(Reserveer nu uw kerstdiner bij: Ons 5-gangen Xerstmenu van €39,50 Dassen terug in Brabant Ons 3-gangen ‘Kindermenu van €14,50 e J|L Kerstspeurtocht in Natuur museum Brabant en Scryption ’’Eenzaamheid” Donderdag 20 november 19.00 uur Herhaling van de Sinterklaasuitzending ‘M/ serveren ons Kerstdiner atteen op basis van reserveringen: Soepen: Dessert: Voorgerechten: Hoofdgerechten: *3 Help de Sint 'n handje... giro 404040 Deventer Tilburgseweg 2, Moergestel - Tel. 013 - 513 6570 Amuse 4>- Al deze gerechten worden geserveerd met spruitjes, stoofpeertjes en aardappelkroketjes. - gamba's in olijfolie gebakken met knoflook, bosui, rode pesto en zongedroogde tomaatjes of - zeewolf en rode poon, met groene pestosaus - parelhoen gevuld met pruimen in rode port saus of - struisvogelbiefstuk met pepersaus of - varkenshaas met peper- of champignonsaus - tomatensoep of - rijk gevulde vissoep of - wildbouillon - surprise Grand Dessert van 4 t/m 7 jaar en een voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Voor groepen is het noodzakelijk om van tevoren te reserveren (013 5353935 of via info@natuurmuseumbrabant.nl). De kerst- speurtocht is gratis exclusief de entree van beide musea. Een combikaartje voor kinderen kost 4,35 euro en voor volwassenen 5,60 euro. Wil je meer weten over Natuurmuseum Brabant en het Scryption? Neem dan eens een kijkje op www.natuurmuseumbrabant.nl en www.scryp- tion.nl. De musea vind je aan de Spoorlaan 434 in Tilburg, tegenover het busstation van Tilburg CS. De musea zijn geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zater dag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. In 1900 telde ons land nog ca. 12.000 dassen; in 1980 was dat aantal geredu ceerd tot 1.200 exemplaren. Hoe is die enorme teruggang te verklaren en wat waren de oorzaken? In 1980 startte ”Das Boom” haar activiteit en om de das én zijn leefgebied niet verloren te laten gaan. Gedurende het bestaan van ”Das Boom” is het aantal dassen gestegen van ca. 1.200 naar ca. 3.000. Toch zijn we er niet, want er bestaan nog vele bedreigingen. Niet alleen voor dassen, maar ook voor andere bedreigde diersoorten. RIKKEN EN JOKEREN Vrijdag 21 november om 13.30 uur kaarten we weer in De Roozendries. Kom gezellig meedoen! De winnaars van 7 november waren: 1. Mevr. M. Burgers 288 pnt.; 2. Dhr. G. van Loon 262 pnt.; 3. Mevr. J. van den Branden 250 pnt. Bij deze maken wij u er op attent dat vrijdag 28 november om 19.30 uur de St. Nicolaas Rik- en Jokeravond is. Wij rekenen ook dan op een goede opkomst! Wij doen ons best om er een leuke avond met aangepaste prijzen te verzor gen! Deze gerechten worden geserveerd met pom- mes noisettes en groentengarnituur. - tomatensoep of t - kipcocktail op bedje van sla met kerriemayonaise - biefstuk met kruidenboter en aard appelkroketjes en sla-garnituur of - kipfilet met kerriesaus en aardappel kroketjes en sla-garnituur en - punky dessert ’d* Stick ting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk - rundercarpaccio of - garnalencocktail van Hollandse garnalen of - salade met gerookte eendenborst en gerookte kalkoen Mogen voorgaande overpeinzingen U aanspre ken of tot actie uitnodigen, om zowel een beroep te willen doen op de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, danwel om U te willen inzetten. Neemt U dan contact op met Theo Diepens, tel. 528 4639 of e-mailTheo Diepens@wanadoo.nl - hertenbiefstuk met saus van preiselberen of Kerstgans en X-mas, een kerstspeurtocht door twee musea 9 december t/m 4 januari Tijdens de kerstperiode kan je in het Scryption en Natuurmuseum Brabant weer een leuke speur- en doetocht doen. Thema: Kerstmis en de kersttraditie. Kinderen gaan in de musea aan de slag en lossen allerlei raadsels op die rond het kerstfeest zijn ontstaan. Zoals het geheim van de mistletoe, de luchtreis van het rendier en het mysterie van de kerstster. Weet je eigen lijk waar de Kerstman vandaan komt? En waar de X van X-mas voor staat? Kan jij, net als vroeger, een