8 februari Rico Salvettiloop nieuws Wat goed is komt snel Badmintonclub Moergestel J eugdwielrennen Audacia- t Sportvereniging ’’ROEF!” ROEF HANDBAL De Wet Werk en Bijstand en de sollicitatieplicht OW Lotte van de Loo, promotie naar hoogste klasse 14.30 12.00 11.30 12.00 12.30 10.00 10.00 Na deze wedstrijden is het veldritseizoen ten einde en word er een rustpause ingelast om daarna weer met de training te beginnen voor het aanstaande wegseizoen in het laatste weekeinde van maart. Aanw. 10.00 Roef-Havedo 3 Aanw. 10.30 Aanw. 11.20 aanw. 13.00; 13.30 .vertr. 12.00; 13.00 Uitslagen: HS GHV 2-Roef 2 32-26; JCJ Wh.Demons-Roef 7-6. Donderdag 5 februari: Dames recreanten 20.00 uur Roef-Elshout. De dames en heren trainen hierdoor een uur tje later. Programma 7 februari: 10.00 uur GDJ Roef-TaxandriaAanw. 9.30 11.00 uur MCJ Roef-Made... 11.50 uur JCJ Roef-Tornado Zondag 8 februari 13.20 uur HS Mount.Stars 3-Roef2 10.30 uur MBJ Roef-Heerle 11.30 uur DS Aanw. 11.00 12.40 uur HS Roef 1-Artemis 2 Vergeten jullie je niet op te geven voor het car- naval-mix-toernooi HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! Programma 7-2-2004: Roef! Fl - DSV F1 DDWC1 - Roef! Cl Programma 8-2-2004: DSV 2 - Roef! 1 a.s. zondag finales bij de Kloare Tiny Derksen kan driebandentitel verdedigen De winnaar van vorig jaar, Tiny Derk sen, heeft zich in staat gesteld om zijn titel van Moergestels driebandenkam pioen te prolongeren. Dat was een van de resultaten van de tweede ronde pou les van afgelopen weekend. Het kampioenschap wordt zondag 8 februari beslist in eerst twee kruisfinales en daarna de finale. Alle partijen gaan over 25 caramboles. Door de resultaten gaat de eerste kruisfinale tussen de gebroeders Christ en Martin van den Aker en de tweede tussen Tiny Derksen en Alben van der Werf. Voor Martin en Albert zijn er revanchemogelijkheden ten opzichte van het vorig jaar. Christ zal zeker ook voor zijn kans gaan om het toernooi eens te winnen. Door de voetbalwedstrijd tussen Ajax en PSV om 12.30 uur is de aanvang van de partijen om 14.30 uur. Dit gezegde is zeker van toepassing voor wed- strijdschaatsster Lotte van de Loo uit de ”Rabo- De Vennen-ploeg”. Hoewel zij pas voor het tweede jaar aan wedstrijdschaatsen doet slaagde zij er op 2 november 2003 al in om te promo veren naar de tweede klasse bij de meisjes Door de langdurige regenval van de voorgaande dagen werd het parcours een van de zwaarste van het seizoen. Jasper de Laat ging als eerste Moergestelse ren ner van start als kandidaat voor een podium plaats. Na de start bleek dat hij geen goede dag had en reed de eerste ronde niet bij de beste ren ners. Na de derde ronde kwam hij wat beter in zijn ritme en wist nog een aantal renners voor bij te fietsen en behaalde zodoende toch nog een keurige 7e plaats. Kay Weken en Djago Smits gingen van start op een langer parcours. Djago moest op de derde startrij opstellen en reed zich na de start goed naar voren en reed vanaf de tweede ronde met een groepje voor de 16e plaats. De gehele wed strijd wist hij een constant tempo te rijden en wist het groepje voor te blijven en plaatste zich zodoende als 16e. Kay mocht op de eerste startrij opstellen en reed met de beste renners mee. Het tempo van de UIT DE RECHTSWINKEL Jg Per 1 januari 2004 is de Wet werk en bijstand (Wwb) in werking getreden. Deze wet vervangt de Algemene Bijstandswet en enkele andere wetten. Dit stuk is bedoeld om beknopt aan te geven wat er voor bij standsgerechtigden gaat veranderen. Om alle wijzigingen te bespreken zou voor dit stuk te ver gaan, daarom beperk ik mij hier tot de sollicitatieplicht. .vertr. 