2 Halen 1 Betalen Rien van de Wouw ontvangt gemeente-onderscheiding I College laat ’De Gèsselse weer zitten I Betalen l l l ”De Tweede Jeugd” speelt weer 5 a nuicn l Aphrodite Nieuwe sponsorcontracten voor harmonie dn?c WeedeJeU8d- do'5ian.l4.00u.(Keo) 2a- 17 jan. 20.00 u. VO'E'TIEK WOENSDAG 7 JANUARI 2004 - 28e JAARGANG - Nr. 1267 Huidverzorgingsinstituut z verwacht nog jarenlang plezier van deze ent housiaste mensen hebben. De landelijke bond had ook nog waarderende draagspelden voor Jeannine van der Aa en Rinus Erven. Jeannine speelt al 25 jaar hoorn in het harmonieorkest. Zelfs haar drie zonen Jasper, Stefan en Laurens hebben het ’harmo- nievirus’ van hun moeder meegekregen. Jean nine maakt ook deel uit van het bestuur en is tevens opleidingscoördinator en weet de jeugd danig te motiveren. Rinus speelt ook al 25 jaar hoorn in het harmonieorkest. Jarenlang had hij tevens het Carnavalsorkest ’D’n Ambiance’ onder zijn muzikale hoede. Zijn jongste dochter Barbara is in vaders voetsporen getreden, zij het dan dat zij hobo speelt in de Moergestelse har monie. De toneelclub ”De Tweede Jeugd” gaat weer een toneelstuk voor u opvoeren. Dit jaar hebben we gekozen voor het spel ”Het oude ijzer”, geschreven door Hans Nesma. Vanzelfsprekend hebben we er weer enorm veel zin in en we hebben ook al de nodige pret gehad tijdens de repeti ties. Dat willen we u dus niet onthouden. Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 Ruim 75 jaar fietsplezier! Rootven 9, Moergestel Tel. (013) 513 3664 Vrijdag 19 december jl. werden de nieu we hoofdsponsor-overeenkomsten ondertekend voor onze harmonie. De overeenkomsten lopen telkens voor ’n periode van drie jaar. In 2000 gebeurde dat voor het eerst. Nu hebben dezelfde hoofdsponsors hun handtekening gezet, te weten: Bouwbedrijf A. Op 't Hoog Zn., Aannemersbedrijf Gebr. Janssen en Rabobank De Hilver. Met de vierde hoofdsponsor is men nog in onderhan- deling over de precieze invulling. Het gaat over een familie waar geld plotseling een belangrijke rol gaat spelen. Daardoor krijgt het familiehoofd, een zekere August, het heel moeilijk. Hij meent namelijk dat de rest van de familie niet met geld om kan gaan. Natuurlijk denkt iedereen er zo niet over en dat er dus daarom verwikkelingen en problemen ontstaan, hoeven we u vanzelfsprekend niet te vertellen. Daarom doet u er goed aan om te komen kijken. U zult er beslist geen spijt van krijgen. Voorziter Ron van den Oetelaar toonde zich tevreden dat drie Moergestelse bedrijven op deze manier achter de harmonie staan. ’Want ook buiten onze eigen grenzen vertegenwoor digen we de bevolking’, zo vertelde hij. Daarmee doelend op het feit dat veel harmonieën niet meer ’op straat’ komen. ’Zo hebben we onlangs nog opgetreden tijdens het bezoek dat de af scheid nemende Commissaris van de Koningin, mr. F. Houben, bracht aan Oisterwijk’. Na de ondertekening op de Rabobank werd op onge dwongen wijze nog lekker wat nagekeuveld onder het genot van ’n drankje. Ook voor de komende drie jaar hoeven onze lezers niet te rekenen op de berich ten van de gemeente. Afgelopen juni moesten de offertes worden ingediend zodat nog vóór de vakantie ’n beslissing zou worden genomen welk(e) weekblad(en) de informatie tegen betaling mocht(en) plaatsen. In de eerste week van december kregen we het bericht door dat ’De Gèsselse’, lees liever Moergestel, weer buiten de boot was gevallen. TREURIG Dit bericht moet weer veel Moergestelnaren te leurstellen, immers, zij kunnen de voor hen vaak zo belangrijke informatie niet halen uit hun eigen weekblad, maar zijn weer veroordeeld tot het lezen van andere bladen. En blijven we zitten met de vragen die we dikwijls daarover krijgen. Het afgelopen jaar hebben we daar al eens eerder over bericht. Moergestelnaren vin den nog steeds (terecht) dat gemeentelijke