Donderdag 24 oktober: winterdag! Marijke Boon met vette knipoog te gast bij GUO Werkbezoek gemeente Hilvarenbeek en Oisterwijk aan het Ontwikkelbureau De Hilver TV-TIP: Natuurmuseum Brabant bij Avro’s Museumbende Zonnewende, wederom een waardig podium voor jonge laureaten I VN-wandeling op De Nemelaer In welk jaargetij je er ook komt, de Nemelaer blijft altijd boeien. Je vindt er in kort bestek landgoed, weitjes en akkers, beekdal, bos en ven vlak bij el kaar. Het landgoed heeft bovendien een boeiende geschiedenis. VIDO (Vrouwen in de overgang) 11 Voor 'n halfuurtje bood Moergestel al 'n totale winterse aanblik... Vrijdag 17 oktober j.l. ging ’n aantal wethou ders en raadsleden van de gemeenten Hilvaren beek en Oisterwijk op werkbezoek bij Ontwik kelbureau ’de Hilver’. Projecten in de streek waar het Ontwikkelbureau zich mee bezig houdt werden bezocht. Het soort projecten waar aan te denken valt is heel divers. Een broedplaats voor ijsvogels, een toekomstig fietspad tussen Haghorst en Moergestel, het samenwerkings verband ’Land van de Hilver’, een internet- cursus voor de plattelandsondernemers Fiets- a-Musee (fietstocht door Land van de Hilver), Bedrijfsverzamelgebouw (verzamelgebouw voor startende ondernemers i.s.m. de Rabobank) het zijn allemaal projecten waaraan het Ont wikkelbureau bij betrokken is. Het Ontwikkelbureau ’de Hilver’ (met kan toor in het gemeentehuis van Hilvarenbeek) is Marijke Boon is de koningin van het Nederlandstalig levenslied, maar dan wel met een vette knipoog. Óp zaterdag 1 november is deze cabaretière (zang, accordeon, bindteksten) samen met haar muzikale partner Michel Larners (saxo foon, klarinet) te gast bij podiumorgani- satie Groeten Uit Oisterwijk in De Kunstkring. In Oisterwijk brengt ze van af 20.30 uur een try-out van haar nieuwe cabaretprogramma ’Groote Zaagbek’. In de jaren zeventig schafte Marijke Boon zich een accordeon aan en begon haar eigen levens liederen te zingen. Met Stef van der Linden vormde ze duo De Boli’s. Sindsdien heeft deze groep, 12 keer voor 40,00 Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164 te Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 534 5703 of 542 6591, of per e-mail vidotilburg@zonnet.nl Je kunt ook onze website bekijken www.home.zonnet.nl/vidotilburg koningin van het levenslied met vette knipoog vele theatervoorstellingen, publicaties, ten toonstellingen en cd’s achter de rug, zoals haar soloprogramma ’One Man Show’ en haar mu- ziektheaterprogramma met 4 muzikanten ’Boon Zingt Komkommer’. Volgens De Volkskrant was dat een briljantje en volgens het Leidsch Dagblad koestert Boon haar gekte. Het volgende concert zal in de kerstsfeer zijn op 14 december a.s. Tot ziens op Zonnewende te Moergestel. INFORMATIE De uitzending komt dus op 1 november op tv. Maar natuurlijk kunnen kinderen en vol wassenen ook zelf een oordeel komen vellen Op zaterdagochtend 1 november is Natuurmuseum Brabant op TV bij Avro’s Museumbende. Een bende van vijf kritische kinderen trok afgelopen zomer naar Tilburg om ’incognito’ het Natuurmuseum te beoordelen. De uitzending begint om 9.10 uur op Nederland 3. DE SMOES De Museumbende beoordeelt een museum op vijf voor kinderen belangrijke onderdelen: doen, leren, bijzonder, service en uitstraling. Een museum kan maximaal vijf sterren verdienen. Elk bendelid neemt één van de punten onder de loep. Het museumpersoneel mag hier natuur lijk niets van weten. Onder het mom van een handtekeningenactie voor meer natuurlessen op school, ging de bende in het Natuurmuseum aan de slag. Totdat een museumsuppoost ’toevallig’ achter de waarheid kwam. Zondag 12 oktober jl. vond opnieuw een middagconcert voor jeugdige laureaten plaats in Conferentieoord