55-Plussers spannen samen Dat heel veel ouderen in Oisterwijk niet alleen de behoefte voelen om te kunnen meedenken over hun toekomst maar ook bereid zijn zich actief in te zetten voor het veranderingsproces dat hun gemeente en meer nog hun directe leefomgeving ’ouderenvriendelijk’ moet maken is op maandagmiddag 20 oktober jl. wel gebleken. De op deze middag door de Stuurgroep Oisterwijk Ouderenproof georganiseerde startbijeenkomst, met het doel dit proces aan te zwengelen, is immers in dit tweeërlei opzicht een succes geworden. JU MotorSale 2003 trefpunt voor liefhebbers bikes en bikerlifestyle Natuurmonumenten gaat laatste deel Oisterwijkse Bossen uitdunnen Vanaf volgende week zal Vereniging Natuurmonumenten in het natuurgebied de Oisterwijkse Bossen en Vennen een flink aantal bomen weghalen. Het gaat om bomen die eertijds zijn aangepland voor de houtindustrie. Thema-avond: Vrije tijd besteding voor kinderen met verstandelijke handicap Zondag 9 november Muzikale Middag ■ÏF.T GRAFZEGENING voor zich uit mijmerend. Beslist voor herhal ing vatbaar, het volgend jaar. Th. Schepens, pastoraal werker DE VOORTGANG De Stuurgroep gaat met de resultaten van de bijeenkomst aan het werk. Alle deelnemers ontvangen een schriftelijk verslag. Belangstel lenden die de bijeenkomst hebben gemist kunnen dit verslag opvragen bij de gemeente. De Stuurgroep staat open voor elke suggestie van welke oudere dan ook. De ouderen wor den door tussentijdse informatie op de hoogte gehouden van de vorderingen. Het project Oisterwijk Ouderenproef loopt. Ouderen die de start niet meemaakten hebben veel gemist. Niet alleen de nieuwe kijk op hun toekomst maar ook het groot plezier gevende cabaret dat als intermezzo werd opgevoerd om naast de ernst van deze middag ook wat luim te brengen. RESULTATEN De kapwerkzaamheden zullen plaatsvinden grofweg aan weerszijden van de Van Tienhoven- laan. Alleen een stuk vlakbij het Brandven wordt met rust gelaten omdat dat al een aantal jaren geleden is uitgedund. Daar is trouwens nu al prachtig te zien hoe een gevarieerd geheel ontstaat door verschillende bomen en struiken zoals lijsterbes, berk en vuilboom. Reeën vin den er een uitstekende schuilplaats. Ten zuiden van het van Esschenven is nog beter te zien waar Natuurmonumenten naar toe wil met de Oister- wijkse Bossen. De natuurbeschermimgsorgani- WELKE BOOM WEL/NIET Bij het uitdunnen van het bos worden met name grove dennen en de Douglasspar wegge haald. De aangeplante grove dennen zijn her kenbaar aan hun lange rechte stammen, met bovenin een ielige kroon. Op zich is er niets mis met deze boom, maar er staan er gewoonweg te veel bij elkaar waardoor er geen plek meer is voor andere bomen, struiken en planten. De Douglasspar is een ander verhaal. Douglassen kunnen door hun snelle groei eiken en beuken wegdrukken en juist eiken en beuken horen bij dit stuk Brabant. In bezoekerscentrum Oister wijk is meer informatie verkrijgbaar over het hoe en waarom van het bosbeheer van Natuur monumenten. In alle andere gevallen: 0900 - 8844 •s AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR... Het volgende werd duidelijk gemaakt: - Gemeente en plaatselijke organisaties/instellin- gen op het gebied van ouderenzorg moeten met het oog op de toenemende vergrijzing toekomstgericht handelen. - Participatie en zelfredzaamheid van de oude ren in Oisterwijk c.a. moeten worden bevor derd. voor: de laatste keer waren er 55 deelnemers (en dat terwijl men wist dat de kerk nog niet ver warmd kon worden). De sfeer was zonder meer goed te noemen: eenvoudig en ingetogen. Nu we twee keer, in mei en oktober, een serie van vier Mariavieringen hebben gehad en kunnen constateren dat die naar tevredenheid zijn ver lopen, is de vraag: wat nu? Gaan we daar mee door? Hoe? WAAR HET OVER GING De bijeenkomst had het karakter van een con ferentie en werd deskundig en met humor ge leid door mevrouw M. van den Muijsenbergh- Geurts. Wethouder Sociale Zaken Jan Oerle- mans (GB), voorzitter