Rabobank De Hilver wenst u een heel gelukkig en gezond 2004 toe! ’De Verdieping’ nu al enorm succes! Expositie Fotogroep FoMo Rabobank VVD Fractieberaad Verzamelbeurs Boxtel Noud Smits in het zonnetje 1 de maand januari: elke zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De Hilver PAGINA 5 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 7 JANUARI 2004 Op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 januari a.s. treedt Fotogroep FoMo weer voor het voetlicht met haar jaarlijkse foto- en diapresentatie in ”De Kunstkring”, Stationsstraat 3 te Oisterwijk. Ruim twee decennia bestaat deze groep en thousiaste amateurfotografen inmiddels en ook in het afgelopen jaar hebben zij weer aardig aan de weg getimmerd. Daarvan getuigt de expositie die alweer voor de 16e keer plaatsvin dt. De basis wordt gelegd tijdens de tweeweke lijkse bijeenkomsten in thuishaven: De Kunst kring te Oisterwijk. De samenstelling van de fotogroep is tamelijk regionaal te noemen: be halve inwoners van Oisterwijk en Moergestel, waar de groep in 1983 ontstond, komen de leden ook uit Berkel-Enschot, Haaren, Hilva- renbeek, Tilburg en Udenhout. nu definitief overgedragen aan de heer Ruud van de Ven, die reeds in de vorige ledenver gadering tot voorzitter werd gekozen doch van wege drukke werkzaamheden de functie nog niet had overgenomen. Aan alle leden werd ter vergadering uitgereikt het ”AB-handboek” waarin zijn opgenomen statuten, huishoudelijk reglement, partijpro gramma en overige regelingen welke bij AB geldig zijn. De samenstellers de heren Viellevoye en Roolvink werd dank en lof toegezwaaid voor het omvangrijke werk dat zij hebben verricht. Aan het eind van de bijeenkomst werd een 20 minuten durende, door MTV gemaakte, com pilatie van het politieke leven van Noud Smits vertoond waarvoor alom bewondering en applaus getoond werd. Bij de start van een nieuw jaar maken velen van ons heel veel goede voornemens. Een van deze voornemens zou kunnen zijn om als Burger meer invloed uit te oefenen op zaken die je als burger direct treffen. De WD wil u graag in uw goede voornemen in 2004 ondersteunen en nodigt u dan ook van harte uit om op maandag 12 januari a.s. het fractieoverleg van de WD te bezoeken. In deze vergadering wordt de agen da voor de komende raadsvergadering van 15 januari besproken. In de raadsvergadering staat onder andere het verzoek om schadevergoe ding als gevolg van het aanleggen van het bedrij venpark Laarakkers op de raadsagenda. De be- Zondag 11 januari organiseert de Vereniging van Boxtelse Verzamelaars haar verzamelbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in het Vmbo-College Boxtel, Baanderherenweg 2 te Boxtel. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kunnen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoonkaarten, melkkuipjes enz. Verder wordt er op iedere ruilbeurs aandacht besteed aan een speciaal verzamelthema. Voor zondag 11 januari is dit: Singles en L.E’s Voor de jeugd is er een speciale attentie. Op de expositie zijn circa honderdvijftig foto’s te zien waarvan het overgrote deel in kleur, maar ook zwart-wit/sepia is aanwezig. De onderwerpen variëren: realistische natuur- en landschapsopnamen, architectuur en portret ten worden afgewisseld met abstracte vormen, spelingen met licht, dichtbij opnamen etc. etc. Vierentwintig van de inmiddels zevenentwin tig leden presenteren zich op deze jaarlijkse expositie. Ook wordt er een diapresentatie verzorgd, waaraan deze keer vijf leden deel nemen. De expositie wordt op vrijdag 9 ja nuari om 20.00 uur geopend door emeritus pastor Wim Muskens, de opening wordt muzi kaal opgeluisterd door The Singing Pearls. Op deze avond is de tentoonstelling te bezoeken van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 10 en zondag 11 januari zijn de deuren open van 12.00 tot 17.00 uur. Met deze tentoonstelling en diapresentatie hoopt FoMo veel mensen een plezier te doen door het kijkgenot wat ze eraan kunnen beleven. Om u een voorproefje te geven vindt u hier een korte schets van wat u van de diverse deelnemers op de expositie kunt verwachten. trokken bewoners zijn hierover reeds in ken nis gesteld, maar wik u meer weten dan heeft u nu de gelegenheid om uw mening of ziens wijze nader toe te lichten. Wilt u