Zonnewende te Moergestel. De ambiance van het fraaie landhuis, gecombineerd met het prachtige weer deed een behoorlijk pu bliek opkomen. De violiste Emmy Storms, 14 jaar, speelt al vanaf haar vijfde levensjaar viool en begon al vroeg in de prijzen te spelen. En dit maakt zij helemaal waar! Emmy gaf blijk van een grote, inlevende muzikaliteit, gepaard aan een prach tige techniek. Met een bewonderenswaardig gemak speelde zij goed invoelend diverse muzikale stijlen. Zij excelleerde heel bijzonder in de Tzigane voor viool en piano van Ravel. Emmy werd begeleid door een gelegenheids- pianist, met wie zij al eens eerder gespeeld heeft. Deze pianist speelde helaas soms te do minant. Maar iedereen concentreerde zich op over het Natuurmuseum. Natuurmuseum Brabant bevindt zich aan de Spoorlaan 434 in Tilburg, tegenover het busstation van Tilburg Centraal Station. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.natuurmuseumbrabant.nl of bel 535 3935. Op dinsdag 4 nov. nemen gidsen van het IVN- Oisterwijk u mee om een rondwandeling te maken in de natuur, die zich aan het voor bereiden is op de winterperiode. Voor de liefheb bers is er een lange wandeling, maar u kunt ook kiezen voor een kortere. We vertrekken om 10.00 uur vanaf de kasteelpoort. Deelname is gratis. KRITISCHE KINDEREN In navolging van het programma zijn er in Nederland inmiddels verschillende spontane museumbendes actief. Kinderen kunnen hun oordelen vervolgens kwijt op de website van het tv-programma, www.museumbende.nl. Op die website hebben al bijna zesduizend bendeleden hun oordeel gegeven over een museum. Uit hun reacties blijkt dat kinderen kritische bezoekers zijn en op een heel andere manier naar een museum kijken dan volwassenen. sinds een jaar actief in Hilvarenbeek. Tot 2003 noemde zij zichzelf Pilot De Hilver. Het Ont wikkelbureau is als onderdeel van de reconstruc tie oplossingen aan het vinden voor de proble men in het landelijk gebied waar momenteel veel veranderd in functies en gebruik. De lokale initiatieven op het gebied van Ruimtelijke Ordening (RO), Economie (E) en Maatschappij (M) ter ontwikkeling van het gebied kunnen op de ondersteuning van het ontwikkelbureau rekenen. Door het brede netwerk lukt het het Ontwikkelbureau de juiste personen, instanties of bronnen te vinden voor procesbegeleiding, onderzoek, communicatie, financiering en pro jectuitvoering te vinden. Iedere maandag organiseert het Ontwikkel bureau een loketdag. Bij voorkeur op afspraak staan de medewerkers klaar om uw vragen te beantwoorden. Telefoon 505 82 09. Iedere eerste en derde woensdag van de maand is er een informatieochtend van 9.30 - 10.30, waar vrouwen tussen 40 en 60 jaar welkom zijn voor een praatje en kopje koffie, maar ook voor informatie en hulp van ervaringsdeskun dige vrouwen. De komende informatieochtend is woensdag 5 november 2003. Bij iedere informatieochtend bestaat de moge lijkheid om je op te geven voor een gespreks- INFO EN RESERVERING Tickets zijn te reserveren per post via de in tekenlijst in het GUO-theatermagazine, digi taal via www.do.nl/guo of bij Rabobank Oisterwijk ter plekke (niet telefonisch). Verdere info via e-mail: guo@parelnet.nl of via de GUO- foon: 521 0175. de jonge virtuoze en men verheugde zich in haar spel. Thomas Beijer bespeelde de vleugel met een programma van bekende muziek van Chopin. Thomas is nog slechts 15 jaar. Bij vlagen was zijn spel heel mooi in touché en interpretatie. Een enkele keer leek zijn pianospel wat schools. De jongen heeft een mooi talent, dat verder tot rijpheid moet komen. 4 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 29 OKTOBER 2003PAGINA 7 -V :-a. -&*.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 7