•i ’Antoniushuis’ nu weer ’Antonius-gasthuis’! Kleinkinderen leggen krans Succes voor EH.V. ’De Veiligheid’ Scouting superblij PROFIL^ Onze harmonie zaterdag naar Haaren Muzikale middag zondag 9 november Doe mee aan Pieregeblèr 2004 Aphrodite K i nderfietsfeest Schepens Tweewielers 4 VOCELS J - II WOENSDAG 29 OKTOBER 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1259 naar Guus Hurkmans (513 4888). Dus wil je meedoen aan dit prachtige evenement, bel dan nu op, zodat je op 31 januari, onder het motto ’Ge moet er aonleg vur hebben’, kunt schit teren op het podium van Den Boogaard. Op de ledenvergadering van Rabo bank de Hilver heeft Scouting St Jan 1000 euro in ontvangst mogen ne men. Van de 5 genomineerde goede doelen kreeg Scouting van de aanwe zige leden de meeste stemmen. Wij zijn Rabobank de Hilver en haar le den zeer erkentelijk voor deze gulle bijdrage! Dit bedrag zullen wij in het voorjaar besteden aan nieuwe tenten voor onze jeugd, zodat ze weer met deugdelijk materiaal op kamp kun nen. Nogmaals bestuur en leden van Rabobank de Hilver hartelijk dank! Namens bestuur Scouting St. Jan De kapel is genoemd naar de rivier ”De Donge”. Dit was eens het snelst stromend riviertje van Nederland. De Dongelander Muzikanten zijn met de stroom van De Donge meegegaan en hebben de eerste jaren van hun bestaan een goede reputatie weten op te bouwen. Mensen uit alle windstreken genieten van het orkest met zijn traditionele volksmuziek uit Tsjechië, Oostenrijk en Zuid-Duitsland. Zelfs in de lan den waar de muziek vandaan komt, genieten de muzikanten bekendheid. De laatste jaren zijn we sterk verminderd in aan tal. Op dit moment wonen hier nog dertien zusters, waarvan er acht meer dan 86 jaren tellen. Zoals Pastor Schepens enkele weken geleden in ”de Gesselse” schreef, zullen we naar Asten verhuizen, zodra in het moederhuis ruimte ter beschikking komt. Voorgenomen, noodzake lijke, verbouwingen laten al te lang op zich wachten; wie weet komt er eerder ruimte door het aantal zusters, dat ons vooraf gaat naar de hemel Vrijdag 17 oktober behaalde ons clublid Harrie Beerens met zijn Mechelse herder ’Marco’ het certificaat Politiehond 1 te Heeswijk-Dinther. Dit is een landelijke certificering van de Koninklijke Nedrlandse Politiehonden Vereniging die drie maal per jaar georganiseerd wordt. Wij wensen Harrie van harte proficiat met zijn behaalde certificaat. P.H.V.”De Veiligheid” Moergestel Met een bijeenkomst in de kerk en daarna de kranslegging bij het monument van Generaal Barber herdacht Moergestel afgelopen zondag oorlog en bevrijding. Aan de bijeenkomst in de kerk werd traditiegetrouw meegewerkt door het jeugdorkest van onze harmonie. Ook werd de adoptie van het monument overgedragen. O.l.v. The Clan Lamont Pipe Band uit Waalwijk begaf het gezelschap zich naar het monument van Genelaar Barber alwaar kransen werden gelegd. Een krans was er namens de ’dwangarbeiders uit ons dorp. Deze krans werd gelegd door de klein kinderen van Jo van Haaren. Hoe dan ook, voorlopig (la 2 jaren) wonen we nog in het Antoniushuis, waar we overigens nog heel goed de aard hebben. We zijn hier gewend; houden van het huis en van Moer gestel, en hebben een bijzonder goede ver zorging, vanwege de constante aanwezigheid van fijne verzorgers. Wel zijn er steeds meer goede, ruime kamers vrij komen staan, door het verminderen van het aan tal zusters, en dat bracht ons op een idee Van Antoniushuis terugschakelen naar het ’Antonius-gasthuis’. Weer mensen van Moer gestel en omgeving de kans geven, om hier on derdak te vinden, in geval van nood, geduren de weken of enkele maanden; mensen, die na operatie of ziekte nog niet terug naar huis kun nen, of bejaarden, die op een wachtlijst staan om opgenomen te worden, en nu reeds niet meer thuis kunnen verblijven. Met een indica tie, via een huisarts, bent u welkom. Kom maar eens kijken naar onze mogelijkheden, waar twee bejaarden reeds gebruik van hebben gemaakt. Zr. Tonny van Ham Zoals vorige week al te lezen was, begint het nieuwe seizoen voor Muziekvereniging Prin ses Juliana eens niet met een concert in het ’’eigen” Partycentrum Den Boogaard, doch wordt nu eens uitgeweken naar Gemeen schapshuis Den Domp aan de Kerkstraat 26 in Haaren. Dit gewoon omdat in Den Boogaard eens geen plaats was. Ook nu zal Muziekvereniging Prinses Juliana traditiegetrouw concerteren op het bekende hoge niveau. Dit zowel door het Het belooft een leuke maar vooral gezellige middag te worden. De middag wordt verzorgd door zangvereni ging Crescendo en operettevereniging Con Amore. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Jumbo Denissen, slagerij van Zon, Slijterij In den Korenmaaier of bij de leden van beide koren. Na afloop is de mogelijkheid om deel te nemen aan een buffet. (Kaarten daarvoor zijn tot 31 oktober verkrijgbaar). Crescendo en Con Amore hebben deze middag als gasten uitgenodigd: ’De Dongelander Muzi kanten’; een orkest uit het Brabantse Dongen. Het is pas herfst, maar de eerste carnavalsvoorbereidingen gaan alweer van start. Vorige week vond het schitterend georganiseerde Blaoskapellenfestival al plaats en over een paar weken zal de nieuwe Moergestelse Stadsprins weer gekozen wor den. Onder het motto ’Ge moet er aonleg vur hebben’ leven we allemaal weer lekker gezellig naar het komende carnaval toe. Iets waar je ook een beetje ’aonleg’ voor moet hebben is natuurlijk het Pieregeblèr, dat ook dit jaar weer door de Pierewaaiers georganiseerd wordt. Naast dat kleine beetje ’aonleg’ heb je natuurlijk ook wat durf nodig. Durf, om op zaterdag 31 januari 2004 te schitteren op het podium van Den Boogaard. Ook dit negende jaar verwacht iedereen natuur lijk weer veel van de verschillende groepen en individuelen uit Moergestel. De laatste jaren hebben bewezen dat deze verwachting terecht is, want talent is er voldoende in onze gemeente. Om iedereen een kans te geven om mee te doen aan het Pieregeblèr zijn er slechts een beperkt aantal regels die gesteld worden voor deelname: het lied moet in het Nederlands (en liever nog in het Gèssels) gezongen wor den, het lied mag niet kwetsend zijn ten op zichte van personen, en het lied mag niet langer duren dan tien minuten. Wij zijn ervan overtuigd dat ook dit jaar weer menigeen mee zal strijden om de titel die in voorgaande jaren door o.a. De Engelandvaar ders, Clapopp en ’t Draaiboompje mee naar huis werd genomen. Net als in voorgaande jaren zal er ook dit jaar weer om een presen- tatieprijs gestreden worden. Voor informatie over deelname volstaat een simpel telefoontje J Huidverzorgingsinstituut "47/ fa. Ram'1'? e" °Pen Dagen Ramenfabrie|,0p-,H8oo. en 2 november Z,e achterPagina 3 Huidverzorgmgsmstiti Dus: Wees welkom! Naarmate je ouder wordt, gaat de tijd sneller, hoor je wel eens zeggen. En ja, het lijkt nog zo kort geleden, dat het Antonius-gasthuis tot de nok toe gevuld was met mensen uit Moergestel en omgeving, en daar door de Antoniuszusters verzorgd werden. Daar kwam verandering in toen ”De Reuselhof geopend werd, waar bejaarden sinds 1975 terecht konden. Toen kregen de zusters hun handen en het Antoniushuis vrij om voor onze eigen bejaarde zusters te zorgen. Geleidelijkaan - door de jaren heen - draaiden de rollen om, en moesten we mensen uit Moer gestel en omgeving aantrekken om voor onze zusters te zorgen, omdat we zelf - met z’n allen - bejaarden geworden zijn. Harmonieorkest met Arthur Verhofstad als dirigent als de Slagwerkgroep, met Hans Verweij aan het hoofd. Deze altijd spectaculair optre dende groep zal een zelfstandig optreden ver zorgen. Buiten de vaste fans die natuurlijk het uitje naar Haaren niet willen missen, zal onge twijfeld een wat breder publiek de kans aan grijpen om de Moergestelse Muziekvereniging eens te beluisteren. Iedereen is welkom in Den Domp. De aan vang is 20.00 uur, de toegang is gratis. T 4 -'T tv-: Aft sbmKO If Ti ‘s de esselse Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl I Gratis cadeau cheque van €25^ Bij aankoop van een kinderfiets Gratis cadeau cheque naar eigen keuze te besteden aan b.v. fiets accessoires. Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1