Korting! Leden van schildersclub Coppel Art exposeren eigen werk Sauwelen voor het goede doel Aphrodite Pierewaaiersblaoike komt eraan Sauwelavond 7 Wintercollectie S QO'E'TI'EK VOfhtlïA Expositie van schildersclub ga|e|-je (jg verdieping ZZZ IVlOCYSCSICISC E WOENSDAG 4 FEBRUARI 2004 - 28e JAARGANG - Nr. 1271 ra ül E Rootven 9, Moergestel Tel. (013) 513 3664 O O Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Zaterdag a.s. isiM it Zaterdag 7 februari Zorg dat u erbj. en geniet mee! o z z -< o "De Pierewaaiers" F) >.;v W de esselse I teis/iWj Uit de carnavalsoptocht 2003... lees verder op pagina 6 50% Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel als waardering voor het blad en het vele werk dat al die leden verrichten, kan weer gebruikt worden voor het financieren van de optocht. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl ing van galerie ’De Verdieping’ te Moergestel kwam men al snel op het idee voor deze exposi tie. De komende weken stellen alle 33 leden hun werken op in de galerie. Dit levert een breed scala aan technieken, kleuren en grote diver siteit aan thema’s op. Een bezoek aan de ex positie is juist vanwege het brede aanbod aan verschillende werken, een echte aanrader. Ook is een bezoek aan de expositie gratis. PIEREWAAIERSBLAOIKE Om alle bewoners van Moergestel te laten weten hoe het carnaval in Moergestel leeft en wat er allemaal te doen is, geeft carnavalsvereniging De Pierewaaiers elk jaar het Pierewaaiersblaoike uit. Ook dit jaar komen De Pierewaaiers met het grote kleurrijke en dikke blad bij u aan de deur op vrijdag 6 of zaterdag 7 februari. Hoort u of ziet u de leden van de Raad van Elf in hun kleurige sjaals rondlopen, dan hopen wij dat u alvast naar de deur komt met een of meerdere euro’s als vrijwillige bijdrage voor het prachtige blaoike. Want of u nu wel of geen carnavals vierder bent, er staan zoveel leuke bijdragen in de krant dat het de moeite waard is er voor te gaan zitten. Dankzij de vele adverteerders kun nen De Pierewaaiers het blad drukken en ver spreiden. Maar uw bijdrage in de collectebus X O Q l t ra,C Iemand die ongetwijfeld naar deze avond zal uitkijken is debutant Kees van Dijk. Nu hij gezien zijn werkzaamheden wat meer vrije tijd tot z’n beschikking heeft gekregen wil Kees het ook eens beleven hoe het voelt om in de ton te staan. Samen met ’n tekstschrijver hebben we de afgelopen maanden gewerkt om de sauwel voor elkaar te krijgen zoals Kees die a.s. zater dag komt brengen. Uiteraard zijn we allemaal zeer benieuwd hoe deze rasechte Moergestelnaar tegen de zaken aankijkt... Naast Kees kunnen we genieten van Maikel Denissen en Corrie Laurenssen en.terug van Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Er staat weer heel wat te gebeuren, want het car naval 2004 staat voor de deur. Het enige wat mis kan gaan is te veel drank voor diegenen die dan niet meer zichzelf zijn. Daarom raden de samenwerkende Moergestelse carnavalsver enigingen, Stadsprins Harry den Urste en het gemeentebestuur elke Pier en Pierin aan te ’bobben’ en dus gebruik te maken tijdens de car naval van de gratis bus die elk uur rijdt tussen Oisterwijk en Moergestel en omgekeerd of een taxi te nemen. Blaasorkest ’Zuutjes Aon’ zorgt voor de muziek. Nog ’n paar dagen en dan Moergestel weer genieten van ’n voorproefje voor de komende Carnaval. Na het Pieregeblèr is het podium vrij voor onze sauwelaars. In totaal zeven komen er a.s. zaterdag in de ton: vier uit Moergestel, aangevuld met ’n drietal gastsauwelaars. NOG EFKES In menige schuur in Moergestel wordt op dit moment hard gewerkt aan een mooie wagen voor de optocht. Groepen en individuen zijn hun creatieve ideeën aan het uitwerken. Het kerkkoor en hofkapel d’Ambiejans zijn aan het oefenen voor de carnavalsmis. Een tiental groe pen is bezig met de choreografie voor hun presentatie tijdens