BIBLIOTHEEK stichtingmpen bare Het is tijd voor carnaval. RONDOM DE KERK ft (ft 1 ’Con Amore’ in Concert met haar nieuwe dirigent Bibliotheek en Carnaval V Rabobank L I Op maandag 23 en dinsdag 24 februari zijn onze kantoren geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Jo van Os ST.. CARNAVAL: ’’GOED-GEMUTST!” OISTERWIJK EN MOERGESTEL Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwljk Plezierige Carnaval! Na de carnavalsoptocht naar de Roozendries Het motto van carnaval 2004: ”Ge moet er aon- leg vur hebben” zal zeker in de optocht hoogtij vieren. Overduidelijk zal blijken dat dat in het Pierewaaiersrijk zeker het geval is. Velen barsten van den aonleg en leggen ook graag aon. Nou dat kan... Meteen na de optocht zijn alle senioren welkom in Ouderensoos De Roozendries. Samen met discjockey Corné Wolfs, die daar ook aanleg voor heeft, zal het er ongetwijfeld, zoals ook andere jaren, een aantal uren weer bere- gezellig zijn. Ge legt bij ons toch zeker ook wel efkes aon! Maar uw bankzaken regelt u 24 uur per dag via:. www.rabobank.nl - Rabofoon 0900 0909 (€0,10/min): saldo, pverbc-eken Rabolijn 0900 0907 (€0,10/min): advies en direct afsluit ..c.Ii Prins Emiel en Prinses Moniek en hun Raad van Elf nodigen iedereen uit ook dit jaar weer bij de carnavalsmis van de V.O.G.G. aanwezig te zijn op zondag 22 februari om 11.00 uur in de Petruskerk in Oisterwijk. Traditiegetrouw zullen de kerkbanken goed gevuld zijn met Dollen en Dollinnen en andere carnavalsvierders. Vanzelfsprekend komen Jeugdprins Lucas I en Stadsprins Bart II van de S.Ó.K. en hun Raden van Elf ook. Prins Arno I van De Zotte Mulders met zijn Raad van Elf zal eveneens acte de presence geven. Pastoor van Buijtenen zal voorgaan in de mis, die als thema heeft ”d’r loopt ’n stripke deur”. De car- navalswerkgroep van de V.O.G.G. en Pastor Peter Wouters hebben deze dienst voorbereid. Het koor van Prisma zal voor de muzikale om lijsting zorgdragen, begeleid op de piano door Toine Smolders. Ter afsluiting van de mis en tevens startschot op zondag voor het carnaval in Döllekesgat gaan we in polonaise door de kerk onder luid getoeter en meer muzikaal genot van de Plekkers. Dit alles gebeurt maar eenmaal per jaar, dus grijp je kans en begin je carnaval op zondag in de kerk bij de V.O.G.G. Op zondag 7 maart zal operettevereniging ’Con Amore’ haar eerste concert geven onder leiding van haar nieuwe dirigent Wil van Leijsen. In Café-Restaurant De Beurs in Oirschot aan de Markt zal worden opgetreden met een groots programma, wat o.a. omvat melodieën van Verdi en Gounot, Johan Strauss, Rossini, Offen bach, Andrew Lloyd Webber en vele anderen. Als gastsolist treedt op Theo van den Hoven en ook Wil van Leijsen zal als solist optreden. Naast deze twee kanjers zullen ook door eigen solisten stukken ten gehore worden gebracht. Het concert vangt aan om 14.00 uur en de toe gang is gratis. Dit mag u niet missen. Tot ziens op zondag 7 maart! Een week vakantie. Na Carnaval hoef je je niet te vervelen. De bibliotheek Moergestel is open op: Woensdag 25 februari van 14.30-17.30 uur; Donderdag 26 februari 14.30-17.30 uur; Vrijdag 27 februari 15.00-20.00 uur. Je kunt er gratis jeugd-intemetsites bekijken en lezen in boeken en tijdschriften. Natuurlijk kun je er ook terecht voor het lenen van puzzels, video’s, dvd’s en cd-roms. Op woensdag 25 februari is er echter geen voor- leeshalfuurtje. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 PAGINA 5 K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Pastor H. van den Tillaart vereniging van ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke hand De Carnavalsvierder zet vaak een masker op. Het masker betekent zijn status afleg gen, om zichzelf durven lachen, lachen om alles waarmee hij steeds zo bloedserieus bezig is. Hij wil voor enkele dagen de be trekkelijkheid van alles wat zo belangrijk schijnt benadrukken. hoogte en tegen elkaar te zeggen: "Ik ben niet meer dan jij, wij zijn allemaal maar ge wone mensen.” Carnaval vieren betekent lachen om het le ven dat vaak zoveel scheiding teweeg brengt, door bruggen te slaan tussen men sen die elkaar normaal niet kunnen berei ken. Carnaval vieren heeft iets van Jezus’ woorden: "Maak je niet bezorgd om de dag van morgen, want de dag van morgen zorgt voor zichzelf.” In die zin mag het van mij altijd Carnaval zijn, want door het gewone leven heen wor den de verhoudingen tussen mensen maar al te vaak bepaald door status, bezit, func tie, rangorde, intellect. Het is blijkbaar moei lijk voor ons gewoon te zijn wie we zijn: déze mens, die weliswaar ieder zijn eigen achter grond heeft, maar met alle anderen gemeen heeft, dat hij mens is, kwetsbaar en sterfe lijk. Natuurlijk is er verschil in bedieningen, maar daardoor ben je nog niet meer dan de ander. Zelfs de hoogste gezagsdrager moet zich kwetsbaar durven opstellen, open staan voor allen die hem benaderen, onge wapend met zekerheden en stellingen. Is samen-kerk-zijn in wezen eigenlijk niet: elkaar als gelijken beschouwen, allen leer lingen van Jezus Christus willen zijn, die de enige Leraar en Herder is? >N Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Ja Ireen Stieger J] Ad Wolfs 1 Harry van Boxtel Ook dit jaar zal er in de kerk van Moergestel een carnavalsmis zijn en wel op zaterdag 21 februari, om 14.00 uur. Voldoende reden om stil te staan bij de betekenis van carnaval. Carnaval is het feest der zotten en dwazen, niet omdat ze hun verstand verloren heb ben, misschien eerder omdat ze tot verstand komen. Want wat is de zin van Carnaval ei genlijk? Zeker niet in een dronken, halfsche- merige toestand de dag doorbrengen, maar eerder alle maskers afgooien en de betrek kelijkheid van alles laten zien. 4 Rabobank De Hilver "Vrijheid, gelijkheid en broederschap” is de basis van een gezonde Carnavalsviering: iedereen is gelijk aan iedereen, niemand is de meerdere van een ander, of je nu werk gever of werknemer bent, arts of patiënt, burgemeester of burger. Die houding wordt niet veroorzaakt door drank, maar uit dank dat ieders leven gelijk is, weliswaar kortston dig en bedreigd, maar tegelijk boeiend en bedoeld, om ervan te genieten zonder el kaar naar de ogen te zien, maar liever door elkaar recht in de ogen te kijken, op gelijke ll Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5