van de Stuurgroep en Piet Smeekens, provinciaal ambassadeur ouderen beleid, belichtten de achtergronden en doel stellingen van het project Oisterwijk Ouderen- proof. gelegenheid op de binnenplaats van de SPD. Wilt u aanwezig zijn op de thema-avond, dan graag even vooraf aanmelden bij Willy van de Roer 528 8644 of via e-mailadres willy, van- deroer@wanadoo.nl den. Vanaf het bordes zal de Sint, bijgestaan door de burgemeester, de Moergestelse kinderen toe spreken en tevens uitnodigen voor een per soonlijke ontmoeting in partyboerderij ’t Draai- boompje. satie hoopt dat alle betrokkenen begrip hebben voor de tijdelijke verstoring van dit deel van de bossen. Door grote machines in te zetten zal de verstoring zo kort mogelijk zijn en kan rendabel gewerkt worden. Deze gaan de thema’s Wonen, Welzijn, Zorg, Dienstverlening en eventueel nog toe te voe gen onderweipen uitdiepen in het perspec tief van vergrijzend Oisterwijk. Ze kwamen letterlijk en figuurlijk op voor hun eigen be lang, de 55-Plussers en daar is niks mis mee. Gezegd mag worden dat de ouderen in Oister wijk c.a. voor het eerst de handen ineen heb ben geslagen om te bereiken dat door de ge meente en andere betrokken plaatselijke instanties een gestructureerd ouderenbeleid ontwikkeld wordt. Een beleid dat zodanig moet zijn dat de ouderen er in hun dagelijkse beleving op velerlei terrein profijt van hebben. m Dat waren dus de collectanten voor de ^2) Sint Nicolaasbijdrage die vorige week rr~J) bij u aan de deur zijn geweest. En met ■jjg' succes kunnen wij u melden! Een ’verbond’ van ouderen WAAROM ZE DAAR KWAMEN Want vele honderden 55-plussers kwamen uit alle hoeken en straten van Oisterwijk, Moer gestel en Heukelom naar de aula van Scholen gemeenschap 2-College. Op de eerste plaats om te vernemen op welke wijze zij inspraak kun nen hebben. Maar ook velen van hen meldden zich direct al aan voor deelname aan een van de in het leven te roepen werkgroepen. - Ouderen moeten optimaal in de eigen omge ving kunnen blijven functioneren. - Tegen deze achtergrond moet een visie over het lokale ouderenbeleid worden ontwikkeld. - De ouderen moeten in dit proces als ’ervarings deskundigen’ zelf de hoofdrol spelen en dus initiatieven nemen. - De centrale thema’s zijn: Wonen, Welzijn, Zorg en Dienstverlening. Andere thema’s zijn mogelijk. De conferentie leverde al het nieuwe thema Verkeer/Infrastructuur op. - Werkgroepen van ouderen moeten deze thema’s aanpakken. - De uit de Werkgroepen voortkomende voor stellen mogen uitdagend maar moeten realis tisch zijn qua uitvoerbaarheid in technisch en financieel opzicht. - De gemeente en plaatselijke zorginstellingen vertalen de inbreng van de ouderen in een ge structureerd ouderenbeleid. - Provincie en gemeente begeleiden het proces en ondersteunen het financieel. - Het project moet eind 2004 zijn afgerond. - Het is geen vrijblijvende zaak. In een con venant hebben alle betrokken partijen zich tot resultaat verbonden. Op zaterdag 15 november zal de Goedheilig- man in Moergestel aankomen. Zijn intocht begint om 13.30 uur bij het pleintje bij de Vonderhof. Hierna zal hij met zijn gevolg via een nog bekend te maken route per rijtuig door Moergestel rijden. De intocht zal zoals gewoonlijk muzikaal bege leid worden door harmonie Prinses Juliana. Traditioneel zal de Sint en zijn gevolg omstreeks 14.00 uur op het voormalige gemeentehuis door burgemeester en wethouders ontvangen wor- Oudercontactgroep KiDS organiseert weer een avond voor ouders met een kind met het syn droom van Down. Natuurlijk zijn andere ou ders, die een kind hebben met een ontwikkel ingsachterstand ook van harte welkom. Deze thema-avond zal het onderwerp Vrijetijd- besteding aan de orde komen. Deze avond is op donderdag 6 november a.s. in het gebouw van de Sociaal Pedagogische Dienst (SPD), Kloosterstraat 32 in Tilburg. Vanaf 20.00 uur wordt u ontvangen met koffie en thee. Om 20.30 uur start de inleiding. Rond 22.30 uur wordt de avond afgesloten Er wordt een