nieuws Vijfde plaats voor Arjan Helmer Eerst kopen dan spijt? Audacia- Moergestels Persoonlijk Dartkampioenschap R.S.V. EE.V.LO.R. H.S.V. De Rietvoorn Najaarsvergadering J eugdschaakclub Moergestel 10.00 de Tilburgse 5 De Hair Maris Notarissen Alles willen weten over het (ver-)kopen van een woonhuis? De Hair Maris Notarissen Uw testament al aangepast op het nieuwe erfrecht? Deze bijdrage is geschreven door mr. Dorus de Hair, kandidaat-notaris bij de Hair&Maris Notarissen te Oisterwijk. Deze foto kregen we van z’n terecht trot se moeder: Arjan wordt geïnterviewd voor een Koreaans televisiestation. Programma zondag 26 oktober 2003 Jong Brabant 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Oisterwijk 2 Audacia 3 - Viola 2 Audacia 4 - Longa 4 Rood Wit V 7 - Audacia 5 Moe, maar voldaan, keerde Arjan Hel mer afgelopen zondag terug van het WK Halo in Korea, ’n Prachtige vijfde plaats in het eindklassement werd zijn deel, ’n Mooie prijs in de vorm van hardware bracht hij me terug. En natuurlijk ’n hele ervaring rijker! 14.30 12.00 10.30 12.30 11.45 advies mee willen geven: doe zoiets altijd schriftelijk, om later (bewijs-)problemen te voorkomen. .vertrek 10.00 ...aanw. 11.00 ...aanw. 11.00 .vertrek 10.15 ...aanw. 11.00 aanw. 8.45 vertrek 10.15 aanw. 9.00 ...aanw. 9.00 .vertrek 8.00 .vertrek 8.00 Alle prijswinnaars van harte gefeliciteerd met het behaalde resultaat en succes op de komende wedstrijden. Inschrijven kan via info@plok.net (naam, tele- foonnr.) of telefonisch Kees 06-54653049. Of je geeft je op bij café de Klaore. Even je naam en tel.nr. doorgeven. Inschrijven kan t/m 26 oktober. Inschrijfgeld 5 euro p.p. Dit wordt omgezet in prijzengeld. Mr. Dorus de Hair de Hair&Maris Notarissen ..4e 151 pnt 10e 158 pnt 10e 161 pnt 12e 157 pnt 15e 146 pnt 18e 156 pnt Kansen blijven in eigen hand RKDSV (Diessen) heeft volgens verwachting haar inhaalwedstrijd tegen VCB (Biezenmortel) gewonnen met 0-7. Niettemin blijven de kansen voor Audacia voor het behalen van de eerste periodetitel in eigen hand. Eerst dient daartoe a.s. zondag bij Jong Brabant te worden gewon nen en.de week daarop (indien zij geen steek laat vallen) ook van RKDSV in een thuiswed strijd. U zult begrijpen dat uw steun zeer wel kom is. Programma 26 oktober LET OP MBJ 10.00 uur Roef-Witte Ster Aanw. 9.30 HS Desk 3-Roef 2 MCJ Taxandria -RoefVertrek 8.50 GDJ Taxandria-Roef.Vertrek 9.45 JCJ Taxandria -Roef.Vertrek 11.30 HS Taxandria-Roef14.10 HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! Sportvereniging ’’ROEF!” ROEF HANDBAL Uitslagen: GDJ Roef-Blauwwit 5-12; MCJ Roef-Saturnus 5-10; JCJ Roef-Blauwwit 7-14; HS Roef 2-Blauwwit 2 17-22; DS Artemis 2- Roef 15-7; HS Roef 1-Blauwwit 1 19-18; MBJ Roef-RHV 9-7 3 DAGEN BEDENKTIJD De opvallendste verandering is de invoering van de 3 dagen bedenktijd voor de koper. Alleen de koper kan hier dus een beroep op doen. De be denktijd gaat in op de dag (0.00 uur ’s-nachts!) na ontvangst door de koper van de door beide partijen ondertekende koopovereenkomst. Vervolgens moet de verkoper de ’’ontbindings- verklaring” van de koper binnen 3'dagen heb ben ontvangen, dus voor 24.00 uur de laatste dag. Er gelden geen bijzondere vormvoorschriften voor de ontbinding. Dat wil zeggen dat een koper niet noodzakelijk een aangetekende brief of iets dergelijks hoeft te sturen aan de verko per. Een telefoontje of mondelinge mededeling zou voldoende moeten zijn. Toch zou ik als SCHRIFTELIJKE KOOPOVEREENKOMST Een ander belangrijke wijziging bij de verkoop van een woonhuis is de eis dat een koopover eenkomst schriftelijk moet. Een mondelinge