Van aan Theo Theo jij ook ZONDAG 31 AUGUSTUS voor het goede doel E.J. van Delft PROFIL? Doe je mee? Doe mee en zoek ’n sponsor voor elke kilometer die je fietst! Haarmode Ursula per 01-09-’03 Kapster bij -u aan huis Bel voor ’n afspraak 06-18082276 Ursula Mouthaan, Doe Mee met ToerMee! Oproep! Oproep! Collecte Kankerbestrijding Aphrodite M D°C je mee? Hoe je tnee?J H.S.V. de Rietvoorn WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 - 28e JAARGANG - Nr. 1250 Moergestel Bïest-Houtakker Haghorst (4) Meer weten? Bel Harry Smolders, tel. 513 2403 Tijdens het fietsen krijg Je ’n versnapering, ’n ijsje, je kunt ’n spelletje doen en je krijgt ’n presentje als je sponsors meebrengt! Afwezig van maandag 1 t/m vrijdag 5 september Praktijk Terwindt/Blessing De ToerMee start zondag 31 augustus vanaf 11.00 uur op het St. Jansplein. Zegening graven Schepens Tweewielers Zusters Antoniushuis Mariavieringen de esselse Geachte pater Raaijmakers, beste Theo, Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen Moergestel-Nieuws Waarneming: Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Laat tijdig uw medicijnen aanvullen HUISARTS Door privé-omstandigheden kan het jeugd- concours op zondag 31 augustus a.s. niet door gaan. Bestuur H.S.V. de Rietvoorn Pr. Beatrixstraat 5, Moergestel ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel Wie vragen heeft over kanker en kankerbe strijding, kan bellen met de Hulp- en Informatielijn van het KWF (gratis): 0800- 0226622 of surfen naar www.kankerbestrij- ding.nl Dit is een oproep voor alle sportievelingen in Moergestel en omstreken. Wij, volleybalclub V.C. Blok, zijn op zoek naar nieuwe leden die onze vereniging willen komen versterken. Ben je tussen de 25 en 50 j aar jong en bruis je nog van de energie meld je dan aan! Wij spelen, van september tot en met mei, elke dinsdagavond van 21.00 tot 22.30 uur in Sporthal Stokeind in Moergestel. Heb je inte resse pak de telefoon en bel voor 6 september naar Marij Schoenmakers, telefoon 513 2028, of kom op dinsdagavond ’n keer een kijkje nemen. Neem dan je sportkleding mee dan kun je gelijk proefdraaien. Tot ziens bij V.C. Blok. Het vorig jaar schreef ik u, dat we met Aller zielen iets nieuws wilden uitproberen: het zegenen van de graven op het kerkhof. Een jaar eerder had ik dat nog afgelast, omdat ik te weinig respons kreeg op een vraag die ik daarover in ‘De Gèsselse’ had gesteld. Maar in de loop van het jaar hadden verschillende mensen mij toch laten weten, dat ze zoiets wel op prijs zouden stellen. En ik moet zeggen: daar was veel belangstelling voor. Ruim vol doende althans, die eerste keer, om dat ook dit jaar weer plaats te laten vinden. Er was eerst een korte gebedsdienst op het kerkhof en daar na zegende de pastoor de graven van overlede nen, van wie de nabestaanden daarom vroe gen. Als ik me goed herinner, hebben we toen ongeveer 40 graven gezegend; dat duurde onge veer een half uur. We hebben toen telkens even kort stil gestaan bij een graf, een gebed gezegd en het graf gezegend. Het werd zeer op prijs gesteld, ook al was het telkens kort, maar het was telkens een moment van aandacht voor deze ene overledene. Even laten blijken, dat we ons verbonden voelen met mensen die vóór ons geleefd hebben en aan wie wij veel te dan- De ToerMee staat weer voor de deur, de pos ters hangen op verschillende plaatsen in het dorp, de brieven en aankondigingen zijn rond gebracht, de MOV-groep heeft de laatste puntjes op de i gezet, de taken zijn verdeeld, iedereen staat klaar. Het is nu wachten op zon dag 31 augustus: dan kan er weer gefietst worden voor uw werk in Bolivia. Ik hoop dat er ook dit jaar weer veel mensen meefietsen en dat er veel sponsors gevonden worden. Er zijn ook een paar nieuwe dingen. Zo heeft iemand van de MOV-groep een nieuwe grote collectebus gemaakt en is er een oproep ver stuurd om via internet (www.rknieuws.net) reclame te maken voor deze sponsorfïetstocht; of die ook geplaatst wordt, is op dit moment nog niet bekend. U ziet: er wordt elk jaar weer cre atief nagedacht, hoe we de ToerMee zo succes vol mogelijk kunnen maken. En zoals elk jaar is dit weer het moment om u via ‘De Gèsselse’ een open brief te sturen, met daarin een aantal wederwaardigheden over de parochie en het pastoraat in Moer gestel. Ik doe dat nu voor de vierde keer, want ik ben inmiddels aan mijn vierde jaar begon nen als pastoraal werker in Moergestel. Maar eerst een vraag aan u: hoe is het met u? En met uw rug? Want toen u afgelopen herfst hier op vakantie was, was het duidelijk dat u daar veel last van had. Het