Sliptong 50 Zalmsalade 25 Pieter Smit Poirters Okvo ^3 galerie de verdieping ELKE WOENSDAG EN VRIJDAG OP HET 1 ST. JANSPLEIN! Sint Nicolaascadeaus z - enz. enz. a.s. Vrijdag op de weekmarkt: 500 gram 100 gram Moergestel een klein dorp? Let eens op hoe groot het is! KBO Ledenvergadering Expositie in the A-r-ttic P@rty Nights in Vision Bedankt, lieve kinderen van Moergestel Nieuw” schoolplein voor Bienekebolders Beste K.V.O.-leden Sint op bezoek in bibliotheek De coördinatoren Corry de Jong en Jan Bertens Groetjes van Trapadoelie. - Dusters - Wanten - Pullovers - Vesten - Pantalons - Sjaals - Mutsen Ik was erg blij toen Sint mij een tijdje geleden vroeg of ik dit jaar weer mee naar Moergestel wilde gaan. Natuurlijk wilde ik dat. Het zou voor mij immers de dertigste keer worden dat ik in Moer gestel zou komen. Erg veel kinderen hebben mij tijdens de optocht en na de voorstellingen in ’t Draaiboompje gefeliciteerd. Ook kreeg ik erg veel tekeningen en prachtige knutselwerken van jullie. Graag zou ik jullie allemaal persoonlijk opbellen om jullie hiervoor te bedanken. Helaas vindt Sint dit niet goed omdat ik dan geen tijd meer heb om te strooien en pakjes rond te brengen. Daarom bedank ik jullie allemaal heel hartelijk door middel van dit stukje in ”de Gèsselse”. Ik hoop jullie allemaal weer te zien tijdens onze bezoeken aan de scholen. MODEHUIS In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk speels en vrolijk ingedeeld. De zitkuil is naast een leuk speelterrein ook bruikbaar voor week- sluitingen, musicals en gezamenlijke activitei ten. Hoewel het plan nog niet volledig is uitge voerd, is er duidelijk ontzettend hard gewerkt en het resultaat is een prima speelplaats voor de leerlingen. Via deze weg dus een pluim voor de klus- groep en alle ouders die zich de afgelopen zaterdagen belangeloos hebben ingezet voor dit fraai stukje werk. - Pyama's - Nachthemden Bovenstaande is niet zomaar een loze kreet, en dat zal over een maand dan ook terdege bewezen worden. Want hoe groot(s) is Moergestel” waar op 2e Kerst dag een expositie geopend zal worden, waarop maar liefst twee-en-twintig plaatselijke kunstenaars hun werk aan u zullen presenteren. Welke vergelijk bare gemeente speelde het ooit klaar om zoveel lokaal talent gelijktijdig bij een te brengen? En dat gaat dus gebeuren in de gloednieuwe Galerie ”De Verdieping”, waarmee Moergestel nog net op de valreep van dit jaar, een waarde vol stuk ’’kunst en cultuur” aan haar inmiddels rijke historie mag toevoegen. KBO Moergestel heeft donderdag 27 november haar najaars ledenvergader ing. Het is in den Boogaard en het begint om 13.30 uur. Het is een gevarieerd programma, alleen het eerste deel van de middag bestaat uit vergaderen. Maar het tweede deel is heel ontspannend, Nico van de Wetering komt voor u zingen en er zijn ook nog drie rondes bingo met mooie prijzen. Wij hopen op een grote opkomst, want als u zich in de vergadering laat horen krijgt u mogelijk ook meteen antwoord. KBO Moergestel, Trees Verhoeven Op zondag 30 november is er van 10.00- 17.00 uur een open dag in Gallery the A- r-ttic te Moergestel waar de olieverf en acryl schilderijen tentoongesteld zijn van de kunstenaar Marcel Bastiaans. Deze expositie duurt tot en met 2 janu ari 2004. Marcel is rond zijn zesde serieus begonnen met tekenen en schilderen. Het winnen van een tekenwedstrijd werkte stimulerend. Heel vlug werd duidelijk dat zijn voorkeur ging