Audacia- nieuws Weer promoties en clubrecord voor ”De Vennen” Zwemmen met Wendy en Mike Jeu de Boules club Ons Genoegen Jeugdschaakclub Moergestel R.S.V Fevior Een helft voldoende Nog 7 wedstrijden... Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging organiseert thema-avond Rabobank geeft tips voor een gezond leven ’Nalaten’ Groetjes M.J. Programma zondag 7 maart 2004 Broekhoven 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Olympus 2 Audacia 3 - Essche Boys 2 Audacia 4 - Gloria UC 2 RK WO 4 - Audacia 5 14.30 12.00 10.30 12.30 12.00 .vertrek 13.30 .vertrek 13.30 vertrek 12.00 vertrek 11.30 ...aanw. 12.15 vertrek 12.30 aanw. 9.00 .vertrek 10.45 ...vertrek 9.30 aanw. 9.00 .vertrek 10.00 aanw. 9.00 vertrek 10.30 ...vertrek 8.45 aanw. 9.00 10.00 De gepromoveerden Linsey Kaïn en Erik van de Ven. deelnemersveld konden Juliën en Frank helaas geen rol spelen in de strijd om de prijzen. Juliën behaalde een 8e plaats bij de Neo-Senioren en Frank eindigde op de 13e plaats bij de Senioren. Desondanks waren Frank en Juliën met 2 respectievelijk 4 nieuwe persoonlijke records zeer tevreden over het kampioenschap. Met zijn tijd van 41.23 op de 500 meter verbeterde Juliën voor de vierde keer dit seizoen het club- record op deze afstand. ROEF KORFBAL Na het onverwachte en nipte verlies (8 - 7) twee weken geleden tegen Steensel heeft de thuis ploeg iets goed te maken. Mogelijk door het vroege aanvangstijdstip komen de ploegen maar moeizaam in hun spel. Pas na negen minuten wordt de korf voor het eerst gevonden en het is Jenny van Velthoven, die Roefl op een 1 - 0 voorsprong brengt. De tegenstander weet via een afstandschot de stand weer gelijk te trekken. Daarna krijgt Roef, kans op kans maar het MEERKRINGENONTMOETING EINDHOVEN De meerkringenontmoeting is een wedstrijd waar de beste 2 zwemmers per afstand en slag Na rust gelooft de thuisploeg het wel. Men is onvoldoende korfgericht en alhoewel er vele kansen worden gecreëerd komt men niet tot score. Alleen de tegenstander weet via een benutte strafworp en een afstandschot de korf twee keer te vinden. De eindstand komt hier door op 6 - 4. Komend weekend is de laatste ronde van de zaalcompetitie. Bij winst kunnen we aanspraak maken op de derde plaats. Wederom is Euro Girls onze tegenstander en gezien de wedstrijd van afgelopen weekend moeten er zeker win stkansen zijn. Uitslagen: Roefl - Euro Girls 6 - 4 Steensel - Roefl. 8 - 7 Roefl. C - Stormvogels C 4 - 14 DSS F - Roefl F 6 -1 Roefl F - Rosoio F 5 - 0. Programma 6-3-2004: Rosoio F2 - Roefl F1 vertr. 8.30aanv. 9.30 Roefl Cl - Winty Cl aanw. 15.30...aanv. 16.00 Programma 7-3-2004: Euro Girls 3 - Roefl 1 vertr. 13.00 aanv. 14.15 Wil je ook eens korfballen kom op maandag avond om 18.00 uur naar sporthal Stokeind. Voor inlichtingen bel Corrie Schilders 513 2326 of Peter Vrijhoeven 513 3455. Uw verslaggever is meegeweest met een trip naar Kerkrade. Op uitnodiging mocht Audacia daar op de woensdag voor carnaval een wedstrijd spe len tegen de betaalde jeugd van Roda JC op Kaalheide. De selectie en enkele A-spelers moesten daar tegenstand bieden aan'louter voetbaltalenten. Vooral in de eerste helft had Audacia moeite om het tempo te volgen maar in de tweede helft werd er in de kou en natte sneeuw aardig tegenstand geboden (4-0 rust stand, 5 -1 eindstand). De wedstrijd paste goed in de voorbereiding naar de laatste loodjes in de competitie. Zowel op de heen- als terugreis gaan de gesprekken in de bus over beschouwin gen van de kansen om het kampioenschap te