Het is tijd voor onze algemene vergadering Het is tijd voor ons spaarfeest. Circusworkshop bij ÊÜIOBi stichting’openbare BIBLIOTHEEK Veranderingen in Bibliotheek Oisterwijk- Moergestel Tilburgse Taol geeft les in Tilburgerkunde Rabobank Verzamelbeurs Boxtel In de week van 20 tot en met 25 oktober Rabobank Coöperatieve Rabobank De Hilver U.A. gevestigd te Hilvarenbeek Het is tijd voor de Rabobank. cus en oud-gemeentearchivaris Tilburg), Charles Caspers (kerkhistoricus en docent Theologische Faculteit), Ton Wagemakers (historicus en directeur Nederlands Textiel museum), Cor van der Heijden (historicus, docent en publicist), Fons Plevoets (historicus en voorzitter gemeentelijke monumentencom missie), Hugo Backx (wethouder van Tilburg). De studiedag duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Er kunnen maximaal 180 betalende bezoekers aan deelnemen. De prijs bedraagt 12,50 euro, inclusief lunch. De kaarten zijn als volgt te reserveren. Telefonisch (ook antwoordappa raat) 013-4633335 en e-mail: tilburgsetaol@ wanadoo.nl. Kaarten afhalen en betalen op de dag zelf. Zaterdag 11 oktober is er weer een week- endcafé van 21:00- 02:00 uur. Voor meer info bel 513 3261, check de web site www.jcvision.nl of mail naar info@jcvi- sion.nl De Hilver per uur! Dit is mogelijk tijdens het afterschool- cafe op woensdag- en vrijdagmiddag van 15:30 - 17:30 uur en op vrijdagavond van 19:00 - 22:30 uur. Maar ook tijdens de weekendcafés op zaterdagavond. Je kunt dan natuurlijk ook een potje poolen, darten, tafelvoetballen, muziek luisteren, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gratis. De studiedag is zo opgezet dat het voor de aan wezigen steeds aantrekkelijk blijft om te luis teren. De specialisten treden in groepjes van twee aan. Ze zijn gekoppeld aan de onderwer pen die steeds dicht bij elkaar liggen. De com binaties zijn: taal en volkscultuur, aard en ge loof, werk en levensomstandigheden, verleden en toekomst. Steeds geven de specialisten een toelichting op het onderwerp waarna ze met zijn tweeën in discussie gaan met de zaal en antwoor den op vragen. Arnoud-Jan Bijsterveld, bijzon der hoogleraar cultuur van Brabant aan de UvT is de dagvoorzitter. De Stichting Tilburgse Taol viert het tienjarig bestaan op 1 november met een studiedag Tilburgerkunde in het Cenakel. Gedurende een hele dag laten deskundi gen hun licht schijnen over Tilburg en de Tilburgers. De studiedag is zo opgezet dat hoogwaardige informatie wordt gebracht voor een breed publiek. Iedereen kan er plezier aan beleven en er iets van opsteken. OISTERWIJK EN MOERGESTEL Bibliotheek Oisterwijk-Moergestel. Een vertrouwde naam. Deze naam gaat ech ter veranderen! In het kader van een provinciaal herstructureringsplan heb ben de Openbare Bibliotheek Oister- wijk- Moergestel en de Openbare Biblio theek Tilburg na een zorgvuldig voor bereidingstraject besloten tot een fusie. Dit bijzondere feit gaat gepaard met een nieuwe naam. Deze wordt OBT: bibliotheek voor Midden-Brabant. De bibliotheek Oisterwijk- Moergestel is hiertoe overgegaan, omdat aansluiting bij een grotere bibliotheek voor de klant een groot aantal voordelen met zich mee gaat brengen: - Leden van Oisterwijk en Moergestel kunnen gebruik maken van alle vestigingen van de OBT. Omgekeerd kunnen nu ook leden van Tilburg gebruik maken van de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel. De klant bepaalt a.s. Zaterdag is het zover! De circus workshop bij jongerencentrum Vision in Moergestel. Vanaf 14:00 uur gaat de basisschooljeugd allerlei kunstjes leren, die ze rond 16:15 uur aan het publiek wil len tonen, dus komt allen naar de voor stelling! De entree is gratis. Woensdag 15 oktober is er weer een bingomiddag van 13:30 -15:00 uur voor jeugd vanaf 8 jaar. De entree is 1,20 en je kunt erg leuke prijzen winnen. Je kunt voortaan ook internetten bij jongeren centrum Vision in Moergestel voor maar 2,50 zelf waar hij media leent of terugbrengt. De hoofdbibliotheek in Tilburg biedt voor Oisterwijk en Moergestel vele specialistische media op HBO-niveau en hoger - Digitale bestanden over allerlei onderwerpen, die de OBT heeft aangekocht zijn voortaan ook in Oisterwijk