naar dieren, portretten en auto’s. Zijn voornamelijk figuratief en dynamisch schilderwerk wordt verwezenlijkt door mid del van olie-en acrylverf met penseel op doek. Hij haalt veel inspiratie uit de natuur en kon takten met mens en dier. Doorgaans zit er een verhaal achter zijn schilderij. Het kleurgebruik is meestal heftig en blij. Zijn thema’s zijn vrij gekozen en kunnen erg uiteen lopen. Marcel schildert werkelijk alles wat hij leuk of inter essant vindt, en werkt veel in opdracht. Website: www.marcelbastiaans.com Over de exposanten en hun werk zullen wij u zeer binnenkort nader informeren, maar u mag van ons aannemen, dat hun expositie meer dan de moeite waard zal zijn, mede door de grote diversiteit aan te exposeren kunstwerken. Zoals u uit eerdere publicaties al hebt begrepen; is Galerie ”De Verdieping” gevestigd aan de Industrieweg 16 in Moergestel. U kunt de openingexpositie van galerie ”De Verdieping" bezoeken op: 2e Kerstdag tussen 13.00 en 17.00 uur, en vervolgens op: de zater dagen van 13.00 uur tot 17 .00 uur, en op de zondagen van 11.00 uur tot 17.00 uur. Deze expositie van 22 Moergestelse kunste naars loopt tot en met zondag 25 januari 2004. Zorg ervoor dat u straks niet van anderen moet horen wat u hebt gemist!!! Zaterdag 29 november is het weer zover: P@rty Nights in jongerencentrum Vision in Moer gestel. Deze disco is speciaal voor 10 - 15 jari gen, dus ook voor de groepen 7 8 van de ba sisschool. Vind jij de basisschoolactiviteiten te kinderachtig? Kom dan naar deze vette disco- avond! Deze avond duurt van 20:00 - 23:30 uur en de entree is gratis. Zaterdagmiddag 29 november wordt de film ”De schippers van de Kameleon” vertoond van 14:00-16:00 uur. De entree is 1,20 en de film is geschikt voor de basisschool jeugd vanaf 6 jaar. De audities zijn geweest, de rollen verdeeld en op woensdagmiddag 3 december is de eerste filmdag van de speelfilm van de basisschool- jeugd. Als je geen hoofdrol hebt, ziek was tij dens de audities, niet wist dat er een film was en jewel nog mee wilt doen: dat kan! Kom dan op 3 december naar de Vision en dan kan je nog als figurant meedoen aan de film. Er is een meidenavond van start gegaan bij jongerencentrum Vision op de woensdag avonden van 19:00-21:00 uur voor meiden van 12-15 jaar. Er komt van alles aan bod en het mooie is dat alle meiden mee mogen beslissen. Om een idee te geven wat er te wachten staat komen hier wat ideeën: er kan een kapper komen om ons de kneepjes van het vak te leren, een make up workshop, als iemand ergens infor matie over wil, kunnen we iemand inhuren die de vragen kan beantwoorden, een filmpje huren en er worden uitstapjes gemaakt waar we voor kunnen sparen. Het belooft veel gezellige avon den. Wil jij hier graag aan meedoen en ken je nog leuke meiden schrijf je dan samen van daag nog in want er is maar plaats voor!5 mei den! Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl KERSTVIERING VOOR ALLE SENIOREN VAN MOERGESTEL Op donderdag 18 december 2003 is er een kerst viering voor alle senioren (vanaf 55 jaar) van Moergestel in ’Den Boogaard’. De toegangsprijs bedraagt 4,00. Hiervoor kunt U deelnemen aan de koffietafel en ontvangt U 2 consumpties. Het programma van deze dag begint om 10.30 uur met de ontvangst van alle deelnemers waar na er een Eucharistieviering is. Hierna een ge zamenlijke koffietafel. In de loop van de mid dag is er nog een Kerstspel door kinderen van de Graaf van