4.00 1.59 1.59 Blinde vinken Vrijwilligersprijs voor eerste keer uitgereikt in Heukelom Burgemeester Y. Kortmann van de gemeente Oisterwijk reikt zaterdagavond 30 augustus rond 22.00 uur de Vrijwilligersprijs Heukelomse Mie uit. Deze vrijwil ligersprijs is voor de eerste keer toegekend. De prijs bestaat uit een bronzen repli ca van de Heukelomse reuzin Heukelomse Mie. Ham burgers Peper-knoflooksteake ea Slagerij L van Zon-Reyrink Stoofvlees n Open een RaboTopKid Rekening en krijg een te gek cadeau! COMPUTERTYPEN vanaf groep 6 aanvang september 2003 maandagmiddag en woensdagavond LAATSTE WEKEN VAN OPGAVE!!!!!!!! Eerste gebruiksvergunning Inloopochtend ,_~x I 4.55 VIDO 6 Worstenbroodjes voor 1.63 Rabobank WO gram Rauwe ham WO gram Gek. ham 100 gram 5 stuks Prijs genoemd naar reuzin Heukelomse Mie S^DE VAN DE WEEK uit eigen keuken: Filet Americain too Het is tijd voor de Rabobank. Van uw specialiteitenslager: Nasi - Bami - Spaghetti - Stoofvlees I - Babi Pangang - Varkenshaas/kip-rol- lade in bruine room saus - Kip Stroganoff - Fricandeaureepjes in paddestoelensaus - Diverse aardappel schotels - Gebr. kip- saté’s - Kant-en-klare maaltijden etc. etc. I 4 stuks I 1 kilo Speklappen 4 stuks 00^ WW (Vrouwen in de overgang) 1 kg Gehakt of 1 kg Verse worst per kilo 3.15 ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON (013) 513 1769 j PAGINA 5 Hb TYPEBUREAU VAN DER PLUIJM 013-5133793 www.typebureau.nl De eerste prijsuitreiking vindt plaats tijdens het jaarlijks buurtfeest in een feesttent. In deze tent staat ook de reuzin Heukelomse Mie opge steld. De prijs is heel bewust naar haar genoemd. De redenatie is dat een vrijwilliger als een reus met kop en schouders boven de gemeenschap uitsteekt. Ook in Oisterwijk en Moergestel zijn de vrijwilligersprijzen genoemd naar de reuzen in deze twee kernen. De Heukelomse vrijwilligersprijs is een gemeentelijke onderscheiding. In alle drie de kernen heeft Oisterwijk een prijs inge steld. Zowel Oisterwijk als Moergestel en Heukelom kiezen een eigen moment waar op de uitreiking plaatsvindt. Elke kern heeft een eigen jury en een eigen bronzen beeldje. Alle beeldjes zijn ontworpen door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars. Afgelopen donderdag was voor Stanislaus toch wel een bijzondere dag. Lokatiemanager Ria Stam kreeg de eerste gebruikersvergun- ning van Moergestel uitgereikt. Dit betekent dat het pand volledig voldoet aan de voor schriften wat betreft brandveiligheid. Frank van den Berg, medewerker preventie en pre paratie van de brandweer, was dan ook zeer verheugd deze ceremonie te mogen uitvoe ren. Sinds de ramp in Volenam is brandvei ligheid meer en meer in de belangstelling komen te staan wat betreft gebouwen en openbare gelegenheden waar meerdere men sen samenkomen. Voor Stanislaus betekent dit een toe te laten aantal personen van 200. Henk Hoosemans had de voorbereidingen en de uitvoering met zijn team van de technische dienst van “de Runne” in een korte tijd voor elkaar gekregen en hij kreeg dan ook alle lof toe gezwaaid. Het betekent dan ook dat Stanislaus voldoet aan de normen voor wat betreft veili ge deuren, plafonds en inrichting. Ook de goede jaarlijks. Met driehonderd inwoners is deze kern te klein om de prijs jaarlijks toe te ken nen. In Heukelom wordt zeer gewaardeerd dat de gemeente Oisterwijk ook deze kleine kern een eigen vrijwilligersprijs heeft willen geven. Deze prijs is in Heukelom al bij voorbaat een succes. Op alle 105 adressen is een formulier bezorgd waarop een inwoner kon worden geno mineerd. Dat leverde een respons op van 