(013) 513 32 84 ■HWRHÈII Tijdelijke sluiting kerk door gedwongen schoonmaak I ws Illegaal dumpen chemisch afval brengt vereniging in problemen Met grote regelmaat wordt er chemisch afval gestort aan de Heiligenboom te Moer gestel. De Moergestelse rijvereniging RSV F.E.V.I.O.R. heeft aan de Heiligenboom een oud ijzer container staan. Iedere inwoner van Moergestel kan daar oud ijzer kwijt. Noud Smits gehuldigd in de Raad Het gebeurt niet vaak dat iemand 35-jaar deel uitmaakt van de gemeenteraad en ook nog een aantal jaren als wethouder heeft gefungeerd. Ook loco-burgemees- ter en zelfs waarnemend burgemeester is hij geweest en wij bedoelen hier onze plaatsgenoot Noud Smits. PROFILE P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN P GffsOUfiwirw^jdl®iFfiiiig KswOstatem Geen praktijk op vrijdag 5 december De Gerarduskalender is weer verschenen Schepens Tweewielers WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1263 E. van DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Industrieweg 14a - 5066 XJ Moergestel www.allroundreiniging.nl Zelfs uitvaarten moeten ’wijken’ HELPENDE HANDEN GEVRAAGD Ji Huidverzorgingsinstituut Aphrodite ir d ff- «ond de Kerst... Up de woensdagen 24 31 december Za De Gèsselse’ n,et verschijnen! de esselse I t Edelsmid Beeldend kunstenaar Sieraden Sculpturen Repareren en restaureren van sieraden Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel ten. Zodra daar meer over bekend is, zullen we u dat uiteraard laten weten. Bedankt voor uw medewerking. Het bestuur van RSVF.E. V.I.O.R. ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl Waarneming: Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i ACTIE SCHOON SCHIP’ De brief vervolgt: Het Parochiebestuur ziet zich genoodzaakt om Het is zo erg, dat de kerk voortdurend schoonge maakt moet worden en met de feestdagen in het vooruitzicht is dat eigenlijk niet om te doen. Daarom heeft het Parochiebestuur de afgelopen week de knoop doorgehakt en besloten om de gewelven eens goed schoon te laten maken. Dat zal gebeuren door All-Round Reiniging van de gebroeders Swinkels uit Moergestel. De hele operatie krijgt de naam van: ’’Actie Schoon Schip”. Alle beelden en kruiswegstaties zullen de kerk uit moeten en de banken tegen de mu ren zullen verwijderd worden. Van ’s morgens ■vroeg tot ’s avonds laat zal er gewerkt worden. Om zo min mogelijk hinder te ondervinden is besloten om de kerk al die tijd niet te gebruiken voor kerkelijke diensten. de kleine man heeft zijn warme belangstelling. Nog steeds is hij ook bezig met natuur, milieu, monumenten in het buitengebied vooral, de landschapscultuur, de Heemkunde waarvan hij voorzitter is en ook nog de ouderen van de KBO. Hij geniet er nog steeds van de spil te zijn waar omheen veel draait en hij weet nog steeds men sen voor zich te winnen om samen hetzelfde doel te bereiken. Het ziet er ook nog niet naar uit dat hij het binnenkort wat kalmer aan gaat doen. Van Burgemeester Kortmann kreeg hij een beeldje om het jubileum te accentueren en Netty kreeg de bekende ruiker bloemen omdat zij hem al zo lang en zo veel heeft moeten missen. Hb Het Parochiebestuur beseft, dat dit besluit voor iedereen ongelegen komt en dat het de nodige aanpassing, souplesse en improvisatie vraagt, van u en van ons. We vragen uw bereidwillige medewerking daaraan. We willen in ieder geval de zusters van Huize Stanislaus en de Petrus parochie en Johannesparochie in Oisterwijk bij voorbaat van harte dank zeggen voor hun bereidwilligheid om ons in deze omstandighe den te helpen. ’Het Parochiebestuur ziet zich genoodzaakt om met ingang van donderdagmid dag 27 november a.s. de kerk voor twee tot drie weken te sluiten. De reden is de volgende. Na de roetexplosie van afgelopen voorjaar is de oude olieverwarming vervangen door een nieuwe die op gas werkt. De verwarming op zich doet het prima, maar telkens als de verwarming enige tijd aan is geweest, merken we dat er over al in de kerk weer roet ligt. En dat komt, omdat er overal in de gewelven van de kerk nog roetdeeltjes zitten, die door de luchtcirculatie van de verwarming los komen en naar beneden dwarrelen.’ Zo begon de brief die het Parochiebestuur het afgelopen weekend liet uitgaan. Namens het Parochiebestuur, Th. Schepens, pastoraal werker De Gerarduskalender is een uitgave van het klooster van Wittem. Deze dagkalen der bevat religieuze inspiratie voor elke dag voor ieder die aan zijn leven meer diepgang wil geven. De kalender is rijk aan bijbel- en bezinnings- teksten, spreuken, tal van informatie, puzzels en doorspekt met moppen. De opbrengst is bestemd voor het missie- en ontwikkelingswerk in Zuid Amerika. De kalender is verkriigbaar bij: Ria Roosen, Raamckerstraat 8, 5066 XN Moergestel, tel. 513 2527. van een afstand op toegezien worden, wie er welke materialen brengt. Indien dit chemisch danwel ander afval is dan oud ijzer zal er aan gifte gedaan worden bij de politie van illegale storting. De bijbehorende bekeuring zal vele malen hoger zijn dan de materialen daar naar toe bren gen waar ze thuis horen. Wij verzoeken iedereen dringend doch vrien delijk het afval daar te storten waar het thuis hoort. NOODOPLOSSING: ELDERS KERKEN Voor de weekendvieringen kunnen we gebruik maken van de kapel van Huize Stanislaus (Kloosterdreef 3). Op zaterdagavond is dat zoals we gewend zijn om 19.00 uur. De zondagse Mis zal echter om 11.00 uur zijn; dat is, omdat de zusters om 9.45 uur hun eigen zondagse H. Mis hebben. Daar komt bij, dat er in de kapel van Stanislaus slechts 104 plaatsen beschik baar zijn, met de mogelijkheid om stoelen bij te plaatsen tot maximaal ongeveer 120 plaatsen. En dat is voor ons (gemiddeld genomen) te weinig. Om het allemaal in goede banen te lei den is besloten om voorrang te geven aan per sonen die in verband met een intentie naar de kerk komen en aan hen die weinig mobiel of slecht ter been zijn. Voor wie het geen bezwaar is om wat verder weg te fietsen of te rijden, zouden we willen verzoeken om gebruik te maken van de kerkdiensten van buurtparochies, zoals: de Petruskerk (Oisterwijk): zaterdag om 19.00 uur en zondag om 9.30 en 11.00 uur, de Joanneskerk (Oisterwijk): zaterdag om 19.00 uur en zondag om 9.30 en 11.30 uur, deLevenskerk (Oisterwijk): zaterdag om 18.30 uur en zondag om 10.00 uur, of de Trappisten: zondagmorgen om 11.00 uur. Mochten er de komende weken uitvaart diensten zijn, dan zullen we in eerste instantie een beroep kunnen doen op zowel de Petrus kerk als de Joanneskerk in Oisterwijk. Tilburgseweg 11. Moergestel. 013 5133168 Open: ma, di, do en vr van 10.00-18.00 uur Zaterdag van 9.00-13.00 uur En na telefonische afspraak Woensdag gesloten U zult beseffen, dat de hele operatie de nodi ge onkosten met zich meebrengt. Om die zo veel mogelijk te drukken, doen we een beroep op u. Wie hand- en spandiensten kan ver richten (zowel bij het leegruimen van de kerk, als naderhand bij het herinrichten) kan con tact opnemen met Kees Schoenmakers (tel. 513 2542). Wie straks mee wil helpen met het opnieuw boenen en poetsen van de banken, kan contact opnemen met de koster, Corrie op ’t Hoog-Basemans (tel. 513 2398). U kunt zich ook aanmelden via het Parochiecentrum (tel. 513 2774). Financiële ondersteuning is welkom via bankrekening 13.45.19.175 of giro 1117421 van de parochie. DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk. Tel. 5217326 E-mail: Prorileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietspiezier! Hoelang de hele ’’Actie Schoon Schip” gaat duren, is op dit moment nog niet precies te zeggen. Zeker is, dat de kerk in het weekend van 29/30 november en van 6/7 december niet te gebruiken is. Hoe het met het weekend van 13/14 december zal zijn, is pas te zeggen als men enige tijd bezig is; dan is dat exacter in te schat- De opbrengst van dit oud ijzer is een welkome aanvulling in de kas van de vereniging. Met grote regelmaat dumpen echter mensen naast oud ijzer ook accu’s, koel- en vrieskas ten alsmede autobanden en zelfs kleding. Naast het feit dat dit redelijk asociaal is, is dit voor de vereniging een grote kostenpost, omdat zij deze materialen tegen betaling elders moet storten. In het verleden werden de brengers van deze materialen er nog wel eens op geattendeerd dat het storten van koelkasten, accu’s en autoban den verboden is. Vanaf deze week zal er door de omwonenden I Donderdag werd na afloop van de raads vergadering in Ois terwijk door Burge meester Drs. Yvo Kortmann wat hard op gedacht dat het nog te vroeg was om in deze laatste raads vergadering van het H jaar al terug te blik ken op het afgelopen jaar maar al snel kwam hij op het jubileum van Noud Smits. Deze liet de huldi ging in het bijzijn van zijn vrouw Netty geheel verbouwereerd over zich heenkomen. Zoals gezegd volgde hij 35 jaar geleden mevrouw Kroeze op in de gemeenteraad van Moergestel als lid van de PGB. Een aantal jaren was hij loco- burgemeester en zelfs een hele tijd waarne mend toen burgemeester Gérard Poort onge neeslijk ziek werd. Bij het samensmelten van de gemeenten Moergestel en Oisterwijk verliet hij de PGB en richtte met een aantal anderen de partij Algemeen Belang op. De eerste de beste verkiezingen sloot hij ook af met een zestal raadsleden en dat tot op de dag van van daag nog zo. Het leven van Noud Smits heeft altijd in het teken van de mens gestaan. Of het nu zijn poli tieke - of burgerlijke carrière was hij was steeds met de mens bezig. Soms opvoedend maar steeds met een helpende hand en zo heeft de Moergestelse - en later ook de Ois- terwijkse gemeenschap hem leren kennen. Altijd staat hij voor iedereen klaar en vooral

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1