Zaterdag 7 februari: Sauwelavond! ’Alpenjagers Camavalesque’ L ->* - Carnavals optocht Moergestel ’’Bier drinken voor het goede doel?!” Het jaar had niet mooier kunnen beginnen. PIETER BURGERS B'S VThea Vermeulen-Peek Aan- en verkoop taxaties van onroerend goed Ongetwijfeld zullen Will Bax-Habraken, Kees van Dijk, Corrie Laurenssen en Maikel Denis sen u er prachtige verhalen over vertellen tij dens de jaarlijkse Sauwelavond. In een ongetwijfeld gezellige sfeer, niet in de laat ste plaats door de blaasorkest ’Zuutjes Aon’ (zij wonnen immers de laatstgehouden editie van het Blaoskapellenfestival!) zult u weer kunnen genieten van de manier waarop zij, samen met nog drie anderen, hun typetjes voor het voetlicht brengen. Mies Grijmans is al jaren ’n vaste gast op onze Sauwelavond, en ook nu is hij weer present. Het spits van de avond wordt echter afgebeten door De kaartverkoop voor dit muzikale eve nement is inmiddels begonnen. Voor slechts 5 Euro kunt u erbij zijn. Vanaf afgelopen zaterdag liggen de kaarten op de voorverkoopadressen. Contactpersonen namens het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC): Dirk van Abeelen, De Looijakker 68, Moergestel, tel. (013) 513 0469; Carlo van Esch, Schoolstraat 46, Moergestel, tel. (013)513 0111. Voor informatie: Re/Max Full House makelaardij Een carnaval zonder optocht, dat bestaat toch niet. Daarom zal op zondag 22 fe bruari a.s om exact 13.00 uur weer een bontgekleurde stoet met schitterende wagens, kleurrijke loopgroepen, humo ristische eenlingen en natuurlijk een geweldige kinderoptocht door het Pierewaaiersrijk trekken. Om mee te kunnen doen aan de optocht, hoef je niet persé ’’aonleg” te hebben. Daarom roepen wij iedereen op om gewoon mee te doen. Je kunt je opgeven door een inschrijf formulier in te vullen en dit uiterlijk op woensdag 18 februari a.s. in te leveren bij Dirk van Abeelen, De Looijakker 68, tel. 513 0469 of bij Carlo van Esch, Schoolstraat 46, tel. 5130111. De formulieren zijn te verkrij gen bij Novy Van Wezel, Rootven 10 te Moer gestel, of bij genoemde adressen. Als u wilt weten wat er in Moergestel zoals het afgelopen jaar is voorgevallen en/of opgevallen dan zult u zaterdag 7 februari zeker van de partij moeten zijn! Kees Coolen uit Tilburg. Hij heeft hier al eens eerder opgetreden tijdens het carnavalscon cert. Debutant voor Moergestel dit jaar is Jasper van Gerwen uit Hilvarenbeek. Dit alles bij elkaar moet voldoende zijn om er op zaterdag 7 februari vanaf 20.00 uur een keigezelige sauwelavond van te maken. Wilt u het evenement niet missen dan kunt u voor kaartjes terecht bij Jumbo Denissen, Novy Van Wezel, In den Korenmaaier en Den Boogaard. De kaarten kosten 7 Euro (incl. ’n kopje koffie) en de opbrengst gaat, zoals altijd, naar een plaatselijk goed doel dat door de sauwe- laars zelf is aangewezen. DE BELANGRIJKSTE PUNTEN OP EEN RIJ: De optocht wordt gehouden op zondag 22 fe bruari a.s.; Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij Kadoshop Novy Van Wezel, Rootven 10 te Moergestel, of bij onderstaande adressen; Inschrijfformulieren moeten uiterlijk woens dag 18 februari a.s. (’s woensdags voor de op tocht) worden ingeleverd bij één van de on derstaande adressen; Bordjes kunnen op zondag 22 februari a.s. tussen 10.30 uur en 11.30 uur worden afge haald bij Café de Brouwer aan het Rootven te Moergestel; De optocht wordt vanaf 12.30 uur opgesteld nabij het kruispunt van de Oisterwijkseweg en de Industrieweg; De route is als volgt: Oisterwijkseweg, Root ven, Raadhuisstraat, Sint-Jansplein; De optocht begint om exact 13.00 uur; De prijsuitreiking voor de kinderoptocht