2003 n GEZIEN IN GEI {El a F Ruim 500 bezoekers bij jubileum-openluchtmis Kinderen krijgen mogelijkheid muurschildering bij Jumbo te maken Oisterwijk in het Europees jaar van de mensen met ,r t Lokaal Comité een handicap Europees Jaar van mensen met een handicap Wellicht heeft u het eerder gehoord, misschien heeft u naar LOVO of MTV geke ken, ook Oisterwijk krijgt zijn aandeel in het jaar. We zullen u wekelijks informeren over de activiteiten, maar gun u zelf ook eens een blik op de website www.info2003.nl in de rubriek agenda ziet u wat er te doen is, ook landelijk. Vereniging Bierproeven fotofietstocht Winterslaap Speelparadijs ’’Fakibolo en aanvang nieuw winterseizoen in Tenniscentrum Stokeind Richard Bruurs volbrengt zwaarste mountainbike-rit i organiseert rw 1 Op 10 augustus 2003 bij 34 graden hitte zochten Anouk en Rick Brekelmans verkoeling in een schuimbad in de achtertuin van Pr. Christinastraat 3. De komende weken start in Moergestel, een teken/schilder wedstrijd waarin kin deren van 10 tot 12 hun creativiteit kun nen tonen. Alleen de tien beste inzen dingen krijgen de mogelijkheid, onder deskundige begeleiding, hun werken op een muur (die maar liefst ruim 30 meter lang is), achter de Supermarkt Jumbo in het centrum van Moergestel te schil deren. Kinderen die willen meedoen aan het maken van deze muurschildering kunnen door het inzenden van een tekening op A4-formaat aan een deskundige jury hun talenten op teken- en Maria ’krachtige vrouw’ voor de Moergestelnaren Teken- en schilderwedstrijd voor kinderen in Moergestel schildergebied laten zien. Het thema voor de inzending is de natuur. De keuze voor te gebruiken materiaal is vrij. Tekeningen moeten voor 8 september worden ingestuurd op het adres J. Geubbels-Denissen, Raadhuisstraat 37, 5066 AP Moergestel. Nadat op 9 september de tien beste inzendin gen door de jury zijn bepaald, krijgen de win naars een mooie prijs van de Jumbo. Aanslui tend zullen met begeleiders afspraken worden gemaakt over de te realiseren muurschilder ing, die gemaakt wordt op 24 september a.s. Voor vragen over de tekenwedstrijd en muur schildering kunt u contact opnemen met J.Geubbels-Denissen, Tel./fax 513 3623. genoten van al die prachtige kleurrijke speel toestellen. Vooral de 9 meter hoge glijbaan werd als een topper beschouwd. De winterslaap duurt tot eind april en de kinderen kunnen in mei 2004 weer volop genieten van hun wereldje alwaar zij hun speelmakkertjes kunnen her- ontmoeten. Aansluitend op de feestelijke Fakibolo-activi- teiten wordt de dansvloer vrij gemaakt voor alle tennissers om op deze ludieke wijze het nieuwe winterseizoen te openen. Als warming- up wordt onder muzikale begeleiding van DJ Nick het binnen tennis swingend en dansend tegemoet gegaan. Alle tennissers/sters zijn van harte welkom. Vierhonderd, schat de een. Nee, meent de ander, het zijn er minstens zeshonderd. ’’Ruim vijfhonderd”, aldus pastor H. van den Tillaart. En daar houden we het dan maar op. De waarheid ligt immers meestal in het midden: de openluchtmis vrij dagavond 15 augustus bij de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg heeft het enor me aantal van ruim vijfhonderd bezoekers getrokken. een goede uitslag voor een onderzoek. Velen bid den dat het weer goed mag gaan, met henzelf, met hun kind of hun ouders. Twee mensen die gaan trouwen vragen of ze gelukkig mogen worden. Anderen vragen om een goede vakantie met een behouden thuiskomst. Iemand bidt om een baan, voor een dakloos gezin of voor hulp bij een huwelijk in de problemen. Dat zijn er zeker eens zoveel als vorig jaar, maar toch weer minder dan het tweede jaar waarin de openluchtmis werd gehouden. Maar toen was de tijd nog totaal anders. Het Rijke Roomsche Leven was als het ware nog maar het voorbij. Toen was het ook nog een tamelijk nieuwtje voor Moergestel. Afgelopen vrijdag kwamen de bezoekers zeker niet alleen uit Moergestel, maar uit een wijde omgeving. De ruim