(013) 513 32 84 nMMMH 32 i r Collecte EHBO St. Christoffel PROFIL? Aphrodite John Steijger brengt robot tot leven Audacia op karakter naar periodetitel I IV BRILLEN LENZEN nj? De Sjeik van Dubai bezoekt Café de Brouwer Schepens Tweewielers Hoort wie klopt daar...? I Si I WOENSDAG 5 NOVEMBER 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1260 Eric Schellekens matchwinnaar Eric Schellekens twee doelpunten M.O. L E De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Industrieweg 14a - 5066 XJ Moergestel www.allroundreiniging.nl John als technicus bij MTV. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 De robot wordt aangestuurd door middel van een volledig zelf ontworpen en zelf gebouwde PLC (soort computer). 100 Uren heeft John aan de computer gebouwd. E E E E Vanaf volgende week komen wij weer bij u aan de deur voor onze jaarlijkse collecte. Wij rekenen wederom op uw steun zodat wij weer nieuwe attri buten kunnen aanschaffen, die nodig zijn voor goede opleiding in EHBO, reanimatie en verbandpos- ten. En alsmede het op professione le wijze begeleiden van activiteiten zoals u dat van ons gewend bent bij o.a. de Avondvierdaagse, Jeugd- vakantieweek, KPJ, carnaval etc... POPPENHUIS MÉT VERWARMING Na het spookslot bouwde John zijn eerste minia tuur kermisattractie: de Terminator. Dat was in 1993. Weer vier jaar later bouwde hij een reuzen rad met 200 lichtjes. In datzelfde jaar maakte hij het eerste robothoofd voor ’n Abrahampop. Ook nog in datzelfde jaar rondde hij de Spinball af. In 2003 waagde hij zich aan de doorsnede van een poppenhuis, compleet natuurlijk met verlichting, waterleidingen, maar ook... een echt werkende centrale verwarming! Niet te geloven! In de tweede helft had Audacia het betere van het spel wat voornamelijk resulteerde in het teniet doen van het scorend vermogen van RKDSV, maar voldoende voor de winst?.Ja dus, vlak voor tijd nam Arie-Jan de Jong een vrije trap en ditmaal had Eric zijn lengte niet nodig, door vóór de man te komen kopte hij fraai binnen: 2-1. Door frustraties van de Diessenaren en vermeende Audacia- overtredingen kwam de scheidsrechter nog even in de problemen, doch hij breide er toch een eind aan. Feest dus bij Audacia. ploeg. Door zijn kopkracht wordt Eric Schelle kens bij corners en vrije trappen naar voren ge dirigeerd en vlak voor rust kopte hij een vrije trap van Rob van der Heijden in de kruising: Dat de sjeik een vreemde vogel is, is u misschien niet onbekend. Op de meest onmogelijke tijden duikt hij ergens in de wereld op met zijn gevolg. Hij vraagt onverwacht toestemming om met zijn 10 Boeiings 747 te landen op een willekeurig vliegveld. Hij heeft dan weer een of andere creatieve inval om bijv, iets te gaan kopen wat alleen in dat land in die plaats te krijgen is. Of hij wil een of ander evenement meemaken waarvan hij gehoord heeft dat het iets bijzonders is. Hij neemt heel zijn gevolg mee, zijn harem met 120 vrouwen, zijn koks en keukenpersoneel, zijn voeding, zijn kamelen, zijn eigen ziekenhuis, zijn wijnvoorraad, zijn artiesten, waaronder wereldberoemde buikdanseressen etc. Tien vliegtuigen zijn net vol doende om te reizen zoals de sjeik dat wenst. lees verder op pagina 5 ELLICE’ Zo’n maand of vier geleden begon John aan, zoals hij noemt, een animatronic (decoratieve robot) die de naam ’Ellice’ meekreeg van zijn (of liever gezegd ’haar’) schepper. 1 Meter hoog en 9,5 kilo zwaar staat ze te pronken in de kamer, ’n Dame bestaande uit louter elek tronica. Ze beweegt bijna hetzelfde als een mens (ogen, hoofd, romp en armen). 15 Elek tromotoren zorgen daarvoor. 70 Uur heeft John er aan gewerkt. Het volgende dat John af wil ronden aan Ellice is het lopen. OP DE LOOP... Als de robot helemaal af is begint John aan het kunststukje om alles te programmeren. Alle bewegingen en de snelheid daarvan moet wor den omgezet in computertaal. Hij doet er heel simpel over, maar juist dat betekent het meeste werk. En als dat klaar is.ja, dan neemt Ellice de computer mee en gaat ze lopen! Maar weg lopen zal ze niet kunnen. Daarvoor is John (te recht) té trots om haar te laten gaan. Hij zal nauwlettend haar bewegingen in de gaten houden. Want ook deze door hemzelf ontwor pen en gemaakte ’attractie’ zal hij niet kwijt willen... Het meest bekend van John is het spookslot van De Efteling dat hij angstig precies nabouwde, 'n Klus van bijna vijf jaar die hij klaarde op de zolder van zijn ouderlijk huis in Moergestel. Het spookslot is nog steeds in perfecte conditie en eens per jaar krijgt het van zijn geestelijk vader een grote onderhoudsbeurt. Dientengevolge is het schouwspel nog steeds te bewonderen. Niet van écht te onderscheiden! ■j Sinds 3,5 jaar woont ie in Oisterwijk: Moergestelnaar John Steijger (33) van de Oisterwijkseweg. Eens in de zoveel jaar doet John van zich spreken door het bou wen van een bijzonder iets. Elektronisch bouwen dan, wel te verstaan. Aan de uitslagen van de eerste acht wed strijden in de competitie te zien zou je kunnen veronderstellen dat Audacia een ’’gelukkige” winnaar is. Oké, een gelijk spel en een nederlaag konden het lijden om toch in de race te blijven en nipte overwinningen brachten de punten bin nen, maar er moest toch van een favo riet gewonnen worden om het waar te maken. Met nagenoeg hetzelfde ’’materiaal” als het vorig seizoen begon Audacia aan deze compe titie. Ook toen deden zij hun stinkende best om er iets van te maken, maar het lijkt erop dat dat meer was om aan de eisen van de leraar te vol doen, nu hebben ze een leraar die tevens hun ’’maatje” is en dat brengt net dat beetje extra om winnaar te worden. Presteren op dit niveau moet gepaard gaan met spelvreugde binnen een hechte vriendschapsband en als geen ander voelt trainer Jaap de Blaauw dit aan. Een vroege achterstand slaat de ploeg niet uit het veld en het uitvallen door een blessure van steunpilaar Jos Ligtvoet wordt met verve opgevangen door bankzitter Wout Huijben en nog zo’n speler, waarvan ook voor een neutrale toeschouwer de onverzettelijkheid en spelvreugde afstraalt. Eric Schellekens mocht het genoegen smaken om matchwinnaar te worden. Na het afvallen van Merlijn was RKDSV uit Diessen nog de enige concurrent om Audacia van het eerste succes af te houden. Er moest zelfs gewonnen worden en dat leek er aanvankelijk niet van te komen. In de zevende minuut nam Ton de Kroon de bal op zijn slof en door een kleine richtingsverandering verschalkte hij keeper Mark van Vugt: 0-1 Ook voetballend liep Audacia het eerste halfuur achter Diessen aan, maar toen sloop de onverzettelijkheid in de Huidverzorgingsinstituut Zie Pagina 3 ’Ellice’ kan bijna lopen de esselse ft i 1 i5E5E5ES5j! RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopetlie.nl DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21. Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! ►ra Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1