is om 15.30 uur in Den Boogaard; De prijsuitreiking voor de volwassenenop tocht is om 16.45 uur in Café de Brouwer. Vereniging Bierproeven niet terug van de jacht. Na enige tijd verloor de familie alle hoop en besloot hem dood te ver klaren. Drie dagen erna verscheen hij echter gezond en wel in het dorp. Het dorpshoofd vroeg de familie Kabia een speciaal bier te brouwen om de terugkeer te vieren. In 1993 kwam Henrique als vluchteling naar Nederland en besloot de familietraditie van het brouwen van Mongozo hier voort te zetten. Samen met Venraynaar Jan Fleurkens intro duceerde hij in 1999 het Mongozobier. Dit wordt nu gedaan in een moderne brouwerij om zo de kwaliteit en het alcoholpercentage te stabiliseren. Medeoprichter Jan Fleurkens zal hoogst persoonlijk de presentatie over het wereldwijde succes van Mongozo presenteren op deze bijzondere bierproefavond. De avond begint om 20.00 uur bij Café De Brouwer aan het Rootven in Moergestel. Deelname kost 5,00 p.p. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met ’’Vereniging Bierproeven” 06- 26540764 06-53695393 of www.bierproeven.net ’De Alpenjagers’anno 2004 organiseren weer ’n kostelijke avond! We hebben u al eerder verteld dat de opbrengst van de avond in z’n geheel wordt afgestaan aan het goede doel. Niets blijft er aan de spreekwoor delijke ’strijkstok’ hangen, want alle mede werkers doen belangeloos mee! De organisa toren (’De Alpenjagers’) streven er ook naar om in de loop van de avond de totaalopbrengst bekend te maken. Ook al in een eerder artikel hebben we ge schreven over de medewerking van Thea Vermeulen-Peek, de Moergestelse operazan geres die haar sporen in het hele land, maar ook daarbuiten, al ruimschoots heeft ver diend. Verrassend zal daarom ongetwijfeld haar medewerking zijn nu ze tijdens ’Alpen jagers Camavalesque’ ’n drietal nummers zingt van BZN, begeleid door De Alpenjagers! Na afloop van het ’officiële’ programma nemen ’De Alpenjagers’ het heft volledig in handen en kunt u heerlijk dansen. Zo beleeft u weer eens een echt ouderwetse gezellige avond met en rond ’De Alpenjagers’. Kaartjes zijn te koop bij Jumbo Denissen, Kado shop Van Wezel, Slijterij In Den Korenmaaier, in Tenniscentrum Stokeind en bij Rien van de Wouw, Raamackerstraat 1. Zorg dat u erbij bent: donderdag 19 februari om 20.00 uur in Den Boogaard: ’Alpenjagers Camavalesque’!!! De Moergestelse bierproefvereniging ’’Vereniging Bierproeven” organiseert op vrijdag 6 februari a.s. een bierproef avond met medewerking van Mongozo Exotic Beers B.V. ’Mongozo’ betekent gezondheid in het Ango lees en is de merknaam van originele bieren die afkomstig zijn uit verschillende exotische cul turen. Het brouwen van Mongozo komt oor spronkelijk van de familie Kabia uit Angola. Het brouwproces vindt zijn oorsprong in de acht tiende eeuw in het dorp Saluseke. Het dorp was afhankelijk van jagen. Op een dag kwam een van de jagers, een lid van de familie Kabia, Donderdag 19 februari: Rabobank Het is tijd voor de Rabobank. I. PAGINA 5 Oisterwijkseweg 45, 5066 XC Moergestel, 06 - 51806415 Caroluslaan 5, 5707 BL Helmond, (0492) 477755 FULL HOUSE ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 28 JANUARI 2004 j nd Belasting betalen is een goede zaak. Maar te veel is ook weer niet nodig. En een deel van de 28 miljard euro die we jaarlijks betalen is onnodig. Weet u zeker dat u gebruikmaakt van alle regels die u bijvoorbeeld recht geven op een vrijstelling? Op www.rabobank.nl geven we u een aantal tips. Zodat u snel kunt checken of u uw kansen op belastingvoordeel benut. I xC-3-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5