En we halen de prijzen nog verder naar beneden! Wat doet de huisarts nadat je A hebt gezegd? X jan Micpiels Het dorpsontwikkelingsplan: belangrijk voor u en voor jou!!! 10e Inblaosavond Organisatie (s)taporkest d’Ambiejans Zaterdag 20 maart - www.opendagzorg.nl Wacht deze keer niet af en neem voor 19 februari contact op met uw politieke partij en laat uw mening over deze zaken horen en toon uw betrokkenheid bij dit dorp, door op die datum bij de raadsver gadering aanwezig te zijn. spannen de komende Carnaval in te zetten. Daarom bent U van harte welkom op vrijdag 20 februari 2004 vanaf 20.00 uur in café de Klaore en café de Brouwer. De presentatie is bij café de Klaore als vanouds in handen van Rob Outmayer. In café de Brou wer wordt de presentatie wederom verzorgd door Ton Jacobs en Piet Wouters. Hebt U voorkeuren? Dat kan! Bekijk het over zicht van de spelende orkesten en zoek uit welk orkest U wilt horen. (s)Taporkest d'Ambiejans (als organiserend orkest) - De Plekkers - Trammalanto - Dees 1st - Vinger in de Pils - Is Dè Wè - D’Opscheppers - Kaai Gaaf - Nie Nix - Mar Amper -Nonsjalaant - De Fluutjes - De Fontanelli’s - AA Band - Heukeloms Hermenieke - She’s Show Band - Tsmoesje - Julia - DB Band - The Bloopers - Sorry - 3 x Roaje - Blaost Um Op - Uhhhhh. De complete woninginrichter HAAREN MOERGESTEL DRUNEN DAN KOMEN VANZELFSPREKEND DE VOLGENDE VRAGEN: 1. hoeveel mensen heeft Moergestel eigenlijk nodig om het huidige voorzieningenniveau in de toekomst veilig te stellen? 2. is er rekening mee gehouden dat het aantal per sonen per wooneenheid zal afnemen? Ter ver duidelijking: nuplm. 2.8per wooneenheid, straks 2.2/23; dan heb je alplm. 200 huizen nodig om dezelfde te blijven 3. hoeveel huizen zijn er dan voor nodig om te vol doen aan het aantal van vraag 1? 4. waar gaan wij die huizen bouwen en voor welke doelgroep worden deze huizen gebouwd? Moergestel en haar toekomst! In het kader van Pilot de Hilver is er onderzoek gedaan naar de leefbaarheid nu en in de toekomst, zoals de bewoners uit Moergestel die ervaren en wat is neergelegd in het Dorpsontwikkelingsplan. Het college van B en W heeft nu een stuk aan de raad voorgelegd, hoe zij denkt, dat het met de uitkomsten hiervan wil omgaan. Dit stuk wordt op 19 februari a.s. aan de Raad ter goedkeuring voorgelegd. Voorzieningen, winkels, verenigingen en andere diensten zijn super-belangrijk voor een dorp! Om deze punten van 1 ook houdbaar en haal baar te maken hebben wij meer inwoners nodig. De zaken van punt 3: Het buitengebied is sterk aan het veranderen, vooral economisch, maar ook ruimtelijk.Hoe gaan we om met de gebouwen die leeg komen te staan en welke economische activiteiten en bedrijven gaan zich hier ontwikkelen? NA DIVERSE AVONDEN DEBAT TEREN, KWAMEN DE VOLGENDE HOOFDPUNTEN NAAR BOVEN: 1grote zorgen om het op peil houden van de voorzieningen met o.a. de volgende vragen: - behouden wij ons winkelaanbod? - behouden wij de bibliotheek? - behouden wij een ’Wit-Gele-Kruisgebouw?’ - blijft de podiumfunctie behouden (in Ois- terwijk wel)? - het behoud van de sociale functie, ook voor het buitengebied 2. andere zaken die voor verbetering in aan merking komen en wensen - hoe gaan we het centrum van ons dorp gestalte geven? - moet er een kiosk op het plein komen? - moet het parkeren anders geregeld worden om het St. Jansplein een andere functie te geven en wordt het parkeren op het Rootven nu eindelijk eens goed geregeld? - hoe gaat het terrein achter Avang ingevuld worden: op z’n dorps of stads? - hoe gaan we het St. Jansplein invullen? - hoe gaan we om met het verkeer in ons dorp (vrachtwagens weren uit de kern) - komt er een servicepunt van de gemeente - hoe gaan wij ons dorp veiliger maken? 