’t stokske 090008844 Armoede in Nederland? KPJ Filmweek in VAN IERSEL Bieren voor bij het haardvuur Aangezien het weer guur begint te worden hebben we een selectie van bieren voor deze koude dagen. La Trappe heeft net de nieuwe Quadruppel van dit jaar gebrouwen, en natuur lijk gaan wij die meteen keuren. Ook heel spe ciaal deze keer is het Schlenkerla rouchbier, meegebracht door één van onze leden vanuit Bamberg Duitsland. Dit rouchbier is zeer donker bier, gebrouwen met gerookte mout. Indien u geïnteresseerd bent om deze bierproef- avond bij te wonen, bent u a.s. vrijdag 7 novem ber om 20.00 uur van harte welkom in het zaal tje van Café De Brouwer aan het Rootven. De prijs voor deelname aan deze avond is voor leden 8,00 en niet leden 10,50. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het bestuur 06-53695393 of www.bierproeven.net Luister- Meezing-avond Rode Kruis en collecte in 2003 De Zonnebloem organiseert de actie ”Zon in de Schoorsteen” Verzamelbeurs Boxtel Protestantse gemeente Oisterwijk Zondag 9 november Grote devotionalia- ruilbeurs te Oisterwijk Zonnebloem Theater Tournee Parelmoer Tonpraoters Gala Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair café - restaurant - speeltuin Petra Verheyen Gezellig rustpunt, gelegen langs diverse fiets- en wandelroutes aan de rand van bossen en vennen. Wij houden iedere donderdagmiddag spreekuur van 13.00-17.00 uur aan de Poirtersstraat 5 in Oisterwijk, tel. 522 0320. RIKKEN EN JOKEREN Vrijdagmiddag 7 november om 13.30 uur is het weer kaarten in De Roozendries. Als vanouds staat de koffie klaar. Kom lekker meespelen! Prijswinnaars 17 oktober: 1. Mevr. L. op ’t Hoog 245 pnt.; 2. Mevr. J. van den Branden 242 pnt.; 3. Mevr. A. Larmit 230 pnt. Dames proficiat! TENTOONSTELLING Zondag 9 november 2003 tentoonstelling in de Roozendries Op deze dag tussen 11 en 17 uur houden we in de Roozendries een tentoonstelling. U kunt dan kennismaken met de verschillende hobby’s die de diverse hobbyclubs uitoefenen, zoals; drie dimensionaal, handvaardigheid, kalligrafie, poppen maken, tekenen en schilderen, hout- bewerken, boetseren. Bovendien bestaat de mogelijkheid om gemaak te artikelen te kopen. Mogelijk is er zo ook een leuk idee bij voor een cadeautje rond de feestda gen of iets voor U zelf. Wij hopen U te mogen ontmoeten op deze open dag, we zorgen voor een vers bakje koffie. Corry de Jong en Jan Bertens Zandstraat 1 5066 CA MOERGESTEL Tel. (013)513 13 85 Lijstenmakerij voor alle inlijstiverk Restauratie-atelier Heusdensebaan 27, 5061 PM Oisterwijk tel. (013) 5284856 Open: donderdag 13.00-18.00; vrijdag 10.00-18.00; i zaterdag 10.00-15.00 Loodgietersbedrijf Kerkstraat 64: voorganger: mevr. ds. W. van Egmond. Aanvang: 10.15 uur. Schriftlezing: Jona 2 Er is kindernevendienst en crèche. Er is Jeugdkerk voor 11-14 jaar Stichting Welzijn Ouderen In de gemeente oisterwijk ’’GEEF ELKAAR DE HAND’’ Modeshow Net als voorgaande jaren wordt er weer een modeshow gehouden in de Reuselhofen wel op donderdag 13 november. Aan vang 14 uur. Germa mode is dan weer aanwezig met een grote collectie dames- en een iets kleinere sor tering herenkleding. Enkele dames zullen deze middag kleding showen in verschillende kleu ren, maten en modellen. Niet te vergeten er hangt een aantrekkelijk prijskaartje aan. Je moet dit echt gezien hebben, dus kom gerust een kijkje nemen het verplicht je tot niets. Een lekkere kop koffie of thee staat dan ook weer klaar met een koekje. Geen vervoer geen nood. Een telefoontje en je wordt gratis opgehaald en weer thuis gebracht. Wel op tijd bellen naar Jacqueline Vis 513 2523 ofGina Smits 513 2007. Tot volgende week donderdag. Het gaat om het gebaar, om een aardige, nut tige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een pakje willen maken. Iedereen kan aan de actie deelnemen. Als u iemand met een pakje wil verrassen kunt u contact opnemen met: Petra Verheyen, tel: 513 2351U krijgt dan informatie over de ver dere gang van zaken. U kunt zich aanmelden tot 12 november. Als u om 18.00 uur belt hebt u de meeste kans dat ik thuis ben. Op zondag 9 november zal er weer een grote ruilbeurs zijn op het gebied van devotionalia in ’De Coppele’ te Oister wijk. U