GB ■FT Poirters Jan Miezels Weekend voor vogelkijkers Vogelwerkgroep van IVN Oisterwijk en Vogelwerkgroep Midden Brabant nemen deel aan Europese vogelkijkdag. Ziekendag Dansgroep Trend Onze winter Bad-Boys collectie is binnen! O.a.: sweaters, pullovers, jassen, sjaals enz. enz. Sterfte en ziekenhuisopname in ’Hart voor Brabant’ hoger dan in Nederland Voor de allerliefste geboortekaartjes... Kom eens kennismaken met onze allernieuwste collectie zitmeubelen De complete woninginrichter Tei. (04H)6212 17 DRUNEN MOERGESTEL HAAREN Dit thema past uitstekend bij de opdracht die het Ziekenpastoraat zichzelf stelt. Niet op een eerste indruk afgaan, maar met een open blik kijken naar de mensen om ons heen, zodat we hen die dit nodig hebben, een hart onder de riem kunnen steken. Het hele jaar door be zoeken wij dan ook de mensen die in het zieken huis opgenomen worden en die aangegeven hebben bezoek op prijs te stellen, alsook de mensen die ziek, slecht ter been of eenzaam zijn. Het thema stond centraal in de eucharistievie ring, waarin pastoor Van den Tillaart ons voorging en waarin we samen baden voor de zieken, de eenzamen en hun naasten. Hierna was het tijd voor een ongedwongen samenzijn met koffie en iets lekkers en een glaasje. Daarna volgde het samen eten; dit Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 GEMEENTE BELANGEN Op zaterdag 4 oktober gaan leden van de Vogel werkgroep van het IVN uit Oisterwijk met leden van de Vogelwerkgroep Midden Brabant op stap om vogels te kijken en te tellen en wil len u hier het een en ander over vertellen. Ze doen dit samen met meer dan 60 andere vogel- werkgroepen in ons land. De vogelwerkgroepen van Oisterwijk zijn ten zuiden van de Kampina actief. Vanaf 8.00 uur tot 16.00 uur zullen de leden van de Vogelwerkgroepen u begeleiden bij excur sies in het dal van de Beerze. Daar vertellen zij u over de vogeltrek en begeleiden u naar een telpost. We vertrekken vanaf de parkeerplaats bij de Logtse Baan. De excursies starten elk heel uur. Als het geregend heeft, is het goed om laarzen aan te doen en als u een verrekijker heeft, neem deze dan beslist mee. Op 16 september j.l. kwam, traditioneel, een groep mensen bijeen op Huize Stanislaus om de jaarlijkse ziekendag te vieren. Het thema was: ’Met andere ogen’. wordt altijd door iedereen als bijzonder feestelijk ervaren. Na een korte rustpauze trad een groep je op met o.a. Mariet van Laarhoven, met mond harmonica en zang en Cees van Dijk zong Brabantse liedjes. Hiervan genoot iedereen zichtbaar. Rond half vijf kwamen de taxi’s weer voor gereden en werd iedereen weer thuis gebracht, ’moe maar voldaan’ zoals dan gezegd wordt. Mocht u na het lezen van dit berichtje den ken: ik zou bezoek van iemand van de werk groep op prijs stellen of mocht u iemand ken nen die in aanmerking komt voor een bezoek je, neem dan contact op met Lia van der Zan den, de voorzitter van de Werkgroep Zieken pastoraat (tel. 513 6081). Werkgroep Ziekenpastoraat De GGD heeft gegevens onderzocht over het aantal sterfgevallen in de periode 1996-1999 en het aantal ziekenhuisopnamen in het jaar 1999. Daaruit blijkt dat, net als in eerdere jaren, de sterfte en de ziekenhuisopname in de regio hoog zijn in vergelijking met Nederland. Het verschil in sterfte is 4%, en het verschil in op name is 8% voor mannen en 6% voor vrouwen. Uit de resultaten blijkt dat vooral hart- en vaat ziekten in de regio Hart voor Brabant extra aandacht verdienen. Net als in Nederland is dit nog steeds een belangrijke reden voor zieken huisopname en dé belangrijkste doodsoorzaak. De sterfte en ziekenhuisopname i.v.m. hart- en vaatziekten zijn in de regio zelfs nog hoger dan in Nederland. Ook voor ziekten van de ademha lingswegen zijn de opname en sterfte verhoogd ten opzichte van Nederland. Net als in eerdere jaren is de sterfte aan (wegverkeers)ongevallen bij mannen hoger dan in Nederland. Bij vrou wen is de sterfte aan ongevallen echter niet meer verhoogd, terwijl dit in eerdere jaren wel het geval was. Aandoeningen waarvoor de situatie in de regio gunstiger is dan in Nederland zijn bij voorbeeld psychische stoornissen en aange boren afwijkingen. Hart- en vaatziekten en ziekten van de ademha- Op maandag 6 oktober komt de fractie van Gemeente Belangen bijeen voor de voorbe reiding van de komende raadsvergadering. Tijdens deze vergadering zal de agenda van raadsvergadering van donderdag 9 oktober besproken worden. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat o.a. het voorstel tot het vaststellen van de gewenste woningbouw- differentiatie gedurende pilot ’’Bouwen bin nen strakke contouren”. Het voorstel tot het bepalen van de uitgangspunten c.q. hoofdlij nen voor een op te stellen regeling voor het realiseren van de gewenste woningbouwdif- ferentiatie gedurende pilotperiode. Voor meer informatie kunt u zich richten tot een van onze raadsleden: Piet Meeuwis tel. 528 4678, Cees Rijnen tel. 528 8133, Carel Brands tel. 528 2756 of Maria Willems tel. 521 5826. Of bij het secretariaat Frans van lersel tel. 528 2500. Tot maandag 6 oktober om 20.00 uur in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Gemeente Belangen met ”De Beste Kijk op Buurt en Wijk” MODEHUIS Zowel de sterfte als de ziekenhuisopname is in de regio Hart voor Brabant hoog ten opzichte van Nederland. Met name hart- en vaatziekten spelen hierbij een grote rol. Dat blijkt uit een rapport van de GGD Hart voor Brabant, dat deze week wordt aangeboden aan de gemeenten, de provincie en enkele zorginstellingen. lingswegen horen tot de belangrijkste doods oorzaken en redenen voor ziekenhuisopname in de regio. Preventie van een ongezonde leef stijl (zoals roken, overmatig alcoholgebruik en ongezonde voeding) blijft daarom belangrijk. OPROEP! OPROEP! Aanstaande maandagavond gaan we van start en als jij belt kun je nog meedoen. Trend is een dansgroep die al bestaat sinds 1988 en altijd zeer actief is geweest. Vroeger traden wij nog op bij festiviteiten maar nu zijn we voor onszelf met dans en beweging bezig. In de loop der jaren zijn er wat leden vertrokken i.v.m. werk en zwangerschap, daarom zijn wij op zoek naar nieuwe leden (vanaf 20 jaar). We doen aan: jazz, street-dance, moderne dans en folk. Zoals je ziet zeer gevarieerd. Onze locatie is scoutinggebouw Den Donk te Moergestel. Vanaf 6 oktober zijn wij weer iedere maandag actief. Heb je interesse bel ons even tel.nr. 511 4132. Grotestraat 278 5151 BS Drunen Tel. (0416) 37 84 69 Rootven 36 5066 AX Moergestel Tel. (013) 513 12 34 Kerkstraat 18 5076 AW Haaren ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 1 OKTOBER 2003 PAGINA 3 BflD i mTy ir en overvloed!!’

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3