20 pro cent, zijnde 21 genomineerden. De jury heeft dus voor een zware opgave gestaan uit dit grote aantal de winnaar van de eerste Heukelomse vrijwilligersprijs te kiezen. De voorzitter van de jury is mevrouw Nel de Kort. De twee jury leden zijn mevrouw Corrie Peijnenburg-van de Pas en Jan van den Brand. bebording van de nooduitgangen en de nood verlichting zijn in orde bevonden. Tevens is er een goed ontruimingsplan in geval van cala miteiten. In noodgevallen moeten bewoners, personeel en bezoekers het pand op een veili ge manier zo snel mogelijk kunnen verlaten. Volgens Frank van den Berg van de brandweer Oisterwijk is men op dit moment nog bezig met een grote inhaalslag maar er wordt dermate hard aan gewerkt dat binnen afzienbare tijd alle hiervoor in aanmerking komende gebou wen en inrichtingen een dergelijke vergunning hebben. Ieder jaar zal de brandweer er op toe zien dat de voorschriften worden nageleefd ook als er verbouwingen of uitbreidingen worden gepleegd. Voor de bewoners is het goed om te weten dat men veilig is. Op gezette tijden zul len zij er dan ook voorgelicht worden hoe een ander in zijn werk gaat zodat zij ook naar de regels kunnen handelen en niet voor onvoor ziene omstandigheden komen te staan. Ria Stam was blij met de gebruiksvergunning en dankte ook iedereen die aan het snelle tot- standkomen had meegewerkt. Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging orga niseert in samenwerking met het Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg een inloopochtend. Op maandag 1 september a.s. houdt de afdeling Noord-Brabant West van de Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Nederland in samenwer king met het Elisabeth ziekenhuis voor belang stellenden een inloopochtend/contactochtend. Deze zal gehouden worden in “het Trefpunt” van het Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg van 10.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens deze uren kunt u binnenlopen bij “het Trefpunt” en zich informeren over diverse aspecten van de ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa. Enkele bestuurleden van de Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging zijn daar aanwe zig om vragen te beantwoorden en tips of infor matie te geven. Zij zijn zelf ook patiënt en door ervaring deskundig. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Corry Brekelmans, telefoon 591 0378. Een stoere kluis als je acht jaar of ouder bent. Of een Plosie- rugzak met een spelletjes Cd-rom van Professor Poen en Plosie als je tussen de vijf en acht jaar bent. Ga voor je eerste eigen rekening snel naar de dichtstbijzijnde Rabobank of kijk op www.rabobank.nl. Kennen Oisterwijk en Moergestel ene jaar lijkse uitreiking, de Heukelomse prijs is drie- I MAANDAGEN DINSDAG: 12.40 'W' 2 W| DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 Iedere le en 3e woensdag van de maand is er een informatieochtend van 9.30-10.30, waar vrouwen tussen plm. 40 en 60 jaar welkom zijn voor een praatje en kopje koffie, maar ook voor informatie en hulp van ervaringsdeskundige vrouwen. De komende koffieochtend is woensdag 3 september 2003. Bij iedere informatieochtend bestaat de moge lijkheid om je op te geven voor een gespreks groep, 12 keer voor 40,-. Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164 te Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 534 5703 of 542 6591 of e-mail vidotilburg^t zon net.nl U kunt ook onze website bekijken: www.home.zonnet.nl/vidotilburg kant en klaar, 500 gram IEDERE WOENSDAG:

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5