OPRUIMINGS- FINALE Poirters 4.500 Euro voor het goede doel 'Alpenjagers Carnavalesque’: prachtige start carnaval TOT 50% 000 I - II Voor j aarsconcert ’Prinses Juliana’ Op zondag 14 maart a.s. is het de beurt aan de jonge muzikanten van Muziek vereniging Prinses Juliana om een Voor- jaarsconcert te geven. Lannium terug bij J eugdvakantieweek Moergestel een week vervroegd! F I 1 I II I II jij’ IJ T I t J Project ’Oisterwijk Ouderenproof’ krijgt vaart Activiteiten themagroep 'Welzijn en Participatie' I o KORTING OP dames-, heren en kinderkleding! ■'w x bijgestaan door ’n feeërieke danseres op stel ten die we eerder in het programma al eens mochten bewonderen. En naast dat alles was er ook nog eens de verras sende primeur van presentatrice Marjo Janssen! Ook muzikaal gezien stond zij haar ’mannetje’ met o.a. live gezongen liedjes van Frans Bauer. Het talrijk opgekomen publiek smulde ervan. Kortom: ’n avond waarover nog lang werd na gepraat en het publiek heeft al om een vervolg gevraagd. Maar of die er komt. DE (EIGEN) WERKWIJZE Men is bezig met een onderzoek naar en het in MODEHUIS BELANGRIJK VOOR DIT JAAR: Dit jaar wordt de jeugdvakantieweek niet in de laatste week van de zomervakantie ge houden, maar in de voorlaatste week, dus van 23 t/m 27 augustus 2004. De reden hier voor is dat we anders verwachten niet vol doende leiding bij elkaar te krijgen. Het ver- volg-/beroepsonderwijs begint dit jaar na melijk eerder met het studiejaar dan het basisonderwijs. Dus als je mee wilt doen aan de jeugdvakantieweek, hou hier dan reken ing mee. Aan de totstandkoming van het eindrapport le veren verschillende themagroepen een belang rijke bijdrage. Deze themagroepen, waarin ou deren als direct betrokkenen en ervaringsdes kundigen zitting hebben, verrichten momenteel veel voorbereidend werk. Er is in brede kring belangstelling voor de acti viteiten van de themagroepen. NOG EVEN OVER VORIG JAAR: Vorig jaar zijn we geëindigd met een ballon nenwedstrijd. In totaal zijn er 95 kaartjes terug gestuurd. Drie kaartjes zijn gevonden bij Den Donk en hetzelfde weekend nog ingeleverd. In de Haghorst, op de Driehuizerweg, moet het een ware ballonnenregen zijn geweest. In totaal zijn daarvandaan 83 kaartjes teruggestuurd. Vijf ballonnen hebben de weg naar Middelbeers gevonden en één is in Wintelre terecht geko men. De prijswinnaars zijn: Eline Heesels, haar bal lon kwam in Geldrop terecht; Dennis Denissen, zijn ballon is in Asten gevonden en het verst kwam de ballon van Tom van Gerven: zijn bal lon is tot Neukirchen (Duitsland) gevlogen. De prijswinnaars hebben inmiddels hun belo ning in ontvangst genomen. De ouders, grootouders en verdere familie leden van de jonge muzikanten zijn natuur lijk van harte welkom om eens te komen luis teren naar de muzikale prestaties van hun kind of kleinkind. Ook vrienden en vriendin netjes zijn welkom. Ook zij kunnen er dan eens getuige van zijn hoe leuk het is om zelf een muziekinstrument te (kunnen) bespelen en welk plezier je er in kunt hebben om, sa men met anderen, muziek te maken. De aanvang van het concert is 11.00 uur in ’Den Boogaard'. Na enkele jaren afwezigheid is Lannium weer terug met een oeroude ’gezelligheids’ LAN: kleinschalig en knus in het weekend van 23 - 25 april 2004 in jongerencentrum Vision te Moergestel. Hierbij verzorgt Lannium LAN- events de online ondersteuning door middel van promotie en website. De lokale organisatie valt onder Vision (oud Lannium-crew in de tijd van de kleinere LANs). Gegarandeerd een TOP LAN dus, zeker gezien het feit dat de appara tuur geheel door Gameparty gesponsord wordt! De nadruk zal op gaming liggen. Inmiddels ook al zin om te komen? Schrijf je dan snel in op www.lannium.nl! Betaling geschiedt gewoon aan de deur, dus geen overmaak gezeur. Entree is slechts 5 euro voor een 3 dagen lang evene ment. Kan niet beter dus!! De poolcompetitie van de basisschooljeugd in Vision is gewonnen door het team met Koen van Elderen en Joost Donders. Gefeliciteerd jon gens! De basisschooljeugd vanaf 6 jaar kan op zater dag 6 maart brooddegen van 14:00 -16:00 uur. De entree is 1,-. Woensdag 10 maart is er weer een bingomid- dag voor de kids vanaf 8 jaar van 13:30-15:30 uur. Zoals altijd kun je enorm leuke prijzen winnen en de entree is 1,20. