SENIORENLEDIKANT 11 H 180 voor 258 Jan Miezels c z z UI N z 3 h 0 SENIORENLEDIKANT van 368,- Optreden Julia! 0 0 K a m 0 Toys2Play 1 jaar in Moergestel 0. o s 0 o TJ 90 x 200 Bijpassend nachtkastje 125,- Bijpassend nachtkastje van 250,- voor 190,- KOOPJES STUNTPRIJZEN BODEMPRIJZEN AANBIEDINGEN www.woninginrichting-janmichiels.nl N3ONID3ISNW NSZPIHdlAIBOOS NSZriHdXNRXS S3PdOOM HAAREN De complete woninginrichter Tei. (0411) 621217 MOERGESTEL DRUNEN N m z 90 x 200 Herdenking Oorlog en Bevrijding in teken van dwangarbeiders houden wij een receptie op donderdag 16 oktober 2003. dbopebijb tot dan! Team dbertog dan TOij nodigen oud-beerbingen, ouders, oud-cobbega’s en andere bebangstebbenden van harte uit tussen 17.00 en 19.00 uur. (De receptie vindt pbaats op ‘Basisscbioobdbertog dan, ‘Dugvefcptstraat 19 te 9doergesteb, teb. 013-5131886. Kerkstraat 18 5076 AW Haaren lijk geworden omdat je weet dat je de jarige blij maakt met cadeautjes uit de mand. Rootven 36 5066 AX Moergestel Tel. (013)513 12 34 Grotestraat 278 5151 BS Drunen Tel. (0416) 37 84 69 Tergebegenheid van de pensionering en tevens 65e verjaardag van onze cobbega ‘Frans van JHest SLAVENWERK Alle Nederlandse mannen in de leeftijd van 18 tot 35 jaar moesten zich melden voor de arbei dsinzet. Wie zich aan deze verplichting onttrok hing zware straffen boven het hoofd. Tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn naar schatting 600.000 Nederlanders in Duitsland verplicht tewerkgesteld. Van die 600.000 zijn er 30.000 om het leven gekomen. Een nog veel groter aantal, onder wie ook Moergestelnaren, raak te gewond. ’Slavenwerk was het, met slecht eten’, zegt een voormalige Moergestelse dwang arbeider in de lesbrief. TIJD DRINGT In totaal hebben 22.000 Nederlanders een aan vraag ingediend voor een vergoeding. Na ruim een jaar hebben slechts 150 Nederlanders een vergoeding van maximaal 10.000 Mark ont vangen. Uitbetaling van het geld aan anderen laat nog steeds op zich wachten. De meeste hoeven misschien nergens meer op te rekenen. Toch, de tijd dringt. Van de Moergestelse dwang arbeiders zijn er nog maar een paar in leven. Het gaat de ex-dwangarbeiders niet om het geld maar om de erkenning die ze daardoor krijgen. Voor de Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding Moergestel is hun achtergrond en hun situatie aanleiding de herdenking van dit jaar (op 26 oktober) in het teken van de dwang arbeiders te plaatsen. Volgende week in ’De Gèsselse’ het relaas van de Moergestelse ex-dwangarbeider Jo van Haaren. Toys2Play is de speelgoedformule van de Marskramer-organisatie. Sinds september 2002 zijn er al zo’n 200 Toys2Play verkooppunten. In Moergestel vind je de Toys2Play winkel bij Novy op het Rootven 10. Johan en Liesbeth hebben voor deze winkel for mule gekozen omdat Toys2Play een divers assortiment actuele speelgoedartikelen biedt tegen scherpe prijzen. Meedoen aan de nieuw ste rage, op zoek naar spannende avontuur- spellen, de nieuwste Barbies, Lego of Explore? Je vindt het bij Toys2Play. Diverse malen per jaar geeft Toys2Play folders uit die vol staan met. ToyToppers en allerlei leuke cadeau-ideetjes. Elk jaar in oktober komt de dikke catalogus uit die zorgt voor veel voor pret in afwachting van de spannende cadeau- maand december. Heb je geen speelgoedfolder ontvangen? Kom hem dan halen in de winkel. Na de oorlog