090008844 Ulo Audacia- nieuws J eugdschaakclub Moergestel Moergestelse dartcompetitie 2003 voor de allerliefste geboortekaartjes^ Moergestelse atleten van loopgroep Rico Salvetti gaan de uitdaging weer aan Merida-Vogels team grijpt naast overwinning H.S.V. De Rietvoorn Sportvereniging ’’ROEF!” ROEF HANDBAL Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 AUDACIA JEUGD HONKBAL JUNIOREN KAMPIOEN Geflatteerde uitslag ROEF KORFBAL ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 I vertr. 9.00; 10.00 aanv. 20.00 5-2 3- 1 5-2 4- 3 2-0 1-0 1-3 De shirts werden geschonken door de Bloed bank. De Moergestelse lopers steunen de oproep om bloeddonor te worden van harte. De lopers van Moergestel hopen op uw sup port a.s. zaterdag te mogen rekenen. ...aanw. 9.30; 10.00 aanw. 10.30; 11.00 GEEN SPOED, WEL POLITIE Programma zaterdag 27 september: Audacia Al - ZIGOaanw. 13.30 Audacia BI - Ons Viosaanw. 13.30 Audacia Cl - DIAaanw. 12.00 Olympus - Audacia C2vertrek 11.00 Audacia C3 - GSBWaanw. 12.15 Audacia C4 - Ulicotenaanw. 10.45 WSC - Audacia Dlvertrek 10.30 Nemelaer - Audacia D2vertrek 8.30 Audacia D3 - SVSOSaanw. 9.00 Nemelaer - Audacia Elvertrek 10.15 Audacia E2 - Nevelo E2aanw. 9.00 Willem II - Audacia E3vertrek 8.15 Audacia E4 - SVSSSaanw. 9.00 RKDSV - Audacia E5vertrek 10.30 Audacia E6 - Nemelaeraanw. 11.00 Audacia F1 - Nemelaeraanw. 11.00 Nemelaer - Audacia F2vertrek 8.45 Audacia F3 - GSBWaanw. 11.00 Longa - Audacia F4vertrek 10.15 Audacia F5 - RKDSVaanw. 11.00 Heb je belangstelling voor korfbal kom dan zes maal gratis mee trainen. Op de maandagavond ben je van harte welkom op ons sportpark naast sporthal Stokeind. De trainingen beginnen voor de jeugd om 18.00, recreanten om 19.00 en senioren om 19.30 uur. Informatie bij Corrie Schilders 513 2326 of Peter Vrijhoeven 513 3455. Onze honkbal junioren die spelen in de hoog ste klasse van het rayon Brabant/Limburg zijn afgelopen zaterdag al kampioen geworden. Zaterdag 27 september om 13.00u spelen ze hun laatste wedstrijd thuis. Hierna willen we hun kampioenschap vieren. Het zou leuk zijn als er veel publiek aanwezig is, dus komt allen! FAMILIESOFTBALTOERNOOI Op zondag 5 oktober is ons familiesoftbaltoer- nooi. Inschrijven kan nog voor zaterdag 27 sep tember per e-mail: lhekker@home.nl of per telefoon: 513 2932. Zaterdag 27 september staat voor een groot aantal atleten in het teken van de be kende Hart van Brabantloop. Dit loopevenement in het mooie landschap in en rond Tilburg wordt al vele jaren georganiseerd. Hoewel zowel de start als de fi nish in Tilburg zijn bezit deze estafettewedstrijd ook een internationale allure. In de laatste belangrijke marathonwedstrijd van dit seizoen heeft het Merida-Vogels Fiets Sport atb-team van Schaatsclub De Vennen een podiumplaats in de wacht gesleept. In de wedstrijd Grand Raid Godefroy over 130 km in de Ardennen kon Richard Bruurs direct na de start aansluiten bij de 2 koplopers met in zijn kielzog enkele andere rijders. Door een spervuur aan demarrages en tempoversnellin gen op de vele steile beklimmingen in de Ardennen kon de kopgroep langzaam maar zeker worden uitgedund totdat Richard na 60 km samen met een Belgische