kunt er weer van alles vinden, zoals: bid prentjes, heiligenprentjes, medailles, rozen kransen, kerkboeken, beelden, wijwaterbakjes, etc. Ook voor kaarten van kerken, topografis che kaarten, fantasie, Anton Pieck, etc. moet U op deze beurs zijn. Komt U gerust eens een kijk je nemen. De ruilbeurs wordt gehouden in ’De Copelle’, Willem de Zwijgerlaan/Beukendreef te Oisterwijk van 9.30 uur tot 15.00 uur Voorinlichtingen kunt U bellen: A. van Diessen, tel. 528 5113. Heb je altijd al een Milan of Charlie wil len zijn of in een film willen spelen? Of zie je jezelf meer als een Steven Spiel berg? Dan is dit je kans! Zoals al eerder vermeld zal Vision vanaf novem ber gaan beginnen met een korte speelfilm door de basisschooljeugd in samenwerking met MTV Op woensdag 12 november kan iedereen die mee wil doen met de film zich aanmelden als acteur, actrice of crewmember. Er zal dan een crew samengesteld worden en de acteurs krij gen een scène van hun favoriete personage, waarvoor ze dan op 19 november auditie kun nen doen. Zaterdag 8 november is er voor de basisschool jeugd vanaf 6 jaar wederom een videomiddag. De film Pietje Bel wordt dan vertoond van 14:00 - 16:00 uur. De entree is 1,20. Natuurlijk is Vision ook open op woensdag- en vrijdagmiddag van 15:30- 17:30 uur en op vrij dagavond van 19:00 - 22:30 uur tijdens het afterschoolcafe. Je kunt dan een potje poolen, darten, tafelvoetballen, muziek luisteren relax en, kletsen enz. enz. De entree is dan gratis,ook tijdens de weekendcafés op zaterdagavond. Zaterdag 8 november is er weer een weekend- café van 21:00 - 02:00 uur. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl Vandaar dat ons flinke bezuinigingen te wach ten staan om Nederland er weer ’’bovenop” te helpen. De verwachtingen zijn dan ook dat er straks zo’n 2 miljoen mensen rond het bestaans minimum komen te leven. Omgerekend zo’n 1 op de 8 mensen. De bezuinigingen die ons te wachten staan treffen natuurlijk iedereen, maar zit je al op het sociaal aanvaardbaar minimum, dan zul je er onder duiken en de groep mensen die nu nog boven het sociaal minimum vallen zullen tegen bet bestaansminimum uitkomen. Welke bezuinigingen staan ons te wachten de komende jaren: te denken valt aan de eigen bijdrage aan het ziekenfonds, maar tevens de uitholling van het ZFW-pakket en het AWBZ- pakket. Daarnaast de afbraak van de sociale zekerheid (WW en WAO), verlaging van huur subsidie en bezuinigingen op de bijstand, bij zondere bijstand en gemeentelijke subsidies. De medewerkers van miMax voorzien voor de Dat lijkt me sterk zult u denken. Toch zien we wekelijks bij miMax dat er steeds meer mensen komen die van een lage uitkering, dan wel een AOW-tje met of zon der pensioen moeten zien rond te komen. We leven volgens de politiek in een enor me recessie die nog enkele jaren kan aanhouden. komende tijd een ’’verarming” voor iedereen, maar vooral voor de sociaal zwakkeren. Wij hopen juist voor deze laatste groep nog veel te kunnen betekenen. Trekt U zich ook het lot aan van de sociaal zwakkeren in onze maatschap pij en heeft U nog wat vrije tijd over, u bent van harte welkom bij miMax, wij kunnen nog vrij willigers gebruiken. Nu het einde van het jaar in zicht is heeft het KPJ-bestuur weer een aantal winterse activiteiten georganiseerd. Vrijdag 7 november: Oud Hollandse Spelen. Vanaf 21.00 uur starten we met een avond met Oud Hollandse Spelen, waaronder spijkerslaan, handje drukken enz. Voor de winnaar hebben we uiteraard een prijs geregeld. Zaterdag 15 november: Najaarsuitstapje. Dit jaar hebben we een weer een uitstapje ge regeld, en dit keer gaan we naar De Skihut in Rotterdam. We vertrekken om 21.00 uur met de bus. Graag voor 6 november a.s. opgeven bij de KPJ (06-11496872); indien geen gehoor a.u.b. de voice-mail inspreken en je naam en telefoonnummer vermelden. Helaas mogen er maar maximaal 12 personen onder de 18 jaar mee, dus geef je snel op! Voor leden bedraagt deze activiteit 15,- dit is inch bus en entree) voor niet-leden 25,-. Vereniging iwa^.Bi er proeven Op vrijdag 7 november vindt er in ’t Oude Nest’ in Oisterwijk een Luister- Meezing-Avond plaats. Aanvang 20.00 uur. Een avond met muziek en zang waaraan U mee