overeenkomst kan dus niet meer en is niet meer rechtsgeldig! De schriftelijke overeenkomst moet minimaal de namen van de verkoper en de koper, het verkochte object en de prijs bevat ten. Aan te raden is om ook meteen de datum van eigendomsoverdracht en bijvoorbeeld een ontbindende voorwaarde voor de financiering op te nemen. Indien een huis verkocht wordt zonder makelaar, is het dus zaak om zo snel mogelijk naar de notaris te gaan. Dit is overi gens niet verplicht: een koopovereenkomst kan ook door u zelf gemaakt worden. Wij stellen competitie, er kan rekening gehouden worden met jullie wedstrijden! De competitie gaat duren van november tot april. Iedereen kan meedoen! WANNEER EINDIGT DE BEDENKTIJD? Het berekenen van het einde van de bedenkti jd lijkt niet moeilijk. Er zijn echter een aantal spelregels die het toch weer wat lastiger maken. Dit heeft te maken met de Algemene Termij nenwet die op de bedenktijd van toepassing is. Berekenen: zoals gezegd beginnen de 3 dagen te lopen op de dag nadat de koper de getekende overeenkomst heeft ontvangen, en wel om 0.00 uur ’s-nachts. Vervolgens mogen tenminste 2 van de 3 dagen geen zaterdag, zondag of alge meen erkende feestdag zijn. Bovendien geldt dat als de bedenktijd eindigt op een zaterdag, zondag of feestdag, de termijn wordt verlengd tot de eerstvolgende werkdag. ANDERE WIJZIGINGEN Een koopovereenkomst kan voortaan ook wor den ingeschreven in de openbare registers. De koper is daardoor beter beschermd tegen bij voorbeeld verkoop van het huis aan een hogere bieder of faillissement van de verkoper. Ook een beslaglegger (schuldeiser van de verkoper) zal achter het net vissen, als hij beslag wil leggen nadat de koopovereenkomst is ingeschreven. De periode dat een inschrijving deze bescherming biedt, is 6 maanden. De inschrijving in de open bare registers kan alleen door een notaris wor den verzorgd. Ook voor de kopers van nieuwbouwwoningen verandert er iets: voortaan krijgen consument- voor u echter gratis en vakkundig de koop overeenkomst op. VRAAG ADVIES Zeker nu, met alle nieuwe regels, zou ik er nog maals op willen wijzen dat u altijd binnen kunt lopen voor advies. Een kort informatief gesprek is gratis. Ook stellen wij gratis een koopover eenkomst voor u op. Maak dus gebruik van de service en mogelijkheden die wij bieden. Meer informatie vindt u op onze website: www.hairmaris.nl. 28 september Oisterwijk Marleen van der Aa, Jumper E/Z2.1e 176 pnt Anita Roozen, Paola D/LlIe 173 pnt Joyce van Opbergen, Dustin E/M12e 166 pnt Anne van Dijk, Nora D/L22e 170 pnt Marleen van der Aa, Jumper E/Z2.2e 164 pnt Joyce van Opbergen, Dustin E/M13e 152 pnt Christa de Brouwer, Rebecca A/Ll 3e 159 pnt Chantal van Opbergen, Fury D/L23e 162 pnt Chantal van Opbergen, Fury D/L24e 151 pnt Anne van Dijk, Nora D/L2 Kim van der Aa, Vivaldi D/B Renee van der Sande D/Ll Renee van der Sande D/Ll Kim van der Aa, Vivaldi D/B Anita Roozen, Paola D/B De Hair Maris Notarissen Hoe herkent u de moderne notaris? Hierbij nodigen wij alle leden van harte uit voor het bijwonen van de vergadering op don derdag 23 oktober om 20.00u in café de Klaore. Tijdens deze vergadering wordt de einduitslag bekend gemaakt van het wedstrijdvissen in 2003. Sinds 1 september 2003 is er iets nieuws geïntroduceerd bij de aankoop van een woonhuis: de 3 dagen bedenktijd. Het opvallende en belangrijke gevolg van deze regeling is dat je eerst een woon huis kunt kopen, krijg je later spijt, dan kun je er zo weer vanaf! Een aantal heel belangrijke wijzigingen zijn sinds 1 september in werking getreden. De meest in het oog springende