MATRAS ELECTRISCH VERSTELBARE LATTENBODEM De Nierstichting blijft nodig XJo Miclpels Unentse Mèrt 2003 wederom de moeite waard Nationale Collecteweek Nierstichting ’Een nieraandoening verziekt je leven’ Haarmode Ursula Kunstenaars uit Moergestel, Oisterwijk en Heukelom organiseren ateliertocht voor goed doel Bel voor ’n afspraak 06-18082276 Ursula Mouthaan, per set v.a. Kapster bij u aan huis NIERSTICHTING puzzel in dezelfde krant is een fototoestel te win nen. Tijdens de Mèrt is er ook nog het een en ander te winnen. Door het toegangsbewijs van de Mèrt in een speciale bus te deponeren, dingt elke bezoeker mee met een fiets naar keuze. Tenslotte is er nog een hele Hollandse kaas te winnen voor de bezoeker die het mooiste of meest origineel is gekleed in Brabantse kled erdracht. De ateliertocht vindt plaats op zondag 21 september a.s. De start van is om 10.00 uur, op het St. Jansplein in Moergestel. De ope- 70/80/90x200 (ook andere maten leverbaar) HAAREN MOERGESTEL Op 21 september a.s. stellen verschil lende kunstenaars uit Moergestel, Ois- terwijk en Heukelom hun atelier open voor een bezichtiging van hun laatste kunstwerken. Naast een tocht door het Brabants landschap wordt u in de gele genheid gesteld uiteenlopende vormen van kunst te bewonderen, die door maar liefst vijftien kunstenaars uit genoemde dorpen wordt tentoongesteld. Een per centage van de verkochte werken wordt beschikbaar gesteld voor het goede doel. Tevens kunt u bij deelname genieten van een zgn. Frugall-lunch die u in de ateliers wordt aangeboden DRUNEN wachten op een nieuwe nier centraal (Ned 1, 17.50- 18.10 uur). ZONDAG 14 SEPTEMBER VOOR 21E KEER Op zondag 14 september staat de Unentse Mèrt weer op het programma. Voor de 21ste keer is het centrum van Udenhout het decor voor een folkloristische jaar markt. Verschillende activiteiten die gerelateerd zijn aan de Brabantse tradities zullen vermengd worden met de charme van een jaarmarkt. De start voor de Mèrt wordt om 9.30 uur gegeven vanaf de karakteristieke kerktoren van Udenhout middels het reveille blazen. Tot 18.00 uur kan het publiek daarna genieten van alles wat een jaarmarkt te bieden heeft. De entree bedraagt 1,00 voor kinderen en 2,50 voor volwassenen. De Unentse Mèrt vindt plaats in de Slimstraat, Schoorstraat, Groenstraat en de Kreitenmolenstraat. Pr. Beatrixstraat 5, Moergestel UNENTSE MÈRT 2003 De Unentse Mèrt is een eigentijdse jaarmarkt met gevoel voor Brabantse folklore. Eén dag lang zijn de straten in het centrum van Uden hout het decor van kooplui, oude ambachten en artiesten. De Unentse Mèrt 2002 vindt dit jaar van 10.00 uur tot 18.00 uur plaats in de Slimstraat, Schoorstraat, Groenstraat en de Kreitenmolenstraat. De entree bedraagt 1,00 voor kinderen en 2,50 voor volwassenen. DE DEELNEMENDE KUNSTENAARS ZIJN: Uit Moergestel: Annemiek van Seters; Ton van Elsdingen; Kees Ketelaars; Yvonne Poppelaars en Jeanne Geubbels-Denissen. Uit Oisterwijk: Jeroen Mulder, Hans.Martens, Franca Muller-Jabusch, Henk Berben, Wendy Brauchmann, Jeroen Nouwens, Bianca van Baast en Wilna van den Heuvel Uit Heukelom: Lucy Bex en Jeanne Smeekens- van Biggelaar. KUNSTENAARS MET HART VOOR TSJERNOBYL Volgens een woordvoerder van de werkgroep ’Kunstenaars met hart voor Tsjernobyl’ kwam men op het idee van een ateliertocht door de hulp die men momenteel probeert te ontwikke len voor de kinderen die slachtoffer zijn van de ramp in Tsjernobyl. De kinderen die in weeshuizen verblijven, krijgen momenteel hulp bij het oppakken en opnieuw vormgeven van hun leven. Op dit moment blijken hulpver leners in staat te voorzien in de allernoodza kelijkste behoeften van deze kinderen en pro beert men teken- en schilderprojecten op te zetten, waardoor de kinderen de mogelijkheid krijgen hun gevoelens te uiten. Het feit dat tekenen en schilderen als ’hulp’middel wor den ingezet spreekt de kunstenaars enorm aan. Zij voelden zich direct verbonden en hebben hun hart verpand aan de kinderen van Tsjer nobyl, door hun werk en ateliers op 21 sep tember beschikbaar te stellen voor dit goede doel. SEPTEMBER 2003, Bussum. - Ruim 75.000 vrijwilligers gaan in de derde week van september op pad voor de Nationale Collecteweek van de Nierstichting. Het thema van de collecte is ’Een nieraan doening verziekt je leven’. De dagelijkse realiteit voor nierpatiënten