meepraten en of meedenken in onze fractievergadering dan verwelkomen wij u graag op maandag 12 januari in onze fractiekamer. De fractievergadering begint om 20.00 uur. Bent u geïnteresseerd, dan kunt u veel infor matie vinden op onze website: www.vvdois- terwijk.nlEen bezoek aan deze website is, kan ik u verzekeren, meer dan de moeite waard. Voor vragen en of suggesties kunt u ook con tact opnemen met onze fractievoorzitter Joost Wagenmakers. Graag tot ziens bij onze frac tievergadering dus 12 januari. Nelleke Okkers: Nelleke is een fotografe, die laat zien dat zij een goed oog heeft voor een rea listische weergave van verschillende onderwer pen. Ze heeft oog voor details wat te zien is in haar bloemenfoto’s en een compositie van roes tige gereedschappen. Daarnaast is de verlaten heid van het strand te zien als het vakantie seizoen nog niet begonnen is. Coen van den Oetelaar: Coen toont ons een serie foto’s van markante moderne gebouwen. Sommige daarvan zien we in weerspiegeling, van andere slechts een ritmisch en frappant detail. Harrie Bekkers: Harrie is een van de zes nieuwe leden die FoMo dit jaar mocht begroeten. Het is zijn eerste deelname aan een FoMo-exposi- tie. Hij toont een serie candid-opnamen met onthullende rake beelden van de geportret- teerden. Door Timmermans: Door is een fotografe die het liefst de kleine wereld, die voor het menselijk oog bijna onzichtbaar is, met behulp van een macrolens vastlegt. Zij toont ons haar fasci natie voor kleurrijke bloemendetails en kleine dieren. Elly Snoeijer: Landschappen, popconcerten, architectuur. Het zijn heel diverse thema’s die ieder een hele andere benadering van de fotograaf vragen. Elly laat ons zien dat zij met alle drie de onderwerpen uit de voeten kan. Co Mei (ook dia’s): Co heeft een duidelijke voorkeur voor fotograferen in de natuur. Hij laat ons daarbij graag de kleinste details zien, maar ook de weidsheid van het ons omringende land- schap. Hij laat zien dat je daarvoor niet ver van huis hoeft te gaan. Piet Huijgens (ook dia’s): Piet toont ons een serie surrealistische en mystieke opnamen die kunnen worden geassocieerd met elementen uit de christelijke geloofsovertuiging. Gijs Vugts (ook dia’s): Gijs vond zijn inspiratie dit keer in het verlaten fabriekscomplex van de voormalige leerfabriek alhier. Hoewel dit com plex nog maar enkele jaren leeg staatis goed het verval en de vergankelijkheid van deze gebou wen te zien. Joep van Gorp (ook dia’s):Joep is nog maar enkele maanden lid van FoMo. Hij laat ons in zijn eerste FoMo-expositie een serie exotische portretten zien afkomstig van maar liefst drie continenten, via Peru (Zuid-Amerika), Kenia (Afrika) belanden we in Vietnam (Azië). Wim van Vught: Ook Wim is een nieuwkomer op de FoMo-expositie. Hij is inmiddels bijna een jaar lid van deze vereniging. Op deze ten toonstelling beperkt hij zich tot een tweetal onderwerpen die beide met architectuur foto grafie te maken hebben. Ton van Elsdingen (ook dia’s): Voor zijn foto’s bleef Ton dit jaar thuis. Hij laat ons een serie abstracte sprankelende overvloedige en tegelijk ertijd mondiale beelden zien waarbij we zelf onze fantasie de vrije loop kunnen laten. Jos de Kort: Evenals Joep is Jos sinds septem ber 2003 lid van FoMo. Ook voor hem is het derhalve zijn eerste expositie bij FoMo. De on derwerpen die hij ons toont zijn divers: beelden, strandtaferelen en vergane glorie. Dorothé Marjot: Van Dorothé zien we deze keer een documentaire serie. Met haar camera legde zij in een broodfabriek het productie proces van de diverse broodsoorten vast. Jolanda Jansen: Jolanda toont enkele serene beelden waarin de stilte die in kloosters heerst goed tot uitdrukking komt. Daarnaast een serie sepiagetinte candid-achtige straatbeelden van de lokale bevolking op het Iberisch schiereiland. Jeroen Nouwens: Jeroen trakteert ons op interieurfotografie op 6 x 6 formaat. Hij draagt daarbij zorg voor een evenwichtige compositie waarbij goed op het samenspel van lijnen, ron dingen, lichtval en kleurgebruik is gelet. Coise Vos: Iets langer dan een jaar is Coise lid van FoMo, ook zij exposeert voor de eerste maal. In haar foto’s laat zij ons de vergane glo rie van een vervallen gebouw zien. Daarnaast een serie gebouwen en bouwsels met rechte en ronde