wijziging is de invoering van de bedenktijd. Daarnaast is ook nieuw de eis dat een woonhuis voortaan alleen verkocht kan worden door middel van een schriftelijke koopovereenkomst, alsmede de mogelijkheid om een gesloten koopovereen komst in te schrijven bij het kadaster in de openbare registers. Alles ter bescherming van de consument-koper! Bezoek ook eens onze website: www.hairmaris.nl voor meer informatie Audacia 6 vrij Rijen 8 - Audacia 7 AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 25 oktober: Longa - Audacia Alvertrek 13.15 Audacia Bl - ZIGOaanw. 13.30 Bladella - Audacia Clvertrek 11.45 VOAB - Audacia C2vertrek 12.00 Audacia C3 - Haarsteegaanw. 12.15 Audacia C4 - Beerse Boysaanw. 12.15 Were Di - Audacia Dlvertrek 8.45 Audacia D2 - Oirschot Blauw Wit ’81 - Audacia D3 Audacia El - SC Olympus Audacia E2 is vrij Audacia E3 - SVSSS ’t Zand - Audacia E4 ’t Zand - Audacia E5 Audacia E6 is vrij SVSSS - Audacia F1 Audacia F2 - ’t Zand Audacia F3 - Tuldania Olympus - Audacia F4 Audacia F5 - GSBW VERKOOP BIJ INSCHRIJVING De laatste jaren worden er regelmatig huizen verkocht ”bi j inschrijving”. Dit gebeurt dan niet op last van de bank. De verkoper kiest daar vrij willig voor, bijvoorbeeld als er iets bijzonders te koop wordt aangeboden. Deze verkoop bij inschrijving zal na invoering van de bedenk tijd waarschijnlijk helemaal niet meer voor komen. Een geïnteresseerde koper kan met de nieuwe bedenktijd namelijk rustig een belache lijk hoog bod uitbrengen. Vervolgens zal hij bij het openmaken van de enveloppen met de biedingen goed opletten wat het op-één-na- hoogste bod was. Met die wetenschap kan hij daarna de koop met het veel te hoge bod ont binden en opnieuw beginnen! Overigens geldt de bedenktijd niet voor de verkoop op een niet vrijwillige openbare exe- cutie-veiling. Om in de winterstop van de Moergestelse dart- competitie niet helemaal stil te zitten proberen we een persoonlijk kampioenschap te organi seren. Bedoeling van de competitie is dat je maar 1 avond in de maand hoeft te gooien. Je gooit tegen iedereen 3 partijen 501. Scores worden bijgehouden op www.plok.net. Hier kan ook meer informatie gevonden worden over het kampioenschap. Voor spelers die meedoen aan A.S. Zondag doen de meeste jeugdschakers van JSC Moergestel mee aan de jeugdschaakkam- pioenschappen van District Tilburg. Degenen die onze jeugd bezig wil zijn tijdens dit toernooi moeten weten dat het toernooi tus sen 10 en 16.30 uur plaats vindt in Wijkcentrum ”De Reit”, Westertorenlaan 4 te Tilburg. Op de jeugdschaakclub kunnen we vooral meis jes gebruiken want momenteel is de verhouding 12 meisjes en 88 jongens. En aangezien schaken net zo geschikt is voor meisjes als voor jongens hopen we dat meer Moergestelse meis jes zich willen aansluiten bij onze club, (maar jongens zijn natuurlijk ook nog steeds van harte welkom!) De jeugdschaaklessen zijn geschikt voor kinderen vanaf groep 4 van de basisschool! Nieuwelingen mogen altijd de eerste twee keer gratis komen kijken en meedoen. Ini.: Tom Leermakers: Tel. 528 8173. E-mail adres: t.leermakers@planet.nl kopers het recht om een deel van de laatste be taling in te houden, te weten 5% van de aanne- mingssom. Dit bedrag moet vervolgens bij de notaris in depot gestort worden. Normaal ge sproken wordt dit depot aan de aannemer uit- gekeerd, zodra eventuele gebreken zijn gemaakt. Het bestuur PAGINA 7 www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hair.maris.knb.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk Postbus 67 5060 AB Oisterwijk Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 7