"Westf^est Seizoensopening Audacia: altijd weer sportief en gezellig Vakantieloop J eugdschaakclub Moergestel Verenigingen^ let op! Commissaris der Koningin bezocht Moergestel Prettige vakantie! i L* 18.30 uur 19.30 uur 19.30 uur 19.30 uur Wat we in beweging zetten... ...laten we ook gesmeerd lopen! MOTOR BRANDSTOFFEN OK SMEERMIDDELEN OK BULKGAS TANKS EN LEKBAKKEN BV Olie- en Benzinehandel 1899-1922 f wordt vervolgd Vanaf 20.00 uur zal ”de Magie Sound” drive- in show o.l.v. DJ Raimo Rantanen ongetwij feld weer zorgen voor de juiste sfeer in de kan tine. Audacia Al - WSJ Al Audacia 5 - Spoordonkse Boys Audacia 3 - Manege Hooijen Audacia 6 - Taxandria 4 Audacia 4 - Taxandria 3 Audacia 7 - Taxandria 6 Het vriendentoernooi krijgt ook dit jaar weer een extra impuls door de barbecue die volgt aan het einde van dit toernooi, waaraan door de deelnemende teams en hopelijk vele sponsors/ leden en vrienden van Audacia zal worden deelgenomen. ’s Avonds zal een live band de sfeer verder verhogen in de kantine. KPJ, Voorwaarts, de Vriendschap, de Brouwer jr., en last but not least de Plekbatsen/camping Bosfazant combinatie. Ook de jeugd van Audacia wordt natuurlijk niet vergeten. Op zondag 24 augustus vanaf 10.30 uur kunnen zij hun hart ophalen tijdens de vele 4 tegen 4 wedstrijdjes of een heuse wed strijd tegen de ouders. Deze dag staat in het teken van de gehele Audacia-jeugd. Vanaf 15.00 uur zal een artiest het seizoens- openingsweekend afsluiten. Al met al een spetterend weekend voor iedereen die Audacia een warm hart toe draagt, en we hopen dat velen dan ook hun weg zullen vinden naar het sportpark van Audacia aan de Molenstraat tijdens dit week end. De Vicinaux heeft plan, en tram te bouwen Tilburg-Oisterwijk-Moergestel-Oirschot. B. en W. denken dat die tram er komt. ZATERDAG 23 AUGUSTUS VRIENDENDAGTOERNOOI Sportieve tijden zullen weer herleven tijdens het fameuze vriendentoernooi wat om 14.00 uur zal aan vangen. Deze speciale dag met deelname van topspelers uit het heden en verleden blijkt al jaren een succesformule te zijn tijdens de sei- zoensopening van Audacia. Als er ooit op een optimale wijze invulling wordt gegeven aan dit toernooi dan is dat dit jaar wel door de deelname van de volgende voetbalteams: de Veerkes, de Poekeltjes, ’t Draaiboompje, de Klaore, DMG, ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 23 JULI 2003 Traditioneel zal Audacia het seizoen weer aanvangen met een grandioos sportief gezellig feestweekend. Zo ook dit jaar tijdens het weekend van 22 - 23 - 24 augus tus a.s. Voetbalwedstrijden, artiesten en een geslaagde barbecue vormen wederom de belangrijkste ingrediënten van de 55e editie van deze seizoensopening. Om te beginnen zullen de lagere elftallen op de vrijdagavond het spits afbijten tegen bevriende elftallen. Het programma van deze avond is als volgt: 18.30 uur 18.30 uur I ERKEND SCHILDERS W EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN die mensche geholpen, die aan dien weg wonen; of de weg dan verder moet gelegd worden over Heuvelstraat of over Heizen, kan men dan later beslissen. B. en W. er op gewezen, dat als de verharde we gen te duur zijn, men al vast kan beginnen met den aanleg van fietspaden. Lang geredeneerd over het onderhoud der waterleidingen (bedoeld is waterwegen); ten gevolge van de vele ontginningen kunnen de