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl Achtereenvolgens komt het Opstaporkest en het Opleidingsorkest, beide onder leiding van de jonge dirigent Mathias van Nispen en hier en daar wat aangevuld met enkele volwassen muzi kanten, aan de beurt om eens te laten horen wat de resultaten zijn van het al geruime tijd weke lijks repeteren. Er is ook een kwartet van jeugdi gen gevormd dat speciaal voor dit Voorjaarscon- cert enkele leuke werkjes heeft ingestudeerd. Het publiek dat donderdag voor de carnaval ’Alpenjagers Camavalesque’ bezocht hoopt op meer. Sterker nog: de medewerkers aan deze avond hopen dat óók! Dus werd het zowel voor als achter de schermen ’n feest. THEMAGROEP WELZIJN EN PARTICIPATIE’ Wij hebben ons deze keer georiënteerd op de werkzaamheden van de themagroep ’Welzijn en participatie’. Dit om een idee te geven van de werkwijze. Deze ’studiegroep’ bestaat uit 6 dames en 7 heren uit verschillende woonker nen. Daarmee is het een heterogene groep. Deze formatie garandeert dat er binnen de groep over de grenzen van de eigen woonkern van het individuele groepslid wordt heengekeken en ook de meer specifieke ouderenbelangen van de afzonderlijke categorieën mannen 55+ en vrouwen 55+ aandacht krijgen. De thema groep komt maandelijks bij elkaar en streeft er naar om eind juni 2004 haar finale rapportage te kunnen doen aan de Stuurgroep voor verwer king in het eindrapport. ’n Aangekondigd feest dan wel, van muziek, sfeer, kleur en afwisseling. ’De Alpenjagers’ zoals ze zelf ook nog nooit gespeeld hadden, in wisselende samenstellingen, waarbij vooral het orkest samen met acht fluitistes enorme indruk maakte. Ook het samenspelen met de harmonie (meteen al de juiste stemming), met de xylo foons, met ’n piccolo en het optreden samen met Thea Vermeulen-Peek, waren stuk voor stuk prachtige items, ’n Feest voor oog en oor en het publiek smaakte het uitstekend! En alles was ook nog eens kundig van geluid voorzien door Sjef Schilders. Ook hij verdient een dikke pluim! Het publiek werd welkom geheten door Jacht- hoorngroep Horido en werd tijdens de avond ook verrast met optreden van de drie Moerges- telse orkesten d’Ambiejans, Julia en Clapopp. Ook de Sint-Janszangertjes verleenden mede werking aan het programma. Hun repertoire werd voor deze gelegenheid uitgebreid met muziek van K3. ’n Hoogtepunt op de avond was ongetwijfeld het goed geheim gehouden 'goede doel’ waar naar de opbrengst zou gaan: liefst 4.500 Euro! En dat bedrag gaat naar 'n tiental Moerges- telnaren die in oktober ’n week lang met de Henri Dunant, de boot van het Rode Kruis, op vakantie mogen! Plaatselijk voorzitter van het Rode Kruis, Hans van den Oever, kwam de cheque in ontvangst nemen die hij kreeg aangereikt door Rick en Anouk Mallens, De stuurgroep ’Oisterwijk Ouderenproof’ werkt voortvarend en met daadkracht aan de uitvoering van haar opdracht. De opdracht is binnen gerede tijd een goed onderbouwd eindrapport te produceren op basis waarvan de gemeente Oisterwijk en de plaatselijke zorginstellingen een op de toekomst gericht ouderenbeleid kunnen gaan ontwikkelen. kaart brengen van het aanbod van welzijnsver- hogende mogelijkheden in de woonkernen van de gemeente Oisterwijk. Deze inventarisatie wordt gekoppeld aan de vraag naar zulke mo gelijkheden bij de doelgroep (55-plussers) bin nen de gemeente. Hierbij hanteert de thema groep een leidraad waarin de onderwerpen edu catie, informatie- en adviesbehoefte, communi catie (inclusief ITO), sport en recreatie, cul turele voorzieningen, vrijwilligerswerk, sociale participatie en individuele begeleiding aan bod komen. Verder is een eerste inventarisatie ge maakt van alle instellingen, organisaties, ver enigingen, clubs en dergelijke, die op een of an dere wijze een bijdrage zouden kunnen leveren aan het ouderenwelzijn in onze gemeente in re latie met voornoemde onderwerpen. Men gaat die aanspreken. Er ligt er al een lijst voor met 142 te benaderen adressen. De contactlegging zal in eerste instantie gebeuren met een brief waarin de aandacht voor dit doel wordt ge vraagd. Voor het helder krijgen van de welzijns voorzieningen waaraan de 55-plussers behoefte hebben wordt een beroep gedaan op enkele in woners van de gemeente Oisterwijk c.a. die uit eigen ervaring kunnen inschatten wat er ten aanzien hiervan bij de ouderen leeft. Ideeën en suggesties van wie dan ook (jong of ouder) blijven welkom. De themagroep is bereikbaar (E. Helmer/telefoon: 521 5613). N 5". S PAGINA 3 r>J CENTRUM ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 3 MAART 2004 I 4 a a o

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3