zondag is onder grote belang stelling de expositie geopend van twee Moergestelse kunstenaars: Hans van Brunschot en Toine Verheijen. Op deze expositie is een groot aantal bijzondere creaties te bewonderen die, wat het werk van Hans van Brunschot betreft, als volgt omschre ven kunnen worden: ’’geschilderd vanuit de emotie, uitbundig kleurig, ingetogen en sober, waarbij de gebruikte technieken in dienst staan van gevoelens, en de vorm en het materiaal- ondergeschikt zijn aan rust of onrust”. De inspiratiebron waaruit het werk van Toine Verheijen is ontstaan, laat zich als volgt vertalen: ”de natuur in al haar verschijningsvormen; vorm, kleur en textuur zijn de bouwstenen, die door het gebruik van gemengde technieken tot abstracte composities worden gecreëerd”. De tentoongestelde kunstwerken variëren van Op donderdag 4 maart 2004 is de heerTh.A.C. Mulders plotseling overleden. Hij is 78 jaar geworden en was een geboren en getogen Moergestel naar. In 1970 werd de heer Mulders in de voormalige gemeente Moergestel tot gemeenteraadslid gekozen. Vervolgens vervulde hij in de periode van 1979 tot 1982 de functie van wet houder. Na die tijd diende hij als raadslid nog tot 1990 de gemeenschap van Moergestel. De heer Theo Mulders verloochende zich niet in zijn politieke leven. Hij was en bleef een zeer bewogen persoon. Vanuit zijn achtergrond als agrariër en zijn maatschappelijke betrokkenheid had hij een toekomstbeeld, waarin de natuur en de mens altijd centraal zouden blijven staan. Van nature trad hij weliswaar niet zo gemakkelijk op de voorgrond, maar zijn persoonlijke instelling was uiteindelijk wel de basis voor zijn politieke functione ren. Binnen dat politieke bedrijf liet hij de ingenomen standpunten niet verharden, maar zocht hij steeds de weg om een compromis te kunnen bereiken. Voor alles wat de heer Mulders voor de kern Moergestel gedaan heeft, zijn wij hem zeer dankbaar. Het gemeentebestuur wenst zijn vrouw en alle overige mensen die hem dierbaar waren enorm veel sterkte toe met het dragen van dit verlies. Wij zijn ons zeer bewust van het verdriet dat zij nu zo plotseling moeten verwerken. JUMBO DENISSEN Naast particulieren die veel kunnen en met mooie diensten komen, is de organisatie uiter aard ook afhankelijk van de ondernemers. Een van de bekendste Moergestelse ondernemers is Rinus Denissen, inmiddels bijgestaan door zijn zoon Geert. Rinus is overigens niet alleen onder nemer. Hij draagt Moergestel en in het bijzon der het Moergestels verenigingsleven een warm hart toe. Toen de organisatie van de dienstenvei ling hem benaderde voor een dienst, dachten Rinus en in zijn kielzog zoon Geert meteen mee. En dan komt er uiteraard iets moois. Jumbo Denissen biedt de organisatie een bij zondere dienst aan. Degene die de dienst koopt, mag gedurende 1 minuut zoveel winke len als hij/zij kan. Let wel, er mag per product slechts 1 artikel in het wagentje worden ge laden. En precies na een minuut moet men aan de kassa staan. Uiteraard vindt dit even ement buiten winkeltijd plaats, zodat er vol doende ruimte is om de snelheid er in te houden. €140 CAFÉ-RESTAURANT DE BROUWER Dat deze ondernemer klaar staat voor het goede doel zal niemand verbazen. Hans is min of meer de verpersoonlijking van het carnaval en in het bijzonder als Pierewaaier. Toch was het voor Hans en zoon Jan-Hein nog niet zo gemak kelijk. Er kwamen namelijk nogal wat ideeën naar boven. Dus welke te kiezen? Eigenlijk zijn ze daar nog steeds niet uit, maar eentje staat wel zeker vast. Misschien is deze minder verrassend, maar wel zo aantrekkelijk. Vooral voor een grote groep, want een dagex- cursie op een donderdag of vrijdag naar de Amstelbrouwerij, inclusief drank, hapjes en busvervoer is natuurlijk heel gewild. Lekker een dagje van huis af met vrienden, de rem men los, veel lachen met De Brouwer en met elkaar, en niks te kort komen. Rinus, Geert, Hans en Jan-Hein: alvast bedankt en ook jullie zien we graag op de 24e april in Den Boogaard. En beste lezer tot volgende week en vergeet het niet:”Doe mee aan de Dienstenveiling van het SMC!” «o G HITACHI SI os Kmt

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5