hoofdrivieren het water niet meer verzetten; B. en W. moeten zich met hunnen ambtgenoo- ten in de andere belanghebbende gemeenten verstaan over de verbetering, vooral van de Reusel; hen gewezen op de Raam (Baam?), op den afkoop van de Erpsche watermolen enz. Er is nog geen staat van exploitatie van gemeen- telijke bezittingen; in 1907 had burgemeester mij niet goed begrepen; hij zal er nu voor zor gen. Het handwerk bij de schoenindustrie is zoo goed als gedaan; ook de laatste derde fabriek is men thans bezig om te bouwen in eene machi nale inrichting. Moeilijkheden over het heerlijk jachtrecht zijn nog niet ten einde; de menschen zweepen elkan der op; ze zijn vooral boos, omdat door de jachtheeren fazanten gepoot(?) werden, en deze veel kwaad doen, waar ze in grooten getale komen. De boeren van de Heizen kunnen nog niet komen tot verbetering dier gronden; ze willen er niet voor leenen; uit de gewone inkomsten blijft jaarlijks niet voldoende over om eenige verbetering van beteekenis aan te brengen. Wel jammer! INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666 PAGINA 7 Atletiekvereniging ACHIL ’87 en de voetbalvereniging S.O.S. uit Biest-Hout- akker organiseren wederom de Vakantie loop op woensdagavond 13 augustus 2003. Deze vakantieloop vormt ieder jaar de start om tijdens of na de vakantieperi ode de draad weer op te pakken. Ook vakantiegangers maken graag gebruik van de mogelijkheid om tijdens hun ver blijf in de regio deel te nemen aan deze loop. Ook dit jaar is de vakantieloop onderdeel van het Wegcircuit TTM. De stichting Tilburg Ten Miles organiseert in samenwerking met Achil ’87, Atledo AV Gloria en Spiridon en VOAB het wegcircuit TTM, bedoeld voor licen tiehouders van KNAU en buitenlandse zus terorganisaties zoals de VAL. Het circuit geldt als (extra) opstap naar de Brabant Dagblad Tilburg Ten Miles. De regionale wegwedstrij den gaan over 10 km in mei, juni, juli en augus tus en tenslotte de Tilburg Ten Miles in sep tember. Aan dit circuit zijn geldprijzen ver bonden. Nadere informatie over het TTM cir cuit vindt u op www.tilburgtenmiles.nl of op de internetpagina van achil: www.uitslagen.nl/ achil87 De Vakantieloop is ook onderdeel van het Wegcircuit Midden Brabant, welke voor de 5e keer wordt georganiseerd. Ieder die lid is van een vereniging die is aangesloten bij regio 13 en een wedstrijdlicentie heeft, doet automatisch mee aan dit wegcircuit. Er moet wel aan minimaal 8 wedstrijden worden deel genomen. De prestatielopen tellen hierbij niet mee. Het circuit is alleen voor senioren en veteranen. De aankomstvolgorde is bij de puntentelling van belang. Voor de beste 3 in de volgende KNAU-categorieën zijn na afloop van het wegciruit prijzen beschikbaar: man nen senioren, mannen 40, mannen 50, vrou wen senioren, vrouwen 35. Voor nadere infor matie over dit circuit zie ook www.uitsla- gen.nl/regiol3. BIJ DE VAKANTIELOOP ZIJN DE DEELNEMERS INGEDEELD VOLGENS DE KNAU-NORMERING Afstanden: de jeugd t/m junioren C) loopt 2 km., overige deelnemers kunnen kiezen uit 4 of 10 km. Deelname kost 1,00 voor de 2 km en 2,50 voor de 4 en 10 km. Alle deelnemers ontvangen een herinnering. Start en finish bevinden zich in de Vossenhol te Biest-Houtakker bij het terrein van voet balvereniging S.O.S. Starttijd: 19.00 uur voor de 2 en 4 km. en 19.30 voor de 10 km. Parcours: dit