moorman ’t stokske Kerstexpositie in Poppenmuseum I A Kerstman gearriveerd bij zijn officiële residentie Terugblik 2003 het 4yoergeste' ('T 0 Prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar AUTOMOBIELBEDRIJF Diabetesvereniging Nederland heeft ook in Tilburg diabetes informatie posten Wij wensen u Prettige Feestdagen! Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Lang zal je leven!? V Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 Nie uwjaa rsdag 1 januari Live muziek met ’Trendline’ vanaf 16.00 uur in Zandstraat 1, Moergestel Tel. 513 1385 De kersttentoonstelling is geopend: van 14 dec. t/m 7 jan. dagelijks van 13.00-16.00 uur; le Kerstdag van 13.00-16.00 uur en 2e Kerstdag van 12.00-16.00 uur. Nieuwjaarsdag gesloten Groepen, minimaal 20 personen, kunnen na telefonische afspraak op alle tijden het muse um bezichtigen, ook ’s avonds. Het museum is rolstoeltoegankelijk. In het afgelopen jaar heeft de Nederlandse Rode Kruis afdeling Óisterwijk-Haaren zich in toe nemende belangstelling kunnen richten op ver schillende zorg en hulptaken. Waaronder het verzorgen van recreatieve middagen voor oude ren en mindervaliden, deze deelname is kos teloos. De telefooncirkel, welke werd opgezet om contacten te onderhouden en ’’erbij” te blijven. Begeleiding bij het zwemmen voor mindervaliden, deeltaken onder de noemer welfare. Eerste hulp bij evenementen en cala miteiten, zoals de e.h.b.o. en opvang en ver zorging. Het S.I.G.M.A-team een snel inzetba re groep voor medische assistentie, evenals de stand-by ambulance voor het vervoer van zie ken. Daarnaast de hulp aan het G.O.N. (St. Pardoes en kinderen verwelkomen de Kerstman Op woensdag 10 december is de Kerstman weer voor de vijfde keer gearriveerd bij zijn enige echte officiële residentie in Nederland, de fa- milieschaatsbaan Arctic Harbor in Sportiom te ’s-Hertogenbosch. Hierbij waren ruim 500 kinderen, afkomstig van diverse Bossche basis scholen, aanwezig. Ook Pardoes, de mascotte van Villa Pardoes, was present om de Kerstman te verwelkomen na zijn lange en vermoeiende reis vanuit het koude Lapland. Om 10.30 uur arriveerde de Kerstman samen met zijn Kerstelfje bij het sportcomplex in ’s-Hertogenbosch. Hierbij was ook een poli tieauto aanwezig om de Kerstman en zijn arreslee te begeleiden. De schaatsbaan Arctic Harbor is door de Kerstman zelf gekozen als zijn residentie in Nederland omdat deze het meeste lijkt op zijn verblijf in Lapland. Het is zelfs erkend door TPG-post als zijn officiële postadres. x Van 10 tot en met 17 december is de r Kerstman iedere woensdag, zaterdag en zondag te vinden bij zijn huisje op de schaats baan Arctic Harbor. Vanaf zaterdag 20 decem ber tot en met zondag 28 december is de Kerstman dagelijks aanwezig in Sportiom. Op feestdagen heeft Sportiom afwijkende open ingstijden. De exacte tijden en overige infor matie zijn te vinden op www.sportiom.nl of www.kerstman.net. Sportiom is bereikbaar via de A2, afslag 20, ANWB-borden 1 Sportiom volgen. In het Poppen- en speelgoedmuseum, Telefoonstraat 13-15 te Tilburg wordt er naast de permanente poppen- en speelgoedexpositie een grote exclusieve kerstten toonstelling gehouden. In de Kersttijd zijn er meer dan 130 traditionele kerststallen, 1600 nostalgische kerstballen, oude kerstboomverlichting en kerstversieringen te bezichtigen. De verscheidenheid aan kerstgroepen is groot en ook de materiaalsoorten van de kerstbeelden zijn zeer verschillend zoals porselein, papier- maché, gips, rubber etc.. Ook het kindje Jezus is te zien in verschillende uitvoeringen zoals met een duimpje in de mond, gezellig slapend op zijn zijtje, met een mutsje op, enz. De kerststallen zijn zeer gevarieerd, van armoedige primitieve schuurtjes of grotten tot grote stallen met hooizolders en verlichting. Ook de bekende uitvouwbare papieren kerst- stalletjes ontbreken op de tentoonstelling niet. Het oudste kerststalletje dateert van 1885. Het kindje Jezus in dit stalletje is gemaakt van was. Een zeer bijzondere kerststal uit de Art Deco tijd en een prachtig gesigneerd kerstgroepje van de beroemde tekenares Josette Boland zullen zeker bij u in de smaak vallen. Op de begane grond van het museum zijn 1600 fonkelende kerstballen uitgestald. De ouder wetse gekleurde ballen zullen bij menigeen herinneringen aan vroeger oproepen. Wie herkent niet de