12.15; 13.15 Wil je ook eens korfballen kom op maandag avond om 18.00 uur naar sporthal Stokeind. Voor inlichtingen bel Corrie Schilders 513 2326 of Peter Vrijhoeven 513 3455. Nu we even een terugblik maken naar het vorig jaar kunnen we zeggen dat het echt geslaagd is geweest. Onder andere hield Badminton Club Moergestel haar jaarlijkse Jan Roosen toernooi in december 2003. Er werd weer goed gespeeld, het was zeer gezellig en de opkomst van de badmintonclub uit Haaren was erg groot dit jaar. Zo zie je maar dat de mensen uit Haaren niet alleen voor het Carnavallen ons dorpje op komen zoeken. Voor het komend jaar hebben we weer van alles in petto. Noteer alvast in jullie agenda: Rommelpot toernooi van B.C. Moergestel: 11 februari; 7 april; 9 juni. We beginnen dan echt om 20.00 uur. Daarnaast worden er weer train ingen gegeven door Frans Tolboom. De speelavond van B.C Moergestel is op de woensdagavond in sporthal Stokeind. Als u geïnteresseerd bent kom dan gerust eens langs. De zaal is van 20.00 tot 22.30 voor ons. Dus aarzel niet en doe gerust eens een potje mee. Tot dan. Heb je nog vragen bel dan met Emilie Dieduksman 513 3436. Op zaterdag 24 januari namen 4 jeugdrenners deel aan het Nederlands Kam pioenschap cyclocross in Woerden. Mensen ouder dan 57,5 jaar kunnen toch vrij- gesteld worden wanneer het door persoonlijke omstandigheden of de situatie op de arbeids markt onmogelijk zou zijn een baan te vinden. Deze vrijstelling wordt eenmalig verstrekt en geldt dan tot het 65e jaar. Ook de regels met betrekking tot het werk dat aangenomen moet worden zijn veranderd. In de Algemene bijstandswet en de verorden ing van de meeste gemeenten werd gesproken van de verplichting tot aanvaarding van ’pas sende’ arbeid. Dit houdt in dat uitkeringsge rechtigden alleen verplicht waren werk aan te nemen dat geschikt voor hen was. Daarin wer den opleiding, verleden, ervaring en affiniteit met het betreffende werk in meegenomen. De Wwb spreekt echter van ’algemeen geaccep teerde’ arbeid, wat betekent dat dit werk in de samenleving algemeen geaccepteerd wordt. Het werk hoeft niet passend te zijn. Enkele uitzon deringen zijn hierbij toegelaten, zo is prostitutie expliciet uitgesloten. Ook werk waartegen ge wetensbezwaren bestaan kan geweigerd worden en alleenstaande ouders met jonge kinderen kunnen eisen stellen aan de reisafstanden en de werktijden. Voor meer informatie kunt u bellen met De Rechtswinkel, 535 3135. Wij zijn geopend voor het kosteloos inloopspreekuur van maan dag tot en met donderdag tussen 14.00 en 20.00 uur. eerste renners was net iets te hoog, maar hij wist met een achtervolgend groepje de wedstrijd keurig te beëindigen en behaalde een prachtige 8e plaats. Stijn de Laat ging van start op een parcours met groter hoogteverschil en lange loopstukken. Stijn moest op de achterste startrij opstellen en wist tijdens de wedstrijd telkens op de zware loopstukken meerdere renners te passeren. Door technisch en foutloos het parcours af te leggen behaalde hij de 33e plaats. De week voor het NK vond de cyclocross van Lierop plaats op zaterdag 17 januari. Jasper de Laat behaalde de 6e plaats. Djago Smits en Kay Welten werden 12e en 3e. Op zondag 8 februari wordt om 11.00 uur het startschot gegeven voor de derde Rico Salvettiloop. Honderden lopers zullen dan vertrekken voor een afstand van naar keuze 5 of 10 kilometer. ROEF KORFBAL KAMPIOEN BOEKT MOEIZAME ZEGE Zondagmorgen om 9.00 uur moet al worden aangetreden tegen Vessem uit de gelijknamige plaats. Het resultaat in de uitwedstrijd roept om een revanche, de gasten zijn nog ongeslagen en tevens kunnen zij bij winst vandaag reeds kam pioen worden. Alle ingrediënten zijn aanwezig om er een