en Moergestel te raadplegen - De gegevens van de collecties van Oisterwijk en Moergestel worden opgenomen in de ca talogus van de OBT en zijn daardoor tevens via de website (www.bibliotheekmiddenbra- bant.nl) voor iedereen raadpleegbaar - Via de OBT-website kan men vanuit huis de uitleentermijn laten verlengen, media reser veren of aanvragen doen - Aanvragen via het interbibliothecair leen verkeer kunnen sneller worden afgehandeld - De Bibliotheek Oisterwijk-Moergestel kan gebruik maken van de expertise van de Til burgse bibliotheek op het gebied van automa tisering, public relations en voorlichting, mar keting, educatieve en groepsgerichte dienst verlening en digitale innovatie - Door de schaalvergroting kan de bibliotheek efficiënter werken, hetgeen op termijn ook weer voordelen voor de klant geeft. Zoals met alles wat de Stichting Tilburgse Taol de afgelopen tien jaar heeft gedaan, is ook deze activiteit weer een mengeling van iets serieus met een knipoog. De stichting heeft daar mede haar bekendheid aan te danken. De knipoog zit deze keer vooral in de omschrijving ’studiedag’ over Tilburg. De term verwijst naar het ’doe maar gewoon’ van de Tilburger, die tegelijker tijd zich er graag op voor laat staan inwoner te zijn van ’de schónste stad van et laand’. Is dat de knipoog, het serieuze van de studiedag zit hem in de geboden informatie en in wie die informatie gaat verzorgen. Voor de studiedag zijn acht specialisten bereid gevonden om iets te vertellen over acht thema’s. Deze onderwer pen bestrijken de belangrijkste onderwerpen die de stad maken, die ook als het ware duiden wat voor mens de Tilburger eigenlijk is. De thema’s die in acht hapklare brokken tij dens de studiedag worden voorgeschoteld zijn: de taal van de Tilburger, de volkscultuur van de Tilburger, de aard en het karakter van de Tilburger, het geloof van de Tilburger, de Tilburger en zijn werk, de levensomstandig heden van de Tilburger, het verleden van de Tilburger en de toekomst van de Tilburger. De volgende specialisten gaan deze thema’s be knopt en toegankelijk uiteenzetten: respectie velijk Jos Swanenberg (Neerlandicus en dialect- kundige), Paul Spapens (journalist Brabants Dagblad en schrijver), Gerard Steijns (histori- Zondag 12 oktober organiseert de Vereniging van Boxtelse Verzamelaars haar verzamelbeurs van 10.00 tot 13.00 uur. NIET in Gemeen schapshuis De Rots maar in Den Tijberzaal van het Vmbo-College Boxtel, Baanderheren weg 2 te Boxtel. Op deze drukbezochte en gezel lige beurs kunnen geruild worden: postzegels, munten, prentbriefkaarten, stickers, sigaren bandjes, telefoonkaarten, melkkuipjes enz. Verder wordt er op iedere ruilbeurs aandacht besteed aan een speciaal verzamelthema. Voor zondag 12 oktober is dit: Mc.Donalds speeltjes. Voor de jeugd is er een speciale attentie. l X Alle kinderen tot en met de basisschool zijn extra welkom deze week. Er ligt een cadeautje voor jullie klaar. En jullie kunnen leuke prijzen winnen met de kleurwedstrijd. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 8 OKTOBER 2003 PAGINA 5 Het bestuur Met kantoren in Hilvarenbeek, Diessen en Moergestel De volledige agenda,de notulen van de vorige algemene vergadering, de jaarrekening 2002 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor de leden ter inzage op onze kantoren. Maakt u donderdag avond 16 oktober tijd vrij voor onze algemene vergadering?" Na afloop van de vergadering spreekt de heer John van den Heuvel op een boeiende wijze over 'Ondernemen met tegenwind'. De heer Van den Heuvel is ondernemer,algemeen directeur van DOOR training en consultancy en voormalig coach van het Nederlandse zeilteam dat heeft meegedaan aan de Withbread zeilrace. Hieronder vindt u de verkorte agenda. Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2002 Decharge •Wijziging van het huishoudelijk reglement Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Mededelingen en rondvraag Donderdag 16 oktober 2003 is het tijd voor de algemene vergadering van Rabobank De Hilver. Vanaf 20.00 uur bent u van harte welkom in Party- en vergadercentrum Den Boogaard te Moergestel. r/tL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5