Cfèsselse 1 Paardenmusical ’Goa’s’ ’De gesluierde dame, het gezicht achter de paddestoel’ Bezoekerscentrum Oisterwijk zoekt enthousiaste vrijwilligers Diep in het bos in Natuurmuseum Brabant de BEZORG(ST)ER Pyramideverschieting Gilde Gastouders Humanitas verwend op de Dag van de Gastouder Met Gildegroet, De overheid van Gilde St. Catharina te Moergestel Jaarlijks brengen 100.000 mensen een bezoek aan bezoekerscentrum Oisterwijk in het natuur gebied de Oisterwijkse bossen en -vennen. Om al deze mensen te ontvangen en nog meer van de natuur te laten genieten, is een team van gemotiveerde mensen nodig. Bezoekerscentrum Oisterwijk is op zoek naar vrijwilligers ter on dersteuning van baliewerkzaamheden, voor het begeleiden van jeugdactiviteiten en voor het begeleiden van thema-excursies. Natuur monumenten is een landelijk natuurbescher mingsorganisatie. Vrijwilligers zijn onmisbaar bij het werk van Natuurmonumenten. Of zoals Isabell Werth, wereldkampioene dressuur, aan het begin van de voorstelling zegt: ’’Neem een duik in de droomwereld van de fantasie en vergeet even de drukte van het dagelijks bestaan. ’’Kortom: geniet van een sprookjesachtige paardenshow voor de hele familie. langstelling voor kindermiddagen met het thema ’’waterbeestjes zoeken”. We zijn op zoek naar vrijwilligers die dit soort activiteiten willen begeleiden. Nieuwe vrijwilligers zullen wor den opgeleid door onze vaste medewerkers. Hoe meer mensen ons willen helpen met de kin dermiddagen, hoe meer kinderen we de water- beestje kunnen laten zoeken! Daarnaast hopen we dat een team van ent housiaste gidsen in 2004 onze thema-excur sies voor volwassenen gaat begeleiden. Bij voorbeeld een avondexcursie over uilen in het bos. Natuurlijk zullen we je de nodige ken nis en vaardigheden bijbrengen om dit te doen. Een goede basiskennis van de natuur is wel handig als je je hiervoor wil aanmelden. Ben je lid van Vereniging Natuurmonumenten? Vind je het leuk om met mensen te werken? Houd je van de natuur en wil je dit enthousi asme overbrengen? Reageer dan nu. Voor meer informatie of aanmelden kun je contact opne men met Tonnis Boersma, medewerker bezoe kerscentrum, telefoon 521 9209. Schriftelijk aanmelden kan ook. Het adres is: van Tien- hovenlaan 5, 5062 SK in Oisterwijk. DE PAARDEN Het bijzondere aan deze musical is dat de paar den de hoofdrolspelers zijn. In het verhaal spe- BINNEN EN BUITEN Aan de balie ben je gastvrouw/ -heer namens Vereniging Natuurmonumenten. Je assisteert de baliemedewerker. Je ontvangt de bezoekers en helpt ze op weg de natuur in met bijvoor beeld wandelroutes en speurtochten. Verkoop van artikelen uit de winkel en het aannemen van de telefoon horen ook bij de taken. Je hebt veel contact met enthousiaste bezoekers! Vooral hulp in de weekenden is meer dan welkom. 'Ce Gèsselse' is eai weeWalad dat in Nbergestel vai A tot Z wordt gelezaï. Belangrijk is het daarom dat cnze bezorgers heel secuur te werk gaan cnriat cnze lezers weer elke week uitkijken naar 'hn' huisvriaid. door een leerkracht of ouder, gaan zij op zwerftocht door het hele museum. Overal waar het Diep-in-het-bos-logo te vinden is, doen de spoorzoekertjes een opdracht. Zo snuffelen de kleuters aan potjes op zoek naar de echte bosgeur, voelen in een voelbox naar een beer en omhelzen een boom om te kijken hoe dik die is. INFORMATIE De Diep-in-het-bos speurtochten zijn gericht op kinderen van 4 t/m 7 en van 8 t/m 13 jaar. Groepen verzoeken wij vooraf te reserveren. Natuurmuseum Brabant vind je aan de Spoorlaan 434 in Tilburg, tegenover het bussta tion van Tilburg CS. Het