met karaO£e ^^playbacks^ Woensdag 25 februari zal NIET verschijnen! NailVision hield open dag ’De Gèsselse’ If! GUO opent in Tiliander met Van Houts De Ket Dweilen MAANDAG DINSDAG Lokale artiesten strijden om bekende BIERCHEQUE t.w.v. 100 consumpties. Cabaretduo drukt door waar het au doet Hild 15066 CL Moergestel Tel. 013-5131315, fax 013-5132073 www.draaiboompje.nl Deze avond zijn er consumptiebonnen te koop voor 1,30 die je de gehele carnaval kunt inleveren bij D'n Draai! O o Partyboerderij 't Draaiboompje [^VRIJDAG vanaf 20.00 uur met optreden van HUUB HANGOP Maandag 23 februari gaan we met z’n allen van kroeg naar kroeg tot de laatste dweilen overblijven. Helaas is dit alweer de laatste dag en zullen we ’s avonds wel eens kijken welke bikkels er overblijven tijdens het spectaculaire P~ZONDAG~^ komt zondagavond optreden tijdens de prijsuitreiking van de prinsenwagens. DINSDAG 4 kids par^ Dinsdag 24 februari komt Clown NONO vanaf 15,00 uur de kleintjes vermaken met een spetterende, doldwaze show. Na de optocht strijden de allerkleinsten onder ons voor de wisselbeker met hun playback. 41 Hf-*’’’ vanaf 20.00 uur. o -Xo PAGINA 6 O lg Terwijl Milka aan het werk is kijkt Jolanda (links) tevreden toe. Café Terras Restaurant Catering Oo’ °O DE KReezie draaidEE Kijken en kennis maken met NailVision is niet enkel het kennismaken met een nagelstudio. Integendeel, NailVision Young Edition is een groothandel in hand- en verzorgingsproducten en distribueert het topproduct Young Nails. Eigenaresse Jolanda Verhagen-van lersel koos voor het product omdat het makkelijk verwerkt en het perfecte resultaten biedt. Tevens is er een opleidingsinstituut gevestigd. De lessen wor den door Jolanda op elk niveau gegeven. Of u nu met nagelstyling wilt beginnen of dat u uw prestaties op peil wilt houden. Praten met Jolanda over het nagelvak is praten met iemand die vol enthousiasme nog dagelijks bezig is om zichzelf verder te bekwamen. Uiteindelijk komt dat haar afnemers, klanten en cursisten ten goede! Wie meer wil weten moet maar eens bellen: 511 9170 of 06 456 80 116. ’Dolle Pret’ van cabaretduo George van Houts Tom de Ket wordt de eerste GUO-voorstel- ling in splinternieuw cultuurcluster Tiliander. Het duo brengt haar nieuwe programma bij podiumorganisatie Groeten Uit Oisterwijk op zaterdag 6 maart. Een nieuw programma in een nieuwe accommodatie, dus volop reden voor de cabaretliefhebber om eens lekker te komen gluren. Maar pas op: Van Houts De Ket gluren terug en wel snoeihard. Stonden hun voorgaande vijf programma’s al in het teken van de waanzin van de Nederlander, in ’Dolle Pret’ houden ze hun publiek meer dan ooit een spiegel voor. Dolle Pret? Vergeet het maar. Het duo bikkelt nog even flink door waar het toch al zo au doet. In Dolle Pret fulmineren Van Houts De Ket diepgaand dijenkletsend tegen de hypocriete verpretting in het vertrutte leven van de fami lie Doorzon. Dolle Pret is grofmazig, intelligent en retegoed geacteerd cabaret. Zoals Statler en Waldorf, de twee oude knarren van de balkonscenes in The Muppet Show, kij ken Van Houts De Ket vanaf een tribune op het podium hoorbaar neer op hun publiek dat in een staaltje ’Publiekstheater’ een genade loos zelfportret voor de kiezen krijgt. Van Houts als de connaisseur die snobistisch geniet van het pluche, De Ket als de naieve abonnementshou der die vraagt wat er komt en hoe laat zijn maan delijkse schateravondje is afgelopen. Lach-of- ik-schiet, bijvoorbeeld om de