vogeltjes, theepotjes, kerkjes, kerstmannetjes, dennenappeltjes, lantaarn tjes waar men de kerstbomen mee opsierde. Ook Liduina). Verder de verzorging van twee weken aangepaste vakanties voor chronisch zieken in de vakantie-bungalow te Someren. Ter onder steuning van voorgaand hulp en zorg aanbod, bestaan er binnen de afdeling opleidingen, waaronder e.h.b.o. en de cursus ’’opvang en verzorging”. Nieuw dit jaar zijn de opzet en uit voering van het project ’’sociaal huisbezoek” voor alle woonkernen waar de afdeling zich voor inzet te weten Oisterwijk, Heukelom, Moergestel, Haaren, Helvoirt, Biezenmortel en Esch. Tevens werd sinds kort gestart met de vers trekking van informatie en voorlichting, omtrent de activiteiten van het Nederlandse Rode Kruis op de basisscholen in groep 7 en 8 in verschillende voomoemde woonkernen. De belangstelling hiervoor neemt toe en wordt als waardevol en nuttig ervaren. niet alledaagse kerstballen hangen in de vitrines zoals een zeppelin, kaboutertjes, roodkapje, Maria met het kindje Jezus, een fiets, auto’s, fruit enz. Een pracht aan glinsterende ballen waar men niet genoeg van kan krijgen. Kerstboomverlichting in prachtige oude dozen van Philips met porseleinen of bakelieten houd- ertjes doen ons terugdenken aan vervlogen jaren. De kerstverlichting met meestal ge kleurde lichtjes bracht sfeer in huis maar ook de dozen waar de kerstverlichting inzat waren een genot om naar te kijken. De kerstver sieringen boven deuren, schilderijen of spiegels zijn voor velen zeker herkenbaar. De mooie tafelversieringen stelen de show met veel glans en glitter. Zo’n informatiepost bestaat uit mensen die zelf diabetes hebben. Het zijn vrijwilligers die van uit eig;en ervaring en achtergronden betrokken zijn bij alles wat met diabetes te maken heeft. De vrijwilligers van de informatie posten zijn gecertificeerd in het geven van voorlichting. Voor Tilburg zijn dit de volgende personen: Mevr. A. Van Cassel, 570 5569; Dhr.R. Spong, 544 9691; Dhr. G. Janssen, 455 7316. Neem gerust contact op met een Diabetes Informatiepost. U vindt ze ook elke tweede en vierde dinsdag avond in de wachtruimte van de internisten van het TweeSteden ziekenhuis van ca. 18.00 tot 20.30 uur. U kunt ook terecht elke tweede en vierde maandag van de maand in het ’’trefpunt” van het St. Elisabeth ziekenhuis van ca. 14.00 uur tot 16.30 uur. De vrijwilligers van de Diabetes Informatie- posten beschikken over een ruime ervaring in het geven van voorlichting. De DVN begelei dt hen en voorziet ze steeds van het nieuwste informatiemateriaal over diabetes. Bij de Diabetes Informatieposten kunnen mensen terecht als zij zich onzeker voelen van wege diabetes, als zij zomaar eens met iemand willen praten over diabetes, als zij geïnformeerd willen worden over een bepaald onderwerp dat te maken heeft met diabetes of als zij meer willen weten over een activiteit van de Diabetesvereniging Nederland. Het kan gaan om algemene vragen, maar ook om persoonlijke vragen of onzekerheden.. We moeten hier opmerken dat zij geen behandelaars zijn. Zij werken samen met artsen en diabetesver- pleegkundigen, daardoor zijn zij goed geïn formeerd u snel kunnen doorverwijzen als dat nodig is meer willen weten over een activiteit. Thomas Cook V* minv- DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 2003 PAGINA 22 Diabent Fonds e-mail.- moergestel@thomascook.nl Levensverwachting weten? Edelsmid Beeldend kunstenaar Sieraden Ir'.j Sculpturen Repareren en restaureren van sieraden Om kennis te maken met ons fraai verbouwde reisbureau en vakkundig personeel bieden wij u bij inlevering van deze advertentie een korting van €25,- J op uw boeking 1 bon per boeking. De advertentie is in te leveren t/m januari 2004. Tilburgseweg 11. Moergestel, 013 5133168 Open: ma, di, do en vr van 10.00-18.00 uur Zaterdag van 9.00-13.00 uur En na telefonische afspraak Woensdag gesloten Al 850.000 mensen met diabetes. Iedereen kan diabetes krijgen, jij ook. Steun nu het Diabetes Fonds en investeer in een gezonde toekomst voor iedereen. Word nu donateur en bel 033 462 20’55 of geef aan de collectant. Check www.langzaljeltvtn.nl en winl giro5766 Geef aan diabetes en geef om jezelf every Thomas Cook Reisbureau Heropening: zat. 20 dec. 2003 Rootven 7, 5066 AT Moergestel Tel: 013-5132020 Fax: 013-513 11 85 n.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 22