museum is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie over de activiteiten van Natuurmuseum Brabant neem je een kijk je op www.natuurmuseumbrabant.nl of bel je 535 3935. Goa, ’s werelds eerste paardenmusical komt van 17 september tot en met 28 sep tember 2003 met een gloednieuwe musicalproductie naar Tilburg, op het evene mententerrein ’t Laar. len zij hun rol in verbluffende harmonie met hun menselijke collega’s; een samensmelting van muziek, bijzondere effecten en paardenspel. Meer dan 70 hengsten, prachtige Arabieren, vurige Andalusiërs en pikzwarte Friezen en nog 12 andere schitterende paardenrassen vor men de ’zwijgende’ sterrencast van Goa. Laat u zich meevoeren door schitterende klas sieke rijkunst, hoge school en de acrobatische kunsten van de Goa-kozakken. Goa is een compleet nieuwe vorm van (paar- den)theater. Een vorm die zich mag verheugen op internationale lof en uitverkochte tenten, ook tijdens de vorige tournee door Nederland in 1999 en vorig jaar met de geheel nieuwe show. Goa was met beide shows nog niet in Tilburg. De nieuwe Goa productie is een show gewor den waarin vele theaterdisciplines elkaar vin den: een sprookjesshow voor alle leeftijden, waarin o.a. gedanst, gezongen en geacteerd wordt. En waarin, zoals dat een echt sprookje betaamt, het goede uiteindelijk het kwade over wint. Kortom, een familieshow voor het hele gezin. Ben je liefhebber van de Brabantse natuur? En wil je je enthousiasme delen met andere mensen? Meld je dan aan als vrijwilliger bij Bezoekerscentrum Oisterwijk van Vereniging Natuurmonumenten. Gedurende de herfst staat er in de ten- toonstellingskelder van bezoekerscen trum Oisterwijk een tentoonstelling over paddestoelen. ’De gesluierde dame, het gezicht achter de paddestoel’ is een ten toonstelling voor de jeugd in de leeftijd van 4 tot en met 9 jaar. Als je zelf een programma over paddestoelen wilt doen in de Oisterwijkse bossen kun je aan de balie van het bezoekerscentrum een natuurtas vragen. Deze tas, gevuld met allerlei spulletjes voor een paddestoelenonderzoek kun je lenen voor €1,50 per tas. ’De gesluierde dame, het gezicht achter de pad destoel’ bestaat uit een aantal zeer beeldende prenten van Roland Sabatier. Hij is een Franse paddestoelenkenner die zijn paddestoelen, let- De jaarlijks terugkerende pyramide- verschieting tussen de Gilden St. Joris Oostelbeers, St. Joris Moergestel en St. Catharina Moergestel is weer tot een goed einde gekomen. Over de drie wedstrijden bleek het Gilde St. Catharina uit Moergestel de sterkste, met een gemiddelde van 12,83 (max. te behalen punten is 15). Tweede werd het Gilde St. Joris uit Moer gestel met een gemiddelde van 12,11 en het Gilde St. Joris uit Oostelbeers werd derde met een gemiddelde van 12,05 punten. De wedstrijden werden bijgewoond door 50 schutters. Onder hen waren drie schutters met een puntentotaal van 44 (max. 45 punten). Na afkampen bleek J. Neggers (St. Joris Oostel beers) de beste schutter, tweede werd H. Bruurs (St. Catharina Moergestel) en derde W. Aarts (St. Joris Oostelbeers). Dhr. Neggers mocht een zilveren schildje in ont vangst nemen, geschonken door de Ere-Hoofd- man, Harrie Wolfs, van Gilde St. Catharina. Wij danken alle schutters voor hun inzet en het slagen van de pyramideverschieting 2003 en wensen de winnaars veel geluk hun behaalde resultaten. We ’doen’ al jaren aan Moederdag en Vaderdag. En op veel kantoren is Secrp- taressedag al helemaal ingeburgerd. In het rijtje van speciale feestdagen hoort sinds enkele jaren ook de Dag van de Gastouder thuis. Op woensdag 17 sep tember 