Meer rente over uw spaargeld? Doe mee met het SMC Scouting verkoopt voor de tiende keer oliebollen tijdens de optocht Mocht u hier trek in hebben dan raden wij u aan om op 22 februari vanaf 12.45 klaar te staan langs de route die de carnavalsoptocht maakt. Jawel, voor de tiende keer verkoopt de scouting oliebollen in de optocht. Het Is tijd voor de Rabobank. Houdt u er alvast NIET verschijnt! rekening mee dat woensdag na carnaval 25 februari) ’De Gèsselse’ Rabobank Sparen via internet was al makkelijker, veiliger en sneller. Nu is het ook nog eens aantrekkelijker. Met Rabo Internet- BonusSparen. U krijgt een rente tot maar liefst 3,5%.Ga snel naar www.rabobank.nl en profiteer extra van uw spaargeld. dan bijzonder blij met dit aanbod van het col lege van Oisterwijk. De vrijwillig(st)ers gaan uiteraard gratis mee op reis. Zij hoeven geen kosten te maken. Voor vrijwilligers start de vakantieweek al op zondagavond 3 oktober/18.00 uur. Er moet hoe dan ook een goed vrijwillig(st)ers-team gefor meerd worden waarvan de leden prettig met elkaar kunnen samenwerken. Bent u ook zo benieuwd wie er de volgende keer gepresenteerd wordt in de rubriek DOE MEE MET HET SMC?! Een paar weken geleden las u ons open ingsartikel in ’De Gèsselse’. De drie samenwerkende carnavalsverenigingen samengebracht onder SMC (Samenwer kend Moergestels Carnaval) zijn gestart met de organisatie van een diensten veiling op zaterdag 24 april in zaal Den Boogaard. Het is de bedoeling dat heel veel Moergestelnaren komen om te bie den op diensten die door andere meer en minder bekende Moergestelnaren en Oisterwijkers aangeboden worden. De opbrengst van de veiling is bedoeld voor het kindercarnaval en senioren carnaval in Moergestel. Het SMC brengt de komende tijd een serie in ’De Gès selse’ van dienstenaanbieders met orig inele en gewone diensten, waarop u op 24 april kunt bieden. geen oliebollen lusten, trekken de kinderen een verzamelton mee. Hierin mag u naar harte lust uw euro’s werpen/schenken. Tien jaar geleden zijn wij begonnen met de oliebollenverkoop. Als een ludieke actie wilden we iets meer doen dan alleen maar om geld vragen. Nu, tien jaar later is het uitge groeid tot een geolied team wat alleen gebruik maakt van de beste ingrediënten. Dat zo’n actie geld oplevert mag duidelijk zijn. Echter, wie alle ophef in de politiek bijgehouden heeft omtrent subsidies, vanaf nu is alle extra heel belangrijk aan het worden. Want de Scouting draait niet op lucht. Daarom lieve mensen, koop die bollen en steun hiermee de Scouting. En dan natuurlijk de prijs: 5 olie bollen voor 2 euro! ALLES NOG EENS OP EEN RIJTJE - De Henry Dunantreis vindt plaats van maan dag 4 tot en met zaterdag 9 oktober 2004. Over enkele grote binnenlandse rivieren wordt een groot deel van Nederland doorkruist waar bij interessante afmeersteden worden bezocht. - Aan deze vakantiereis met de boot kan wor den deelgenomen door mensen in het werkge bied van het Rode Kruis Oisterwijk/Haaren die door een ernstige chronische ziekte of li chamelijke handicap niet in staat zijn zelf standig met vakantie te gaan. - De vakantiereis is voor de deelnemende gas ten geheel gratis. Vervoer naar de opstapplaats en voor de thuisreis wordt geregeld. - Mensen uit de doelgroep kunnen zichzelf voor de reis aanmelden maar mogen ook door derden worden aangemeld (huisarts, verzorger, familielid, buur, vriend etc.). - Jong en oud, behorend tot de doelgroep, ko men in aanmerking. - In bepaalde gevallen kan de niet gehandi capte partner mee op reis. - Aanmelding voor deelname moet gebeuren met een formulier dat kan worden afgehaald op een van de eerder gepubliceerde adressen, die hierna (onder het hoofdstuk ’’vrijwilligers nodig”) nog eens worden herhaald. - Dit formulier moet voor 1 april aanstaande worden ingeleverd bij mevrouw B. Wouters, H.W Mesdagstraat 25, 5062 KJ Oisterwijk. - De aangemelde kandidaat-gasten worden voor 1 juli aanstaande bezocht door een vrijwillige intaker van de afdeling om met hen te be spreken of zij voldoen aan de criteria voor deelname. VRIJWILLIGERS NODIG Het welslagen van de Henry Dunantreis hangt mede of misschien wel vooral ook af van de inzet van vrijwilliger(st)ers voor de ver zorging en begeleiding van de bootgasten. Er zijn enkele tientallen helpers nodig. Het bestuur van de afdeling Oisterwijk/Haaren vraagt inwoners van Moergestel die bereid zijn dit vrijwilligerswerk te doen, zich te melden bij T. van de Wouw, De Hoefkens 43, Moergestel. BURGEMEESTER Een van de bekendste inwoners die als dien stenaanbieder als eerste gepresenteerd wordt, is onze burgemeester. Hij is al snel op de hoogte van de plannen van het SMC en tevens ook zo wat de eerste die een dienst aanbiedt. Want zo als