galerie de verdieping I Carnavalsoptocht van niveau! to MTV-bingo voor Graaf van Ursel! Con Amore’ in Concert met haar nieuwe dirigent Hans van Brunschot en Toine Verheijen exposeren Kgawaw Aan onze (jonge) toneelliefhebbers, Aphrodite p p I ^7— E s H H ^aem/oo^ WOENSDAG 3 MAART 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1274 niaart Doe Jammer is het dan dat er toch elk jaar weer deelnemers (van elders!) zijn die menen met ’n vracht bier en veel kabaal deel te moeten nemen. De kinderen van de basisschool ’’’Graaf van Ursel” rekenen op u: Speel mee om de kinderen te laten spelen!!! Deze beide Moergestelse kunstenaars kennen elkaar al vanaf de kleuterschool, en zijn sinds die tijd vrienden. Zij vervulden samen hun dienstplicht, wonen als buren naast elkaar, en werken beiden als docent beeldende vakken Op zondag 7 maart zal operettevereni- ging ’Con Amore’ haar eerste concert ge ven onder leiding van haar nieuwe diri gent Wil van Leijsen. In Café-Restaurant De Beurs in Oirschot aan de Markt zal worden opgetreden met een groots programma, wat o.a. om vat melodieën van Verdi en Gounot, Jo han Strauss, Rossini, Offenbach, An drew Lloyd Webber en vele anderen. Als gastsolist treedt op Theo van den Hoven en ook Wil van Leijsen zal als solist optreden. Naast deze twee kanjers zullen ook door eigen solisten stukken ten gehore worden gebracht. Het concert vangt aan om 14.00 uur en de toegang is gratis. Dit mag u niet mis sen. Tot ziens op zondag 7 maart! 4 Donderdagen op rij De Moergestelse basisschool ’’Graag van Ursel”, heeft dringend behoefte aan een aantal voorzieningen voor hun speelplaats, zoals: speeltoestellen en -attributen. Zoiets kost uiteraard geld: véél geld. Omdat de school dat niet uit eigen midde len kan financieren, heeft de Ouder-Kontakt-Groep van deze school het initiatief genomen om, in samenwerking met de lokale omroep MTV, een Bingo-actie te organiseren. Daarvoor doet men een beroep op de medewerking van de Moer gestelse bevolking. De Bingo-loten kosten slechts 1,25 per stuk. De prijzen die wekelijks gewonnen kunnen worden liegen er trouwens ook niet om: de hoofdprijs per trekking is 135,= Daar naast kunnen de volgende geldbedragen ge wonnen worden: lx 90 lx 45 2x 45 en 4x 10. Alsof dit nog niet genoeg is: tevens zullen er per Bingo-trekking een aantal prijzen (in natu re) worden verloot via het nummer dat op uw Bingokaart staat vermeld. De gewonnen prijzen kunnen op de vrijdag na de trekking worden afgehaald bij: Karin Verbakel, Kerckackerstraat 3. Let op: ’s avonds tussen 18.00 en 20.00 uur! Kijk donderdag 11 maart (maar doe vooral mee!!!) om 19.00 uur naar de rechtstreekse Bingo- trekking van de Graaf van Urselschool via de lokale omroep MTV. WAT GAAT ER PRECIES GEBEUREN EN HOE KUNT U DAARAAN MEEWERKEN? Eigenlijk heel simpel: de Graaf van Urselschool gaat, samen met MTV een viertal rechtstreekse Bingo-trekkingen verzorgen. U kunt hieraan deelnemen, op de donderdagavonden 11,18,25 maart en 1 april (géén grap!), telkens om 7 uur 's avonds. Alle trekkingen zullen live door uw lokale omroep MTV worden uitgezonden. Er zijn twee manieren om aan de wekelijkse Bingo-loten te komen: om te beginnen zal men iedere zaterdag, voorafgaande aan de trekking, tussen 10.00 en 14.00 uur huis aan huis lóten komen verkopen, een geluidswagen zal deze verkoop aankondigen en ondersteunen. Mocht u toevallig op die tijd niet thuis zijn: geen nood, want u kunt op een aantal vaste verkoop adressen alsnog aan de loten komen, en wel vanaf de maandag tot en met donderdagmid dag 5 uur in de betreffende weken. Deze ver koopadressen zijn: Jumbo Denissen, Super de Boer, Novy van Wezel en Slijterij In den Koren maaier. Zondag 7 maart zal in galerie De Verdieping