te*1 Muzikale Middag De Verdieping’ van Moergestel ’Zuutjes Aon’ wint Blaoskapellenfestival ’’Prinses Juliana” naar Haaren galerie de verdieping Wij nodigen u graag uit! IVN-wandeling op de Nemelaer Rabobank ’Geef aan diabetes, geef om jezelf’ Deelname is gratis. Rabobank De Hilver Het is van ’’Prinses Juliana” bekend dat bij optredens steeds aantrekkelijk in het gehoor liggende muziek van hoog niveau wordt gebracht. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Vanaf heden zullen wij u via dit blad regelma tig op de hoogte houden van de voorbereidin gen, de openingsexpostie en vooral: welke kun stenaars met hun werken u zullen verbazen in de nieuwe galerie ”De Verdieping”. Een van de deelnemers: ’Hoezo’ uit Oosterhout. Het 21e Blaoskapellenfestival is afgelopen zondag muzikaal gewonnen door ’Zuutjes Aon’uit Tilburg, 'n Weliswaar, qua aantal muzikanten, klein orkest, maar muzikaal staken ze iedereen naar de kroon. Het werd de winnaar van zuiverheid en toonzetting, van een perfecte muzikale stemming en samenspel, van techniek en nuance. Uitstekend tweede werd 'She’s Showband’ uit Udenhout en derde werd 'O.B. vur Bluswerruk’ uit Eindhoven. De presentatieprijs was voor ’She’s Showband’ uit Udenhout; tweede werd ’De High Mierd Band’ uit Hooge Mierde en derde ’Muziekkapel 013’ uit Tilburg. Terugkijkend op deze dag mag Moergestel trots zijn op de dames en heren organisatoren van dit prachtige festijn. Met recht mag men dan ook de slogan voeren van ’De Muzikaalste Zondag van het Zuiden’! Je vindt er in kort bestek landgoed, weitjes en akkers, beekdal, bos en ven vlak bij elkaar. Op dinsdag 4 november nemen gidsen van het IVN-Oisterwijk u mee om een rondwandeling te maken in de natuur, die zich aan het voor bereiden is op de winterperiode. Voor de liefheb bers is er een lange wandeling, maar u kunt ook kiezen voor een kortere. We vertrekken om 10.00 uur vanaf de kasteelpoort. Antwoordcoupon Het belooft weer een groot muzikaal feest te wor den die ook nog eens een bijzonder en onver wacht slot krijgt. Dit jaar word deze happen ing namelijk ondersteund door de uit Dongen afkomstige ’’Dongelander Muzikanten”. Alle genoemde deelnemers voeren afzonderlijk een programma op, maar met een knallende af sluiting. Het programma begint om 14.00 uur dat door de samenstelling een bijzonder afwisselend gebeuren wordt. Natuurlijk zal er ook diverse solisten voor het voetlicht treden. Er is tijd voor koffie, een drankje en natuurlijk een praatje, want ook daarin wórdt met het programma rekening gehouden. Op het reper toire staat herkenbare muziek die zeker ook de jongere Zangliefhebbers aanspreken. Aan een bijzondere middag hoort natuurlijk een bijzonder slot. Wanneer men een middag Zondag 9 november Op Zondag 9 november vindt in ’Den Boogaard” wederom een muzikale middag plaats.Zo stilletjes een gewoonte en een begrip aan het worden. In het jaar 2000 organiseerde twee zangverenigingen voor het eerst deze muzikale middag waar bij diverse sterk uiteenlopende muziekstromen vertegenwoordigd waren. Nu voor de 3de keer wordt deze middag gepresenteerd door gemengde zangv ereniging ’’Crescendo” en operettevereniging ”Con Amore. MEER ONDERZOEK MET UW HULP Het Diabetes Fonds is afhankelijk van giften van particulieren en het bedrijfsleven. Vandaar dat we een beroep op u willen doen. Met uw gift maakt u een wereld zonder diabetes op ter mijn mogelijk. Diabetes groeit nu snel, maar ontwikkelingen om diabetes te stoppen kun nen ook snel gaan met uw hulp. Meer wetenschappelijk onderzoek brengt oplossingen. Dit is de reden waarom 38.000 collectanten op pad gaan. ’Geef aan diabetes, geef om jezelf’. Van 26 oktober t/m 1 november 2003. Vorige week hebt u in dit blad kunnen lezen, dat galerie ”De Verdieping” een oproep deed aan Moergestelse kunstenaars, om deel te nemen aan de openingsexposi- tie van deze gloednieuwe galerie. Dat was een groot succes. Verdieping’. Uit reacties is al gebleken, dat velen met ons het erg op prijs zullen stellen, om de voorheen zo gewaardeerde ’eindejaars-traditie’ van ’Moer gestel Kreatief’ weer in ere te kunnen herstel len. Moergestelse kunstenaars, waaronder de voormalige deelnemers aan Moergestel Kreatief, nodigen wij uit zich aan te melden tot uiterlijk 1 november a.s. Dit kan bij de volgende personen, waar men tevens meer informatie kan verkrijgen: Ed Hurkmans, tel. 513 1316 en/ofHans van Brun- schot, tel. 513 1300. Het weekblad ’De Gèsselse’ kan nog