loopt door de Vossenhol, de Biestsestraat en de Akkerstraat, een rustig en landelijk traject. Inschrijving voor alle afstanden vanaf 18.00 uur in de kantine van voetbalvereniging S.O.S., Vossenhol te Biest-Houtakker. Kleed- en douchegelegenheid zijn aanwezig. Vier gratis kennismakingslessen voor basisschoolleerlingen! Alle basisschoolkinderen vanaf groep 4 uit Moergestel en omstreken, die graag eens ken nis willen maken met het edele denkspel schaken) zijn vanaf woensdag 3-9-2003 van harte welkom bij Jeugdschaakclub Moergestel. Zij kunnen dan vier gratis kennismakingsles sen krijgen van een gediplomeerde jeugdschaak- leraar. Informatie en aanmelden bij Tom Leer- makers, tel. 013 - 5288173. E-mail: t.leermakers@planet.nl. Tijdens de eerste kennismakingsles kijken de kinderen o.a. naar de spannende en leerzame jeugdfilm ’’Lang Leve de Koningin”. Na deze film stelt de schaakleraar enkele vragen over de film; de kinderen die deze vragen goed weten te beantwoorden krijgen dan al hun eerste jeugdschaakcertificaat. De drie weken daarna spelen de kinderen allerlei denkspelletjes op het schaakbord. Kortom: de rode draad tijdens de kennismakingslessen zal zijn dat de kinderen spelenderwijs wegwijs worden gemaakt in de basisbeginselen van het schaakspel. De kinderen die al kunnen schaken zijn vanaf 3-9-2003 natuurlijk ook van harte welkom bij JSC Moergestel. Deze kinderen worden getest door een deskundige schaakleraar opdat hij hen daarna ”schaakles-op-maat” kan aanbieden. Adres JSC Moergestel: Scoutinggebouw St. Jan, Bossstraat la te Moergestel. Tijdstip: woensdag van 18.30 tot 20 uur Er komt een speciale regeling voor kinderen die er - vanwege voetbaltraining - niet om 18.30 kunnen zijn maar wel wat later. Zegt het voort, zegt het voort Duyvekotstraat 6, 5066 BP Moergestel, telefoon (013) 513 4141 De beide schoenfabrieken hebben sterk den invloed der tijdsomstandigheden ondervon den; thans zijn ze weer aan het werk; in de eene fabriek worden vooral schoenen met houten zolen gemaakt. Mogelijk bent u nog op zoek naar een ruimte voor uw vereniging of club. Wist^^<Q< u dat Scouting Sint Jan, inV Den Donk te Moergestel, de ruimtes van hun clubgebouw mogen verhuren aan andere verenigingen en clubs. Wilt u informatie over het huren van de accom modatie overdag of in de avond, dan kunt u vrij blijvend contact opnemen met: Verhuur/Beheer Den Donk: Peter van de Wouw 513 1619/06-22171727 of Jan Jonkers 513 3620 We hebben voor het komende seizoen nog enkele mogelijkheden om te verhuren. Degene die het eerst komt, die het eerst maalt. Scouting St. Jan Moergestel Den 30 mei 1916 bezocht ik per auto vanuit den Bosch de gemeenten Moergestel en Oos- telbeers. Over de richting van den harden weg: Heizen Biest, dan wel Heuvelstraat-Hilvarenbeek is men het nog niet eens. Middelerwijl is het ge deelte Moergestel-Vinkenberg verhard gewor den. Door de heele gemeente heeft men thans langs de zandwegen fietspaden aangelegd. Oisterwijk-Diessen-hilvarenbeek en Moergestel zouden gezamenlijk wel bereid zijn tot verbe tering der waterleidingen, afsnijden van kron kels enz. wanneer de provincie-dat wilde beta len; daarop bestaat echter weinig kans! Er is eene goede beschrijving aangelegd van de exploitatie der gemeentelijke bezittingen- met kaart. De bemiddeling van den burgemester inge roepen bij de