2003 wordt die dag op veel plaat sen in het land feestelijk gevierd. Gastouders zijn (vaak) vrouwen die één of meer dere gastkindjes opvangen in hun eigen huis en daarvoor een vergoeding ontvangen. Stichting Kinderopvang Humanitas is de grootste bemid delingsorganisatie die gast- en vraagouders bij elkaar brengt. Bijna 2.000 gastouders vangen verspreid over het hele land gastkinderen op, variërend in de leeftijd van 0 tot 13 jaar. De Dag van de Gastouder is een mooi moment om gastouders eens in het zonnetje te zetten. Alle gastouders hebben van Stichting Kinderopvang Humanitas een leuke attentie ontvangen onder het motto ”het gezicht van de... gastouderopvang” Maar ook de gastkindjes én de ouders laten op deze speciale dag hun gastouder blijken hoe blij ze met hen zijn. Want voor velen is het gastge zin een tweede thuis geworden. Een tekening of een zelfgemaakt cadeautje is vaak al genoeg om te zeggen hoe blij je daarmee bent. terlijk met een gezicht tekent. Dit doet hij op een voor kinderen erg beeldende manier. Bij iedere prent staat een kijkkastje, waarin van alles te zien is over de paddestoelen. De tentoon stelling is ontwikkeld door Stichting Onderwijs- en Milieuprojecten uit Nijmegen. Natuurlijk is het leuk om na het bekijken van de tentoonstelling in het bos op zoek te gaan naar echte paddestoelen. Die zijn er in de herfst in de Oisterwijkse bossen voldoende te vin den. Door het paddestoelenonderzoek te doen leer je hoe je een paddestoel kunt herkennen. Weet jij door wie het eekhoomtjesbrood gegeten wordt? Heb je wel eens een giftige gordijnzwam gezien? Weet jij het verschil tussen buisjes en plaatjes? Kom dan in dit sprookjesachtige seizoen naar bezoekerscentrum Oisterwijk in de Oisterwijkse bossen en -vennen. ROODKAPJE MET BRILLETJE Ieder jaar verwelkomt Natuurmuseum Brabant een groot aantal bezoekers tijdens de Kinder boekenweek. Kinderen van 8 t/m 13 jaar maken een spannende speurtocht door het museum, waarbij ze verschillende opdrachten moeten uitvoeren. Raad eens hoe zwaar de Kodiacbeer weegt? Welke paddestoel is giftig? En verzin eens een leuke naam voor een sprookjesinsect. Kuifje, Harry Potter en Alice in Wonderland, maar ook figuren uit oude sprookjes en fabels komen met een verhaal diep uit het bos. De kinderen maken kennis met de Chinese nachte gaal die toch echt mooier zingt dan zo’n prul uit Taiwan en met Roodkapje die met een bril letje misschien wél een wolf van een oma kan onderscheiden. En Robin Hood komt met een recept voor paddestoelen. OOK KLEUTERS OP SPEURTOCHT Dit jaar is er voor het eerst ook een activiteit voor kleuters en andere (nog) niet-lezertjes. Aan de hand van een bosweg-kaart, voorgelezen Harry Potter, Robin Hood en Kuifje, je ontmoet ze in Natuurmuseum Brabant. Tijdens de kinderboekenweek, van 1 oktober tot en met 9 november 2003, zijn er door het hele Natuurmuseum speurtochten uitgezet, voor kinderen van 4 t/m 13 jaar. Het thema is een boekenreis langs allerlei bekende boekenhelden. Steeds meer jeugd neemt deel aan onze natuur- activiteiten. Zo is er bijvoorbeeld erg veel be- Ja Acteurs, artiesten en hengsten: ---c.-WSgf PAGINA 9 nieuwe paardenmusical Op dit moment is er behoefte aan een INTERESSE? Bel naar ons redactie-adres: telefoon 513 2268 (na 19.00 uur). ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 Voor de correcte bezorger ('n vriendje of vriendinnetje mag natuurlijk helpen..-.) hebben wij graag een uitstekende vergoeding over. De kranten worden wekelijks bij je aan huis bezorgd. - - gs? X*'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 9