maar nauwelijks bij u in de bus hebben gelegen, toen er al diverse aanmeldingen binnenkwamen van Moergestelse kunstenaars. Uiteraard zijn wij uiterst verheugd met deze reacties. Binnenkort zullen we deze kunste naars benaderen om definitieve afspraken met hen te maken. En tóch herhalen wij deze week nogmaals onze oproep. Want bijzonder graag willen wij ook de voor malige deelnemers aan ’Moergestel Kreatief’ nadrukkelijk uitnodigen zich aan te sluiten bij de ’nieuwe lichting kunstenaars’, om zich geza menlijk te presenteren op de openingsexposi- tie welke zal plaatsvinden op 2e Kerstdag, en zal duren tot eind januari 2004 in Galerie ’De 26 oktober t/m 1 november Van 26 oktober t/m 1 november is de 22ste landelijke collecte van het Diabetes Fonds. Dankzij wetenschappelijk onderzoek zijn betere medicijnen ontwikkeld, is de behandeling van mensen met diabetes en de kwaliteit van leven verbeterd. Veel wetenschappelijk onder zoek rondom diabetes in Nederland wordt betaald door het Diabetes Fonds. De definitieve oplossing voor diabetes is nog niet gevonden. Meer wetenschappelijk onderzoek moet daar verandering in brengen. Uw gift draagt daar aan bij. Vandaar onze oproep; geef aan de col lectant. genoten heeft van muziek in al haar variaties zal de inwendige mens verstrekt kunnen wor den. En dat geldt niet alleen voor de mede werkers aan het programma. Ook het publiek kan deelnemen aan het uit gebreide buffet onbeperkt) dat aan het begin van de avond wordt geserveerd. Kaarten voor het bijwonen van de muzikale middag kosten 5, kinderen t/m 12 jaar 1,50 Wil men meedoen aan het uitgebreid buffet dan dient men daarvoor een kaart te kopen voor 31 oktober. Kosten voor dit buffet zijn 12,50 voor kinderen t/m 12 jaar 6,50. Kaarten zowel voor de muzikale middag als voor het buffet zijn te koop bij de leden van de deelnemende of bij Jumbo Denissen, Slagerij van Zon of Slijterij ’In Den Koren maaier’. vervolg van voorpagina Herdenking Oorlog en Bevrijding Moergestel De herdenking begint om 12.30 uur met een dienst in de kerk. Tijdens deze dienst spreken kinderen onder meer hun gedachten uit over het landelijke thema ’Vrijheid is niet te koop’. Het opleidingsorkest van Muziekvereniging Prinses Juliana treedt twee keer op. Een aan tal liederen wordt gezongen. Pastor Theo Schepens besteedt eveneens aandacht aan het thema. Om 13.00 is de kranslegging bij het bevrijdingsmonument van Generaal Barber nabij de Reusel. Burgemeester Y. Kortmann houdt een toespraak. De last post wordt ge blazen. De herdenking in Moergestel wordt altijd bijgewoond door oud-strijders. Zaterdag 1 november geeft Muziekvereniging Prinses Juliana een concert in Den Domp, Kerkstraat 26 in Haaren. Normaliter is de plaats van handeling veelal het Moergestelse Den Boogaard, doch omreden dat dit Partycentrum deze datum al bezet was, is uitgeweken naar een andere locatie. Dit heeft als bijkomend voordeel dat eens opgetreden wordt voor een wat geva rieerder publiek en dat meer ervaring kan wor den opgedaan met het musiceren in een andere locatie en dus met andere akoestiek. PAGINA 5 Graag zien of horen wij uw reactie vóór 7 november 2003. Het complete programma wordt ruim aan. Naam Adres PC en Woonplaats Aantal personen: Telefoonnummer Tijdens deze avond zal een beleggingsstrateeg van IRIS, het researchinstituut van de Rabobank en Robeco, de volgende onderwerpen presenteren: Hoe werken de markten (anticiperen, verwachtingen, mee- en tegenvallers); Terugblik performance aandelenmarkten (invloed valuta, vergelijking met performance obligaties); Verenigde Staten (prognoses over verwachte economische groei, inflatie, rente, dollarkoers, ontwikkeling bedrijfswinsten); Japan; Europa met nadruk op Nederland. Via bijgevoegde antwoordcoupon kunt u aangeven of u geïnteresseerd bent in deze avond. U kunt zich tevens aanmelden op telefoonnummer 013 - 505 88 20 of via e-mail beleggingen@dehilver.rabobank.nl Rabobank De Hilver nodigt geïnteresseerden in beleggen graag uit voor een seminar. Het beleggingsseminar heeft als onderwerp ’’Economie Aandelenbeurzen” en vindt plaats op maandagavond 17 november 2003 in party- en vergadercentrum "Den Boogaard” te Moergestel. De Hilver Ja, ik ben geïnteresseerd in het beleggingsseminar ’’Economie Aandelenbeurzen” en meld mij hierbij van te voren naar u toegestuurd. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 22 OKTOBER 2003

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5