zijn verschillende bureaus in het leven geroepen die moesten ijveren voor een financiële genoegdoening van de dwangar beiders. Gedwongen door de vijand hebben zij immers onder zeer gevaarlijke omstandig heden in een vijandige omgeving werk moe ten doen waar ze op zijn minst helemaal geen zin in hadden. Als gevolg van internationaal lobbywerk stelden de Duitsers nog niet zo lang geleden tien miljard Mark ter beschik king. Ook de Oostenrijkers deden een duit in het zakje. Naast de Toys2Play winkel hebben wij vanaf mei 2003 onze winkel omgedoopt tot Novy. Novy is een winkelformule die zich richt op de ver koop van huishoudelijke-, trend- en cadeau artikelen, verder hebben wij hiernaast nog kan toorartikelen, snoep, rookwaren, fotoservice en een stomerijdepot. Deze formule is een per fecte combinatie voor Moergestel. Wilt U iets uit onze folder bestellen voor de decembermaand, dan kan dit. Als er iets niet aanwezig is zullen wij alles in het werk stellen om het artikel zo snel mogelijk voor u in huis te hebben. Onze winkel vindt U op het Rootven 10 en is open van maandag t/m donderdag van 8.00 uur tot 18.00 uur, vrijdag van 8.00 uur tot 20.00 uur en zaterdag van 8.00 uur tot 16.00 uur. Parkeren is geen probleem. Johan, Liesbeth en hun personeel heten U van harte welkom. vervolg voorpagina waarheid is, is het zo goed eens aandacht te be steden aan de dwangarbeiders die wel móésten vertrekken en die de verschrikkelijkste din gen hebben meegemaakt. Jongemannen werden van het werk of van de straat geplukt. Ze moch ten nog even langs huis om wat kleren en een boterham te halen en dan ging het rechtstreeks en zonder pardon naar Duitsland. Dat alles in het kader van wat de ’arbei dsinzet’ werd genoemd. De Oostenrijker Seyss-Inquart, de zetbaas van de Nazi’s in Nederland, legde daarvoor de grondslag. In een decreet van 23 maart 1942 bepaalde hij: ’De verplichting tot het verrichten van dien- sten Ingezetenen van het bezette Nederlandsche gebied kunnen door het gewestelijke arbeidsbureau worden verplicht voor een bepaalde tijd op een hun aangewezen plaats diensten te verrichten.’ Speciaal voor de kinderen die jarig zijn heb ben wij de mogelijkheid om een verjaardags- mand bij ons neer te zetten. Afgelopen jaar hebben al veel kinderen gebruik gemaakt van deze service. Vele kinderen en grootou ders zijn zo benieuwd wat de jarige heeft uit gezócht. Het kiezen uit de mand is gemakke- Met carnaval 2003 deden we voor het eerst mee. In 4 weken vlug wat muziek ingestudeerd en meedoen met het inblaozen en het dweilen. Nu een half jaar later heeft de band flink ge repeteerd en naast carnaval is besloten om in de regio festivals te bezoeken, maar niet voor dat Moergestel een optreden heeft gehad. 10 oktober a.s. om 21.00 uur treedt Julia op in Café de Brouwer, het café waar Julia elke vrijdagavond repeteert. Julia bestaat uit muzikanten van harmonie 'Prinses Juliana’ en is opgericht doordat een aantal jeugdigen het op de heu pen kreeg om een band te vormen. Dat is gelukt en vrijdag zal het resultaat getoond wor den. Zin om te komen? Kom dan vrijdag naar Julia, dan zorgen wij voor een kostelijke avond! DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 8 OKTOBER 2003 PAGINA 3 s iu Er is (GRATIS) parkeerruimte bij onze winkels in overvloedlll U'/t/aa'i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3