halen. Concentratie is dus volop aanwezig. Ijs en weder dienende vindt a.s. zondag de eerste ’finale’ plaats in Tilburg tegen Broekhoven, een ploeg die verrassende uitslagen (zowel posi tief als negatief) kan boeken. Audacia is dus gewaarschuwd. Uw steun is uiteraard van harte welkom. met als titel: ’’Perianale problematiek (o.a. fis tels) bij ontstekingsziekten van de darm” Op woensdag 10 maart a.s. organiseert de afde ling Noord-Brabant West van de Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Nederland een thema-avond voor leden en belangstellenden over problemen rondom de anus, zoals maris- ken, fissuren, fistels en huidafwijkingen, in re latie tot mensen met de ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa. Mevr. Dr. C.J. van der Woude, gastro-enteroloog aan het Erasmus Medisch Centrum te Rotterdam, zal hierover een lezing verzorgen. Deze avond zal gehouden worden in het audito rium van Janssen Cilag B.V., Dr. Paul Janssen- weg 150 te Tilburg en vangt aan om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Deze avond is voor alle belangstellenden vrij toegankelijk. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met mevr. Brekelmans, tel. 591 0378. Op dinsdag 17 februari organiseerde Rabo bank De Hilver exclusief voor haar leden vijf winteravondlezingen over gezond leven. De avond vond plaats in samenwerking met Thebe Ledenservice. Zo’n 125 leden waren aanwezig bij in de Eikelaar in Diessen. Voor de leden was het mogelijk om uit vijf onderwerpen er twee te kiezen. De onderwer pen waren: Gezond lunchen, In beweging blij ven, Omgaan met stress, Gezond ouder worden en Dementie en mantelzorg. Vooral voor de le zingen Omgaan met stress en Gezond ouder worden was veel belangstelling. ”We willen onze leden graag iets meer bieden. Daarom wilden we een keer niet-bancaire onderwerpen aan de orde stellen. Dat hier voldoende belang stelling voor bestond, is duidelijk,” zegt Jeroen van den Ingh, algemeen directeur van Rabobank De Hilver. ’’Omdat we veel onderwerpen op het programma hadden staan, werd tijdens de lezin gen slechts een tipje van de sluier opgelicht. Maar we kunnen terugkijken op een geslaagde avond, waar ook de leden onderling hun con tacten weer eens konden aanhalen,” aldus Van den Ingh. FEBRUARI 2004: Mike van der Zanden vertrekt naar Valkenburg voor de Nederlandse winterkampioenschap- pen. Veel trek heeft hij echter niet. ”Het past niet in de aanloop. We kunnen er geen limiet zwemmen voor Athene, omdat het bad maar 25m lang is”. Mike start op 3 afstanden en wordt bij de junioren Nederlands kampioen op de 200m wisselslag, 100m rugslag en de 400m vrijeslag Hij zwemt zijn afstanden in de open klasse. Op de 200m is het spannend. Zijn clubgenoot en Mike finishen binnen 0,3 se conden. Tijdens een limietwedstrijd in Barneveld wil Wendy van der Zanden kijken waar ze staat. ”Ik wil eens kijken waar ik op uit kom op de 200m rugslag in een 25m bad”. Hierop heeft ze mis schien wel de beste kansen om zich te kwalifi ceren voor het Europese Jeugdkampioenschap in Lissabon. Tegenstand is er voldoende en het vertrouwen is er. De eindtijd van 2.18.29 liegt er niet om. Een dik persoonlijk record. De ver rassing is echter nog groter als blijkt dat Wendy een Brabants Record heeft verbroken dat al 23 jaarstond(van 14 februari 1981 van Annemarie Verstappen). Wendy heeft nu haar zinnen gezet op een record wat al meer dan 30 jaar staat. Sportvereniging ’’ROEF!” ROEF HANDBAL Uitslagen: GDJ Wh.Demons-Roef 4-7; MCJ Olympia-Roef 19-1; MBJ RHV-Roef 