renner de kop van de wedstrijd vormde. De twee werkten goed samen en zo kon de voorsprong op hun achter volgers gestaag worden uitgebouwd. Tot twee maal toe wist Richard zijn medevluchter te los sen, maar werd weer teruggehaald. Op ongeveer 95 kilometer sloeg het noodlot toe: een lekke band. Na een redelijk vlotte wissel was het 35 kilometer verder weer raak. ’’Ontzettend balen. Zo rij je het hele seizoen nog niet lek en dan op zo’n beslissend moment 2 keer. De eerste was gewoon pech; bij de tweede heb ik teveel risi- Op zondag 28 september wordt de laatste wedstrijd van dit seizoen voor de Junioren georganiseerd. Anders dan in de concoursagenda vermeld staat, vissen we niet met de werphengel maar met de vaste hengel op de Zandput van 9.00- 11.00 uur. Om 8.00 uur is in café ”De Klaore” de plaats- loting. Kosten 1 Euro per deelnemer. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij Jan Mutsaers, tel. 513 4001 of Ron Vugts tel. 513 1593. v Spannende tweede helft Vóórdat Audacia aan die gedachte gestalte kon geven lag de 3 - 0 er al in. Tuldania mocht de aftrap nemen en overrompelde de Audacia- verdediging meteen: Ruud van de Wouw kreeg een binnenlopen Een debacle dreigt, doch in dezelfde eerste minuut van de tweede helft kwam Sander Heslenfeld in schotpositie en wat dat betekent weten we nog uit de wedstrijd tegen EDN3 -1In de vijftiende minuut kreeg de gedachte nog meer gestalte: in een druk bemande zestien kwam de bal voor de voeten van Rob van der Heijden die met een droog schot in de uiterste hoek een aansluitingstref- fer produceerde 3 - 2. We konden ons opmaken PAGINA 11 neemt de tegenstander verder afstand. Echter via een keurige doorloopbal van Anne Jonkers komt Roef! nog voor rust op 1 - 2. Na rust een zelfde spelbeeld waarbij WO erin slaagt tot 1 - 4 uit te lopen. Opnieuw mist de thuisploeg een strafworp om daarna via Jenny van Velthoven en Annet Verstijnen alsnog terug te komen tot 3-4. Daarna wordt er om en om gescoord waarbij voor Roef! Jenny van Velt hoven haar tweede doelpunt scoort. Met name via een dubieuze strafworp en een onterecht toegekend doelpunt weet VVO echter de wed strijd met 4-6 definitief naar zich toe te trekken. Terugkijkend heeft Roef! mede door het mis sen van een tweetal strafworpen de gehele wed strijd achter de feiten aangelopen. Komend weekend staat de uitwedstrijd tegen Rosoio uit Reusel op het programma. Programma 27-9-2003: Roef. Fl - Vessem F2 Roef. Cl- Rosoio C3 Programma 28-9-2003: Rosoio 4 - Roef. 1 Programma 29-9-2003: Roef Recreanten - Rosoio Programma zondag 28 september 2003 Audacia 1 - SVSOS 114.30 Beerse Boys - Audacia 212.00 SVSSS 4 - Audacia 312.00 Nevelo 4 - Audacia 411.45 Audacia 5 - SVSOS 212.30 Audacia 6 - SC Olympus 610.00 Audacia 7 - FC de Geeren10.00 Audacia weer ten onder tegen Tuldania Tuldania - Audacia 5 - 2 Tuldania uit Esbeek wordt een "angstgegner” voor Audacia. Vooraf wordt de ploeg niet tot de kanshebbers voor een prijs getipt en zou er dus gewonnen moeten worden als je aspiraties in die richting hebt. Het is nu al de derde of vierde keer dat er verlies wordt geleden tegen Tuldania. Om een of andere reden is de ploeg juist