JOLLY KIDS SINTERKLAASAVOND GROTE UITVERKOOP! allerliefste geboortekaartjes... Voor de KVO op ’knoppencursus’ bij Rabobank in Moergestel Rabobank Wintercollectie 2003 30% 40% 50% korting!” Koopjesrek 1,50 2,50 5,00 7,50 Zaterdag 29 november van 9.0017.00 uur Zondag een saaie dag? Politie vuurwerkteam Midden en West Brabant weer actief Recreatieve middagen (wellfare) Wij wensen u een leuke Sinterklaasavond www.rabobank.nl Iets te vieren? De kantoren van Rabobank De Hilver zijn vrijdag 5 december, tot 16.00 uur open. De avondzitting komt te vervallen. U kunt uiteraard gebruik blijven maken van onze geldautomaten, Rabofoon en internet. ergens een autobom van 200 kg explodeert, is dat wereldnieuws. De minimum leeftijd om vuurwerk te kopen is 16 jaar. Legaal vuurwerk mag worden afgestoken van woensdag 31 december 2003 vanaf 10.00 uur tot donderdag 1 januari 2004 uiterlijk 02.00 uur. Op uitnodiging van Rabobank De Hilver hebben op 3,4 en 10 november een dertigtal leden van de Katholieke Vrouwen Organisatie (KVO) deelgenomen aan de ’knoppencur sus’ bij de bank in Moergestel. Medewerkers van de Rabobank gaven uitleg over de werking en mogelijkheden van de geld automaat en de Rabofoon. De cursisten kregen ook instructies voor het invullen van over schrijvingsformulieren, acceptgiro’s en incas so’s. Onder begeleiding van een medewerker Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 “De Aanbeveling ‘Jfyotven 6 5066 AVtf fMoergesteb Tet. 013-513 2223 wwu'. deaanbevebing. nb OVERLAST VUURWERK De lokale politieteams gaan weer extra mensen inzetten om overlastmeldingen van vuurwerk af te handelen. Eind 2002 behandelde de Politie Midden en West Brabant in totaal 930 meldin gen van vuurwerkoverlast. De politieteams ver wezen 160 jongeren eind 2002 begin 2003 naar Bureau Halt vanwege lichte vuurwerk - overtredingen. TER HERINNERING Vuurwerk mag dit jaar gekocht worden bij de reguliere verkooppunten op: - maandag 29 december - dinsdag 30 december - woensdag 31 december Kom en prof iteer! Neem gerust een vriendin mee! Tot ziens op: Café Restaurant de Brouwer, Rootven 11, Moergestel Groeten: Jolly Kids consulente Adeline Zwijgers, tel. 013-5132660 ANONIEME TIPLIJN 0800-7000 De politie maakt ook dit jaar weer gebruik van tips die binnenkomen bij de landelijke ano nieme tiplijn -M-. Via deze meldlijn kunnen mensen illegale opslag, vervoer en handel van (verboden) vuurwerk melden. Bellers hoeven hun naam niet te noemen en ook de nummer- weergave is voor dit speciale telefoonnummer buiten werking gesteld. Verder worden geen bandopnames van de telefoongesprekken be waard. De medewerkers van de landelijke meld lijn geven de binnengekomen informatie direct door aan de politiekorpsen in het land. Met deze informatie rechercheert de politie dan verder. Het telefoonnummer luidt: 0800-7000 Het nummer is uitdrukkelijk niet bedoeld voor overlast meldingen van vuurwerk. De zoge naamde knalklachten kunnen normaal gemeld worden aan de lokale politie via 0900-8844. was er gelegenheid om met de pinpas te oefe nen met de geldautomaat in de bankhal. De ’knoppencursus’ kan een groot succes ge noemd worden. Na afloop ontving de Rabobank vele positieve reacties van de deelnemers. Zij hadden veel opgestoken en vonden het een prima initiatief. In de maand december biedt Rabobank De Hilver deze cursus ook aan aan de leden van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in Moergestel. Zondag een saaie dag? Dat is niet het ge val in de hoofdbibliotheek van de OBT; bibliotheek voor Midden-Brabant. De bibliotheek aan het Koningsplein 10 in Tilburg is tot medio maart 2004 op zon dag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Loop gerust eens binnen. Er is van alles te zien en te beleven. Als u er materialen leent, kunt u ze na gebruik inleveren in een van de OBT- bibliotheken naar keuze. Zondag 30 november komt Jac. Nijskens, op richter van het genootschap ’’Historische Groentehof” vertellen over vergeten groenten. Doel van het genootschap is