11-7; DS Wh.Demons 2-Roef 20-14; HS Roef 2-Desk 3 22-32; HS Internos 2-Roef 1 18-23. Programma donderdag 4 maart 20.00 uur Dames-recreanten Roef-GHV, door deze wedstrijd trainen de dames en heren senioren een uurtje later. Zaterdag 7 maart 10.00 uur MBJ Desk-Roef, vertrek 9.00 uur Alle andere teams zijn dit weekend vrij. Handbal is altijd raak!!! Zoals gebruikelijk hebben de jeu de boulers met carnaval het ’Kneupen en kneupkens’ toernooi weer gespeeld bij de Roozendries. Er waren 26 deelnemers en er zijn 3 wedstrijden gespeeld. Er werd veel inzet en strijd geleverd. Na afloop van de 3 wedstrijden was Ant. op ’t Hoog de winnaar, met +26 punten en mocht hij de beker mee naar huis nemen. Na de wedstrijd werd er erwtensoep met spek, zult en brood geserveerd in de Roozendries, aan geboden door de K.B.O. Na een biertje en een borreltje gedronken te hebben hebben we een gezellige middag en avond om 21.30 afgesloten en huiswaarts gekeerd. De volgende 12 personen gingen ook nog met een prijsje naar huis: Ant op ’t Hoog, Nel van Esch-Priems, Kees Jansen, Annie van Esch- Wijten, An Smetsers-Dankers, Dina Jonkers van Oort, Bart Heeffer, Riet op ’t Hoog-Schèf- fers, Lies Huijsmans, Jo van Esch, Bertha Heeffer-Boogaers en Ad Smetsers. Het was weer een mooie afsluiting van car naval 2004. Denk je dat jeu de boulen ook iets voor jou is, en ben je 50 jaar of ouder dan kun je altijd op maandagmiddag en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur een partijtje mee komen gooien. Be valt het u, dan kunt u lid worden van de club. De contributie bedraagt 15 euro per jaar. Bij deze wil ik iedereen bedanken die aan het slagen van deze middag en avond hebben bijge dragen. worden uitgenodigd. We hebben in Nederland 15 kringen. De wedstrijd werd gezwommen in de Tongelreep en werd georganiseerd door PSV zwemmen i.s.m. Kring Brabant. Wendy moest 4x zwemmen, 2x in de estafettes en 2x persoon lijk. De 100m rugslag won ze met dikke voor sprong in een PR-tijd van 1.07.51 (goud). Op de 100m vlinderslag moest ze genoegen nemen met brons. Met een PR-tijd van 1.10.00, ver beterde ze haar tijd met bijna 4 seconden. Het brabants estafetteteam op de 8x50m vrij moest in een zware strijd net Overijssel voor laten, het verschil was 0,05 seconden. De strijd op de 4x1 OOm vrije slag was spectaculair. Het publiek zat op het puntje van de stoel. Door deze zege werd min of meer de totaalzege veiliggesteld. vizier staat vooralsnog niet op scherp. Dan gaat het snel en van de 16de tot 26ste minuut wordt er lustig op los gescoord. Mariëlle Jonkers, Anne Jonkers, Esther Jonkers, Jenny van Velthoven en wederom Mariëlle Jonkers bren gen de stand op 6 - 1. Daarna blijft het een schietfestijn, maar wordt de korf niet meer gevonden. Net voor rust brengt de tegenstander de stand terug tot 6 - 2. Samen met acht andere charitatieve instellingen, waaronder het Koningin Wilhelmina fonds, de Hartstichting, het Wereld Natuurfonds, Unicef, het prins Bernhard Cultuurfonds, de Nierstichting, het Reumafonds, Alzheimer Nederland voert het Nederlandse Rode Kruis een campagne om mensen te wijzen op de mogelijkheid: een goed doel op te nemen in hun testament. Onder het motto: iedereen kan iets goeds nalaten” wordt middels een algemeen telefoonnummer 0900-6252836 en op de website www.nalaten.nl evenals via de brochure: ’’waar u nu voor leeftleeft voort in uw nalatenschap”, een goed overzicht geboden over deze mogelijkheden. Om na te laten aan het Nederlandse Rode Kruis, kunt U deze brochure opvragen via