Eetcafé D’n Egelantier geopend! Pen sneller dan werkelijkheid... Eerste Communie Vrijwilligersprijs Moergestel voor eerste keer ook voor organisaties De jury van de Moergestelse vrijwilligersprijs roept inwoners van Moergestel op kandidaten voor deze prijs aan te melden. De Moergestelse vrijwilligersprijs wordt voor de vierde keer toegekend. Eerdere winnaars waren respectievelijk Eddie Hurkmans en Kees van der Loo en mevrouw Jo Denissen-van de Wouw. Collecteweek Nederlandse Brandwonden Stichting Buurtvereniging ’t Stokske 25 jaar! €17,95 VOGELS ^Aphrodite Vereniging Bierproeven organiseert Bokbieravond Kapsalon Barbers Onderkleding vanaf PRCFIL- as s Schepens Tweewielers J WOENSDAG 1 OKTOBER 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1255 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst Rootven 35, Moergestel, TeL: (013) 513 22 21 Hoewel een vrijwilliger het daar absoluut niet voor doet, stelt hij deze sympathieke geste wel zeer op prijs. Zo u er nog aan getwijfeld mocht hebben: vanaf afgelopen vrijdag is D’n Egelantier aan de Tilburgseweg nr. 2 officieel geopend. Vanaf maart jl. heeft het pand een ware gedaantewisseling ondergaan. Onder het motto van ’goed werk kost tijd’ hebben de uitbaters Jan Middelhof en Ad Klaassen er alles aan gedaan een huiselijke sfeer te creëren in hun ’happerij en stapperij’, ’n gezellig eetcafé dat ze beiden ook zo willen noemen. Het woord ’restaurant’ hoort namelijk niet bij het geen ze bedoelen. In D’n Egelantier kan men de hele week (behalve maandag) terecht. Vanaf 12.00 uur (in de zomer zelfs al eerder) kan men er terecht voor ’n lunch of’n etentje. Van broodje tot tosti, van ’n bief stuk met brood tot ’n heerlijk vis- of vleesgerecht met alles er op en er aan. De kaart zal u ver bazen! D’n Egelantier is ook telefonisch bereikbaar onder nr. 513 6570. U bent er van harte welkom!!! Het kan verkeren dat onze redactieleden met de beste bedoelingen ’n verslagje aan het papier toevertrouwen zonder zelf bij de activiteit aanwezig geweest te zijn. Dat op zich is niet bijzonder; het gebeurt wel vaker. Dit keer echter was de ’voorzienigheid’ sneller dan de werkelijkheid. We doelen hierbij op het Touwtrekweekend van de KPJ zoals dat twee weken geleden werd georganiseerd. Vorige week schreven we dat Do op zaterdag avond een publiekstrekker was geweest; doch om diverse redenen kon Do die avond niet aan wezig zijn. Zij kwam het echter goedmaken op zondagmiddag. Die middag werd trouwens ook nog eens Denny Christian vervangen door Ante Jansen. Al met al was het toch een fantastisch weekend dat op zaterdagavond uitstekend muzikaal werd verzorgd door Huub Rosenberg van Fantasy FM. En dat is ook een vermel ding waard! LET OP: Mededeling omtrent com municanten van groep 4 die op het bijzonder/speciaalonderwijs zitten. Dit jaar is de communieviering voor de kinderen van groep 4 van de basisscholen van Moergestel gepland op zondag 25 april 2004. Op deze manier willen wij de ouders bena deren die hun kind op het speciaal/bij- zonder onderwijs hebben zitten, dat er op maandagavond 13 oktober a.s. om 20.15 uur in het Parochiecentrum aan het St. Jansplein nummer 9 een informatie-avond is waarop u uw kind in kunt laten schrij ven. Voor verdere informatie en om in het be zit te komen van een aanmeldingsformu lier kunt U telefonisch contact opnemen met: Marieke Verkooijen 513 2985 of Angelique Smolders 513 4027. Oproep aanmelden van kandidaten Dankzij de collecte kan de Brandwonden Stich ting haar strijd tegen littekens voortzetten. Brandwonden zijn de meest ernstige verwon dingen die een mens overkomt. Naast pijn en de langdurige behandeling zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brand- wondenslachtoffers moeilijk maken. Deze lit tekens zijn zowel lichamelijk als geestelijk. In de week van 5 tot en met 11 oktober gaan weer ruim 50.000 vrijwilligers van de Nederlandse Brandwonden Stichting op pad om te collecteren. Gedurende deze 25 jaren zijn vele - vaak jaarlijks terugkerende - activiteiten georganiseerd, zoals het deelnemen aan de carnavalsoptocht, paaseieren zoeken, (gezins)fietstochten, bowling- en kegelwedstrijden, barbecue- en feestavonden. Huidverzorgingsinstituut Op vrijdag 3 oktober a.s. organiseert de Moer gestelse vereniging ’’Vereniging Bierproeven” i.s.m. Café De Brouwer voor alle liefhebbers van Bokbier hun jaarlijkse Bokbier proef- avond. Deze bierproefavond is zoals gewoon lijk voor iedereen toegankelijk. Vele etiketten op flessen met bokbier vertonen een bok, wat heeft dit lieve dier met het bier te maken? Hoe is bokbier ontstaan? Wat is het? Op deze vragen, krijgt u gedurende de avond antwoord en diverse ’’bokken” zullen de revue