3. Hoe houden wij het buitengebied en de wijken bij ons dorp betrokken? Een van de functies van een dorp is het sociale hart zijn voor alle inwoners en dus ook voor het buitengebied. Waarom zouden bewoners van het buitengebied en wijken naar het dorp gaan als ze daar niets te zoeken hebben. DE WIJK: Leefbaarheid begint in de wijk, je moet begin nen bij het begin en dat is de wijk: wonen, har monie in een buurt, het gevoel erbij te horen, samen je kwaliteiten inzetten, waardering krij gen, solidariteit. Maar fysiek moet die wijk hier ook de ruimte voor bieden. Is er voldoende leefruimte, geborgenheid, privacy en veiligheid. We kunnen er niet omheen, dat een van de fa cetten van de leefbaarheid van Moergestel sterk bepaald wordt door het voorzieningenniveau. En dit voorzieningenniveau staat nu juist onder druk. De zaken bij punt 2: de verbeterpunten en de wensen: Hoe gaat de gemeente hiermee om en wanneer? HOE NU VERDER? De grootste zorg die uit dit rapport naar voren komt was en is, het op peil houden van het voorzieningenniveau. Dit kwam heel sterk naar voor. De punten bij 1 dus. Vrijdag 20 februari: Het lijkt zo kort geleden, maar het is toch al weer 1 jaar geleden, dat de alom befaamde Inblaosavond daags voor Carnaval werd gehouden. Een daverend spek takel dat ieder jaar weer groter en kwalitatief beter wordt. Wat indertijd begon met enkele orkesten is inmiddels uitgegroeid tot een Carnavalsbegin met naam. Nu voor de 10de keer wordt deze avond gehou den, zodat alle echte Carnavalsvierders kunnen genieten van echte Carnavalsmuziek door maar liefst 25 orkesten van binnen en buiten de regio. Dat deze avond reeds naam heeft gemaakt moge blijken uit het feit dat diverse orkesten spon taan zichzelf hebben aangemeld en dat de orga nisatie de laatst ingeschreven orkesten heeft moeten teleurstellen omdat het programma vol was. Op 19 februari geeft het college aan welke zaken en op welke termijn zij die gaat behan delen of uitvoeren van dit dorpsontwikke lingsplan. Het is wel een feit dat veel Moer- gestelnaren nogal afwachtend zijn en achter af hun mening geven. De uitgangspunten waar het in dit rapport om gaat zijn de ruimtelijke, economische en soci aal maatschappelijke pijlers. De uitgangspun ten van besluiten, projecten en activiteiten dienen duurzaam te zijn. Het bureau BRO heeft onderzoek gedaan met behulp van mensen die bij de leefgemeenschap Moergestel betrokken te zijn. Centraal bij dit onderzoek stond de leefbaarheid van Moer gestel. Leefbaarheid is de dynamische motor van een leefgemeenschap, je moet er graag willen wonen. Moergestel is nog zo’n dorp: de be trokkenheid voor elkaar en voor hun dorp is daar sterk aanwezig. Een ander belangrijk gegeven is de verantwoor delijkheid voor de samenleving en dat kun je alleen goed dragen als je daar zelf ook wat te zeggen hebt en de mogelijkheid hebt om taken zelf mee te regelen. Er 's (gratis) Parkeerruimte bij onze winkels in overvloed!!! Ze komen ook van ver buiten onze regio, van Dordrecht, Alblasserdam, Heusden, Naarden, etc. Allemaal willen ze graag hun kunsten vertonen. Niet alleen omdat d'Ambiejans goede contacten onderhoudt met diverse orkesten, zeker ook omdat het in Moergestel goed toeven is, maar bovendien omdat Moergestel bekend staat om goede orga nisaties en kwalitatief goede performances. Kortomeen ideale gelegenheid om ont- Ontdek het tijdens de landelijke open dag van de zorg. Voor deelnemende instellingen bij u in de buurt, kijk op de website. U bent van harte welkom! DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 11 FEBRUARI 2004 PAGINA 3 Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416)37 84 69

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3