St. Nicolaascomité Moergestel Aan alle inwoners van Moergestel... Kleinkinderen dwangarbeider Jo van Haaren leggen krans E.J. van Delft PROFIL? 4 27 OKTOBER T/M 1 NOVEMBER A.S. JSL WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1258 AFWEZIG Huidverzorgingsinstituut Alle verdere gegevens over dit aanstaande kinderfeest vindt u de komende tijd in ’Gèsselse’. De kinderen uit Moergestel van 2 t/m 8 jaar krijgen de gelegenheid om de Sint persoonlijk te begroeten in ,’t Draai boompje’ en krijgen zij ’n tractatie en leuke verrassing. Als de collectant u niet thuistreft of u wilt het St. Nicolaascomité Moergestel een bijdrage geven als extra steun, dan kunt u dit doen op bankrekening 13.45.05.905, t.n.v. het St. Nicolaascomité Moergestel. In deze ’Gèsselse’ treft u een envelop aan, waarin u een vrijwillige bijdrage kunt doen. Deze wordt door collectanten bij u opgehaald. Leg de envelop daarom alvast klaar. De collectanten zijn door ons voorzien van een legitimatiebewijs, dus u mag ernaar vragen. Zij vragen u ook hoeveel kinderen u hebt in de leeftijd van 2 t/m 8 jaar; zij krijgen namelijk een tractatie en een verrassing. U krijgt één kaartje per kind met daarop de dag en uur van bezoek. Dit kaartje moet worden meegebracht naar ,’t Draaiboompje’, bewaar ze daarom goed! Maar u begrijpt wel... om een feest te vieren hebben we financiële hulp nodig. Daarom houden wij weer onze traditionele ’ENVELOPPEN-ACTIE’, welke gehouden wordt van Wij hopen weer op uw spontane medewerking te mogen rekenen, want alleen met üw hulp kunnen wij dit prachtige feest voor de kinderen van Moergestel leuk, fijn en gezellig laten verlopen. Het St. Nicolaascomité Moergestel Het jaarlijkse tweedaagse bezoek van St. Nicolaas en zijn Pieten staat weer voor de deur. Dit jaar vindt de intocht plaats aan de Vonderhof. Bij de eigenlijke herdenking in Moergestel aanstaande zondag 26 oktober zullen Moer- gestelse ex-dwangarbeiders aanwezig zijn. Vijf kleinkinderen van een van hen, de 81-jarige jo van Haaren, leggen de krans. Van Haaren werk te anderhalf jaar in Duitsland en maakte daar de verschrikkelijkste dingen mee. lees verder op pagina 5 van maandag 27 t/m vrijdag 31 oktober 2003 De data zijn vastgesteld op: ZATERDAG 15 EN ZONDAG 16 NOVEMBER A.S. De intocht wordt gehouden op ZATERDAG 15 NOVEMBER om 13.30 uur. Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Herdenking Oorlog en Bevrijding Moergestel Tijdens de jaarlijkse Herdenking Oorlog en Bevrijding op zondag 26 oktober aanstaande in Moer gestel leggen vijf kleinkinderen van ex-dwangarbeider Jo van Haaren een krans bij het monu ment van Generaal Barber. Deze krans is er speciaal voor alle Moergestelnaren die tijdens de oorlog verplicht tewerkgesteld zijn geweest in Duitsland. ’Dwangarbeiders’ is het eigen thema van de Herdenking Oorlog en Bevrijding in Moergestel. De ex-dwangarbeiders hebben voor hun lot nauwelijks ooit erkenning ge kregen. Voor de Werkgroep Herden king Oorlog en Bevrijding was dat de reden de herdenking van 2003 als thema ’dwangarbeiders’ te geven. De organiserende werkgroep kiest elk jaar een eigen thema voor de herden king van de oorlog en de bevrijding. Zo was Moergestel een van de eerste ge meenten die een vertegenwoordiger van het Duitse volk uitnodigde. Ook de Fransen, die in de meidagen van 1940 geprobeerd hebben de Duitsers in Brabant tegen te houden, zijn een keer te gast geweest. De ex-dwangarbeiders krijgen de laat- Rabobank Mocht u nog vragen hebben dan kunt u terecht bij een van de leden van het St. Nicolaascomité. sord«do oc Q. <Z) ste tijd enige aandacht. Nu er nog maar weinig van in leven zijn, begint men zich te inter esseren voor wat ze in de oorlog hebben mee gemaakt. Tientallen jaren zijn ze min of meer genegeerd. Hun stem werd ook niet gehoord omdat ze het zelf moeilijk vonden om er over te praten. In de lesbrief die voor de Moerges- telse scholen is gemaakt komen Moergestelse ex-dwangarbeiders aan het woord. Tijdens de oorlog zijn rond de 600.000 Neder landers verplicht tewerkgesteld in Duitsland. Ongeveer 30.000 vonden de dood. De dwang arbeiders die toen het jongst waren, zijn nu hoogbejaard. Over een paar jaar is er niemand meer van in leven. Daarom is er in Moergestel heel bewust voor gekozen hen centraal te stellen. Voor de basisscholen van Moergestel is een les brief gemaakt. Schepens Tweewielers p Huidverzorgingsinstituut IK J3°0 rans,egging I de esselse B 4$ Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Waarneming: Laat tijdig uw medicijnen aanvullen HUISARTS Adrie Jonkers, Schoolstraat 29, tel. 513 2844 (voorzitter); Ria Willems, Schoolstraat 69, tel. 513 1914 (penningmeester); Peter Jans, Burg. Bardoelstraat 17, tel. 513 2706; Mieke Oerlemans, De Ixioijakker 8, tel. 513 2239 (secretaris); Gerrit-Jan Vermeer, Pr. Beatrixstraat 24, tel. 513 2006. De Hilver DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326^ E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar Reisplezier! Herd^9 n. D'enstin uur: de kerk uur:

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1