Geen dolle dagen maar de hele maand dolle prijzen. Slijterij In den Korenmaaier’ I Cursus ’Tillen voor mantelzorgers’ il wjmm GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Met carnaval maandagmiddag en dinsdagmiddag GESLOTEN! Iedereen veel plezier toegewenst!!! Afvalstoffenheffing 2004 Hooghoudt Talea Kalmoes Wenneker B I Goblet a I Het Land van de Hilver werkt professioneel aan toerisme en recreatie i 1 i IBLET Wilt u meer informatie en/of aanmelden? Bel Thebe: 0900-8806 0,10 per minuut), 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Óf kijk op www.thebe.nl PROFESSIONELE AANPAK Wat opvalt aan Het Land van de Hilver is de zeer professionele aanpak. Medewerkers van Fontys Hogescholen, HAS Den Bosch, de Rooi Pannen en Helicon leveren bijvoorbeeld op verzoek regelmatig kennis zodat goed afgewo gen keuzes gemaakt kunnen worden. Het Land van de Hilver gebruikt deze informatie in ver schillende projecten. Zo zijn er projecten (ge richt op onder meer productontwikkeling), Een bijzonder project is ’Identiteit’. „Alles wat we maken en doen, moet passen binnen onze identiteit”, aldus Van den Broek. Dat is volgens hem een absolute must om onderscheidend te blijven. „Wat maakt ons nou bijzonder genoeg, zodat mensen hier willen komen?” Om die positie te kunnen bepalen, is het belangrijk het karakter van de streek te kennen. Het onder zoeksrapport is nu gereed, zodat het verder kan worden uitgewerkt. Welke identiteit er uit de bus zal komen, weet Van den Broek nog niet. „Een aantal zaken is kenmerkend voor dit gebied. Denk aan de rust, de afwisseling van natuur en landbouw en het Bourgondische. Daar zoeken we het in.” sta iffl Ui van uw bank- en/of girorekening, laatste drie afschriften van uw spaarrekening en/ of spaar bankboekje, uw laatste uitkering cq. loons- specificatie, de laatste afschrijving van de pre mie van het ziekenfonds, de laatste huurspe- cificatie en de laatste huurspecificatie van de huursubsidie van het ministerie van VROM, laatste overschrijving van de betaalde alimen tatie, laatste specificatie van andere betalings verplichting of schulden, eventuele nevenin komsten en bijverdiensten, het financie- ringscontract t.b.v. uw auto en de mededeling rioolrecht en afvalstoffenheffing 2004. Stichting miMax helpt u bij het invullen van de formulieren. Van nu af kunt U daarbij bij ons terecht op ons wekelijks spreekuur. Tevens zijn wij twee extra avonden geopend, donderdag avond 4 maart en dinsdagavond 9 maart. U dient voor ’s avonds wel een afspraak te maken. Indien U teveel inkomen en/of ver mogen heeft komt U voor kwijtschelding niet in aanmerking. PILOT DE HILVER Het Land van de Hilver ligt in het reconstruc tiegebied Beerze Reusel. De reconstructie is bedoeld om een kwaliteitsimpuls te geven aan het Brabantse platteland. Doelstellingen zijn onder andere meer ruimte voor natuur en water, een schoner milieu, een gezonde land bouw en een aantrekkelijk landschap. Om ervaringen op te doen met reconstructie heeft het gebied van De Hilver dienst gedaan als proeftuin. Die pilot is inmiddels beëindigd, maar Ontwikkelbureau De Hilver is actief gebleven om reconstructiedoelstellingen te ondersteunen en andere plannen mee uit te voeren. Samen kun je meer dan alleen. Met die ge dachte is enkele jaren terug een samenwer kingsverband opgericht om recreatie en toe risme in de regio Hilvarenbeek en Moergestel een impuls te geven. Stichting ’Het Land van de Hilver’ geeft op een professionele wijze invulling aan die doelstelling. De samenwer king is ontstaan vanuit het agrotoerisme, maar omvat inmiddels bedrijven van verschil lende pluimage: van een likeurmuseum tot de Beekse Bergen. En van een ijsboerderij tot een plaatselijk bungalowpark. Voor toeristen heeft het gebied veel aantrekke lijke kenmerken: knusse dorpskernen, uiteen lopende bezienswaardigheden, de typische Brabantse boerderijen en de prachtige na tuur. Vanuit de landbouw proberen steeds meer ondernemers om hier een bijdrage aan te leveren. „Dankzij Het Land van de Hilver kunnen we die ontwikkeling in goede banen leiden”, vertelt Jan van den Broek, voorzit ter van de stichting. „Als er al 11 minicamp- ings zijn, is daar geen behoefte meer aan. Daarom zoeken we naar andere interessante mogelijkheden.” Volgens Van den Broek biedt de streek enorm veel kansen. „We willen die benutten zonder schade te berokkenen aan de natuur in het gebied.” Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 1350 VERHUUR TAPINSTALLATIES U heeft afgelopen weken de aanslag voor afvalstoffenheffing in de bus gekregen. Misschien kunt U wel in aanmerking komen voor gehele of gedeeltelijke kwijtschelding hiervan. Als U aan de voorwaarden voldoet, zit hier tevens de kwijtschelding bij voor de Onroerende Zaak Belasting (OZB). U hoeft dan voor de OZB niet nog eens een formuli er in te vullen. De aanslag van de OZB kri jgt U ook nog in de bus. Het formulier voor deze kwijtscheldingen moet U voor 15 maart a.s. indienen bij de gemeente, balie 6, afdel ing Financiën. Wilt U informatie over de kwijtschelding van afvalstoffenheffing en riiolrecht of hulp bij het invullen van het formulier, dan kunt u terecht bij Stichting miMax. Wij zijn iedere don derdagmiddag open van 13.00-17.00 uur. Wat moet U meebrengen: laatste drie afschriften VEILIGE TILTECHNIEKEN Helpt u een familielid, vriend of kennis, omdat deze zelf niet meer alles kan? Dan moet u die persoon wellicht ook wel eens helpen om op te staan of uit bed te komen. Als u verkeerd tilt, kan dit ongemerkt uw rug, nek en schouders schaden en u als mantelzorger te zwaar licha melijk belasten. Dit kan er toe leiden dat u uit eindelijk zelf afhankelijk wordt van derden. Daarom is het zaak dat u leert om op een zoda nige manier te tillen dat uw lichaam, maar ook dat van de hulpbehoevende zo min mogelijk wordt belast. Tijdens deze cursus maakt u ken nis met veilige tiltechnieken om klachten in de toekomst te voorkomen en om de dagelijkse handelingen voor u zelf en voor de zieke te verlichten. VOORKOM FYSIEKE OVERBELASTING De cursus is bedoeld voor mensen die een zieke of hulpbehoevende in de thuissituatie verzor gen en behoefte hebben aan praktische tips omtrent het veilig tillen van de hulpbehoe vende en ter voorkoming van fysieke overbe lasting. De cursus biedt u praktische informa tie omtrent het tillen van een hulpbehoeven de. U leert hulp geven bij opstaan uit een stoel of van het toilet, hogerop plaatsen in een stoel als hulpbehoevende onderuitgezakt is, bij lopen, in bed leggen, verleggen en uit bed halen. SAMEN STERK VOOR TOERISME IN DE HILVER Het reconstructiegebied Beerze Reusel kent een uniek toeristisch samenwerkingsverband: het Land van de Hilver. Dit heeft één belang rijk doel: het toerisme in het gebied versterken en bevorderen. Zo’n 50 ondernemers, waaron der boeren met een nevenactiviteit, horeca ondernemers, detailhandelaren en recreatie- bedrijven, werken samen. Op het gebied van promotie, maar ook in het gezamenlijk aanbie den van arrangementen of om kennis en erva ring te delen. Het Land van de Hilver is tot stand gekomen dankzij ondersteuning van Ontwikkelbureau De Hilver. In dit bureau zijn medewerkers van Dienst Landelijk Gebied, Kenniscentrum Duurzame Stad- en Streek- ontwikkeling, provincie Noord-Brabant, ge meente Hilvarenbeek en gemeente Oisterwijk gedetacheerd. Mocht U nog vragen hebben dan kunt u ons ook bellen tel. 52 20 320. Als U de voice-mail krijgt, spreek dan duidelijk uw naam en tele foonnummer in, dan bellen wij U zo snel mogelijk terug om een afspraak te maken. Wij houden spreekuur aan de Poirtersstraat 5 in Oisterwijk. merchandising, een website en het ontwikke len van een bezoekerscentrum. Voor het mana gen hiervan neemt men een aantal mensen in dienst. Het cursusbureau van Thebe start dinsdag 9 maart van 13.30 tot 16.30 uur met de nieuwe cursus ’Tillen voor mantelzorgers’. De cursus bestaat uit drie bijeenkom sten: 9,16 en 23 maart en wordt gegeven op het adres Dr. Deelenlaan 4 in Tilburg. (7 c. lo, Liter 5 Zachtbitter Liter w.t: RESERVEER DAAROM TIJDIG!!! We doen er alles aan om de wacht tijd voor de geboorteboeken zoveel mogelijk te beperken. Het kan echter ’n weekje langer duren voordat we u bellen dat u ze mag halen. Hooghoudt Wodka Plus... Citroen of Grapefruit. Talea Amaretto Cream. Een fluweel zachte streling. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 Kwaliteit uut Grunningen. Je drinkt het om de smaak en nergens anders om. Beerenburg Liter Wie vieux zegt, bedoelt Dujardin. Wenneker Vintage Jenever. Van de Nederlandse low lands. Ambachtelijk gelagerd en gebotteld Vintage 1994, 1995 of 1996. ,sr. Sfr- Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 PAGINA 7 Goblet Graanjenever, met de zachte ‘G’. Zacht van smaak en prijs. o Fles Liter

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 7