infor matie thuishoort in hun éigen krant: ’De Gèsselse’. Het college van de gemeente Oister wijk is echter niet tot die gedachte te brengen. VOORAF Het collegebesluit stond bij het aanvragen van de offertes al grotendeels vast. De aanvraag voor de offerte was zo geformuleerd dat 'De Gèsselse’ al bij voorbaat grotendeels het zwij gen werd opgelegd. Lees maar eens door de letterlijke passage: ’...Vóór de zomerfover moet worden gegaan tot aanbesteding van de gemeentepagina's bij de weekbladen De Klepperman, De Nieuwsklok en De Gèsselse. Opdrachtverstrekking aan De Gèsselse alleen is daarbij geen optie, aangezien dit weekblad enkel in de kern Moergestel wordt verspreid’. Ondanks dat hebben we toch ’n eerlijke offer te uitgebracht. We staan immers nog steeds, vinden we, voor ’n goede zaak: ’n stukje eigen heid voor Moergestel. DORPSONTWIKKELINGSPLAN In het begin van 2003 verscheen het zgn. ’Dorpsontwikkelingsplan’. Een plan van de bewoners van Moergestel hoe zij aankijken tegen de leefbaarheid van ons dorp. In het plan is o.a. de constatering opgenomen dat de com- We spelen op: Donderdag 15 januari om 14.00 uur voor de K.B.O-leden. Entree: 2 euro. Zaterdag 17 januari om 20.00 uur voor iedereen. Maandag 19 januari om 20.00 uur voor iedereen. Entree op zaterdag en maandag: Volwassenen 4 euro. Kinderen 2 euro. municatie tussen het openbaar bestuur en de burger moet verbeteren. ’Burgers en doel groepen moeten tijdig en adequaat geïnformeerd worden over beleidsvoornemens. In dit kader kunnen kanalen als ’De Gèsselse’ en MTV beter benut worden. De gemeente wordt gevraagd hierin een actieve rol te spelen’. Burgers uit ons dorp worden immers nog regelmatig teruggefloten als ze een publicatie over het hoofd hebben gezien in het blad waarin die wél was opgenomen. GEEN ENKELE REACTIE Ook van onze eigen Moergestelse vertegenwoor digers in de gemeenteraad, inclusief de Moer gestelse wethouder, is de afgelopen jaren nog geen enkele reactie vernomen ten aanzien van het niet publiceren van gemeenteberichten in ons Moergestelse weekblad. Geen enkel woord werd/wordt er over gerept. Blijkbaar vinden zij het ook allemaal wel goed. Natuurlijk, het besluit zal te maken hebben met de financiële huishouding van de gemeente. Maar of die door het niet gunnen van de ge- meentepagina’s aan De Gèsselse in de toekomst wel sluitend zal zijn. O *Het duurste artikel betaalt u De burgemeester speldt Rien de onderscheiding van de gemeente op. Het jaarlijkse concert rond Kerst wordt door de Moergestelse harmonie Prinses Juliana meestal aangegrepen om mensen in het zonnetje te zetten en om jubila rissen te huldigen. Voor Rien van de Wouw was er echter, naast de draagspeld van de landelijke bond, nog een extra verrassing: de gemeentelijke draagspeld voor 50-jarig lidmaatschap. Rien is nu al 50 jaren lid van Prinses Juliana en speelt niet alleen trombone in het orkest, alsmede bij de Alpenjagers, maar hij is ook al jaar en dag lid van het bestuur en organiseert ieder jaar de meiwandeling. Samen met zijn vrouw is hij de motor achter alle financiële activiteiten van de vereniging zoals de loterij op de jaarmarkt en hiervoor zamelen beiden het gehele jaar door prijzen in. Ook zorgen zij dat de jaarlijks uitgegeven his torische kalender aan de man wordt gebracht en nagenoeg in ieder huis komt te hangen. Tot voor kort coördineerde hij ook de inzameling van het oud papier. Beiden hebben wat gezond heid betreft een naar jaar achter de rug, maar gelukkig zijn de vooruitzichten op herstel hoopvol te noemen. De harmonie kan en ma’ 19 jan. 20.00 u. I ^SfEVE DAMtS^ de esselset TA Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel 70 l ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl Schoolstraat 5 Kj’jW MOERGESTEL Tel. 013-513 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1