spannende wedstrijd van te maken. Vessem komt zeer fanatiek uit de startblokken en daarom kan Roef! maar moeilijk in haar Junioren-C. Hiermee voegde Lotte zich in haar leeftijdscategorie bij de subtop van Zuid- Nederland. Op zondag 18 januari zorgde Lotte voor een historische gebeurtenis in de geschie denis van Schaatsclub ”De Vennen”. Via een for midabel gereden rit over 1000 meter (tijd 1.43.86) lukte het Lotte als eerste dame van ”De Vennen” te promoveren naar de eerste klasse en zich dus bij de absolute top van Zuid- Nederland te voegen. In 2000 was Paul Schrauwers er al in geslaagd dezelfde prestatie bij de heren te leveren. Ook de andere leden van ”De Vennen” keer den deze avond met een persoonlijk record (PR) huiswaarts: Erik van de Ven en Eva Haans reden een rit over 500 en 1500 meter: Erik 46.13 (PR) en 2.27.90; Eva 50.40 en 2.55.10 (PR). Lotte van de Loo en Jolien van den Meijdenberg reden een rit over 500 en 1000 meter: Lotte 49.33 (PR) en 1.43.86 (PR en promotie); Jolien 53.03 en 1.47.09 (PR). Op zaterdag 24 januari was Juliën van Velthoven met de snelste ooit door een rijder van ”De Vennen” gereden opening (10.72 seconde over de eerste 100 meter) op weg om zijn eigen club- record op de 500 meter te verbeteren. Door de hoge snelheid kwam hij echter in de eerste bin- nenbocht ten val. Ondanks de hierbij opgelopen blauwe plekken reed hij vervolgens een keurige tijd van 2.20.62 op de 1500 meter. De Rico Salvettiloop is een voortzetting van de winterloop die een aantal jaren in dit Brabantse dorp georganiseerd werd. In het jaar 2000 over leed Rico Salvetti, de trainer van de Moer gestelse loopgroep. Sindsdien werd de draad van winterlopen weer opgepakt en als hommage werd de loop naar hem vernoemd. De organisatie is er weer alles aan gelegen om de loop tot een succes te maken. De omgeving werkt in dat opzicht zeer mee door o.a. het bosrijke natuurgebied. Ondanks het feit dat men door de bossen loopt is 90% van het par cours verhard. Dus wie er op uit is om zijn zelfvertrouwen na een wat minder intensieve winterperiode op te vijzelen, komt op dit par cours dus prima aan zijn trekken. Omdat het circuit uit twee ronden van 5 kilo meter bestaat, kan een ieder tijdens de loop nog beslissen of er 5 kilometer dan wel de dubbele afstand afgelegd zal worden. Het par cours is duidelijk aangegeven en de vele vrij- Uitslagen zondag 1 februari 2004 Beker- en inhaaldag. RKDSV 2 - Audacia 3afgelast RKTW 5 - Audacia 46 -1 De Geeren 6 - Audacia 7afgelast Programma zondag 8 februari 2004 Een van de ploegen, die nog denken een prijs te kunnen halen in de competitie is te gast bij Audacia. Bovendien komt De Bocht met revan- chegevoelens door de thuisnederlaag. Audacia 1 - De Bocht ’80 1 Hilvaria 2 - Audacia 2 GFC’ 93 4-Audacia 3 Jong Brabant 3 - Audacia 4 Audacia 5 - Spoordonkse Boys 4. Audacia 6 - Sarto 9 Audacia 7 - CHC/ Orka 8 ...aanw. 12.15 ...aanw. 11.15 .vertrek 12.15 ...aanw. 12.15 ...vertrek 8.45 ...vertrek 8.45 aanw. 9.00 aanw. 9.00 .vertrek 10.00 aanw. 9.00 ...vertrek 8.30 aanw. 9.00 .vertrek 10.15 .vertrek 10.30 ....aanw. 11.00 .vertrek 10.30 .vertrek 10.45 ....aanw. 11.00 .vertrek 11.30 spel komen. Een logisch gevolg is de 0-1 achter stand in de 2de minuut. De thuisploeg weet zowaar direct via Esther Jonkers tegen te scoren. De 1-1 score blijft tot de 18de minuut op het bord staan. Dan slaat Vessem echter toe waar door het 1-4 wordt en de wedstrijd gelopen lijkt. Niets is echter minder waar want nog voor rust wordt de achterstand door wederom Esther Jonkers teruggebracht tot 2- 4. Na rust twee gelijkwaardige ploegen, die over en weer kansen creëren maar deze niet om weten te zetten in