vijfhonderd bezoekers waren een mooi geschenk voor het jubileum dat vrijdagavond ook werd gevierd. De openluchtmis op het hoogfeest van Maria ten Hemelopneming vond voor de 25ste keer plaats. Het jubileum werd luister bijgezet door J. Lescrauwaet, van 1984 tot 1995 hulpbisschop van het bidsom Haarlem, Daarvoor was hij hoogleraar aan de theologis che faculteiten van Tilburg en Leuven. Momentele woont hij in Den Bosch. ’’Echt gekkenwerk als je de foto’s en video be kijkt” aldus sponsor Donkers Autoschade, die ook deze keer weer een auto ter beschikking stelde. ”Het was voor mij ook spannend wat ik ervan moest verwachten. Ik heb wel vaker in het buitenland gereden, maar hoe ik me over acht dagen zou houden was voor mij ook een raadsel. De tweede dag vreesde ik al dat we naar huis konden. Ik was iets te hard gegaan voor mijn maat met als gevolg een flinke kramp aanval bij hem in de laatste 10 kilometer. Met wat hulp van mij is hij toch aan de finish ge komen, waar ze hem bijna aan het infuus wilden leggen. De zevende dag had ik het heel erg moeilijk. Ik had de naweeën van een valpartij een dag eerder en was wat ziek geworden door de regen en kou de dag ervoor en het eenzijdi ge eten. Ik heb een paar keer moeten lossen bij mijn maat, maar wist telkens terug te keren in de eerste lange klim. In de afdaling ben ik als een komeet naar beneden gegaan en kon daar- scootmobielen, maar ook skeelers, daarnaast fietsers en een paar ludieke voertuigen. De inschrijving is gratis en tijdens de tocht is er een aangename onderbreking. vervolg voorpagina De Oisterwijkse activiteiten zijn met een knip oog, maar ook confronterend, soms kun je lachen, maar ook zie je bedroevende dingen. Kortom in de maand september willen we eye- openers hebben om te laten zien dat de gehan dicapten geen doelgroep zijn, maar volwaardi ge leden van onze Oisterwijkse gemeenschap. De komende weken zullen we nader ingaan op de activiteiten. Maar thans willen we toch de aandacht vestigen op de openingsactiviteit: de scootmobieltocht, deze tocht is op 6 september kent een route van 25 km en is een tocht van betreffende locatie invult op het hiervoor uit gereikte deelnameformulier. Na inlevering hier van zal in ’’Café De Brouwer” omstreeks 17.30 uur uit de goed ingevulde formulieren een aan tal winnaars getrokken worden die in aan merking komen voor (h)eerlijke prijzen. Deelname aan deze fotofietstocht is voor iedereen toegankelijk en kost slechts 1,00 p.p. hiervoor ontvangt u de fotofietstocht en het deelnameformulier. Voor meer informatie kunt u terecht bij ’’Vereniging Bierproeven” 06- 26540764 06-53695393 of www.bierproeven.tk KRACHTIGE VROUW’ In zijn bisschopskleding kwam Lescrauwaet vlak voor het begin van de mis aan. Deze entree en zijn aanwezigheid gaven zeker een extra cachet aan de jubileummis, waarin werd voorgegaan door pastoor Van den Tillaart en de bisschop, die de hoofdcelebrant was. Tijdens de preek toonde Lescrauwaet zich een vlotte spreker. ”Een zeer goede gewoon te”, waardeerde hij na afloop de openluchtmis. Het thema van de viering was ’Maria, een krach tige vrouw’. In Moergestel blijkt Maria nog steeds van grote betekenis. Dit kwam heel sterk naar voren tijdens de aanvullende voorbede, waarbij intenties werd aangehaald uit het inten- tiesboek in de dagkapel. Het is onvoorstelbaar en uitermate interessant tegelijk wat mensen Maria vragen; het vertrouwen dat ze daarmee stellen in deze ’krachtige vrouw’. Een paar voorbeelden uit de voorbede: iemand bidt voor het welslagen van een operatie, om Zondag 24 augustus a.s. organiseert de Moergestelse bierproefvereniging ’’Vereniging Bierproeven” wederom haar jaarlijkse fotofietstocht voor alle lief hebbers van fietsen en speciaalbier. De ongeveer 40 kilometer lange fotofietstocht zal starten vanaf 12.00 uur vanaf ’’Café De Brouwer” aan het Rootven te Moergestel en zal na een omzwerving door de regio langs diverse ’’heilige huisjes” hier weer