de expositie worden geopend van twee Moergestelse kunstenaars, te weten: Hans van Brunschot en Toine Verheijen. Zondagmiddag 22 februari trok de jaarlijkse carnavalsoptocht weer door onze stra ten. En het was 'n optocht van niveau! Er wordt veel aandacht besteed aan de af werking en dat bij zowel de kinderen als de individuelen, de groepen en de wagens, ’n Perfectie die zich enkele jaren geleden al aankondigde en waarvan je elk jaar meer kunt genieten! En ook het aantal deelnemers lijkt alleen maar toe te nemen in alle categorieën, en dat is ’n prettige constatering. En dat is nou net iets waar, getuige de reacties, het merendeel van het publiek niet op zit te wachten. In Oisterwijk resulteerde dat al in het verwijderen van ’n groep uit de optocht en heeft het ertoe geleid dat binnenkort de bestu ren van de organiserende verenigingen aan tafel gaan zitten om te bezien hoe dat in de toekomst aangepakt kan worden. Gewoon wei geren, lijkt de boodschap, het komt de sfeer voor zowel toeschouwers als serieuze deelnemers ten goede! Als dank aan alle deelnemers die ons prach tige creaties lieten zien op pagina 5 een foto grafisch overzicht. Hans van Brunschot: (1950) volgde de oplei ding aan de Kunstacademie Tilburg van 1965 tot 1971. Het werk van Hans laat zich als volgt omschrijven’’Schilderen vanuit emotie is de basis. Soms uitbundig kleurig, dan weer ingetogen en sober. Steeds staan de gebruikte technieken in dienst van gevoelens, en zijn vorm en materiaal ondergeschikt aan rust of onrust”. Toine Verheijen: (1951) volgde eveneens de op leiding aan de Tilburgse Kunstacademie van 1971 tot 1977. Bij het werk van Toine past de volgende omschrijving: ”De natuur, in al haar verschijningsvormen, is de inspiratiebron waaruit het werk is ontstaan. Vorm, kleur en textuur zijn de bouwstenen die door het gebruik van gemengde tech nieken tot abstracte composities worden gecreëerd”. op dezelfde school (Midden Brabant College in Tilburg). Het past dan ook perfect in dit patroon, dat zij gezamenlijk hun expositie verzorgen van een groot aantal abstracte werken in olieverf en acryl. De opening van deze expositie zal op zondag 7 maart worden verricht door Leon Verhoe ven, een Moergestelse kunstkenner en tevens vriend van beide kunstenaars. Graag nodigen wij u uit een bezoek te bren gen aan deze expositie, die beslist weer de moeite waard zal zijn. U kunt de werken van Hans en Toine bezichti gen vanaf zondag 7 tot en met zondag 28 maart in Galerie De Verdieping aan de Industrieweg 16. De openingstijden zijn: elke zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en zondag’s van 11.00 tot 17.00 uur. In verband met de inrichting van deze nieuwe expositie, zal De Verdieping zaterdag 6 maart gesloten zijn. Donderdag maar(. tV.BINGO 2]ee voor de kinderen hun speeltoestel! eren h Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 info schepenstweewieler snl www.schepenstweewielers.nl Teveel aan decibellen enige ’wanklank’ Zoals jullie weten hebben we onze voorstelling van vorig jaar november in verband met een tekort aan beschikbare acteurs moeten opschuiven naar dit voorjaar. Welnu: het is zover en - met behulp van enkele nieuwe talentvolle aanwinsten - spelen we weer als vanouds voor jullie op vrijdag 26 maart om 19.00 uur en zondag 28 maart om 14.30 uur. We spelen het ontzettend grappige stuk voor de jeugd: Het Koninklijke Kunstgebit in Party centrum Den Boogaard. Zorg dat je de data alvast op de kalender zet en nodig je (grootou ders ook weer uit, hè? Huidverzorgingsinstituut j de esselse I 9 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthooedie.nl 3 70 Schoolstraat 5 Hf j MOERGESTEL J Tel. 013-513 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1