tegen Audacia extra gemotiveerd om te winnen. In beide voorgaande wedstrijden in de huidige competitie was al geconstateerd dat Audacia naast het harde werken ook meer spelvreugde aan de dag legde, maar zie, het schijnt nog en thousiaster en vooral ongecompliceerder te kunnen. Het technisch vaardiger Audacia had grote moeite de strijdlustige ploeg uit Esbeek van het lijf te houden. Zij creëerde best wel kansen in de eerste helft, maar Tuldania ging met de doelpunten aan de haal. In de negende minuut had Stijn van de Wouw een fraaie actie in huis, waarbij hij zichzelf lanceerde en net voor de achterlijn de bal bereikte en uit de voorzet kreeg Wout van de Sande een binnenloper: 1 - 0. Diezelfde van de Sande kreeg in de zeven tiende minuut op de rand van de zestien een vrije trap te nemen en deed dat a la van Hooij- donk: 2-0. Audacia nam een veldoverwicht, scoorde in die eerste helft niet, maar ging rusten met de gedachte dat de kansen nog wel konden keren. Uitslagen zondag 21 september 2003 Tuldania 1 - Audacia 1 Audacia 2 - RKTW 3 Audacia 3 - Spoordonkse Boys 3 Audacia 4 - Viola 3 Hilvaria 3 - Audacia 5 Gloria UC 4 - Audacia 6 Veerse Boys 6 - Audacia 7 ACHTER DE FEITEN AAN Na de 6 - 7 winst vorige week in de uitwedstrijd tegen ZIGO uit Tilburg is men hoopvol gestemd voor de thuiswedstrijd tegen koploper VVO uit Hapert. Het is echter WO die direct de leiding neemt. De thuisploeg krijgt via een strafworp de mogelijkheid om gelijk te komen, maar deze wordt niet benut. Met name doordat bij beide ploegen het vizier niet op scherp staat en vooral de afstandschoten het doel niet bereiken, blijft deze stand tot vijf minuten voor rust op het scorebord staan. Via een benutte strafworp Er wordt niet alleen deelgenomen door lopers uit de regio; ook lopers uit andere Nederlandse windstreken en zelfs uit het verre buitenland weten Tilburg te vinden. Tussen het moment van aan vang om 7.30 bij de Brabantse Universiteit en het einde van een lange loopdag in het centrum van Tilburg heb ben de 15 lopers (10 mannen en 5 vrouwen) van elk team gezamenlijk 104 kilometer afgelegd. Het estafettestokje doorgevend van de een naar de ander, met inbegrip van 3 maal een gedwon gen rust, gevolgd door een herstart zullen ook de lopers van de loopgroep ”Rico Salvetti” hun uiterste best doen om naar vermogen zo goed mogelijk te presteren. De organisatie van een dergelijk gebeuren is geen sinecure. Er zijn alleen al meer dan 1500 lopers bij betrokken. Elk loper wordt begeleid door meerdere fietsers; er zijn fysiothera peuten, maaltijdverstrekkers, trainers en vele anderen bij betrokken, waardoor het niet overdreven is te stellen dat er minstens 2000 mensen plezier zullen ontlenen aan deze dag. Maar liefst 4 jeugdschakers van JSC Moer gestel zullen aanstaande zondag vertegen woordigd zijn bij de talentendag te Roosendaal Tijdens deze talentendag zullen speciale schaak- trainers en scouts beoordelen welke kinderen zó talentvol zijn dat ze worden uitgenodigd voor de zogenaamde kweekvijvertraining van de Noord Brabantse Schaakbond. De 4 talent volle jeugdschakers - die afgevaardigd worden naar de talentendag - zijn: De 11-jarige Erik van der