het Pieregeblèr en de Sauwelaars zijn hun laatste woordgrappen aan het aanscherpen. weggeweest: Will (Bax-)Habraken! ’n Drietal jaren geleden namen we afscheid van Will, maar gezien het feit dat we dit jaar Eric Boogaers moesten missen, meldde Will zich spontaan aan om de opengevallen plaats in te nemen. Naast het al genoemde viertal treden op in de ton: Kees Coolen (hij bijt het spits zaterdag af), uit Hilvarenbeek komt Jasper van Gerwen en uit Weert (al vier jaar te gast in Moergestel) Mies Grijmans. Voor de muzikale begeleiding zorgt dit jaar Blaasorkest ’Zuutjes Aon’ uit Tilburg. Afgelopen oktober wonnen ze in Moergestel het Blaos- kapellenfestival en ’n drietal weken geleden wonnen ze in Tilburg het Blèrkonkoers op alle fronten! De Sauwelcommissie is dan ook zeer in haar nopjes dat ze dit orkest aan het pro gramma kon toevoegen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Slijterij In den Korenmaaier, Novy Van Wezel, Jumbo Denissen en bij Den Boogaard. De opbrengst van de avond komt in z’n geheel ten goede aan een plaatselijk doel dat door de sauwelaars zelf wordt uitgekozen. Welk doel dat is wordt tijdens de Sauwelavond bekend gemaakt. Kaarten kosten 7 Euro en de avond begint om 20.00 uur precies! I PROGRAMMA En dat er veel georganiseerd wordt door de drie carnavalsverenigingen samen met de plaatselijke horeca, is volop in het blaoike te lezen. Hoogtepunten in het programma noe men we hier even vlot achter elkaar. Donderdags begint de carnavalsvierder met Alpenjagers Camavalesque door het bij iedereen bekende dansorkest De Alpenjagers. Zij ver zorgen een avondvullend optreden voor een goed doel. Op vrijdagmiddag is er voor alle kinderen van de drie Moergestelse basisscholen een groot carnavalsbal. Daar zullen de drie carnavalsver enigingen de basisschoolkinderen alvast warm maken voor de volgende vier dagen. En na af loop kunnen ouders, kinderen en leerkrachten met de raden van elf naar ’t Centrum om in te dansen. Op vrijdagavond zijn er zo’n 25 blaoskapellen actief op d’n inbloasavond in De Klaore en in café De Brouwer. Een groots spektakel en dé for mule om er in te komen, terwijl er voor de jeugd het Hengstenbal is. Op zaterdag is er om 14.00 uur een carnavalsmis in de parochiekerk. Het kerkkoor en hofkapel en (s)taporkest d’ Ambiejans zorgen onder de bezielende leiding van pastor Van den Tillaart voor een vrolijke en kleurrijke mis. Iedereen hoopt op een volle kerk, vooral omdat het zeer de moeite waard wordt. Daarna is er een ver volg in Den Boogaard met een speciaal pro gramma voor de ouderen met allerlei artiesten en in de bijzalen activiteiten voor de jeugd. Daar zal ook rond de klok van 15.30 uur burge meester Kortmann de stadssleutel overhandi gen aan Prins Harry den Urste van C.V. De Pierewaaiers, opdat hij waardig en wijs kan regeren over het Pierewaaiersrijk gedurende het carnaval 2004 in Moergestel. ^^/EVE Binnenkort bestaat de vereniging Cop pel Art 12 */2 jaar. De vereniging bestaat momenteel uit 33 personen, die zich bezighouden met schilderen. Aangezien men zeer geestdriftig werkt en oefent, vinden de leden het een uitdaging hun ’kunsten’ aan mede-inwoners uit Oister wijk, Berkel-Enschot, Moergestel en Tilburg en overige geïnteresseerden te tonen. De leden van Coppel Art ontmoeten elkaar wekelijks in basisschool ’De Coppele’ in Oisterwijk. Tijdens deze momenten oefenen ze voornamelijk het schilderen in olieverf en proberen hun vaardigheden verder te ontwikke len. Vanwege hun jubileum en de recente open- l De expositie in galerie ’De Verdieping’ vindt plaats van 1 tot 29 februari. De galerie is op zater dagen geopend van 13.00 tot 17.00 en op zonda gen van 11.00 tot 17.00 uur. Tijdens carnaval is de expositie gesloten. U vindt de Verdieping aan de Industrieweg 16, in Moergestel. *■-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1