bijdrage van 1,30 gevraagd. Parkeer- 7, 8 en 9 november in Autotron ROSMALEN - Wie wil bijblijven op het gebied van bikes en bikerlifestyle mag MotorSale niet missen. Al jaren geldt deze publieksbeurs, gelieerd aan het maandblad Bigtwin, als hét bikerevenement van de Benelux. MotorSale 2003 wordt gehouden van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november. In de vaste beurslocatie Autotron Rosmalen presenteren alle toonaangevende fabrikanten, importeurs en dealers van hun nieuwste col lecties. Openingstijden: Vrijdag 7 november: 12.00 tot 19.00 uur; Zaterdag 8 november: 10.00 tot 18.00 uur; Zondag 9 november: 10.00 tot 17.00 Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... uur. De toegangsprijs bedraagt 12 euro per per soon per dag. Kinderen tot 12 jaar kunnen gratis naar binnen. Natuurmonumenten wil de oorspronkelijke natuurlijke variatie in het bos terugbrengen. Óm dat proces te versnellen wordt een deel van die aangeplante bomen weggehaald om jonge boompjes, struiken en planten een kans te ge ven. Uiteindelijk ontstaat zo een prachtig bos waar het goed toeven is voor veel verschillende soorten dieren, planten, bomen en bosgenieters. Als u nog niet in het bezit bent van kaartjes, om dat u niet thuis was met de collecte, dan kunt u alsnog contact opnemen c.q. kaartjes afhalen bij mevr. R. Willems, Schoolstraat 69, tel. 513 1914 te Moergestel. Ook met een vrijwillige bijdrage zijn wij heel blij. Deze kunt u storten op bankrekening nummer 13.45.05.905 t.n.v. Sint Nicolaascomité Moergestel. graven. We waren met ongeveer 70 person en, meer dan het vorig jaar, terwijl het echt Allerzielenweer was en het tijdens de grafze- gening begon te miezeren. Het weerhield mensen niet om te komen bidden op de plek die vol is met herinnering aan hun dierbaren. En sommigen moesten best lang wachten, voor dat pastoor Van den Tillaart langs kon komen voor de zegening. Maar het had wel wat: al die groepjes mensen, zacht pratend of stil, schuilend onder de paraplu, steun zoekend bij elkaar of In de editie van ’De Gèsselse’ van volgende week zullen wij de route bekendmaken welke de Sint en zijn Pieten gaan afleggen door Moer gestel en tevens wanneer de kinderen (afhanke lijk van de kleur van het toegangskaartje) op welke dag en tijd de Sint persoonlijk mogen ont moeten. Dit jaar was het voor de tweede keer dat er met Allerzielen een korte gebedsdienst was op het kerkhof, met aansluitend zegening van de a.s. Zondag 9 november vindt in ’Den Boogaard' wederom de Muzikale Middag plaats, voor de 3de keer gepresenteerd door gemengde zangvereniging ’Crescendo’ en operettevereni- ging ’Con Amore’. Het belooft weer een groot muzikaal feest te worden die ook nog eens een bijzonder slot krijgt. Dit jaar word deze happening namelijk onderste und door de uit Dongen afkomstige ’’Dongelander Muzikanten”. Het programma begint om 14.00 uur dat door de samenstelling een bij zonder afwisselend gebeuren wordt. De Dongelander Muzikanten: zondag te gast in Moergestel. Natuurlijk zal er ook diverse solisten voor het voetlicht treden. Er is tijd voor koffie, een drankje en natuurlijk een praatje, want ook daarin wordt met het pro gramma rekening gehouden. Op het repertoire staat herkenbare muziek die zeker ook de jon gere zangliefhebbers aanspreken. Kaarten voor het bijwonen van de muzikale middag kosten 5, kinderen t/m 12 jaar 1,50. Dus bij deze willen wij de Moergestelse bevol king hartelijk danken voor hun gulle finan ciële steun. Deze steun maakt het ook dit jaar weer mogelijk om van de intocht van de Sint een geslaagd kinderfeest te maken. Uw bij drages hadden we echter nooit bij elkaar gekre gen zonder de medewerking van de 50 collec tanten. Daarom willen wij ook deze mensen wederom bedanken en hopen dat we volgend jaar weer een beroep op ze kunnen doen. PAGINA 3 Redactie 'De Gèsselse' en Buro '76 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 5 NOVEMBER 2003

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3