moeielijkheden, gerezen door de uitoefening van het heerlijk jachtrecht door de Heeren van den Berg uit Tilburg; hij is m.i. de aangewezen man, om de twee partijen tot elkaar te brengen. De boeren van de Heijzen beginnen langza merhand in te zien, dat die gronden voor ver betering vatbaar zijn; zij gaven geld uit voor het graven van sloten, voor kunstmest enz. De industrie gaat niet best. De rijtuigfabriek kan het benoodigde materiaal niet uit het buiten land krijgeno.a. hout uit Belgie voor burries. Den 21 maart 1907 kwam ik weer in de ge meente; ik reed er van het station Oisterwijk heen; daarna bezocht ik Oirschot en eindelijk Best, alwaar ik weer den trein naar den Bosch nam. Ik verleende audiëntie aan Pastoor Van Rijcke- vorsel, die eenvoudig zijn opwachting kwam ma ken, aan J. van Akkeren, die om eene vergun ning vroeg om schadelijk gedierte te schieten, en aan den gemeente-secretaris van Hulten, die eene gelijke permissie wenschte te bezitten, en die tevens vond, dat hem eenig salaris toe kwam omdat hij voor de gemeenteafdeeling Heijzen nog al eenig werk had; de ontvanger genoot voor zijn moeite f 25,-. Aan van Hulten geantwoord, dat hem geen af zonderlijk salaris toekwam; dat de ontvanger eene afzonderlijke belooning genoot, sinds de percentsgewijze belooning der ontvanger veran derd was in eene vaste wedde; hadden G.S. de ontvanger geene afzonderlijke belooning ten laste van de afdeeling Heijzen toegekend, dan zou diens geheele wedde ten laste van Moer gestel zijn gekomen, en Heijzen daarin ten onrechte niets betaald hebben. De wethouder Wolfs is 87 jaar oud, en kan niet meer op het Raadhuis komen; hij bedankt binnenkort als raadslid. De plannen tot het verharden van den weg Moergestel-Biest aangehouden, omdat de Provincie geene nieuwe wegen meer subsi dieert, voor dat het lot der wegbelasting be kend is. Sterk aangedrongen op het vervaardigen van een staat van gemeente bezittingen en derzelver exploitatie. De schoenmakers maken een moelelijken tijd door, nl den strijd van het handwerk tegen de machinale schoenfabricatie. De wed. C. van Bommel is bezig hare fabriek van handwerk om te bouwen in eene machinale inrichting; de wed. J.S. (P?) van Bommel lev ert uitsluitend nog handwerk, daartoe in staat gesteld door vele vaste afnemers in Duitschland en in Zweden. Een gewone smid, van den Biggelaar, werd van lieverlede rijtuig fabrikant; hij werkt thans met 20 knechts, en drijft zijne machines door stoom. Hij heeft veel meer te doen, dan hij met mogelijkheid af kan; bestellingen worden eerst na 5 of 6 maanden uitgevoerd. Nu de schoenindustrie slecht gaat, is het een geluk voor Moergestel, dat het werkvolk van van den Biggelaar goed geld verdient. Den 26 maart 1911 bezocht ik weer Moergestel; ik was tevoren in Best en Oirschot geweest; te Tilburg nam ik later weer den trein naar den Bosch. Er is nog steeds veel wrijving over de vraag welke wegen zullen verhard worden, over de Heuvelstraat of over de Heizen. Ik heb de Hee ren geraden, om althans een weg te maken Moergestel-Vinkenberg, dan worden althans Deze week het tweede deel van de reisverslagen naar Moergestel van de Commissaris der Koningin van Noord-Brabant, mr. Athur E.J. van Voorst tot Voorst. Frans Goris zette ons op het spoor via het Rijksarchief in Den Bosch.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 7