die moeten dialyseren om in leven te blijven. De Nierstichting wil deze nierpatiënten zoveel mogelijk helpen en bij staan, maar dat kost geld. Daarom komen de collectanten van de Nierstichting van 14 tot en met 20 september langs de deur voor een vrij willige bijdrage. Nierstichting Nederland ning van het evenement zal muzikaal worden omlijst. Routekaarten voor de ateliertocht kunt u kopen bij de deelnemende kunstenaars en kosten 5 euro per persoon. Gezinnen kunnen tevens deelnemen aan de ateliertocht en betalen voor een gezinskaart 10 euro. Alle opbrengsten komen geheel ten goede aan aan de Stichting Hulp Tsjernobyl te Rijen. Alle gelden die door deelnemers aan de ate liertocht worden bijeengebracht worden ingezet ten behoeve van de kinderen van het weeshuis Flammghen in Wit-Rusland, waar 16 jaar geleden de Tsjernobylramp heeft plaatsgevonden. ACTIVITEITEN Na het reveille blazen zal het Gilde Sint Joris de pastor begeleiden van de pastorie naar de kerk om daar volgens traditie te beginnen met een mis. Terwijl binnen de zegen over het kerkvolk zal worden uitgesproken, barst buiten de Mèrt al los. Talloze kooplui zullen hun koop waar aan gaan bieden vanaf hun kraam. Naast koopjes is er ook heel wat te zien op de Mèrt: er zijn diverse oude ambachten en er is een speciale erfhuisveiling, met ouderwetse én nieuwerwetse goederen. Deze kunnen de hele dag bekeken worden in het voormalige gemeen tehuis; de veiling is om 15.00 uur op dezelfde plaats. KINDER MÈRT Vast onderdeel van de Mèrt is de Kinder Mèrt. Talloze kinderen zullen hun oude speelgoed of zelfgemaakte spulletjes aanbieden aan elke geïn teresseerde. Daarbij zal vast en zeker blijken dat sommigen al op jonge leeftijd over handels- geest beschikken. Natuurlijk zijn er ook voor kinderen verschillende activiteiten: zo is er een gigantisch springkussen en een zweefmolen. PRIJSVRAGEN Aan het evenement zijn verschillende prijs vragen verbonden. In de speciale evene mentenkrant die in de regio huis aan huis ver spreid zal worden, is een kleurplaat te vinden waarmee diverse prijzen te winnen zijn. Met de De Nationale Collecteweek is dit jaar van 14 tot en met 20 september. Op zondagavond 14 sep tember wordt in de Teleac-serie ”Je lijf, je leven” het leven van Patrick en Zoë, twee jonge dial- ysepatiënten, in beeld gebracht. De twee portret ten laten zien welke invloed dialyseren heeft op het dagelijkse leven van deze patiënten en hun omgeving. In deze aflevering staat vooral het De complete woninginrichter Er 's (gratis) Parkeerruimte bÜ onze winkels in overvloed!!! DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2003 PAGINA 3 €295 patiënten en steunt projecten die daaraan bijdragen. Bij meer dan 40.000 Nederlan ders werken de nieren slecht. Velen van hen kunnen alleen in leven blijven door te dialyseren. Dit betekent dat zij drie maal per week vier a vijf uur aangesloten zijn op een dialysemachine. Zware behandeling Elk jaar komen er zo'n 1.400 nierpatiënten bij die deze zware behandeling moeten ondergaan. Veel van deze patiënten wachten op een niertransplantatie. Het is hun enige kans om weer een normaal leven te kunnen leiden. Maar de wachtlijst voor een do- nornier is lang. De gemiddelde wachttijd voor een niertransplan tatie is op dit moment vier jaar. Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416)37 84 69 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Uw steun is nodig Het aantal nierpatiënten stijgt en daarmee stijgt ook de behoefte aan onderzoek en zorg. De Nier stichting doet haar werk dankzij de steun van donateurs, collec tanten en andere sympathisanten. Iedere bijdrage in de vorm van een financiële gift of activiteit voor de Nierstich ting is van harte welkom. Gratis informatielijn nierziekten: 0800 - 388 00 00 Internet: www.nierstichting.nl Giro 88.000, Bussum Zorg kan beter De Nierstichting zet zich in voor een optimale medische behande ling en maximale kwaliteit van le ven voor de nierpatiënt in Neder land. Zij doet dit door financiering van wetenschappelijk onderzoek. Tevens neemt de Nierstichting initiatieven om knelpunten in de zorgverlening weg te nemen, zo als het vergroten van de dialyse- capaciteit en uitbreiding van het aantal niertransplantaties. Ook geeft zij individuele hulp aan nier- JM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 3