vogelact van de kaalgekuifde weifelaar. Of om het kale, dikke mannetje dat zich in functioneel adamskos tuum etaleert op de stip voor de jury van Pomo- Idols. Omdat hij BN-er wil worden want dan zijn al zijn probleempjes opgelost. En omdat de meiden van ’groente en vers’ hem nou eenmaal hebben opgegeven. Maar in die setting, zo nietig naakt op die stip, valt het zowaar niet meer mee om hem nog omhoog te krijgen. En thuis ging het nog wel van hatsjekiedee. Al weer een droom in diggelen, al die repetities ten spijt. Imitatie (naast Idols ook Kopspijkers) wordt toch al op een tirade getrakteerd. Totdat Tommy Cooper en de majesteit voorbij ko men. ’Landgenoten’, zo begint ze haar troon rede, ’het publiek is dom en imitatie tiert we lig dezer dagen in ons land. Niemand maakt meer oorspronkelijke kunst.’ CORO-EHH-DINGES Van Houts is Shakespeare’s ga-ha-ha-halmende Coriolanus, de Romeinse veldheer die zich afzet tegen populisme als keerzijde van democ ratie, De Ket de Van den Ende-producent die Coro-ehh-dinges wel eens even tot hapklaar SBS-amusement verwerkt. Omwille van de pu- blieksaantallen verandert de klassieker in een platte schietfilm, gesponsord door de Feest winkel Foundation. Opdat de mensen het ook nog begrijpen. Volgt een flitsende brainstorm sessie die nieuwsfeiten afratelt als mogelijke plots. De moord op Fortuyn en de val van Cor Boonstra worden verworpen als al te ongeloof waardig. Het Wereldtoneel is ook al niet meer wat het was en bij het gesubsidieerd theater zijn ze vooral met velen. Twee Rotary-vrinden lullen zich een slag in de rondte over de (ochot-ochot) verruwing in de maatschappij. Voor de ogen van de een voltrekt zich een groepsverkrachting, waar de ander een bloederig martel-videootje scoort om lekker thuis van te genieten. Ooit begonnen George van Houts Tom de Ket als acteur bij het Ro Theater. Nu herkennen we ze onder meer als de heren Kanis en Gunnink in de koffiereclame, in VPRO-programma RAM, in Radio Bergeijk. Achter de schermen schrijven ze scenario’s voor toneelgezelschap pen. Met hun acteursverleden drukken ze met hun theatrale cabaret of cabaretesk theater een eigen stempel op de vloedgolf dolle pret die Nederland cabaretland teistert. Met cabaret dat oogt als een toneelstuk scheren ze langs het randje van wanstaltige smakeloosheid. Soms weet het publiek zich geen raad met hun harde grappen. Hun sketches suggereren meer samen hang dan er is. In werkelijkheid hanteren ze een flinterdun rood draadje. Maar dat blijkt dan weer onverwoestbaar dankzij de consequente lijn waarin cabaret is versneden tot rastoneel. ’Dolle Pret’ is vooral van naam een misleidende schijnbeweging, zoniet een Schwalbe. De titel van hun vorige voorstelling raakte veel dichter de kern van de kwestie. Die heette ’Hard optre den’. Maar bij Van Houts De Ket is zelfs dat nog mild uitgedrukt. RESERVERING EN INFO Tickets kunnen digitaal worden gescoord via www.do.nl/guo, per post met de reserveringslijst in het GUO-seizoensmagazine en ter plekke bij Rabobank Oisterwijk. Ook voor GÜO-voor- stelling ’Het naakte bestaan’ van kersvers Gouden Harp-winnaar Hans Dorrestijn (met Martin van Dijk) op zaterdag 13 maart wordt al flink gereserveerd. Telefonisch is info verkrijg baar via GUO-foon: 521 0175. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 Aan het St. Janshof 9 hield NailVision Young Edition, zoals de naam voluit luidt, afgelopen zondag een open dag. o

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 6