Op stap met Ermetindis. Zonnige prijzen voor (na)zomerse dranken. r Bailey's William Lawson s Vaccinatie- Famous Grouse campagne voor risicogroepen Slijterij ’In den Korenmaaier’ Bs» Pisang Ambon 1 bol Met ’n cadeautje van de slijter bent u altijd welkom! GEZELLIGHEID ONDER DE KURK win iïï'7 Johnnie'* M Welker Z I? Dorinne, onze gastvrouw. Aan deze vaccinatiezijn géén kosten ver bonden. Ook de GGD Hart voor Brabant doet mee aan deze vaccinatiecampagne. Om het bereik zo optimaal mogelijk te maken zullen er even eens avondspreekuren gehouden worden op de locaties Tilburg, ’s-Hertogenbosch en Oss. Voor een goede bescherming worden de deel nemers drie maal gevaccineerd en op ver zoek kan de vaccinatie anoniem verstrekt worden. Van de vaccinatie zijn geen bijwer kingen te verwachten. Inmiddels is er een heus reuzenmuseum ge sticht! Hebt u interesse om eens zo’n mooie reuzendag mee te maken, dan kunt u contact opnemen met Paul Spapens, tel. 513 3072. Er is in de bus meestal wel ’n plaatsje vrij... En mocht het u bevallen: u bent welkom bij het Reuzengilde! Om half drie staat het eerste optreden gepland. Het totaal aantal reuzen dat hier vandaag te gast is is 20. Zij gaan, vergezeld van muziek, alle kan ten van het stadje op. Wij hebben ons huisor kest meegenomen. Altijd van de partij, bij elk optreden: FC NOTT. ’n Gezellige groep muzikanten die de muzikale adoptie van de reuzen op zich heeft genomen. Hun repertoire groeit zelfs tijdens een optreden, en dan klinkt het nog goed ook. Tussen Moergestel en Ladeuze ligt een afstand van bijna 200 km., af te leggen met een luxe tou ringcar, gevolgd door een vrachtwagen met daarin de drie reuzen (ook Oisterwijk en Heu- kelom gaan mee) en er rijdt nog een volgwagen mee die altijd ’s middags direct na het te bezoe ken evenement terugrijdt. Ruim drie uur later komen we op de plaats van bestemming aan. Ladeuze, ’n prachtig klein stadje in het Franstalige gedeelte van België. Slechts 12 km van Ath, het stadje dat preten deert de reuzenhoofdstad van Europa te zijn. Twee jaar geleden waren we daar te gast. Risicogroepen kunnen bij de GGD Hart voor Brabant een gratis vaccinatie voor Hepatitis B halen! In opdracht van het Ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport is er door GGD Nederland een vaccinatiecampagne gestart voor mensen die een verhoogd risico lopen besmet te worden met het Hepatitis B virus. Een ver hoogd risico op Hepatitis B lopen mensen met wisselende seksuele contacten, prostituees, pros tituanten, harddruggebruikers en homo- en biseksuele mannen. Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 1350 VERHUUR TAPINSTALLATIES Amper twee straten worden er gelopen en onze reuzendragers krijgen maar amper de tijd om af te wisselen... de mobiele bar staat langs de straat geparkeerd en betekent het keerpunt. Weer terug naar de plek vanwaar we vertrokken zijn. Maar eerst... juist... ’n beetje drinken. Bijzonder was ook de ontvangst op het kas teel van Ladeuze. Hier werden we welkom geheten door de huidige kasteelheer, ’n Achterneef van koning Albert van België. Hij poseerde graag temidden van ons aan het begin van de kasteellaan. De GGD Hart voor Brabant roept alle mensen op die behoren tot de hierboven genoemde risicogroepen telefonisch contact op te nemen met het Bureau soa-bestrijding. Dit Bureau is tijdens kantooruren te bereiken onder tele foonnummer (voor de locatie Tilburg) 464 3283. diend van eten en drinken in het gezelschap van ’n lekker zonnetje. De stemming stijgt bij zoveel verwennerij en iedereen geniet met volle teu gen van hetgeen wordt voorgeschoteld, ’n Lekker warme hap incl. natuurlijk de fritten met mayonaise! c: Uiterst vriendelijk en gastvrij worden we ont vangen door Dorinne, ’n Nederlandse vrouw die ons deze dag gezelschap zal houden. Zij is vandaag onze ideale metgezel, zo zal de con clusie zijn aan het einde van de dag. Na een korte verkenning van het stadje worden we aan tafel genodigd. In de buitenlucht! Zomaar, midden op straat staan de drank- en eetkraampjes en de tafels en stoelen. Bijna ondenkbaar, maar we worden er keurig be- Rond de klok van zes uur zijn we weer terug in het centrum waar ’n half uurtje later de grote rondedans van alle aanwezige reuzen. Zo komt er ’n einde aan alweer ’n historische reuzendag. Dagen waaraan men in België zo rijk is... Vandaag hebben we kennisgemaakt met weer ’n aantal reuzen die we nog niet kenden. Zondag 28 september staat het laatste optre den van dit seizoen gepland. Dan gaan we naar het Belgische Lokeren. Het was een prachtige nazomerdag vorige week zondag, ’s Morgens vroeg verza melt het Moergestelse deel van de Stichting Reuzengilde zich, zoals voor iedere reis, bij de molen (nu kan dat nog...). Doel van de reis vandaag: Ladeuze in het Waalse gedeelte van België voor de derde reuzenmeeting van dit jaar. Niemand is er zich op dat moment van bewust dat het weer ’n heel gezellige dag wordt en wéér anders dan anders! I fr Dan, om half vier, staat de ’grote ommegang’ op het programma. Op bijna elke hoek tijdens deze rondgang wordt haltgehouden om de bewoners de kans te geven om de reuzen goed te bekijken en vervolgens een dansje te maken. «l. 1 PAGINA 7 Fles 70 cl. Liter Fles 70 cl. Liter Fles 70 cl.k WUt.IAM Lawsovs Bailey’s Irish cream. Bailey’s drink je op je eigen manier. Puur on-the rocks of als shake. .T’ I f Al meer dan 150 jaar een echte Schotse. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 Finest Scotch Whisky raised in the Highlands. Het meest gevraagd in Schotland Keep walking J met Johnnie Walker. Red Label. .iter De groene jungle drink. Wereld-, beroemde Bananen Liter WMIÏde saOElLl i i-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 7