p I I VOGELS Darters ’Veerkes’ kampioen! Arjan Helmer naar wereldkampioen schap ’Halo’ in Seoul PROFIL- j Aphrodite Nominatie Scouting Kinderfietstassen _.R00 vanaf t 0, Graaf van Urselschool helpt straatkinderen in Ghana T BRILLEN LENZEN Herdenking Oorlog en Bevrijding in teken van dwangarbeiders Schepens Tweewielers WOENSDAG 8 OKTOBER 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1256 M.O. lees verder op pagina 3 Huidverzorgingsinstituut De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Vrijdagmiddag begint de reis Vrijdagmiddag 10 oktober stapt ie in het vliegtuig: de 15-jarige Arjan Helmer van de Oisterwijkseweg. Al enkele jaren fanatiek Halo-speler. ’n Spel dat alles in zich herbergt wat de jeugd zich maar kan wensen maar waarin vooral alles draait om snelheid en inzicht! Veel dwangarbeiders zijn na de oorlog ten onrechte beticht van collaboratie met de Duitsers. Omdat dat volstrekt bezijden de (voorzitster van de stichting) een educatieve, dag verzorgen op onze school. John en Guusje zullen samen de sponsorkaarten uitdelen voor de tocht. De kinderen leggen hiervoor een tocht af, op de step, te voet, met skelters, skeelers, e.d. De route gaat vanaf de Graaf van Urselschool tot aan het bezoekers centrum in Oisterwijk. Vanaf 6 t/m 13 oktober zullen onze kinderen weer proberen zoveel mogelijk sponsors te vinden. Uiteraard hopen wij dat u onze kinderen, maar ook de kinderen in Ghana een warm hard toe draagt door een bijdrage te leveren aan dit pro ject. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Zondag 26 oktober a.s. De lesbrief die door de Werkgroep Her denking Oorlog en Bevrijding aan de Moergestelse basisscholen is verstrekt, is er duidelijk over: Ook Moergestel heeft dwangarbeiders gekend. Tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn Jo van Haaren, Noud Nooijmaaijers, Harrie van de Ven, Frans Hurkmans, Wim en Rinus Oerlemans, Kees Marsé, Sjef Meeuwis en Leo op ’t Hoog Jzn. ver plicht tewerkgesteld in Duitsland. Tij dens de jaarlijkse Herdenking Oorlog en Bevrijding op zondag 26 oktober wordt speciaal stilgestaan bij deze Moergestel- naren, van wie er nog maar een paar in leven zijn. Op donderdag 2 oktober is de beslissing gevallen in de Moergestelse dartcom- petitie. Door een 7-3 overwinning op Epi 1 is Veerkes Z voor de derde achtereen volgende keer kampioen geworden. Van harte proficiat! V.l.n.r.: Eric Schellekens, Kees Jansen, Jean-Marc van Herck, Vincent van Elsdingen, Twan de Bakker en Jan Roozen. Na een geslaagde sponsortocht vorig jaar voor de opbouw van de boerderij-school in Tanzania heeft ex-Moergestelnaar Wim van Oort, die werkzaam is bij de stichting Basic Education Care, weer gezorgd voor een nieuw project, waarbij sponsors hard nodig zijn. Op de ochtend van 17 oktober zal Wim van Oort de foto’s en dia’s komen laten zien van de uitvoering van de boerderij-school. Leuk voor onze kinderen want zo kunnen zij ook zien dat hun en dus ook Uw geld goed terecht gekomen is. Aan het einde van de middag zullen wij Wim de cheque overhandigen. Ook John Duphey zal dit jaar weer van de par tij zijn. Hij komt samen met Guusje Homma Voor de niet-ingewijden onder ons: ’Halo’ wordt gespeeld met een spelcomputer. Het is het meest verkochte spel voor de zgn. Xbox. Het spel herbergt talloze mogelijkheden waarmee de jeugd creatief meer dan uit de voeten kan. Men dient geheimen te ontrafelen en daardoor de vijand te slim af te zijn. Arjan, bij zijn Halo-vrienden beter bekend als ’TCR Spiderman’ is het afgelopen half jaar stad en land afgereisd om mee te doen aan allerlei toernooien. In juli werd hij tweede op de World Cyber Games in Utrecht en daar mee won hij een van de twee tickets voor het Wereldkampioenschap in Korea. Samen met (de eveneens 15-jarige) Arthur Vankan uit Geldrop gaat hij onze nationale eer verdedigen, en daarmee zijn dan meteen de twee sterksten ingezet. Zij gaan voor de hoofd- h prijs van 20.000 Amerikaanse dollars. Mocht Arjan dat geld winnen dan heeft hij daarvoor al ’n aantal bestemmingen op het oog. Allereerst mogen zijn zus en broer en ouders mee-delen en neemt hij ze mee uit eten. Met het overige geld wil hij extra Xboxen kopen, zodat hij dan met de hele clan (6 spelers) tegelijk kan spelen. Arjan heeft van zijn school vrije dagen gekre gen om naar het wereldkampioenschap te gaan. Als tegenprestatie moet hij - Arjan zit in de derde klas van het VMBO van het Midden- Brabant College in Tilburg - in het Engels een spreekbeurt houden over zijn avontuur. We zijn benieuwd naar hoe het Arjan in Korea zal vergaan. We wensen hem in ieder geval vanaf deze plek veel plezier en van harte alle succes toe! elk jaar met hen op kamp gaan, dit jaar 40 jaar bestaan en wij hoog nodig nieuwe tenten moe ten aanschaffen. Tijdens de ledenvergadering van 16 oktober 2003 zal in Den Boogaard in Moergestel bekend gemaakt worden welke 3 goede doelen in aanmerking komen voor een geldelijke bijdrage. Alle leden van de Rabobank hebben vorige week een brief in de bus gehad met een stemkaart daarin. Wij hopen dat u Scouting St. Jan een warm hart toedraagt en middels uw stembiljet op Scouting St. Jan zou stemmen. Hebt u nog vragen aan Scouting dan kunt u die stellen aan R. Bergman (tel. 513 2407) of K. van de Loo (tel. 513 1927). 21e B,o^kape/Ie„ festival Scouting St. Jan is genomineerd samen met nog 4 andere verenigingen door de Rabobank de Hilver. Scouting is natuur lijk hiermee erg vereerd, vooral omdat wij de enige organisatie uit Moergestel zijn. Wij kregen deze nominatie omdat wij; weke lijks de jeugd een boeiend programma bieden, BI- [FOUT® §[p(5W Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Op vrijdagmiddag 17 oktober zullen de kinderen van de Graaf van Urselschool weer hun jaarlijkse sponsortocht houden. Dit jaar helpen zij de straatkinderen en de gehandicapte kinderen in Ghana bij het bouwen van een weeshuis. Zondag 19 oktob. 'er de esselse ES *4 1 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk. Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnel.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! 5 M /M Schoolstraat 5 ItvT'wr J föt— U

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1