Driekoningenzingen 2004 Rabobank De Hilver verbouwt kantoor De Rabobank wijzigt de spaarrente galerie de verdieping Einde gemeenschap van goederen in 2004 Tijdelijk te huur aangeboden: an f/e ne/iim ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 14 JANUARI 2004 Voor informatie kunt u bellen met: met ingang van 1 januari 2004 zso% Er wordt hard gewerkt aan de verbouwing van de Rabobank in Moergestel. Rabobank Aan- en verkoop taxaties van onroerend goed Deze bijdrage is geschreven door mr. A.RM. Peijnen- burg, kandidaat- notaris bij de Hair&Maris Notarissen te Oisterwijk. goederen verkrijgt. In een testament wordt hiervoor bijna altijd een uitsluitingsclausule opgenomen (tegenwoordig ook wel gekscherend de Mabel Wisse-Smit clausule genoemd, oftewel het zal je schoondochter maar wezen), zodat wordt voorkomen dat de erfenis van de kinderen in een gemeenschap van goederen valt waarin zij eventueel zijn gehuwd. Wanneer je namelijk geen testament hebt gemaakt of je hebt in je tes tament niet zo' n clausule opgenomen dan kan het gebeuren dat je schoondochter er na je over lijden met de helft van de erfenis van je zoon vandoor gaat bij een eventuele echtscheiding met de zoon. Ook onder het nieuwe erfrecht dient nog steeds een uitsluitingsclausule in een testament opgenomen te worden, aangezien het niet zo is dat dit automatisch op grond van de wet geregeld wordt. Op de tweede dag na de kerstvakantie, op dinsdag 6 januari, gingen 10 groepen kinderen verkleed als Driekoningen op pad om te zingen en te collecteren voor Pater Theo Raaijmakers. Tussen 17.00 en 18.00 uur werden zij in Den Boogaard verwacht om hun lied ten gehore te brengen, bekeken te worden door een deskundi ge jury en het geld in te leveren. Deze jury heeft de volgende groepen koningen als winnaar uitgeroepen. Pieter Burgers Re/Max Full House makelaardij Oisterwijkseweg 45, 5066 XC Moergestel 06 - 51806415 Caroluslaan 5, 5707 BL Helmond (0492)477755 Op 5 januari is Rabobank De Hilver begonnen met de verbouwing van het kan toor in Moergestel. In de bankhal komen nieuwe spreekkamers en werkkamers en de halfronde kastenwand verdwijnt. De geldwinkel en de bedrijvenbalie blij ven ongewijzigd. Volgens de planning wordt het kantoor uiterlijk op 6 februari opgeleverd. FULL HOUSE Het afgelopen jaar is voor het notariaat een bewogen jaar geweest. Halfvrijstaand woonhuis evt. gestoffeerd aan de Oisterwijkseweg. Per direct beschikbaar. Huurprijs €800,- per maand. Vanaf de opening op 2e Kerstdag, heeft gale rie ”De Verdieping” zich mogen verheugen in een overweldigende belangstelling. Vele honderden belangstellenden hebben de weg naar onze galerie inmiddels gevonden. Velen daarvan lieten weten zeker nog eens terug te komen, waarbij men het geëxposeerde iets beter en rustiger wil bekijken. Dat het niveau van Galerie De Verdieping, mede door de rijke schakering aan kunstenaars en hun diversiteit aan werken op de bezoekers een diepe indruk hebben gemaakt, mag blijken uit de grote aantallen (schriftelijke) reacties die wij inmiddels hebben ontvangen. Hiervan uitgaande durven we vast te stellen, dat de 22 Moergestelse kunstenaars er ruimschoots in zijn geslaagd, een expositie te verzorgen die ieders aandacht zeer zeker de moeite waard is. Allen die hiervan (nogmaals) getuige willen zijn, nodigen wij uit daarvoor een bezoek te brengen aan Galerie ”De Verdieping” aan de Industrieweg 16. Deze expositie van 22 Moergestelse kunstenaars kunt u nog bezoeken tot en met zondag 25 januari a.s. Openingstijden Galerie ”De Verdieping”: za terdag: 13.00-17.00 uur zondag: 11.00-17.00 uur. Op één januari 2003 werd het nieuwe erfrecht ingevoerd en dit bleek in de praktijk, ondanks de goede voorberei dingen die waren getroffen, nog de nodi ge vraagtekens op te roepen. Een andere belangrijke verandering is geweest dat elke notaris voortaan zijn eigen tarieven kon vaststellen zonder dat er nog met een boven of ondergrens rekening gehouden diende te worden. In de praktijk heeft dit tot een hoog shoppinggehalte gezorgd onder de mensen, waarbij er puur wordt gekeken naar de prijs van een bepaalde akte en niet naar de kwaliteit, ser vice en tijd die een notaris te bieden heeft. Het nieuwe jaar zal ongetwijfeld wederom de nodige vernieuwingen in het notariaat brengen. Een grote verandering die