Keigezellig feest bij KPJ BIBLIOTHEEK 1 1 2 0900 - 8844 VIDO (Vrouwen in de overgang) Steun samen met Novy het Ronald McDonald Kinderfonds Feest in de Levenskerk! Open dag Betty Nagel IVN paddestoelen wandeling Rode Kruis en de tweede vakantieweek in 2003 te Someren stichtingripenbare De bibliotheek gaat tijdens de Kinderboekenweek diep in het bos... Zien we jullie ook in de bibliotheek of in het bos? Generaal Barber zagen we afgelopen weekend sympathiek voorzien van ’n bosje bloemen. Alarmnummer Novy heeft circa 100 winkels in Nederland waar u terecht kunt voor deze aktie. Novy van Wezel vindt U op het Rootven 10 en heeft naast keukengerei en huishoudelijke artikelen ook cadeau- speelgoed en trendartikelen in het assortiment. Ook al koopt U geen keukengerei dan mag het oude materiaal ook inleveren want hoe meer U inlevert hoe meer er bij het Ronald McDonald Kinderfonds op de rekening wordt gestort. Voor meer informatie over deze aktie, kunt u terecht in een van de Novywinkels of bij Novy van Wezel in Moergestel. voor als het écht nodig is... In alle andere gevallen: Iedere le en 3e woensdag van de maand is er een informatieochtend van 9.30-10.30, waar vrouwen tussen plm. 40 en 60 jaar welkom zijn voor een praatje en kopje koffie, maar ook voor informatie en hulp van ervaringsdes kundige vrouwen. De komende koffieochtend is woensdag 1 okto ber 2003. Bij iedere informatieochtend bestaat de moge lijkheid om je op te geven voor een gespreks groep, 12 keer voor 40,-. Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164 te Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 534 5703 of 542 6591 of e-mail vidotilburg@zonnet.nl U kunt ook onze website bekijken: www.home.zonnet.nl/ vidotilburg Novy is onlangs gestart met een actie ten goede van het Ronald McDonald Kinderfonds. Samen met het kwaliteitsmerk Gero houdt Novy van Wezel een inza melingsactie van gebruikt keukengerei. Bij inlevering van oud keukengerei krijgt men maar liefst 50% korting op het aankoopbedrag van Gero keukengerei. De opbrengst van het ingeleverde materiaal zal ten goede komen aan het Ronald McDonald Kinderfonds. En zelfs nu op deze hoge leeftijd verzet hij met groot enthousiasme en een altijd vrolijk humeur heel veel werk in de Levenskerk. Eigenlijk met het klimmen der jaren steeds meer. Daarnaast geeft hij nog altijd aan meerdere groepen bij belcursussen. Voor dit alles, en nog veel meer, wil de Levens kerk hem bedanken. Dat zal gebeuren op zondag 28 september a.s. in een feestelijke Eucharistieviering om 11.00 uur. Met hem als voorganger en in het bijzijn van zijn familie, vrienden en genodigden willen we God danken voor deze bijzondere mens. Aansluitend, om ca. 12.30 uur kunnen vrien den van Martien en van de Levenskerk hem persoonlijk bedanken en gelukwensen. U bent van harte welkom. Pater Martien Rijkhoff M.S.C., bijna 82 jaar, is op 18 juli 1948 priester gewijd. Dit 55-jarig priesterjubileum viert de Levenskerkgemeenschap op zondag 28 sep tember. Hij studeerde theologie in Rome en doceerde vele jaren Bijbel-exegese aan de Theologische Faculteit Tilburg. Vanaf 1975 assisteert hij in de Levenskerk. In 1986 ging hij met pensioen, maar van niets doen was geen sprake. Vanaf die tijd ging hij zich nog meer inzetten voor de Levenskerk. Zondag 7 september had Betty een open dag georganiseerd. Het was lekker weer om een bezoekje te brengen aan de Roozendries, waar de cursisten van Betty Nagel de zelfgemaakte poppen en tuinbeelden tentoonstelden, in allerlei soorten en maten. Geerte Schellen gaf een demonstratie kantklossen, en toonde haar zelf-gekloste werk. Het was een gezellige dag. Jong en oud kwamen binnenlopen, mannen vergezelden hun vrouwen en genoten van het kopje koffie of thee dat geserveerd werd. Er werd gezellig met elkaar overlegd en er vie len verschillende ooh’s en aah’s. Toen de laatste gasten vertrokken waren konden Piet en Betty moe maar voldaan weer opruimen. Alles moest weer in dozen om de poppen niet te beschadi gen tijdens het vervoer. Het was een geslaagde dag. Betty, heel hartelijk bedankt. p.s.: Heeft u deze dag gemist, en wilt u nog informatie over de cursussen en/of materiaal, kijk dan op www.bettynagel.nl middag 1 oktober voor