21e Touwtrekweekend KPJ I- I I Kapsalon Barbers PROEILZ Winkelende collectebus? I Aphrodite Gehandicapt nonen!? Schepens Tweewielers Het diploma eerste hulpverlener behalen? Er is de afgelopen maanden veel over E.H.B.O. geschreven in kranten en tijdschriften over al de veranderingen die er zijn. Of deze veranderingen goed zijn zal de tijd ons leren. Eén ding is zeker de: Eerste Hulp-verlener zal over bepaalde basiskennis moeten beschikken wil hij/zij goede eerste hulp kunnen verlenen. Daarom start E.H.B.O. vereniging ”St. Chris- toffel” half oktober weer een cursus, voor het diploma Eerste hulpverlener volgens de nieuwe druk. WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1253 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst y y Loop er niet zomaar aan voorbij. Niet alleen omdat het het jaar van de gehandicapten is, maar omdat we die financiële steun hard nodig hebben. Mocht u bij het zien van die bus denken: ik kan toch best een middag of avondje collecteren. dan vernemen we dat graag van u! Voor informatie mag u altijd bellen: Marlies van Rijzingen,513 1895. Alvast bedankt voor uw bijdrage. VOGG Moergestel Zaterdag en zondag a.s. In januari 2003 werd bij de plaatselijke Rabobank een rekening geopend om de ergste nood te lenigen van het gezinne tje van Marcel Oerlemans. De initiatiefnemers daartoe, Noud Smits en Martien Oerlemans, wisten hun draagvlak in de lokale samenleving te verbreden met een Comité van Aanbeve ling waarvan Leen van Herck, Jeanne Hoffmans, Marian van den Meijden- berg, Joke van Asch, Frans Nouws, Theo Schepens, Ruud van de Ven en Theo Verbakel sr. deel uitmaakten. Niemand kon toen bevroeden, dat de bijna uit zichtloze situatie voor Marcel, zijn vrouw Angelina en de twee kinderen Adriel en Allison tóch nog een goede afloop zou krijgen. Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 In de week van 22 tot en met 27 september staan er in verschillende winkels in Moergestel, collectebussen. Deze week is nl. de week van de NCVG. Stichting Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten. Honderden collectanten gaan deur aan deur om aan u een bijdrage te vragen. Een bijdrage die belangrijk is om verenigingen zoals het VOGG (Vereniging voor ouders en ver wanten van mensen met een verstandelijke handicap) ook uit üw woonplaats, financieel te ondersteunen, naast hun eigen bijdrage aan deze vereniging. Helaas is het niet gelukt om in Moergestel collectanten en coördinators te vinden. Vandaar dat is gekozen voor een vaste standplaats van de collectebus. gaan er driehonderd kleine ballonnen de lucht in waar u een kaartje aan kunt hangen met uw naam erop. Diegene waar het kaartje van terug komt en het verst gekomen is krijgt van ons nog een mooie prijs. Wij hopen op een grote opkomst zowel ’s mid dags als ’s avonds. De dag zal worden afgesloten met een gezellig samenzijn in ’t Draaiboompje. De muzikale omlijsting is in handen van Erik van Kaam, de diskjockey die ook het Nederlandse lied zal vertolken. Een week later, op 27 september, zal de laat ste activiteit in het kader van het Europese jaar van mensen met een handicap in Oister wijk plaatsvinden. Op die dag zullen de vrijwilligers van de Oisterwijkse molen de deuren open zetten en hun producten presenteren. Voor diegenen die hebben ingetekend is er een lunch beschik baar. U kunt hiervoor de inschrijfformulieren halen bij de plaatselijke WV aan de Lind in Oister wijk. Inschrijven is mogelijk tot 24 september 17.00 uur. met de Vreemdelingenpolitie om een voorlo pige verblijfsvergunning aan te vragen werd op 7 augustus gemaakt. Na goedkeuring en be taling van een bedrag van 715,-, kwam uitein delijk de verblijfsvergunning met een looptijd tot en met 7 augustus 2004. Als dan opnieuw een verblijfsvergunning moet worden aange vraagd voor weer één jaar, dan is daarna de cirkel helemaal rond. Na een bureaucratische afdoening van tweeëneenhalf jaar, na gedurende die tijd van het kastje naar de muur te zijn gestuurd, na een grote stapel aan paperassen te moeten lees verder op pagina 3 E.H.B. O.