er aan zit te komen is die in het huwelijksvermogensrecht. De wetgever is namelijk van plan om de aloude gemeenschap van goederen te gaan aanpassen. DE MABEL WISSE-SMIT CLAUSULE Reeds sinds jaar en dag is het in ons land zo geregeld dat wanneer je in het huwelijk treedt zonder het maken van huwelijksvoorwaarden van rechtswege een gemeenschap van goederen ontstaat, waardoor de bezittingen en schulden van de echtgenoten gemeenschappelijk wor den. Vaak wordt er gesproken over de algehele ge meenschap van goederen, maar dat klopt niet helemaal. Wanneer je bijvoorbeeld namelijk een erfenis of gift krijgt en in het testament of bij het doen van die gift is bepaald dat de verkrij ging niet in de gemeenschap van goederen valt of zal vallen, dan blijven de goederen die wor den verkregen privé van de echtgenoot die de PAGINA 5 Algemene prijs: groep, Simoon Hermus, Prijs kleding: groep Anne Roozen. Prijs zang: groep Milou Lapien. De opbrengst van de 10 groepen bij elkaar geteld was 570,-, de opbrengst van de collecte uit de kerk was 230,- en van de ouderenmis 43,-, verder hebben ook de Driekoningen van ’t Draaiboompje gecollecteerd 116,-, de nieuwjaarsbijeenkomst van ZLTO-KVO 140,- plus een gift van 25,-. Bij elkaar opgeteld €1.124,-. Een mooi bedrag dat pater Theo zeker goed kan gebruiken in zijn opvanghuis voor straatkinderen in Cochabamba in Bolivia. Tot slot wil de M.O.V.-groep bedanken: Corrie op ’t Hoog voor de leuke presentatie, de jury voor hun deskundig oordeel, de Rabobank voor de cadeautjes, Den Boogaard voor het open stellen van de zaal en alle mensen die hun deur hebben opgedaan voor de Driekoningen zangertjes, het lied hebben aangehoord en gul hebben gegeven voor Pater Theo. M.O. V.-groep Moergestel BEPERKING GEMEENSCHAP VAN GOEDEREN De grote verandering die de wetgever wil gaan doorvoeren is dat de gemeenschap van goederen wordt beperkt. Als hoofdregel zal namelijk gaan gelden dat alle bezittingen en schulden die een echtgenoot al bij sluiten van het huwelijk had en alles wat tijdens het huwelijk door een erfenis of een gift wordt verkregen niet meer in de gemeenschap van goederen zal vallen. Deze goederen blijven privé van de echtgenoot die ze voor het aangaan van het huwelijk in eigendom had. De goederen die voor het huwelijk reeds zijn verkregen vallen slechts in de gemeenschap van goederen wanneer dat voorafgaand aan het huwelijk in een notariële akte is bepaald. Een andere verandering zal zijn dat de gemeen schap van goederen al wordt eindigt op het moment dat er een echtscheidingsverzoek wordt ingediend en niet pas wanneer de echtschei- dingsbeschikking wordt ingeschreven in de registers van de burgerlijke stand en de echt scheiding dus rond is. Op deze manier wordt dan voorkomen dat bijvoorbeeld de ene echt genoot er de dupe van wordt wanneer de andere echtgenoot bewust schulden maakt nadat het verzoek tot echtscheiding is ingediend, maar voordat de echtscheiding voltooid is. Zodra de wetswijziging daadwerkelijk van kracht wordt zal ik u nader informeren en zal ik nog meer wijzigingen ten opzichte van de huidige gemeenschap van goederen aanstip pen. Voor het notariaat belooft 2004 dus weer een mooi jaar te gaan worden waarin weer de nodige nieuwe regelingen zullen gaan gelden. Natuurlijk zullen wij u ook dit jaar weer graag ten dienste zijn en zullen wij u de kwaliteit, service en tijd bieden die wij u ook de afge lopen jaren hebben geboden. f Rabo Internet Sparen* 3,20% Rabo TeleSparen 2,60% Rabo InternetBonusSparen over het kernsaldo tot en met 1.OOO.OOO,- - bestaande uit een basisrente die vergoed wordt over het hele saldo: - én een bonusrente die vergoed wordt over het laagste saldo in een kwartaal: Rabo RegenBoog Rekening Rabo TopKid Rekening Rabo Jongeren Rekening Werknemerssparen Rabo Premiespaarrekening Rabo Spaarloonrekening Rekening kan niet meer geopend worden Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt wordt het hogere percentage vergoed over het hele saldo 2,40% 2,15% 1,65% 1,15% 2,40% 2,15% 1,65% 1,15% 2,60% 2,05% 2,05% 3,50% 1,00% Rabo Beleggersrekening** vanaf 10.000,- vanaf€4.OOO,- vanaf€400,- 0,-tot 400,- Rabo Rendement Rekening** vanaf 10.000,- vanaf€ 4.000,- vanaf 400,- 0,- tot 400,- 2,55% 2,55% Wijzigingen voorbehouden V'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5