Heijden, de 10 jarige Mitch van Dijk, de 10 jarige Bram Wonnink en de 7 jarige Tim van de Ven. Jeugdleider Tom voorspelt dat het wel eens zou kunnen dat ze alle vier uitgenodigd zullen worden voor de kweekvijvertraining, want hij weet als geen ander hoe talentvol Erik, Mitch, Bram en Tim zijn! Inlichtingen over jeugdschaaklessen bij JSC Moergestel: Tel. 528 8173. E-mail adres: t.leer- makers@planet.nl Adres JSC Moergestel: ”Den Donk”, Bosstraat la, elke woensdag van 18.30 tot 20 uur (behalve in de basisschoolvakanties). voor een spannend slot. Een ongelukkig doelpunt van Ruud van de Wouw (een kluts met de keeper viel in zijn voordeel uit) in de vijfen twintigste minuut (4 - 2) kon daar niets aan af doen. Zelfs na een gemiste penalty in de zeven entwintigste door Eric Schellekens gaf Audacia de hoop nog niet op en bleef de dreiging dat de wedstrijd nog kon kantelen. Het lukte echter niet meer om het doel te vinden. De fysiek sterke verdediging bleef overeind. In de slot seconde produceerde Wout van de Sande nog een doelpunt uit een counter: 5 - 2. Belangrijk voor de statistiek, maar bracht een geflatteerde uitslag op het bord. We zijn toe aan de laatste speelweek van de Moergestelse dartcompetitie 2003. En dan kunnen we ons op gaan maken voor een afs luitend koppel tac-tics toernooi met aanslui tend de prijsuitreiking en natuurlijk het kam- pioensfeestje. Dit zal plaatshebben op zondag 26 Oktober in Herberg de Veerkes. De aan vangstijd en het tijdstip van de prijsuitreiking zullen binnenkort bekend gemaakt worden. Uitslagen Speelweek 17: Plok - Café Cambrinus 8-2; ’t Draaiboompje - Epi 1 6-4; Veerkes M - Veerkes A 7-3. Stand na speelweek 17: 1. Veerkes J 15-97; 2. Plok 15-88; 3. Epi 1 15-85; 4 Veerkes Z 13-84; 5. ’t Draaiboompje 16-83; 6. Veerkes M 15-76; 7. Veerkes A 15-75; 8. Café Cambrinus 15-45; Kaptijn, Sya Linssen, Onno Tinga en Theo Ratelband het eerste van de 4 trajecten afron den. Koos Guijt, Ad Heijkants en Annie van Roessel nemen na de herstart het tweede deel van de Beekse Bergen naar Oirschot voor hun rekening. Rob van Dijk, Jos van Esch, Corrie Timmer en Piet van de Schoot spannen zich in van Oirschot tot het Longa-terrein in Tilburg. Tijdens dit deel van de strijd wordt Moergestel aangedaan. De verwachting is dat rond 15.45 de wisseling van de wacht aan de Waterhóefstraat zal plaatsvin den. U bent van harte welkom om daar - maar natuurlijk ook elders - het Moergestels team aan te moedigen. Nadat Toos Swinkels als laatste dame om 17.19 het startschot heeft gehoord bij de herstart bij het Longaterrein, vertrekken kort daarna de heren naar het Tilburgse centrum in een ultieme poging wat seconden op de concurrenten terug te winnen. De laatste loper van de loopgroep Rico Salvetti is dan ook Jan de Jong. Dat het leveren van een prestatie niet het enige doel van de loopgroep is moge blijken uit het feit dat alle lopers en begeleiders ’s avonds weer bij elkaar komen om tijdens het nuttigen van een glaasje deze sportieve dag door te nemen en eens van een andere kant te bekijken. De loopgroep is verheugd dat Agro Cleaning Swinkels te Moergestel bereid is om de inschrij ving voor de loop en deze