HEEl w Zoek 'n sponsor voor ToerMee, (al is het er maar één...} TOE Reuzen stalen show in zomerse optocht in Vlaams Nieuwpoort I Doe CJ mee!! In drie etappes op de fiets van Erik Dekker. Astma Fonds Peter Rompelberg interim- directeur bij Rabobank De Hilver ia ili Rabobank Het verzoek om een folder door de Belgische mevrouw mag als voorbeeld worden genoemd van de aandacht die uitging naar Peer Paorel, Gèèselse Ermelindis en Heukelomse Mie. Nieuwpoort ligt in een regio die de bakermat is van de Europese reuzencultuur. Wanneer je daar goede sier maakt, mag dat zonder meer als een compliment worden opgevat. Als visitekaartje van de gemeente, poserend voor het prachtige stadhuis van Nieuwpoort. •4 De drie reuzen trekken door de drukbevolkte straten van Nieuwpoort. Voorop dit keer Heukelomse Mie. Dan Peer Paorel, terwijl Gèèselse Ermelindis hekkensluiter is. fietsen uit solidariteit. l/oor informatie: Harrie Smolders, 513 2403 Ik ben vaak benauwd. Wie helpt mij daarmee om te gaan? 1Haal nu de Rabox® Wielereditie.* 2. Ga internetbankieren. 3. En win de originele fiets van Erik Dekker. Door de wijze van presentatie, de muziek van FC NOTT niet te vergeten en de gemoe delijkheid van de vijftig man/vrouw/kinderen grote begeleidingsgroep stalen de drie reuzen de show. Dat weer wakkerde de vraag naar informatie aan. Daarin kon metterdaad wor den voorzien. Het Reuzengilde heeft de goede gewoonte fol ders uit de delen met daarin de achtergrond van Peer Paorel, Gèèselse Ermelindis en Heukel omse Mie. Deze folders worden steeds verzorgd door Martien Oerlemens. Hij nam zondag een nieuwe lading mee. Bovendien kon een mooie kleurenfoto worden uitgedeeld. Gesponsord door Foto Vlaminckx uit Oisterwijk. Op deze manier wordt niet alleen steeds op vrolijke manier de aandacht gevestigd op Oisterwijk, Moergestel en Heukelom, het levert de drie reuzen ook geen windeieren op. Met dit seizoen nog een paar optredens (in België) te gaan, ligt er nu al weer een optre den voor volgend jaar vast. Daar uitgenodigd worden is trouwens op zich al iets bijzonders. Nieuwpoort organiseert om de zoveel jaar een reuzenstoet. Ze hebben daar op dat vlak een naam hoog te houden. Wanneer ze daar iets reusachtigs organiseren, doen ze het goed. Dat zijn ze aan hun stand verplicht. Het mooiste spul uit de reuzenwereld paradeert daar rond voor een publiek dat zeer ontvanke lijk voor de sfeer die de reuzengroepen met zich meebrengen. Juist in die sfeer staat het Reuzengilde Oister- wijk-Moergestel-Heukelom zijn mannetje. Vanaf 1 juli is Peter Rompelberg als interim-directeur bij Rabobank De Hil ver aangesteld. De heer Rompelberg is al diverse jaren werkzaam bij de Rabo- bankorganisatie. Hij neemt de taken waar van René Coppens die afscheid van de bank heeft genomen. De heer Rompelberg zal zijn taak blijven uitoe fenen tot het moment dat de nieuwe algemeen directeur bij Rabobank De Hilver aan de slag gaat. ”Ik zie het als een grote uitdaging om deze financieel gezonde bank een bepaalde periode te mogen leiden. René Coppens gaf bij zijn afscheid aan dat ik bij een prachtige bank met een prachtig werkgebied terecht ben gekomen. En ik vind het een prettig vooruitzicht om hier enkele maanden te mogen vertoeven”, aldus Rompelberg. ’Heeft u een brochuretje’, vraagt de dame. Aan de arm van haar man slaat ze de verrichtingen gade van de drie reuzen Peer Paorel, Gèèselse Ermelindis en Heukelomse Mie. Het drietal was afgelopen zondag nadrukkelijk aanwezig in de Reuzenstoet van Nieuwpoort, een mooi stadje in de Vlaamse Westhoek. Ruim twintigduizend mensen zagen een stoet met 121 reuzen aan zich voorbijtrekken. 4 PAGINA 5 F Bel: 0800-2272596 (gratis) werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden www.astmafonds.nl Astma Fonds advieslijn informatie, coaching en adviezen op maat voor iedereen die te maken heeft met astma of COPD (chronische bronchitis en longemfyseem) ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 23 JULI 2003

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5