doelpunten. Alsof het een kopie is van de eerste helft weten de gasten al wederom binnen enkele minuten de stand uit te bouwen tot 2-7 in de 22ste minuut. Daarna gaat de wedstrijd weer volledig gelijk op. Wel weet Roef! vlak voor het einde door Jenny van Velthoven de score nog een draaglijker aanzien te geven. De eindstand komt daarmee op 3-7. Na een moeizame, zwaar bevochten zege haalt Vessem het kampioenschap binnen en resteert voor Roef! de strijd om de tweede plaats. Zondag a.s. kan een belangrijke stap in de goede rich ting worden gezet in de uitwedstrijd tegen DSV uit Diessen dat momenteel met een punt voor sprong de tweede plaats in handen heeft. De wedstrijd begint om 13.15 in sporthal Hercules in Diessen. Supporters zijn uiteraard van harte welkom. Uitslagen: Roefl-Vessem 3-7; Roef! C-Vessem C3-2. AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 7 februari: Audacia Al - GSBWaanw. 13.30 Audacia BI is vrij Audacia Cl - Reusel Sport Audacia C2 - Hilvaria ’t Zand - Audacia C3 Audacia C4 - Capelle Sarto - Audacia Dl Taxandria - Audacia D2 Audacia D3 - Zigo Audacia El - Uno Animo.. Were Di - Audacia E2 Audacia E3 - Were Di Hilvaria - Audacia E4 Audacia E5 - 't Zand JPS - Audacia E6 Hilvaria - Audacia Fl Audacia F2 - Triborgh Noad - Audacia F3 Oisterwijk - Audacia F4 Audacia F5 - Essche Boys Hilvaria - Audacia F6 In de Wet werk en bijstand is een zeer belang rijke rol weggelegd voor de gemeenten. In prin cipe geeft de Wwb de hoofdlijnen aan en moeten de gemeenten deze hoofdlijnen zelfverder uit werken in hun verordeningen. Dit kan tot ge volg hebben dat bepaalde rechten en plichten en de hoogte van de bijstandsuitkering per ge meente kunnen verschillen. Het uitgangspunt van de Wwb is dat pas wan neer blijkt dat mensen niet in staat zijn in hun eigen levensonderhoud te kunnen voorzien en er geen andere voorziening open staat, zij een aanspraak op een uitkering hebben. De sollicitatieplicht is uitgebreid. Ontheffing wordt niet meer verleend op basis van het be horen tot een bepaalde categorie. De sollicita tieplicht geldt nu ook voor alleenstaande ou ders met kinderen jonger dan vijf jaar en mensen ouder dan 57,5 jaar. Voor alleenstaande ouders met kinderen jonger dan twaalf jaar moet de gemeente wel rekening houden met de wens van de ouders omtrent de zorg voor het kind. Er moet dan kinderopvang geregeld zijn of kunnen worden. Dit kan in een kinderdagverblijf, bij gastouders of door familie. Ouders die vinden dat zij om een andere reden tijdelijk zelf voor hun kinderen moeten zorgen, moeten dit aan de gemeente voorleggen. Die zal dan beslissen of daarom de sollicitatieplicht aangepast kan worden. - willigers zullen daar waar het nodig is de veiligheid zo optimaal mogelijk waarborgen. Ook de verzorging voor, na en tijdens de wed strijd is bij de organisatie in goede handen; er is kleed-en doucheruimte aanwezig en er kan gebruik gemaakt worden van de kantine. Iedere deelnemer, jong of oud, supersnel of wat langzamer ontvangt na de finish een bij het jaargetij passende herinnering. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 2 Euro. Voorinschrijving is niet mogelijk. Voor nog meer informatie kunt u terecht op de inter netsite: www.ricoslavettiloop.nlNa afloop zullen ook dit jaar daar de uitslagen verschij nen. Ook kunt u telefonisch informatie inwin nen op 513 2441. Getuige de vele enthousiaste reacties van vorige jaren over parcours en organisatie worden er ook dit jaar weer vele lopers bij deze door de Rabobank gesponsorde loop verwacht. 1 PAGINA 11 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 4 FEBRUARI 2004 W - I.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 11