kennis uitwisse len en er voor zorgen dat oudere groenterassen niet vergeten worden. Voor de bezoekers is er gelegenheid om oude koolsoorten zoals Victo riaanse snijkool en Middeleeuwse mergkool te bereiden en te proeven. Op de eerste verdieping is een fotopresentatie over vergeten eten. Na successen in voorgaande jaren Het vuurwerk rechercheteam voor Midden en West Brabant is weer actief. Het team bestaat uit vijf medewerkers van politie Midden en West Brabant en een medewerker van de Koninklijke Marechaussee. De laatste drie maanden van dit jaar pakken de medewerkers de illegale handel, het illegale vervoer en de illegale opslag van vuurwerk aan. De aandacht is daarbij voornamelijk gericht op verbo den consumenten vuurwerk. Het team werkt nauw samen met Douane, Inspectie Verkeer en Waterstaat, de Spoorwegpolitie van het Korps Landelijke Politiediensten en de opsporingsdienst van VROM. Binnen de Nederlandse Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren bestaat inmiddels geruime tijd de mogelijkheid deel te nemen aan ont- spanningsmiddagen met recreatieve activi teiten voor belangstellenden. Waaruit bestaan deze activiteiten? Elke eerste woensdag van de maand, wordt er een bijeenkomst in het Rode Kruisgebouw Blokshekken te Oisterwijk gehouden. De ont vangst wordt verzorgd met koffie, thee en iets lekkers. Daarna bestaat de mogelijkheid te kaar ten, rummycub of sjoelen te spelen, te handwer ken, te lezen en gezellig bij te praten onder het motto: alles mag, niets hoeft. Indien nodig wordt gezorgd voor vervoer en de deelname is gratis. Na de verkoop van de gemaakte creaties op de Koninginnedagmarkt, is er een gezellig samenzijn in cafe La Belle Epoque te Oisterwijk. Eveneens wordt er eenmaal per jaar een mid dag uitstapje met koffietafel, voor de deelnemers aan deze activiteitenmiddagen georganiseerd. Tot slot wordt er na de feestelijkheden van de maand december in januari daarop volgend een feestmiddag gehouden. Materialen voor de creatieve handwerken worden gratis beschik baar gesteld. Bent U geinteresseerd of wilt U eens een middag meemaken en zich aanmelden, neemt U dan contact op met mw. G. de Witte tel. 528 2333 of per e-mail feldewit@noord- brabant.net ‘Wij makgn van Uw bijzondere gelegenheid een onvergetebij^e. REDEN VUURWERKTEAM Naast ontduiking van belastingen en heffingen en oneerlijke concurrentie met de legale han del, zitten er verschillende gevaarlijke kanten aan (de handel en het gebruik van) verboden consumenten vuurwerk. Voorbeelden daarvan zijn: te zware kruitlading, onbetrouwbare ont stekingen (zoals strijkers) en geen duidelijke Nederlandse gebruiksaanwijzing. Er ontstaan onaanvaardbare risico’s bij de opslag van te veel vuurwerk en verboden vuurwerk in een niet beveiligde ruimte, vaak midden tussen wonin gen. Ook het vervoer in het verkeer in niet be veiligde voertuigen brengt gevaren met zich mee. Verdachten worden soms rokend aange troffen tussen hun gevaarlijke onverpakte vuur werk. De hoeveel kruit is ongeveer 1/6 deel van het gewicht van het vuurwerk. Dus een bestel busje of vrachtauto met 1200 kg vuurwerk heeft netto ongeveer 200 kilo explosief materiaal bij zich. Je moet er dus niet aan denken dat zo’n voertuig bij een ongeval betrokken raakt. Als DOELSTELLING Deze aanpak is succesvol. Dat bleek voorgaande jaren toen het vuurwerk recherche team 26.093 kg (2001) en 26.884 kg (2002) vuurwerk onder schepte. Ook dit jaar werkt het team met dezelfde doelstelling. Namelijk het zoveel mo gelijk tegengaan van het op de markt komen van verboden consumenten vuurwerk. Dus de han del, het vervoer, de opslag en het bezit op re- cherchematige wijze bestrijden. Daarbij zal ook de zogenaamde Pluk-Ze wetgeving gehanteerd worden, waarbij geprobeerd wordt om de ille gale winsten terug te vorderen van de verdach ten. PAGINA 5 Kinderkleding in de maten 56 t/m 176 BVij W 1 «I V1 De Hilver DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 Je

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5