passeren. Natuurlijk worden er op deze avond ook een aantal bijzondere Bo(c)kbieren geproefd en beoordeeld, waaronder van het fust het zeer speciale en nieuwe ”Anker-bok” van brouwe rij ’t Anker uit Mechelen (B) die 30 jaar gele den voor het laatst een bokbier brouwde. Indien u geïnteresseerd bent om deze bijzondere bier- willigersprijs is Prinses Juliana erkentelijk voor deze goede samenwerking. Het uitreiken van de vrijwilligersprijs wordt met het jaar belangrijker. Ofschoon Moer gestel nog steeds veel vrijwilligers telt, hebben helaas steeds minder mensen tijd om zich vrij willig en onbaatzuchtig voor de samenleving in te zetten. Toch is de vrijwilliger in de sa menleving absoluut onmisbaar. Vrijwilligers vormen het cement van de samenleving. Door middel van deze prijs wordt eens per jaar nadrukkelijk de aandacht op hen gevestigd. Met deze prijs spreekt de Moergestelse ge meenschap haar erkentelijkheid uit. Het mooie van deze prijs is dat iedereen in de gelegenheid is een vrijwilliger de eer van de jaar lijkse prijs te geven. Dus, kent u iemand of een organisatie die zich belangeloos inzet en waar van u denkt dat hij of zij deze prijs zou moeten krijgen, neem even contact op. Uit de ervarin gen en de reacties van de eerste drie prijswin naars is meer dan duidelijk geworden dat de prijs steeds in zeer goede aarde is gevallen. di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u De Moergestelse vrijwilligersprijs werd voor heen alleen toegekend aan personen. Dat blijft natuurlijk bestaan. Daarnaast is besloten de vrijwilligersprijs ook voor organisaties open te stellen. Dat betekent dat vanaf nu ook organi saties (verenigingen, stichtingen en dergelijke) bij de jury kunnen worden aangemeld. Deze onafhankelijke jury bestaat overigens uit Frans van der Poel, Corrie op ’t Hoog- Basemans, Maarten Lapien, Willem Ligtvoet, Jan van Dijk en Lian Kocx. De voorzitter is Annie van Roessel. Aanmeldingen moeten naar haar adres worden gestuurd: Heuvel straat 24,5066 PC Moergestel. Bij Annie van Roessel kan ook telefonische informatie in worden gewonnen: 513 6251. Het aanmelden van een vrijwilliger gaat zeer eenvoudig en kost daarom geen enkele moeite. Geef de naam van een persoon of een organisatie door. Zet daarbij uw telefoonnummer zodat met de ’aangever’ contact kan worden opgeno men voor andere informatie. De jury maakt een voordracht. Zoals het inmiddels een goede gewoonte is geworden zal de vrijwilligersprijs van Moergestel weer tijdens een concert van het koninklijk erkende muziekgezelschap Prinses Juliana worden uitgereikt. De jury van de vrij- Ook de verenigingsleden van 16 jaar en ouder hebben nog een jubileumfeest tegoed. Onder muzikale leiding van DJ Luc zullen herinneringen worden opgehaald, want - waar nu pony’s en paarden worden gehouden, liepen vroeger koeien en varkens, - waar je nu caravans en tenten ziet, stonden vroeger de platte wagen en de melkkan Onder het genot van een drankje en lekker eten zal daar zeker druk over gediscussieerd wor den. Als voorzitter van buurtvereniging ’t Stokske wil ik het bestuur en alle leden-vrijwilligers hartelijk danken voor hun geweldige inzet gedurende de afgelopen 25 jaar! Met het opgehaalde geld helpt de Brandwonden Stichting brandwondenslachtoffers in hun strijd tegen littekens. Daarom komen de vrij willigers in de collecteweek langs de deuren. Wie de collecte heeft gemist, kan ook geld storten op giro 20 21 22, Nederlandse Brandwonden Stichting Beverwijk. Het jubileum is reden genoeg om enkele feesten op poten te zetten, waaraan de hele buurtschap deelneemt. Op 20 september jl. was er een feest voor de jeugd tot 16 jaar. Rond het middaguur vertrok ken de kinderen vanaf ’t Stokske spoorzoe kend naar de feestlocatie: een weilandje naast de FEVIOR-manege. Tijdens deze zonovergoten zaterdagmiddag genoot de jeugd van een heerlijk feest. Het gevarieerde programma bestond uit o.a. het opbouwen van een indianendorp, schmin ken, ponyrijden en een stokpaardenrace. Het feest werd rond 5 uur afgesloten met een ’mega- douche’ onder de aanwezige sproei-installatie. proefavond bij te wonen, bent u a.s. vrijdag om 20.00 uur van harte welkom in het zaaltje van Café De Brouwer aan het Rootven. De prijs voor deelname aan deze avond is voor leden €8,00 en niet leden 10,50. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met het bestuur 06-26540764 06-53695393 of www.bier- proeven.net de esselse ƒ6 Openingstijden: Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopedie.nl Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 h T--””70 Qrhnn lefraat R DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! I g ,ig Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1