elke Pier en Pierin weet, draagt onze bur gervader het carnaval een zeer warm hart toe. Tijdens het overleg, waarin wij de diensten veiling aankondigen, reageert hij enthousiast. ’’Moergestel heeft weer eens wat en het is ook weer meteen iets goeds. Natuurlijk werk ik mee en ik weet ook wel iets origineels!” Wij voelen ons als organisatie vereerd met zo’n reactie en zijn meteen nieuwsgierig waaraan onze burgemeester denkt. ”Wat me heel leuk kijkt, is om een Moergestels paar te trouwen als ambtenaar van de burger lijke stand. Zoals jullie misschien weten is deze burgemeester daartoe bevoegd en sluit in heel bijzondere gevallen huwelijken. Het kan voor een aanstaand huwelijkspaar heel aantrekkelijk zijn om een huwelijk te laten sluiten door de burgemeester.” Nou zitten we natuurlijk niet echt in de optocht, maar, zoals gewend, openen wij deze. Dit jaar kent de route weer een ander vertrekpunt. Deze keer vertrekken we vanaf de Oisterwijkseweg. Deze route hebben we al eens meer gereden. En wat bleek toen, de mensen aan de Oisterwijkse weg waren nog niet zo gewend dat een kwar tier voor de optocht vertrekt, de scouting al langs komt met hun vers gebakken oliebollen. Laat ze dus niet aan je neus voorbijgaan. Verder vragen wij iedereen om rekening te houden met onze verkopers. Het zijn namelijk kinderen van 10-14 jaar en die zijn niet altijd zo ’’brutaal” dat ze zomaar naar vreemden lopen om te vra gen of ze oliebollen willen kopen. Als ze u niet zien staan of ze lopen voorbij, roep ze dan even. Hiervoor alvast onze dank. Voor diegene die Veel belangstelling voor Henry Dunantreis Vrijwillig(st)ers nodig voor begeleiding gasten De Stuurgroep van de Rode Kruis-afdeling Oisterwijk/Haaren die de Henry Dunantreis organiseert waarover eerder in de plaatselijke nieuwsbladen werd gepu bliceerd, is erg enthousiast over de response die deze publiciteit tot nog toe heeft opgeleverd. Inmiddels heeft zich namelijk al een flink aantal kandidaat-gasten voor de vakantie-bootreis met het hospitaalschip Henry Dunant bij de organisatie aangemeld. Maar de zoektocht moet nog even doorgaan want op de boot is plaats voor tientallen ern stig chronisch zieke en lichamelijk gehandicapte mensen uit het werkgebied van het Rode Kruis Oisterwijk/Haaren. De organisatie wil de boot, die voor een week ’haar boot’ is graag vol heb ben. Het zou wel heel erg jammer zijn als niet alle plaatsen worden bezet. Omdat de Henry Dunantreis zo bijzonder is mag geen kans onbe nut blijven. Er moet nu ook worden gedacht aan de werving van vrijwillig(st)ers voor de begeleiding. Dit formulier moet voor 1 april aanstaande worden ingeleverd bij H. Donders, Mgr. Verhoevenlaan 22 5061 BE Oisterwijk (tele foon: 523 4520). WAT VALT ER ALLEMAAL TE DOEN? Om een idee te geven welke vrijwillig(st)ers zoal nodig zijn volgt hier een opsomming van de functies: gastheer, arts, fysiotherapeut, gediplomeerd verpleegkundigen en assis tenten met verzorgende ervaring voor de dag en nachtverzorging van de bootgasten. Verder mensen voor werk in salon, omloop, pantry, kombuis, restaurant, bar en receptie. Een aantal vrijwillig(st)ers is inmiddels al wel ge noteerd. Op dit moment is de organisatie nog op zoek naar vrijwillig(st)ers voor: - assisterende verzorgende werkzaamheden - taken in het restaurant van de Henry Dunant (opleiding hiervoor is niet nodig) - huishoudelijke werkzaamheden op de boot - ondersteuning in de keuken (opleiding hier voor is niet nodig) Het Rode Kruis hoopt voldoende mensen te vinden in het eigen werkgebied. Dezen hebben de voorkeur omdat ze beter dan ’vreemden’ een band kunnen scheppen met de gasten. Dit is immers een waardevol bijkomend effect van het vrijwilligerswerk. Het Rode Kruis rekent op veel reacties en wacht af. WETHOUDERS Ook zij zijn tijdens het hiervoor genoemde overleg aanwezig. En in het voetspoor van de burgemeester twijfelen zij geen moment en bieden spontaan aan gedrieën een dienst te ver zinnen. Bij het verschijnen van dit artikel is het nog een verrassing waar de wethouders mee zullen komen. Het is ook niet de bedoeling dat we in een vroeg stadium van het zoeken naar diensten alles wat binnenkomt ook al bekend maken. Dus de wethouders krijgen alle tijd om straks de organisatie en Moergestel te verrassen. Wat voor het Moergestels carnaval belangrijk is, is dat deze kopstukken als een van de eersten bereid zijn om mee te doen. Want goed voor beeld doet goed volgen. En hoe meer diensten aanbieders, hoe interessanter het straks voor het veilingpubliek zal zijn. En hoe meer de op brengst kan worden. We zijn als organisatie PAGINA 5 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 11 FEBRUARI 2004

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5