Van 17.00-19.00 uur. TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR... en Buro '76 Integreren doe je samen. V Knus kindertheater: ”De kleine mol” Redactie 'De Gèsselse' k Giro 123488 Ontmoetingsochtenden voor Hersenletselpatiënten John’s Meubel- en Autostoffeerderij maakt van iets ouds weer iets nieuws Stadswandeling door Oisterwijk Brief van Th&o Timwmct hierheen gevlucht. Nederland is er samen van maken. wat we Bijdragen aan integratie? Kijk op www.vluchtelingenwerk.nl. Wij maken er werk van. L De één is hier geboren. De ander Vluchtelingenwerk Nederland RIKKEN EN JOKEREN Slichting Welzijn Ouderen PAGINA 4 Beste mensen van Moergestel, Theo Raaijmakers, Casilla 2431, Cochabamba Bolivia, theoraaij@bo.net Op zondag 5 oktober om 11.00 uur en om 12.00 uur speelt Len Copal de theatervoorstelling ”De Kleine Mol” in bezoekerscentrum Oister- wijk van Natuurmonumenten. Het is een knusse voorstelling voor kinderen van 4 tot 7 jaar. De voorstelling duurt 3 kwartier en kost 3,00 voor leden van Natuurmonumenten; niet-leden betalen 5,-. Reserveer een plaats, anders komt u misschien voor niets: 013-5219209. Per voorstelling kunnen 60.kinderen zich mee laten voeren in de wondere wereld van de mol en zijn maatjes. zien, ruiken en proeven! Het verhaal gaat over een mol die uit zijn holletje komt en zich af vraagt wie er op zijn kop heeft gepoept. Hij vraagt het aan verschillende dieren, maar nie mand weet het. Totdat de vlieg bekent dat hij wel wat heeft gezien. Samen met de kinderen gaan de mol en de vlieg op onderzoek. Dit ver haal is gebaseerd op het prentenboek ”Van de kleine mol die wil weten wie op zijn kop heeft gepoept”. De mol wordt gespeeld door Len Copal; door haar prachtige mollenpak en mol- lenschmink al een bezienswaardigheid op zich. Verder maakt ze gebruik van allerlei attributen die uit haar mollenkoffer komen. ZIEN, RUIKEN EN PROEVEN Tijdens de voorstelling kunnen kinderen veel K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Maandagavond 6 oktober a.s. is er weer een kaartavond in de Roozendries. We starten om 19.00 uur tot pl.m. 22.30 uur. Iedereen is welkom. Lies en Dinie. In de gemeente oisterwijk Patiëntenverenigingen kunnen voor mensen heel veel betekenen. Er is echter een zekere schroom om de stap te nemen. Daarom houden de Hersenletselpatiëntenorganisaties voor de mensen die nog twijfelen of zich gewoon eens vrijblijvend willen oriënteren, een informatie- en ontmoetingsbijeenkomst. De bijeenkomst is op zaterdagochtend 4 okto ber van 10.00-12.00 uur in het SPD, Dr. Kuiperlaan 54 te Waalwijk. John’s Meubel- en Autostoffeerderij kan elke klus aan. Er worden vooraf duidelijke afspra ken gemaakt over de prijs en de duur van de werkzaamheden, zodat de klant niet voor onaan gename verrassingen komt te staan. En zoals de naam van het bedrijf al zegt, houdt John zich ook bezig met het repareren of vervangen van de bekleding van autostoelen. Meer weten? Bel dan met 013-5132982 of 06-41856316. Informatie- en ontmoetingsochtend voor mensen met Hersenletsel. Georganiseerd door de Samenwerkende Hersenletselpatiënten Organisaties Brabant. Uitgekeken op een bepaald zitmeubel, maar er toch geen afstand van willen doen? Geen probleem. John’s Meubel- en Autostoffeerderij Moergestel maakt van iets ouds namelijk gewoon weer iets nieuws. Ook voor herstelwerkzaamheden aan of vervanging van bekleding van de auto is het bedrijf uitstekend geschikt. John zit al met al ruim vijftien jaar in het stoffeervak. Het moge dan ook duidelijk zijn dat hij verstand van zaken heeft. Als iemand een meubel opnieuw gestoffeerd wil hebben, dan kan John precies aangeven wat wel en wat niet kan en daarbij kan hij ook nog een heel goed advies geven over mogelijke kleuren en mate rialen. En daarbij maakt het niet uit of het gaat om ouderwetse of juist moderne meubelen. Laatste wandeling van het zomerseizoen: zondag 28 september a.s. 10.30 uur vanaf VW huisje op de Lind. Deelname 2,50 pp - tot 13 jaar 1,50 pp. Gids: Enny van Helden. Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” - Oisterwijk. Hersenletsel kan ontstaan door o.a. een hersen schudding, -kneuzing of schedelbasisfractuur, maar ook ten gevolge van een beroerte of andere aandoening waarbij beschadiging van de herse nen plaatsvindt. Een deel van de getroffenen houdt daar ernstige gevolgen aan over die zich uiten in geheugenproblemen, emotionele onsta biliteit, ontremmend gedrag, moeheid of andere vormen van zich anders voelen en gedragen dan voordat men hersenletsel had. Speciale voorstelling in het kader van de kinderboekenweek i.j. De M.O. V-groep en jullie hebben het weer voor elkaar gekregen: voor de 23e keer nog wel: alweer een hele geslaagde ToerMee! Het is ongelofelijk! Ik hoorde dat het weer deze keer niet zo geweldig was, maar dat mag de pret niet drukken heb ik begrepen: het was allemaal weer geweldig georganiseerd en heel erg gezel lig, en dat is toch het belangrijkste; en, natu urlijk ook, het heeft weer veel geld bij elkaar gebracht voor onze kinderen en jongeren hier. Fantastisch! Daarom ben ik er maar eens even voor gaan zitten om jullie allen van harte te bedanken! En dan mag ik zeker in de eerste plaats wel eens speciaal de mensen van de M.O.V.-groep noemen, want die doen elke keer zo enorm veel voor de ToerMee en andere activiteiten. Ik denk dat heel weinig mensen weten hoeveel tijd en energie de mensen van die groep steken in de organisatie van de ToerMee. Voordat er ook maar iemand aan de ToerMee heeft gedacht, zijn de mensen van de M.O. V-groep al maanden bezig met de organisatie, om te zorgen dat op de dag zelf alles loopt als een trein en tot in de puntjes is Cochabamba, 13 september 2003 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 georganiseerd. Daarom, speciaal aan de mensen van de M.O. V-groep, heel erg veel dank voor alles wat jullie steeds weer doen voor ons project hier! Natuurlijk wil ik ook alle andere mensen van harte bedanken: speciaal ook alle vrijwilligers die jaar- in-jaar-uit zich inzetten bij de ToerMee en andere activiteiten! Zonder hen zou het moeilijk zijn die activiteiten te organiseren. En heel veel dank uiter aard ook aan iedereen die heeft meegefietst en iedereen die heeft gesponsord of op wat voor manier dan ook heeft meegeholpen aan het welslagen van deze 23e ToerMee! Iedereen erg van harte bedankt en ik hoop dat wij allen nog vele jaren op jullie allemaal zullen kunnen rekenen! Dankzij jullie kan het werk hier door blijven gaan en kunnen wij proberen kinderen en jongeren hier een betere kans te geven. Hier gaat het verder allemaal wel naar wens; we zitten hier aan het eind van de winter - volgende week begint de lente - en we naderen ook het einde van het schooljaar; dus al onze leerlingen en studenten moeten zich nog eens extra gaan inspannen voor exa mens en zo. Eind november begint hier dan de zomervakantie. Als het daar Kerstmis is, hebben we hier het einde van het schooljaar: de omgekeerde wereld. Er zullen dit jaar mensen eindexamens doen, volgend jaar met een nieuwe studie beginnen, er zullen anderen zijn die naar een nieuwe school zullen gaan of van het lager naar het middelbaar onderwijs, en zullen er zijn die van het ene huis van ons naar het andere verhuizen, etc. Het eind van het jaar betekent altijd grote veranderingen voor veel mensen. Het betekent vaak nieuwe uitdagingen voor hen en voor ons, en daar kunnen we aanwerken als jullie achter ons staan! We blijven daarom op jullie rekenen! Nogmaals heel veel dank aan iedereen, de allerbeste wensen, veel groeten en tot een vol gende keer!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 4