gezellige nababbel te sponsoren. co’s genomen in de hoop de achterstand goed te maken.” De sponsor: ”En dan te bedenken dat hij uiteindelijk minder dan 8 minuten achterstand had. Dat is minder dan hij ver loren heeft met die 2 lekke banden. Maar deze 2e plaats is een prachtige bekroning van het seizoen na de 18e plaats in de Transalp.” ”De vorm moest natuurlijk ook wel goed zijn als je ziet welke wedstrijden hij dit jaar al gereden heeft. Je krijgt natuurlijk veel meer ervaring en ook het lichaam went aan dergelijke inspan ningen.” Ook Marcel Bruurs werd in de 90 kilometer wedstrijd getroffen door een lekke band, maar wist nog keurig als 16e te eindigen. ’’Zonder die pech had ik heel ver kunnen ko men. Maar voor mijn eerste seizoen als mara thonrijder is het toch goed gegaan dit jaar.” Men heeft ook veel respect voor de prestaties van veteraan Theo Jacobs: ”Zo gedreven en nog zo hard kunnen rijden. Geweldig. Om bij zo’n wedstrijd bij de eerste 100 te fietsen moet je echt goed getraind zijn. Ik heb begrepen dat bij dergelijke evenement meer dan 3000 man aan het vertrek staan.” Lopers moeten naar een van de vele wissel- punten gebracht worden; na afloop moeten ze opgevangen en bemoedigend toegesproken worden, waarna ze weer naar een centraal punt getransporteerd moeten worden. Kortom: een grote logistieke operatie. Voor het Moergestels team is die organisatie in de betrouwbare han den van Piet van de Schoot en Leo Boogaers. Dit loopevenement wordt dit jaar ook aange grepen door de 4 Moergestelse atleten die zich voorbereiden op de marathon van New York om hun snelheid op de korte afstand te testen. Suzanne van den Berg bijt om 7.30 het spits af, waarna achtereenvolgens Ad Oerlemans, Bert 9. One hundred and Epi 15-37. Ranglijst 180-worpen; 1Roy van Riel (Veerkes J) lx; 2. Stefan Geerts (Veerkes A) lx; 3. Rob vd Pluim (Veerkes J) lx; 4. Robert de Klerk (Plok) lx; 5. Willem Poirters (Veerkes M) lx. Ranglijst uitworpen boven 75; 1. Robert Wolfs (’t Draaiboompje) 146; 2. Youri Jaszewski (Veerkes J) 119; 3. Stefan Geerts (Veerkes A) en Steven vd Elzen (Plok) 115; 5. Stefan Geerts (Veerkes A) 114 (2x). WEDSTRIJDEN VAN DEZE WEEK Woensdag 24 sept.: One hundred and Epi - Plok; Café Cambrinus - Veerkes Z; Donderdag 25 sept.: Veerkes J - Veerkes M; Epi 1 is vrij. De veldcompetitie: LET OP: bijna wekelijks zijn er wijzigingen. Op onze internet-site hv.roef.com zijn de wijzigingen zo snel mogelijk aangegeven. Uitslagen: JCJ Roef-Taxandria 10-12; MBJ GHV-Roef 13- 2; MCJ Internos-Roef 7-7 25 september Heren-recrean ten wedstrijd om 20.00 uur -aan wezig zijn 19.30 uur Dames en Heren trainen daarom 1 uur later! Programma 27 september 10.00 uur GDJ Roef-BlauwwitAanw. 9.15 uur 10.50 uur MCJ Roef-Tachos CAanw. 10.20 uur Zondag 28 september 10.00 uur JCJ Blauwwit-RoefVertr. 9.00 u. 10.50 uur MBJ Blauwwit-Roef....Vertr. 9.50 u 10.00 uur DS Roef-Mount.Stars Aanw.9.15 u. Zondag 5 oktober 10.00 u. DS Roef-Havedo 2Aanw. 9.15 u. 11.00 u. GDJ Wh/Demons-RoefVërtr. 10.15 u. Willen alle jeugdleden de lijsten van de Grote Clubaktie inleveren? Dcink je wel! HANDBAL IS ALTIJD RAAK!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 11