vormen. Marion Luijten: Marion is net als Ton en Door een fotografe die graag thuis in haar eigen omgeving werkt. Het laatste jaar heeft zij zich met name verdiept in het fotograferen van bloe men en planten. Zij betreedt daarbij niet de geijkte paden, maar bewandelt geheel en al haar eigen weg. Dat leverde haar onlangs lan delijke erkenning op bij de aan het einde van 2003 gehouden wedstrijd Foto Individueel waar zij een tweede prijs wist te behalen. Gerrit Kulik: Roofvogels en met name de jacht met roofvogels fascineert Gerrit al jaren. Als het mogelijk is gaat hij mee met de jagers. In zijn serie foto’s toont hij ons een aantal facetten van het jagen met roofvogels. Martin Prumpeler: Meestal toont Martin ons alleen zwart-wit werk, maar dit jaar zijn ook enkele kleurenfoto’s van zijn hand te zien. Zijn zwartwit werk, uiteraard door hem zelf afge werkt in zijn eigen doka, toont ons de verlaten heid van een vervallen en leegstaand gebouwen complex. Zijn kleurenwerk laat ons elementen uit de natuur van het eiland Sardinië zien. Ad Verhoeven: Ad beperkt zich ditmaal tot een tweetal onderwerpen, we zien een serie waarin muziekinstrumenten en muzikanten een belangrijke rol spelen, daarnaast enkele beelden van de Oisterwijkse leerfabriek. Wat opvalt is dat Ad zijn standpunt zorgvuldig kiest. De compositie en het juiste licht zijn belangrijke elementen in zijn werk. Twan van de Ven: Twan is een van de weinige fotografen die op deze tentoonstelling mono chrome (in dit geval sepia) foto’s toont. We zien in stoom gehulde beelden van een ouder wetse trein, daarnaast zien we, in kleur, grillige rotsformaties in de witte woestijn van Egypte. Peter van der Ham: Ook Peter is een van dege nen die FoMo dit jaar versterkt heeft. Zijn voorliefde voor de natuur, het landschap en dieren komt in zijn foto’s tot uitdrukking. Hij wisselt daarbij details en overzichten af. Martien Pepping: In het werk van Martien is deze keer een groot contrast te bespeuren. Enerzijds zien we een bouwval anderzijds mo derne architectuur in een verrassende kleur stelling en met opvallende doorkijkjes. John Kusters: John is de laatste nieuwkomer bij FoMo en tevens de laatste exposant. Hij toont enkele bijna abstracte foto’s waarbij ritme en lijnenspel een belangrijke rol spelen. Daarnaast enkele glamour-achtige beelden. Galerie ’De Verdieping’ was tijdens de opening op Tweede Kerstdag al bijna te klein! Zó veel belangstellenden waren op de uitnodiging afgekomen dat, als je alles rustig wilde bekijken, er op ’n later tijdstip voor terug moest komen. Maar er is dan ook heel wat te zien. Het lijkt erop of alle Moergestelse kunstenaars (22 in getal) hun kunstuitingen van jaren ineens willen laten zien. Tenminste in het perspectief gezien van dat het ’n hernieuwde kennismaking mag zijn met het vroegere ’Moergestel Kreatief’. Geweldig! Mevrouw Wies Dijker (echtgenote van kunstenaar Jan) opende de expositie op geheel eigen en gepaste wijze. Daarna kon ’n toast worden uitgebracht op al het moois wat te zien is. ’n Compliment is zeker op z’n plaats aan de initiatiefnemers van Galerie ’De Verdie ping’ o.l.v. Ed Hurkmans die er de ruimte voor beschikbaar stelt. Hopelijk kan Moergestel (in tegenstelling tot alle vervelende berichten die vooraf vanuit het Oisterwijkse kwamen en mis schien nog wel komen) nog heel lang en heel vaak genieten van prachtige creaties die hier te zien zullen zijn. Galerie ’De Verdieping’, Industrieweg 16, kunt u voor deze expositie nog bezoeken gedurende Nieuwe bestuursleden voor Algemeen Belang Op de ledenvergadering van Algemeen Belang op 12 december jl. in de Bosfazant werd de oprichter en fractievoorzitter Noud Smits in bet zonnetje gezet aangezien hij op 13 december 2003 precies 35 jaar geleden in de gemeenteraad van Moergestel werd benoemd. Voor zijn vele verdiensten, niet alleen in de politiek, werden dankwoorden uitgesproken en werd aan de heer en mevrouw Smits bloemen en een ’’week endje uit” aangeboden. In het bestuur trad raadslid de heer Joop Rool vink af en werd mevrouw Mr. E. Roborgh tot bestuurslid benoemd. Als aspirant bestuursle den werden benoemd de heren Berrie van Oers en Cees van Elderen. De heer Jan Slaghuis heeft het voorzitterschap

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5