-vereniging ’’Sint Christo ff el” Op een gezellige en ontspannen manier gaan wij u de basiskennis leren. Cursisten die hier voor belangstelling hebben kunnen zich nu reeds aanmelden. De cursusavonden zijn op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur, in het mooie Nieuwenhof, Kloosterdreef te Moergestel. U kunt zich aanmelden, of als u vragen heeft bij onze secretaris Jan van Loon, 513 3673, of bij penningmeester Toon Fonken, 513 3187. Huidverzorgingsinstituut ’n Keur aan artiesten komt het komende weekend weer optreden in Moergestel. Middelpunt van die optredens is het traditionele Touwtrekweekend van de Moergestelse KPJ. Zaterdag en zondag bent u van harte welkom in de Heuvelstraat. Zie de advertentie op de achterpagina van deze krant! Europees jaar van mensen met een handicap Het weekend van 20 en 21 september zal geken merkt worden door de samenwerking tussen mensen met en zonder functie beperking. Met name 21 september zal een hoogtepunt zijn. De zeskamp, die oorspronkelijk gepland stond, is veranderd in een spelenkermis. Hij is bedoeld voor gehandicapten en niet- gehandicapten. Iedereen van 0 tot 80 jaar mag hier aan deelnemen. Het is immers de bedoeling om de gehandicapten te laten inte greren in deze maatschappij. Iedereen krijgt een kaart met de spelletjes erop waar de punten op gezet kunnen worden. Ook is er voor iedereen een consumptie en een prijsje. Diegene met de meeste punten mag ’s avonds mee in de heteluchtballon. De spelenkermis is op zondag 21 september van 14.00-16.00 uur op de sportvelden van Party- boerderij ’t Draaiboompje. Ook worden er op die middag en voor het opstijgen van de heteluchtballonnen ver jaardagskalenders verkocht voor €2,- met een nummer erop, ’s Avonds, voordat de laatste heteluchtballon de lucht in gaat, trekken wij een nummertje en diegene die dat nummertje op zijn kalender heeft staan mag ook mee in de heteluchtballon. Voor het opstijgen van de heteluchtballonnen Zoals eerder gemeld moest Angelina op 16 ja nuari met de twee kinderen ons land verlaten om terug te keren naar de Dominicaanse Repu bliek. Marcel reist haar en de twee kinderen op 3 februari achterna om ervoor te zorgen dat de papieren eindelijk op orde zouden komen. Op 20 februari was er opnieuw een afspraak bij de Nederlandse Ambassade in Santo Domingo. Tóch kwam er toen opnieuw een kink in de kabel, want de per 1 februari 2003 van kracht geworden regel vereiste, dat de papieren in ex- tensa opgemaakt moesten worden. Er was - voor buitenstaanders overigens een ogenschijn lijk minuscuul - foutje ingeslopen, maar de doopnamen van Marcel waren niet in zijn geheel correct in de nieuwe papieren vermeld en dus opnieuw stagnatie. Op 12 april kwam het ver lossende bericht dat de papieren gelegaliseerd waren en een reisje naar Santo Domingo maak te duidelijk, dat de laatste etappe ingezet werd. Op 14 mei kwam Marcel alleen in Nederland aan om van hieruit de gelegaliseerde docu menten (geboorteaktes en huwelijksakte) bij de Immigratie en Naturalisatie Dienst (I.N.D.) in te leveren voor de aanvraag van een voor lopige verblijfsvergunning. Meer dan zeventig bewijsstukken, waaronder een arbeidscon tract, loonstroken, geboorteaktes, huwelijks akte, brieven van leden van de Tweede Kamer, van de Vaste Kamercommissie van de Tweede Kamer, van plaatselijke politieke partijen, van de burgemeester en van een huisarts, en dat alles in tweevoud, ging naar de Ambassade van Nederland in de Dominicaanse Repu bliek, naar de I.N.D. en naar het Ministerie van Buitenlandse Zaken, waarna Angelina op 16 juli de vereiste papieren en de beide pas poorten van haar en Adriel met de benodigde stempels bij de Ambassade mocht ophalen om naar Nederland af te reizen. Op 23 juli kwamen Angelina, Adriel en de kleine Allison op Schjphol aan. Een afspraak in lm de esselse Al C/l) Openingstijden: Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel bezoek onze website www.cso-orthopetiie.nl DE FIETSSPECIALIST E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1