het service bureau telefoonnummer: 070- 4455888, eveneens beschikbaar voor overige opmerkingen en vragen. Wedstrijdschaatser Erik van de Ven uit de ”Rabo-De Vennen- ploeg” heeft in het huidige sei zoen een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Al vroeg in het seizoen slaagde hij er in om in één keer van de vierde naar de tweede klasse bij de jongens Junioren-C te promoveren. Promotie naar de eerste klasse leek echter voor dit seizoen nog niet mogelijk aangezien hier voor de 1500 meter binnen een tijd van 2 minuten en 24 secon den moest worden gereden. Op zaterdag 7 februari bewees Erik echter dat niets onmogelijk is. Na een formidabel gereden rit over 1500 meter liet hij de klok stil staan op 2.22.23. Hiermee is Erik (na Paul Schrauwers in 2000) de tweede heer in de geschiedenis van Schaatsclub ”De Vennen” die er in slaagt om naar de aller hoogste klasse te promoveren. Ook Linsey Kaïn was deze avond zeer succesvol. Met haar tijd van 1.47.00 op de 1000 meter verbeterde zij haar per soonlijk record (PR’s) met ruim 7 seconden. Bovendien betekende deze tijd voor Linsey promotie naar de tweede klasse bij de meisjes Junioren-C. In het weekend van 14 en 15 februari namen Juliën van Velthoven en Frank van Elderen in Breda deel aan het Zuid-Nederlands Kam pioenschap Allround. In een bijzonder sterk 0900 - 8844 Nieuwe jeugdschaakcurus voor basisschoolleerlingen! Op woensdag 10 maart 2004 start JSC Moerges tel met een nieuwe schaakcursus voor basis schoolkinderen. Deze cursus omvat 12 schaak- lessen op beginnelingenniveau en is geschikt voor kinderen vanaf groep 4 van de basisschool Nieuwelingen mogen twee keer gratis komen kijken en meedoen. Daarna mogen ze beslissen of ze verder willen gaan. De schaakleraar han teert kindvriendelijke spel- en werkvormen. Na deze cursus zijn de kinderen in staat om het KNSB ’’Stap 1” examen te maken. Overige in formatie kunt u opvragen via het volgende e- mail adres: t.leermakers@planet.nl. Tijdstip: woensdag van 18.30 tot 20 uur in het Scou- tinggebouw. Were Di 7 - Audacia 6 Baronie 11 - Audacia 7 Wedstrijd op 14/15 februari te Best (pony’s) Kim van der Aa, Vivaldi-D/Ll2e 161pnt. Chantal van Opbergen,Fury-D/M12e 154pnt. Joyce van Opbergen,Dustin-E/M2 4e 158pnt. Christa de Brouwer, Candy-D/B..20e 131pnt. Brabants record na 23 jaar verbroken door Wendy Mike pak Nederlandse titel AUDACIA JEUGD Dorstvlegels bedankt! Ook dit jaar heeft CV De Dorstvlegels onze carnavalsmiddag weer opgeluisterd. Naast de prijzen en de mooie nieuwe wisselbeker waren er ook onderscheidingen voor verschillende mensen van Audacia. Daarnaast waren er nog bloemen en cadeaubonen voor Diny en Nico voor de Vrijwilligersprijs. Dorstvlegels: heel hartelijk bedankt voor deze mooie middag! Namens de jeudcommissie: Nico. Programma zaterdag 6 maart: ’t Zand - Audacia Al RKDVC - Audacia BI J. Brabant - Audacia Cl GFC’93 - Audacia C2 Audacia C3 - Tuldania Desk - Audacia C4 Audacia Dl - Noad Essche Boys - Audacia D2 WSC-Audacia D3 Audacia El - Sarto Nevelo - Audacia E2 Audacia E3 - Oisterwijk Tuldania - Audacia E4 SVSSS - Audacia E5 Audacia E6 - ’t Zand Sarto - Audacia F1 vertrek 11.00 Audacia F2 - Were Diaanw. 11.00 J. Brabant - Audacia F3vertrek 11.00 Audacia F4 - Longaaanw. 11.00 Audacia F5 - Nemelaeraanw. 11.00 Audacia F6 is vrij PAGINA 7 10.00 Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... In alle andere gevallen: DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 3 MAART 2004

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7