ging toen wel weer wat beter, maar is dat zo gebleven? Kunt u goed vooruit? Want u bent niet iemand, dat heb ik wel gezien, om stil te zitten. Of heeft u er nog veel pijn aan? Ik hoop maar, dat het u goed gaat en dat u met veel energie en plezier uw werk in Bolivia kunt blijven doen. I ken hebben. De pastoor was degene die zegen de en ik droeg de emmer met wijwater. Ik heb het geweten, want ik had die emmer veel te vol gedaan en de volgende dag had ik last van spier pijn. Ook al is het gewijd water, het is er niet lichter om. In de week van 1-6 september komt de col lectant van de Nederlandse Kankerbestrij- ding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) weer bij u aan de deur. Alle huishoudens krijgen tevoren de KWF- collectefolder in de bus. De folder biedt infor matie over activiteiten ten bate van de kan kerbestrijding en kan bovendien als poster wor den opgehangen. Doet u mee met het nationa le gebaar en hang de poster op! Want alleen samen kunnen wij iets betekenen in de strijd tegen kanker Je geeft om elkaar, want kanker raakt iedereen. De collectanten halen geld op voor meer wetenschappelijk onderzoek, oplei ding, voorlichting en begeleiding van patiën ten en hun naasten. Uw steun is onmisbaar. Het KWF krijgt geen overheidssubsidie. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. Iedere collectant kan zich legitimeren Het KWF is te herkennen aan de Rode Krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. DE FIETSSPECIALIST Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl i Ruim 75 jaar fietsplezier! De vorige week was ik bij de zusters van het Antoniushuis, voor een kennismakingsgesprek met de nieuwe overste, zuster Tony van Ham. Zij heeft 32 jaar in Brazilië gewerkt, onder landloze en arme boeren, om hen te helpen hun bestaan te verbeteren. En nu werd zij gevraagd om naar Moergestel te komen, om leiding te geven aan een groep oudere zusters. Sinds 1936 zijn deze zusters in Moergestel, dus al weer 67 jaar. Maar of ze de 70 jaar zullen halen, is een grote vraag, want het is de bedoeling dat de zusters terug naar het moederhuis in Asten gaan, zo gauw daar plaats is. Voor Moergestel hebben de zusters veel bete kend: ze waren werkzaam in de wijkzorg en kraamzorg, ze zorgden voor bejaarden en in de oorlog boden ze onderdak om te schuilen tegen het oorlogsgeweld. Nu nog doen ver halen de ronde over baby’s die in die oor logsdagen daar onder primitieve omstandig heden geboren zijn. En nu zijn deze zusters zelf oud en er is geen jonge aanwas meer. Tot nu toe konden de zusters voor elkaar zor gen en de wat jongere zusters de oudere helpen. Maar in het gesprek met zuster Tony hoorde ik, Vervolg op pag. 3 In de meimaand zijn er voor het eerst weer Mariavieringen geweest, omdat het dit jaar in ons bisdom een Mariajaar is. Het was een ini tiatief van het dekenaat, waaraan wij hebben meegedaan. Op iedere dinsdag van de maand was er een viering bij een van de veldkapellen in het dekenaat; de eerste vond plaats bij onze Mariakapel aan de Oisterwijkseweg. Daar waren toen ongeveer 120 mensen gekomen; voor het merendeel kwamen ze uit Moergestel, uiter aard, want het was ook in Moergestel. Maar de keren daarna, moet ik zeggen, in Haaren, Udenhout en Oisterwijk, waren er telkens rede lijk veel mensen uit Moergestel aanwezig. En dat heeft ertoe geleid, dat ik bezig ben om in oktober weer zoiets te organiseren: vier keer een Mariaviering, maar nu niet door het hele deke naat heen, maar in vier verschillende kapellen in ons eigen dorp. En niet buiten, want het weer in oktober is vaak guur en koud, maar in binnenkapellen. Meer kan ik er nu niet over schrijven, want het is nog niet allemaal rond. Ook vanwege het Mariajaar, maar meer nog omdat het voor de 25e keer was, hebben we dit jaar extra aandacht besteed aan de open luchtmis op 15 augustus bij de Mariakapel. Bisschop Lescrauwaet, vroeger hulpbisschop van Haarlem en thans woonachtig in ’s- Hertogenbosch, was bereid om voor te gaan en hij heeft er zeker aan bijgedragen, dat het een goede viering is geworden. Vooral over zijn preek waren de mensen zeer te spreken; en dat hij zo vriendelijk en gemoedelijk was. Er waren veel mensen gekomen, uit de hele omgeving; alle boekjes (we hadden er 550 gedrukt) waren op. En ook in de kranten is er tevoren en achteraf veel over geschreven. Het was een waardig gebeuren op deze ker kelijke feestdag: een goede sfeer, verbon denheid, ingetogen en ongedwongen. Toer. Mee Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 j 4

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 1