kerstkaart met een ganzenveer en inkt schrijven? En weet jij waarom we ’Oh den nenboom’ zingen als we eigenlijk een spar bedoelen? Na de tocht kun je natuurlijk weer heerlijke kerstkransjes proeven. Er zijn twee speurtochten. Een voor kinderen (CBF? Ton Popelier, vrijwilliger bij ’Das en Boom’ geeft op woensdag 26 november 2003 om 20.00 uur op uitnodiging van KNNV Tilburg en de Vereniging van Vrienden van Natuurmuseum Brabant een dialezing over dit boeiende en actuele onderwerp. De gratis toegankelijke le zing vindt plaats in de filmzaal van Natuur museum Brabant aan de Spoorlaan 434 in Til burg. Tijdens de lezing gaat de aandacht vooral uit naar de situatie van de das in Noord-Brabant, in het verleden en nü. De uitzetacties in St. Michielsgestel, Oss en de Loonse en Drunense Duinen komen aan bod, evenals de verwachte ontwikkelingen in Midden-Brabant. GEEF ELKAAR DE HAND Volgende week hebben wij net als voorgaande jaren een St. Nicolaas-verrassings-middag ge pland in de Roozendries. Deze keer is het niet op donderdag maar op vrijdag 28 november. Wij proberen er weer met zijn allen iets gezelligs van te maken. Het bekende recept, koffie thee koek, ken nen jullie onderhand wel. De aanvang is om 14.00 uur. Omdat er veel geregeld moet worden willen wij deze keer van u dat u zich opgeeft. Wij moeten weten hoeveel personen we te verwach ten hebben. Daarom: Wil iedereen die wil komen dit ons laten weten? En graag zo spoedig mogelijk. Natuurlijk geeft u tegelijk ook aan ons op of u gehaald en gebracht wilt worden. Wij zullen dit dan in samenwerking met de Zonnebloem rege len. Dus graag een telefoontje naar Jacqueline 513 2523 of Gina 513 2007. Tot volgende week vrijdag. Kerstavond (24 dec.) vanaf 19.00 u. le Kerstdag (25 dec.) tussen 16.00 en 19.00 u. en vanaf 20.00 u. 2e Kerstdag (26 dec.) tussen 16.00 en 19.00 u. en vanaf 20.00 u. (klein smaakopwekkertje) We komen elkaar regelmatig tegen in een kleine stad of dorp en begroeten mekaar met goeiendag of hallo. Vooral in een kleine gemeenschap gebeurt dit nog vaak. In grote steden en gemeen schappen komt dit veel minder voor, velen hebben haast en hebben het schijnbaar heel druk. In een tijd, waarin het tempo alsmaar hoger lijkt te worden, blijft er vaak nog maar weinig over voor alledaags ”goeiendag”en even stil staan en aandacht geven en besteden aan elkaar. Het contact met elkaar is vluchtig gewor den. Heeft ook minder inhoud gekregen, waar door het oppervlakkig blijft. In een samenle ving, waarin het Nederlandse Rode Kruis als hulporganisatie in haar vaandel heeft staan ’’Zorg voor Elkaar”en hulp ”On voorwaardelijk”, komt het dan ook vaak naarvoren, dat velen te maken hebben met eenzaamheid en alleen zijn. Denken we hierbij aan de steeds grotere groep van ouderen, lichamelijk en of arbeids gehandicapten evenals mensen met een ver standelijke beperking en mensen uit andere culturen, die willen blijven deelnemen aan deze samenleving. Als hulporganisatie met ’’hulp om de hoek”, staat het Nederlandse Rode Kruis ook open voor deze vragen en wil daaraan aan dacht besteden. Hiervoor zijn ook mensen nodig, die zich daarvoor openstellen en zich in willen zetten op vrijwillige basis. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 PAGINA 7 <b< ons dan even. PEPER NOOT K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Stik Bij talloze kinderen in Nederland komt Sinterklaas nooit op bezoek. Deze kinderen kunnen niet bij hun ouders wonen en zijn bijvoorbeeld in een tehuis geplaatst. Daar vinden ze een liefdevol thuis, maar geld voor extraatjes is er vaak niet. Kinderhulp helpt de Sint ’n handje. Helpt u mee? Met een ‘noot’bijdrage van 15,- op giro 404040 j bezorgt u een kind al ’n heerlijk avondje’ Wilt u eerst meer informatie, bel VOO* GOEDE DOELEN NATIONAAL FONDS KINDERHULP Brinkpoortstraat 32, 7411 HS Deventer, Tel.: 0570 - 61 I 899 Internet: www.kinderhulp.nl e-mail: info@kinderhulp.nl D’nmntkr Appmjduppmj

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 7