Nieuwe campagne Reumafonds XJnn Miezels Anne-Marie Vermelis als tropenarts naar Sierra Leone r Vrijwilligers (sters) oproep Part-time medewerkers Kanoboerderij De Reusel: meer dan kanovaren alleen! In Memoriam Theo Mulders In Memoriam Theo Mulders van Anne-Marie uit Sierra-Leone Lezing door Claire Vanden Abbeele Wildbeheereenheid houdt buiten natuur schoon ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 MAART 2004 PAGINA 3 horecawerkzaamheden .Ervaring is niet vereist, enige affiniteit wel. Activiteiten- en horecame- dewerkers moeten op zaterdag beschikbaar zijn. Overige dagen in overleg. De werktijden liggen tussen 09.30 uur en 23.00 uur. Leeftijd vanaf 17 jaar. Geïnteresseerd? Bel of schrijf voor informatie en reacties naar Guus Mulders, Kanoboerderij De Reusel, Heizenschedijk 1, 5066 PL Moergestel, tel. 013-5136031. schoonmaakwerkzaamheden (maandag en dinsdagochtend) Voor de periode april - oktober zoeken wij enthousiaste HAAREN DRUNEN MOERGESTEL De complete woninginrichter voor: de begeleiding van sportieve activiteiten, zoals kano varen, wc-racen, kleiduif schieten met lasergeweren e.d. Er is (gratis) Parkeerruimte b‘j onze winkels in overvloed!!i - Noud Smits M Plaats: ”De Voorhof”, Kerkstraat 62, Oisterwijk. Toegang is gratis. De zaal is open vanaf 19.30. Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 Maandag 22 maart 2004 - 20.00 uur We zijn niet alleen op weg naar ons ’eigen’ le ven, maar ook naar onze dood. De wereld van vandaag is op zijn zachtst gezegd ’terughoudend’ als het om dood gaat Toch zijn leven en dood altijd onherroepelijk met elkaar verbonden. Zij die durven stilstaan bij de dood maken ruimte voor wat heilig is in het leven. Stilstaan bij de dood roept meer leven op, roept vragen op omtrent zin en betekenis, omtrent alles wat het leven méér maakt dan een over levingstocht. Op deze avond nodigt Claire Vanden Abbeele ons uit om stil te staan bij de diepe ervaring van afscheid nemen. Zij laat ons zien hoe we woor den van leven en gebaren van troost door kun nen geven en elkaar nabij kunnen zijn. Claire zal ook enkele van haar gedichten voor dragen, met ondersteuning van pianobegelei ding door Ton Akkermans. Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 Grote collectie relaxfauteuils Op zaterdag 13 maart a.s. houdt de Wild Beheer Eenheid Moergestel e.o. een actie om de terrei nen die vallen binnen het werkgebied van de Wild Beheer Eenheid Moergestel e.o. te ontdoen van zwerfvuil. Dit gebeurt in het kader van de Nationale Natuurschoonmaakdag, een initia tief van de KNN en heeft als motto: ’’Natuur Schoon? Natuurlijk!” Naast de Wild Beheer Eenheid Moergestel e.o. hebben ook scholen, de scouting, en de jeugd- natuurwacht hun medewerking toegezegd. Het startsein voor deze actie wordt om 9.00 uur gegeven bij de secretaris: Oirschotsebaan 8 Ois terwijk. 'Onlangs ben ik voor ’n periode van 9 maan den met ’Artsen Zonder Grenzen’ vertrokken naar Sierra Leone. Na jaren voorbereiding was het dan eindelijk zover! Mijn naam is Anne-Marie Vermelis. Ik ben niet geboren maar wel getogen in Moergestel en vind het daarom leuk om jullie op de hoogte te houden van mijn verblijf in Sierra Leone. In ’De Gèsselse’ zal ik zo nu en dan een stukje schrijven over mijn ervaringen. Ik heb mijn studie geneeskunde in Maastricht gevolgd en tijdens deze studie ben ik geïnter esseerd geraakt voor het werken in de tropen. Na stages in Afrika (Ghana en Zambia) ben ik nog enthousiaster geworden en heb besloten om me als arts in te gaan zetten voor ontwikkelings werk. Hulp verlenen in een land waar het echt nodig is, is voor mij de belangrijkste reden. Tevens zie ik het als een uitdaging en ervaring voor mezelf als arts en als persoon. Na mijn studie geneeskunde ben ik de tropenopleiding gaan doen. Dit is een tweejarige opleiding waarin je in het ziekenhuis werkt op de afdelin gen chirurgie en gynaecologie. Daarna volgt een cursus waarin vooral de tropenziekten en het werken als tropenarts worden besproken. Sierra Leone is een klein landje aan de kust van West-Afrika. De buurlanden zijn Guinee en Liberia. Het is 2 maal groter dan Neder land en heeft ongeveer 51/2 miljoen inwoners. Het is één van de armste landen van Afrika en de langdurige burgeroorlog heeft hieraan weinig goeds gedaan. Na 10 jaar burgeroor log is het nu al bijna twee jaar ’vrede’, maar het blijft nog een onzekere situatie. De rege ring en diverse buitenlandse hulporganisaties zijn hard bezig het sterk verwoeste en getrau matiseerde land op te bouwen. ’Artsen Zonder Grenzen’ heeft er meerdere projecten. Eén ervan is het project in Kambia (waar ik heen ga). Het is een ziekenhuis met ongeveer 50 bedden voor een district met plm. 200.000 mensen. Het ziekenhuis is in de oor log verwoest en wordt nu gerund vanuit een huis en 2 tenten. Een nieuw ziekenhuis wordt ge bouwd en zal half 2004 klaar zijn. Ik ga met een team dat bestaat uit 2 verpleeg kundigen, een coördinator, een logistiek me dewerker en ik. Tevens is er lokaal perso neel. Ik zal me gaan inzetten op de afdelin gen polikliniek en de operatiekamer. Daar naast moet ik onderwijs en supervisie geven. Veel werk dus! Ik ben heel benieuwd hoe het allemaal zal gaan, ik heb er in ieder geval veel zin in! Zoals gezegd houd ik jullie op de hoogte. Anne-Marie Vermelis uit St. Michielsgestel Anne-Marie werkt van februari tot oktober in Sierra Leone voor Artsen zonder Grenzen. Artsen zonder Grenzen biedt noodhulp aan slachtoffers van oorlogen, rampen en epi demieën. Voor meer informatie over de organisatie: www.artsenzondergrenzen.nl of e-mail: office@amsterdam.msf.org.nl Vrijdag j.l. bereikte ons het droevige be richt dat ons medelid van de M.O.V.