kinderen van 3 tot en met 5 jaar ’’Kusje van de maan” en op woens dagmiddag 8 oktober voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar ”Het Stille Bos”. Deze voorstellin gen zijn telkens van 14.00 tot 15.30 uur. Dit zijn 2 sprookjesachtige verhalen waarin het bos vrouwtje een mooi avontuur beleeft gevolgd door een boswandeling diep in het bos. Kaarten kosten €3,50 p.p., maar ben je lid van de bibliotheek Oisterwijk en Moergestel, dan betaal je €3,00! Deze zijn alleen te verkrijgen in beide bibliotheken tijdens openingsuren. Op zondag 28 september om 14.00 uur houden wij weer onze jaarlijkse padden stoelenwandeling. Voor veel mensen is zo’n wandeling pas geslaagd als dé pad denstoel bij uitstek gevonden wordt: rood met witte stippen, de vliegenzwam! De natuur laat zich echter niet dwingen. In 2002 hadden we na een droge september nauwelijks vliegenzwammen gezien. Toen het echter in oktober begon te regenen verschenen er behalve vliegenzwammen nog veel meer pad denstoelen. Dat betekent overigens nog niet dat zonder regen de wandeling niet interessant en verrassend kan zijn. We vertrekken om 14.00 uur bij het Bezoekers centrum. Deelname is gratis. Ook kinderen zijn van harte welkom. Heel veel oud-studenten en andere jonge men sen vroegen hem hun huwelijk te bevestigen en talloze kinderen van deze jonge ouders heeft Martien gedoopt. Een uitzonderlijke gave bezit hij bij het begelei den van ernstig zieken, stervenden en bij het voorgaan in de laatste eredienst. Nabestaanden kunnen altijd op zijn belangstelling en mede leven rekenen. In deze bungalow, gelegen in een bosrijk hei degebied, kunnen de deelnemers in een ont spannen sfeer een week tot rust komen en wordt middels een gevarieerd programma, bestaande uit activiteiten op het terrein zelf en bezoeken aan accommodaties in de directe omgeving, getracht elke deelnemer een onvergetelijke tijd te bezorgen. Heeft U nog vragen hier over of wilt U zich als vrijwilliger hiervoor inzetten, neemt U dan contact op met mevrouw B. Wouters, tel. 528 3867. De afdeling Oisterwijk-Haaren van het Nederlandse Rode Kruis plaatste in november 2002 een oproep voor belangstellenden om deel te nemen aan een vakantieweek in 2003. Ondertussen hebben de voorbereidingen plaats gevonden en blijkt evenals voorgaande jaren de vakantie-bungalow te Someren, ook dit jaar weer beschikbaar te zijn. Voor de tweede week van 29 september tot en met 3 oktober wordt een tweede groep, bestaande uit langdurig chro nisch zieken en mensen die niet zonder hulp op pad kunnen gaan, in de gelegenheid gesteld van deze accommodatie gebruik te maken. Een accommodatie waar verzorging, verpleging en begeleiding bijzonder goed geregeld zijn, dank zij de inzet van beroepskrachten en vrijwilligers. Kinderboekenweek 2003 heeft als thema Diep in het bos..van Ko de Boswachter tot Roodkapje en Robin Hood. Het bos kom je vaak tegen in kin derboeken. Denk maar eens aan sprookjes, boe ken over seizoenen, paddestoelen, insekten, en spannende of gewoon leuke ver halen die zich in het bos afspelen. Tijdens de Kinderboekenweek, van 1 tot en met 11 oktober, zijn de leukste boeken over het bos en alles wat er mee te maken heeft ten toongesteld evenals natuurlijk de mooiste kinderboeken die bekroond zijn met een ’’grif fel” of een ’’penseel”. Kinderen vanaf groep 4 mogen mee doen aan de kinderboekenweekquiz en alle kinderen tot en met groep 3 krijgen een leuke kleurplaat mee naar huis Natuurlijk zijn er leuke prijzen mee te winnen. Maar dat is niet alles: Er zijn ook 2 voorstellin gen voor kinderen van 3 tot en met 7 jaar. Niet in de bibliotheek maar .in het bos! Poppen theater ’t Groene Land speelt op woensdag- Het jaarlijkse Touwtrekweekend van de KPJ is ook dit jaar weer een gezellig eve nement geworden. Zaterdagavond was er het optreden van Do in de zeer druk bezet te feesttent en zondag vonden de touwtrekwedstrijden ’over water’ plaats. Traditioneel wordt de zondag afgesloten met het optreden van artiesten. Dit keer was dat o.a. Denny Christian. Dankzij het prachtige weer heeft de KPJ weer een evenement neergezet dat klonk als een klok. Geweldig! PAGINA 5 OISTERWIJK EN MOERGESTEL ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5