Urselschool en is er een samen zang van kerstliederen. Hieraan en ook aan de Eucharistieviering zal worden meegewerkt door het Seniorenkoor Echo. Het einde van deze middag is om 17.00 uur. De toegangskaarten zijn te koop in de Roozen- dries, elke morgen van 9-12 uur en ’s middags van 13.30-16.30 uur, behalve op vrijdag. Ook kan men kaarten kopen bij de receptie van de Reuselhof of Stanislaus. De toegangskaarten zijn verkrijgbaar tot uiterlijk donderdag 11 december. UITSLAG TENTOONSTELLING De tentoonstelling van 9 november 2003 in de Roozendries waarbij kennis gemaakt kon wor den met de gevarieerde resultaten van de diverse hobbyclubs; zoals b.v. drie dimensionaal, hand vaardigheid, kalligrafie, poppen maken, teke nen en schilderen, hout bewerken, boetseren enz. is een groot succes geworden. Deze bezich tiging en voor sommigen vaak een eerste kennis making met wat er zoal in de vrije tijd gemaakt wordt, voldeed volledig aan de verwachtingen van de organisatoren. Ondanks dat er op die dag in Moergestel meerdere evenementen waren, was het de hele dag door een gezellig gaan en komen van bezoekers. Menig exposant(e) was dan ook uitermate tevreden. Ook van de moge lijkheid tot aankoop van producten werd een goed gebruik gemaakt. De te raden naam van de pop was ’Lian’ en dat werd geraden door Mevr. R. op ’t Hoog. De door de lerares/zuster Pasivique van de handwerk- club geschonken en door mensen uit Brazilië vervaardigde kerststal, welke werd verloot, is gewonnen door Mevr. Lapien en de lakenset door Mevr, van den Brekel. Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... Misschien heeft u het wel gezien: er is veel veranderd op het schoolplein van Basisschool de Bienekebolders aan de Bosstraat. In de herfstvakantie is een complete unit voor de Buitenschoolse opvang van Kindercentrum Mokido geplaatst. Rondom die nieuwe unit op het schoolplein is ook de riolering aangepast, zijn er tegels verwijderd, zijn bomen verzet en is het zogenaamde doolhof verdwenen. Maar om de speelplaats weer optimaal te ge bruiken en voor de kinderen zo aantrekkelijk mogelijk te maken is de laatste weken heel hard gewerkt, met name door de klusgroep (een aan tal zeer hard werkende vaders die alle ver bouwingen, klussen, opknapkarweitjes en pro jecten binnen de school onder handen nemen). Op de zaterdagen aangevuld met zoveel moge lijk sterke vaders, moeders en kinderen is het schoolplein helemaal veranderd. Er is een soort grote zitkuil gemaakt, de jeu-de-boules-baan is verlegd, de hekken zijn verzet en de ruimte is Woensdag 10 december hebben we ’n bingo- avond georganiseerd in De Roozendries. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan het 75-jarig feest op 13 januari 2004. Breng gerust ’n buurvrouw, vriendin of uw dochter mee. Aanvang van deze avond is 19.30 uur. Woensdagmiddag 3 december heeft Sinterklaas even tijd om de bibliotheek in Moergestel met een bezoek te vereren. Om 15.00 uur begint in de bibliotheek Moergestel het weke- lijkse voorleeshalfuurtje en dat mag Sinterklaas niet missen. Want hier K X\ zitten de kinderen natuurlijk wJQ) in spanning om een ver- 'ASj haaltje van de Sint te horen. Wil je Sinterklaas nog G 11 even iets influisteren, je verlanglijstje afge- ven of een leuke teke- ZTFjjMy ning aanbieden? Pak je kans, je bent XföZ/T/ (lil1/ van harte welkom >5^ in de bibliotheek. Q X K.B.O. AFDELING MOERGESTEL DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3