- groep Theo Mulders op 78-jarige leeftijd was overleden. Theo was zeer begaan met de mensen die het minder hebben in deze wereld. Hij was de man die onze werkgroep mede heeft opgericht en daarmee ons oudste lid. Hij was ook degene die de tentoonstelling over het werk van Theo Raaijmakers heeft ge maakt. Elk jaar weer werden hiervoor nieu we foto’s gebruikt en tijdens Toer-Mee op gesteld. Voor de Vastenaktie had Theo ook speciale aandacht. Het project dat door de Deke- nale-M.O.V. werd uitgekozen werd door Theo bij de groep en daardoor bij de bevol king, gepresenteerd. Zijn enthousiasme en werklust hebben ons jarenlang geïnspireerd om onze acties de vorm te geven die zij hebben. Wij zullen hem erg missen bij onze vergaderingen en activiteiten. Af. O. V-groep Moergestel WIE REUMA HEEFT, MOET VEEL MISSEN Even een sms-je sturen, een blokje om met de hond, een maaltijd bereiden, je optutten voor een avondje uit. Normaalste zaak van de wereld, zou je zeggen. Maar niet voor mensen met reuma. Dagelijkse bezigheden zijn voor hen vaak niet vanzelfspre kend door de beperkingen die reuma met zich meebrengt. En hier gaat de nieuwe campagne van het Reumafonds dit jaar dan ook over. Duizenden vrijwilligers gaan in de week van 14 t/m 20 maart op pad om te collecteren voor het Reumafonds. Want het Reumafonds heeft geld nodig, veel geld. De collecte vormt een belang rijke bron van inkomsten voor het fonds. De opbrengst gebruikt het Reumafonds enerzijds voor de bestrijding van reuma en wel door de financiering van wetenschappelijk onderzoek om oorzaken te vinden en tot betere behan deling te komen. Anderzijds wil het Reuma fonds mensen met reuma helpen de ziekte beter draagbaar te maken door voorlichting, indi viduele financiële hulp, aangepaste vakanties en het ondersteunen van patiëntenorganisaties. Binnen de Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren zijn momenteel 86 vrijwilligers/sters actief in diverse projecten. Actueel zijn we op zoek naar nieuwe vrijwilligers om de huidige bezetting uit te breiden en verder te onderste unen. Wilt U zich belangeloos inzetten in een van deze voormelde aandachtsvelden en meer informatie, neemt U dan contact op met Theo Diepens tel. 528 4639 of via e-mail: theodiepens@wanadoo.nl Geheel onverwachts is Theo Mulders op 4 maart jl. op 78-jarige leeftijd gestorven. Wie met Theo in contact kwam, bewaart aan hem de herinneringen van een sterk bewogen mens. Een man, die hield van het boerenbedrijf en met veel liefde sprak over zijn vee en de hem onringende natuur. Die natuur, waaraan hij niet alleen verknocht was, maar die hij vooral beschouwde als een geschenk van God. De mens had daar in een opdracht, een missie. Zo was Theo eveneens diep begaan met de minder bedeelden, vooral in de ontwikke lingslanden, de Derde Wereld. Men zag hem als lid van de M.O. V.-groep (Missie, Ontwikkeling en Vrede) bij de jaarmarkt een stand bemannen en van daaruit men sen tegemoet treden met een boodschap. Het geloof zat bij Theo diep geworteld, niet volgzaam, maar met een visie op de toekomst. Hij had er een hekel aan om mensen in ’’hokjes” onder te brengen. Hij was erg gecharmeerd van de oecumenische kerk. Heel breedvoerig en kritisch kon hij uitweiden over allerlei zaken, zoals onder meer de 8 mei-beweging, De reis naar Zuid-Afrika, Namibië, die hij samen met zijn vrouw Nel maakte, heeft al tijd een erg grote indruk bij hem nage laten. Theo was maatschappelijk actief. Hij was lid van de gemeenteraad van ons dorp en vervulde enkele jaren de functie van wet houder. Vooral de behandeling van het be stemmingsplan Buitengebied in 1978 werd door hem met verve ter hand genomen. Theo was daarbij de man die zocht naar het compromis. Hij waakte er angstvallig voor om standpunten niet te laten verharden, zodat het alleen maar moeilijker zou wor den om tot besluitvorming te komen. Hij was jarenlang lid van het Gilde St. Catrien en de hang naar de plaatselijke his torie was hem daarbij niet vreemd. Bovenal was hij echtgenoot van Nel. Met respect en veel liefde sprak hij altijd over ”ons Nel”, de vrouw met wie hij lief en leed deelde. Het is daarom dan ook, dat onze ge voelens van medeleven vooral uitgaan naar Nel, die nu verder moet met een groot aan tal dankbare herinneringen aan Theo, die wij toewensen, dat hij in vrede moge rusten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3