s. 4 ■■ft Het is tijd voor cadeautjes. In Café Top 100: 49e plek voor De Tijd! Boekenmarkt in bibliotheek Met Zanggroep Joy de Kersttijd door Bibliotheek let óók op de kleintjes Poolcompetitie vanaf januari in Vision Kerst- en Eindejaars- bierproefa vond De wereld achter de Kringloop /o Vereniging .^.^.Bierproeven Rabobank ’n Prima prestatie derhalve waarop men terecht trots is! Proficiat! Namens onze dirigent Walther Kuyten en pianist Maurice Alessie hopen wij u te mogen begroeten tijdens een van onze optredens. U bent ook altijd welkom op onze repetitie- avond op de woensdag van 20.30-22.30 uur in de Kunstkring te Oisterwijk. Wij kunnen voor enkele partijen nog nieuwe leden gebruiken. Voor inlichtingen omtrent ons programma kunt u bellen met Janny Ligtvoet tel.: 513 2555. FIETSCLUB Maandag 22 december is het de laatste fietsmid- dag. Vanaf 29 december gaan we wekelijks wan delen. We verzamelen dan om 13.00 uur op het St. Jansplein. Stichting Welzijn Ouderen RIKKEN EN JOKEREN Vrijdag 12 december om 13.30 uur rikken en jokeren in De Roozendries. De vaste kern van kaartvrienden weet dat het er altijd gezellig aan toe gaat. Graag nodigen wij dan ook de mensen uit die de eerste stap willen zetten om mee te spelen. Bij ons liggen de drempels niet te hoog! De winnaars van de vorige keer: Mevr. A. Larmit 263 p.; dhr. G. van Loon 209 p.; mevr. D. Oerlemans en dhr. W. de Laat 207 p. Proficiat namens H. Derksen en J. Jans. December, de laatste dagen van het jaar zetten vaak aan tot zaken afwerken en opruimen. Ook de bibliotheek doet mee. Op woensdag 17 december en donderdag 18 december start de eindejaarsverkoop van afge schreven materialen in de bibliotheken van Moergestel en Oisterwijk. Het gaat om exem plaren die stukgelezen of beschadigd zijn. Ook materialen waarnaar geen vraag meer is of die qua inhoud verouderd zijn, worden verkocht. Het aanbod bestaat dit keer vooral uit boeken voor jeugd en volwassenen. Verder zijn er ook bundels tijdschriften en andere media te koop. Kom eens kijken of er iets voor u bij is. Ook niet-leden zijn welkom. In de bibliotheek Moergestel start de verkoop op woensdag 17 december om 14.30 uur. In Oisterwijk kan men donderdag 18 december vanaf 14.30 uur terecht. Op deze manier hebben liefhebbers van boeken markten op twee plaatsen ruime keus. Boven dien wordt het aanbod dagelijks aangevuld, zolang de voorraad strekt. In de Café Top 100 van het weekblad Misset Horeca is Eetcafé De Tijd van de Moergestelnaren Mirjan Theuns, John Cornelissen en Nicole Franken op ’n keurige 49e plaats terechtgekomen. De uitstraling van de zaak is bijzonder positief, getuige het verslag van de uit verkiezing in het weekblad. Ook in het weekblad wordt uitgelegd hoe de jury te werk is gegaan. De café’s waren veelal voorge dragen door brouwers en (koffie)leveranciers. Alle bedrijven zijn daarop in 2003 een of meerdere keren bezocht. De bezoeken waren niet aangekondigd en konden elk tijdstip van de dag plaatsvinden. Op zaterdagavond 20 december zijn wij te horen tijdens het concert van Harmonie Prinses Juliana. Dit concert vindt plaats in Den Boogaard en begint om 20.00 uur. Zondagmiddag 21 december verzorgen wij samen met zanggroep Singing Voices uit Spoordonk in de H. Bernadettekerk te Spoordonk een kerstconcert. Hier zingt Joy een apart ’Kerstverhaal’ bestaande uit 10 lied jes: ’The Prince of Peace’. Singing Voices ver zorgt een eigen kerstprogramma waarna we met een gezamenlijk lied afsluiten. Aanvang 15.30 uur. Dit kerstconcert is een uitstekende gelegen heid om kennis.te maken met beide koren in Ons jubileumjaar nadert alweer haar einde en voor ons breekt er nog een drukke tijd aan. De decembermaand staat in het teken van kerstmuziek. Zanggroep Joy verzórgt deze maand namelijk diverse optredens. we iemand inhuren die de vragen kan beant woorden, een filmpje huren en er worden uit stapjes gemaakt waar we voor kunnen sparen. Het belooft veel gezellige avonden. Wil jij hier graag aan meedoen en ken je nog leuke meiden schrijf je dan samen vandaag nog in want er is maar plaats voor 15 meiden! Dit kan ook door te bellen naar Vision, maar je kunt ook gewoon eens langs komen op een woensdagavond. De basisschoolkinderen, die bezig zijn met hun speelfilm, gaan deze op woensdagmiddag 17 december afronden. De film wordt door MTV uitgezonden met hun oudejaarsuitzending, dus houd hun programma goed in de gaten! De basisschooljeugd vanaf 6 jaar kan op zater dag 13 december kerstkaarten maken van 14:00 - 16:00 uur. De entree is 1,50. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl De tarieven van de OBT; bibliotheek voor Midden-Brabant, worden in 2004 niet verhoogd. In deze periode van slechte economische perspectieven wil de bibliotheek haar klanten niet op kosten jagen. Bovendien wil zij voor iedereen toegankelijk en bereikbaar zijn en blijven. Daarom blijven de tarieven voor abonnementen en leengeld op het niveau van 2003. Abonne mentskosten voor bijvoorbeeld een volwasse nenlidmaatschap bedragen 17,50, leengeld voor een boek 0,16 en voor een dvd 1,60. Een folder met het volledige overzicht van de tarieven is in alle bibliotheekvestigingen te verkrijgen. Op de website www.bibliotheek- middenbrabant.nl is het overzicht ook te raad plegen. Nu de fusie van de bibliotheken van Tilburg, Oisterwijk en Moergestel een feit is, worden de tarieven voor alle bibliotheken van OBT; bib liotheek voor Midden-Brabant op hetzelfde niveau gebracht. '4 Vanaf januari start jongerencentrum Vision met een poolcompetitie. De wedstrijden zullen plaatsvinden op de vrijdagmiddagen vanaf 15:30 uur. De eerste wedstrijd is op 10 januari en je kunt je inschrijven tot 1 januari. Je kunt meedoen vanaf 10 jaar en het inschrijfgeld is eenmalig €1,50. De duur van de competitie hangt af van aantal inschrijvingen. Dus schrijf je nu in door te bellen naar Vision, tel. 513 3261 of te mailen naar info@jcvision.nl Tevens is er een meidenavond bij Vision op de woensdagavonden van 19:00-21:00 uur voor meiden van 12-15 jaar. Er komt van alles aan bod en het mooie is dat alle meiden mee mogen beslissen. Om een idee te geven wat er te wachten staat, hier wat ideeën er kan een kapper komen om ons de kneepjes van het vak te leren, een make up workshop, als iemand ergens informatie over wil, kunnen Vrijdag 12 december a.s. organiseert de ’’Vereniging Bierproeven” een bierproef- avond met Kerst- en Eindejaarsbieren. De oorsprong van het brouwen van Kerstbieren zit verborgen in de nevel der tijden; reeds sedert de oudheid is de dorst van onze voorouders in de zomer anders dan in de winter. Bij het vallen van de bladeren zijn de hoge en dus dorstige temperaturen achter de rug en verwacht de consument iets hartiger, iets milder, iets sterk er en zwaarder. De brouwers hebben daar tot op heden altijd op ingespeeld. Vereniging Bierproeven organiseert eveneens traditioneel in de laatste maand van het jaar een bierproefavond met deze ’’winterse” bieren. Bieren met namen als: ’’Stille Nacht” en ’’Delirium Christmas” zullen o.a. tijdens deze bierproefavond de tong strelen. Liefhebbers van deze bijzondere bieren zijn vanaf20.00 uur van harte welkom in de zaal van Café De Brouwer. Voor meer informatie: Vereniging Bierproeven 06-26540764 06-53695393 of www.bierproeven.net Met regelmaat gaat de fractie Gemeente Belangen op werkbezoek. Afgelopen zaterdag zijn we met een delegatie op be zoek geweest in de Milieustraat aan de Veldweg. Hans Kosters, de bedrijfsleider was onze gast heer. Met een bevlogenheid en een groot enthou siasme vertelde hij over de wereld achter de con tainers. Diep onder de indruk van de inzet van beroepskrachten en vrijwilligers hebben wij een nieuwe kijk gekregen op het scheiden van afval, de exploitatie van de stichting en de pro fessionaliteit die men aan de dag legt. Was onze eerste indruk dat het puur vrijwilli gerswerk was, door de rondleiding en de uit leg zijn wij zeer nadrukkelijk ervan overtuigd geraakt dat het een commerciële exploitatie is die leidt tot selfsupporting. Voor de burgers een tip: ga eens kijken in de winkel, leuke spullen voor een aangename prijs. Als u afval gaat aanbieden, de prijs is laag en u helpt het milieu door te scheiden aan de bron. Voor ons geldt dat we weer een ervaring rij ker zijn en met een andere blik naar de Milieu straat kijken. O' r KERSTBINGO Op 11 december a.s. is het weer Kerstbingo in De Roozendries. Er zijn weer mooie prijzen te verdienen. U bent allemaal hartelijk welkom en het kopje koffie staat weer klaar. Groetjes, Diny en Lies een prettige sfeer. Na afloop is Dorpshuis D’n Deel ook geopend voor een drankje. Als kerstgedachte hebben wij gekozen om de opbrengst van uw vrijwillige bijdrage aan het Vicky Brownhuis te doneren. Voor klanten van de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel betekent dit nog wel een ver hoging van de kosten. Alle informatie hierover is in die bibliotheken te vinden. C Het is tijd voorde Rabobank. 5 H PAGINA 5 bij afsluiten TopKid Rekening Het is december, dé feestmaand van het jaar en bij feest horen cadeautjes.Ook de Rabobank heeft heel wat weg te geven. Kijk, kies en haal ze op bij uw eigen Rabobank! f- Gratis stevige kluis bij afsluiten TopKid Rekening Gratis Blik op Wonen bij een hypotheekadviesgesprek Gratis Het boek van 'Ikke' bij afsluiten RegenBoog Rekening Gratis cd-rom van Professor Poen en Plosie bij afsluiten TopKid Rekening In de gemeente oisterwijk Gratis Ikke-knuffelrups bij afsluiten RegenBoog Rekening Gratis tijdschriftenpakket Gratis Plosie-rugzak bij Rabo Groen Obligaties, RaboRendeMix en Toekomst Planner Gratis Telecombon twv 10 bij afsluiten JongerenRekenlng DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 DECEMBER 2003 K.B.O. AFDELING MOERGESTEL 2% inlegkorting op RenteExtra voor leden 1 f z Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Zolang de voorraad strekt. tio

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5