eindigen. De bedoe ling is dat men gedurende de fotofietstocht de vooraf meegegeven foto’s herkent en de des- De Transalp is een 8-daagse mountain- bikewedstrijd van het Zuid-Duitse Mitten wald naar het Gardameer in Noord-Italië dwars door bergen van de Alpen. De wedstrijd van ongeveer 700 kilometer over onverharde paden met wortels en rotsen door de bergen is met zijn 22500 hoogtemeters een ware be proeving voor mens en materiaal. Uit veilig heidsoverwegingen wordt er in koppels gere den. De organisatie zorgt voor het vervoer van de bagage van etappeplaats naar etappeplaats. Er wordt overnacht in sporthallen of gelijk soortige accommodaties. Inschrijven kan tot 4 september bij mevrouw C. de Laat, Kastanjestraat 36, Oisterwijk. Dit kan ook per e-mail: c.j.de.laatfa parelnet.nl Op Oisterwijks initiatief zullen op 46 plaat sen in Brabant tegelijkertijd de startschoten voor de scootmobieltocht worden gelost. Zorg dat u er bij bent! Omdat het speelparadijs ’’Fakibolo” zijn eerste winterslaap gaat houden worden alle kinderen onder begeleiding van vaders, moeders, opa’s en oma’s op zon dag 24 augustus a.s. uitgenodigd om van 12.00 tot 18.30 uur gratis te komen spe len in hun zo vertrouwde speelpaleis. Als speciale attractie komen de bekende Moer gestelse ’’Alpenjagers” vanaf 16.00 uur hun muzikale talenten ten gehore brengen. Met dit feestelijke tintje wordt het eerste levensjaar van Fakibolo gevierd, waar de kleintjes in de afge lopen zomerse periode mooie speeldagen en -uurtjes hebben beleefd. Wat heeft de jeugd PERFECTE ORGANISATIE De openluchtmis was ook weer een mooi voor beeld van hoe eensgezind Moergestel als samen leving optrekt. Het was allemaal perfect geor ganiseerd, en dat alles geheel belangeloos. Om ook daar een paar voorbeelden van te geven. De firma Van Velthoven legde een goed werkende geluidsinstallatie aan. Slijterij In den Koren maaier plaatste gratis stoeltjes. Leden van buurt vereniging De Vurhaai bouwden alles op. Paro chianen plaatsen bloemen bij het openlucht altaar. Toon van Gils bespeelde het orgel. Het koor zong. En opnieuw was het mooi, droog weer. Daarmee is de legende compleet. Want tij dens de openluchtmis op 15 augustus heeft het nog nooit geregend. ”Nog 25 jaar volhouden”, riep bisschop Lescrauwaet op. door met enige reserve aan de tweede klim be ginnen. In de derde klim van die dag heb ik al mijn reserves aangesproken om zo min mogelijk tijd te verliezen op onze concurrenten. Hierdoor konden met een redelijk veilige marge aan de laatste etappe beginnen en was onze top 20 en klassering als le Nederlands team veilig ge steld.” aldus Richard. Ook sponsor Frank Vogels heeft alles intensief gevolgd via internet. ”Het was voor de twee moeilijk van tevoren een doel te stellen, maar na de tweede of derde dag werd al duidelijk dat top 25 haalbaar moest zijn.” Richard heeft het eten als zwaarste en lastigste onderdeel van de Transalp ervaren. ”Het is bij een dergelijke inspanning zaak de tekorten weer snel aan te vullen. Gedurende de race krijg je alleen maar vloeibaar voedsel binnen. Alleen de eetlust is vaak weg en na acht dagen komt de pasta ook behoorlijk de neusgaten uit. Daarnaast zijn de loopstukken waarbij de fiets in de nek moet worden genomen een hel. Ik ben zeer content met deze prestatie en heb al veel reacties gehad van collega-bikers. Het was gruwelijk zwaar en vooral de twee laatste dagen hebben me paar jaar van het leven gekost, maar het was een grandioze ervaring. Volgend jaar willen we zeker weer proberen deel te nemen en dan weten we een beetje wat we moeten verwachten en wat we nog kunnen verbeteren. Nu maar afwachten hoe het eind augustus gaat in de Cristalp die we met het Merida- Vogels Fiets Sport team gaan rijden. Of ik ben super in vorm of ik ben helemaal verrot, maar dit is in ieder geval binnen!” ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2003 PAGINA 5 7/

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5