kunt werken door lekker mee te zingen en uit eraard te genieten van de leuke melodietjes van toen en heden. Deze avond wordt verzorgd door Gerard Dort- mans en Josefien Dortmans. Beiden begeleiden zichzelf op de accordeon en zingen zowel solo als tweestemmig. Vooral de senioren komen volop aan hun trekken maar uiteraard is iedereen van harte welkom en het mooiste is: de entree is gratis. Ook rolstoelgebruikers zijn welkom. De collecte campagne van het Rode Kruis had dit jaar als thema: ’’aangepaste vakanties voor kinderen en jonge mensen, die getrof fen zijn door chronische ziekte of handicap”. De collecte-mailing hieromtrent leverde lan delijk tot nu toe ruim 1.050.000 euro op. Waarvan binnen het gebied van de afdeling Oisterwijk-Haaren een bijdrage werd geleverd van ruim 10.000 euro. Een zesde deel daarvan, kan de afdeling aanwenden voor de activiteit en, die worden uitgevoerd en opgezet in de komende tijd. Waaronder activiteiten voor oud eren en gehandicapten, directe hulpverlening in de wijken en aangepaste vakanties. Vanwege de middels deze collecte verleende steun en het vertrouwen in het Rode Kruis met haar activiteiten, wil het Rode Kruis eenieder danken. Op maandag 24 november 2003 organiseert de Zonnebloem een theatervoorstelling in Den Herd in Bladel. De titel van deze the aterproductie is ’’Onder Ons”. Danny de Munck, Lucie de Lange, Rob van de Meeberg en Brigitte Nijman vervullen een hoofdrol. Het verhaal speelt zich afin een chique huis in Wijk aan Zee waar de nieuwe, serieuze liefde van de zoon des huizes komt kennis maken. Voor €10,- hebt u een onvergetelijke middag. We vertrekken om 12.45 uur vanaf de Reuselhof. U kunt zich t/m 11 november aanmelden bij: Joke van Beers, tel: 513 2368; Miny Selten, tel; 513 0053 of Ida van Laarhoven, tel: 513 3635 Als u 18.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Het aantal deelnemers is beperkt, dus meldt u snel aan. 5 December, het lijkt nog ver weg. Toch is de Zonnebloem al begonnen met de voorbereidingen voor de Sinterklaasactie. Wij vragen hiervoor ook uw medewerking. Misschien hebt u nog even tijd om een ver rassing te maken voor een langdurig zieke, een lichamelijk gehandicapte of een hulpbe hoevende oudere. Aan velen van hen gaat het Sinterklaasfeest ongemerkt voorbij. Bedoeling van ”Zon in de Schoorsteen” is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet vergeten worden. Het is natuurlijk ook heel goed mogelijk om zo’n surprise samen met uw kinderen te ma ken. En als ze al wat groter zijn kunnen ze het misschien al helemaal zelfstandig. Het hoeven beslist geen dure cadeaus te zijn. Zondag 9 november 2003 organiseert de Vereniging van Boxtelse Verzamelaars haar verzamelbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in Den Tijberzaal van het Vmbo- College Boxtel, Baanderherenweg 2 te Boxtel. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, tele foonkaarten, melkkuipjes enz. Verder wordt er op iedere ruilbeurs aandacht besteed aan een speciaal verzamelthema. Voor zondag 9 november is dit: Geboorte. Voor de jeugd is er een speciale attentie. Dit evenement vindt plaats op vrijdag 21 november in de Residentie van K.V. ’De Zotte Mulders’: ’t Oude Nest te Oisterwijk. Aanvang 20.00 uur. Voor U treden op: Michael Grijmans Weert, winnaar van ’De Zilveren Buut’ in Noord- Limburg. Cees Coolen Tilburg. Behaalde diverse kampioenschappen en ereprijzen. Frans Bevers Oirschot. Kringkampioen in Oirschot en sco orde goed in De Peel. Andy Marcelissen Raams- donksveer. Brabants Kampioen in 2003 met het kerstverhaal. Peter Maas Hilvarenbeek. Een leuke Tonpraoter uit de regio. Jasper van Gerwen Hilvarenbeek. Al meer dan 13 jaar ervaring. Ook deze gezellige avond is een bezoek zeer de mooie waard. De entree op deze avond bedraagt 8 Euro per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar in ’t Oude Nest’ en bij Henk Dekkers, Plesman- straat 19, Oisterwijk. Tel. 521 5986. Graag tot 21 november 2003 voor een avond je Topcamaval! Hf MOERGESTEL K B.O. AFDELING MOERGESTEL lil ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013 - 533 3321 v/h Jos Habraken GEEN SPOED, WEL POLITIE 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 4