m vuur en vlam Qbf| soms ben je er even niet bij GUO start met digitaal reserveren voorstellingen Libellenavontuur Sfeervolle jaarmarkt in Oisterwijk Word donateur giro 222111 o Nationaal Epilepsie Fonds Van 26 juli tot en met 10 augustus Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl wennen gaan we vanmiddag met spullen uit het bos een heerlijk eigen geurtje maken. Je kunt dat echt gebruiken als je eens lekker wilt ruiken. Naderhand gaan we in het bos een echte geuren- speurtocht uitzetten. Dan ga je dus net als een vos het geurspoor volgen. Maar..of die geuren nou zo lekker zijn?? En..heb jij net zo’n goede neus als een vos?? Kom het deze middag maar eens proberen. MMMM....DAT RUIKT LEKKER! Op woensdag 23 juli om 14.00 uur is er in Be zoekerscentrum Oisterwijk een doe-middag voor kinderen van 4 t/m 7 jaar. De middag duurt tot 15.30 uur. De kosten voor deze mid dag zijn €3,- voor leden van Natuurmonu menten, niet-leden betalen €5,- Graag van tevoren reserveren bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209. Op een zonnige dag of na een lekker buitje regen kan het soms zo heerlijk ruiken in het bos. Dat komt omdat sommige planten en struiken een heerlijke geur afgeven. Óm jezelf eens te ver- 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? 0900-8212411 (€0,10 per minuut) Midden in de vakantieperiode en het toeristenseizoen wordt, op zondag 27 juli in het gezellige centrum van Oisterwijk, weer de inmiddels alom bekende Jaar markt georganiseerd. Het is dit jaar precies 650 jaar geleden dat de eerste jaarmarkt in Oisterwijk werd gehouden. Reden dus om dit jaar terug te gaan in de tijd rond 1353 en aandacht te besteden aan een stukje nostalgie. Zo zullen op de diverse terrassen Nico en Ria Haneveld, van muziekcentrum ”De Voorste Stroom”, u als echte troubadours meenemen naar grootmoeders tijd met oude liederen, begeleid door middeleeuwse instrumenten. Ook uit de jaren rond 1350, zal koetserij Berrie Kardol met zijn ouderwetse ’’paardentram” aanwezig zijn. Een vervoermiddel dat in die jaren erg veel werd gebruikt. Alle kinderen die de jaarmarkt bezoeken mogen gratis instappen om eens een ritje in de paardentram mee te maken. De werkgroep van ’’Amarant”, die mede de Kerkhovense molen in bedrijf houdt, komt op Ook distributie in Moergestel en Haaren Organisatie voor Podiumkunst Groeten Uit Oisterwijk breidt haar mogelijkhe den tot het reserveren van entreetickets gevoelig uit. Vanaf nu kunnen theater- liefhebbers ook bij GUO digitaal bestellen op website www.do.nl/guo. In het menu kunnen ze kiezen uit reserveren online of per post. Hierdoor verwacht de orga nisatie een beter bereik bij publiek dat geen GUO-theatermagazine ontvangt. Bovendien betekent de digitale uitbreiding voor internet ters een aanvullende service op maat. Met de update van haar website zet GUO tevens alle info over de bij haar optredende artiesten online, zodat bezoekers kunnen ’voorgenieten’. Evenals voorgaande jaren bouwde subsponsor Digitaal Oisterwijk de website voor GUO. HAAREN. Van zaterdag 26 juli tot en met zondag 10 augustus is het Brabantse Haaren weer in de ban van het circus. In die periode geeft het bekende Jeugd- circus IL Grigio een reeks van twintig voorstellingen. De shows worden gege ven in het circusgebouw aan de Bosse- baan in Haaren en beginnen elke mid dag om twee uur. Alles wijst er op dat het jeugdcircus IL Grigio zo goed als klaar is om aan zijn nieuwe circus seizoen te bejginnen. De schijnwerpers staan op scherp, de piste is gevuld met zand en zaagsel, touwladders en trapezes hangen vriendschap pelijk naast elkaar en de tribunes staan te wach ten op het moment waarop het hooggeëerd pu bliek er bezit van neemt. Óok aan de bedrijvig heid in het artiestenkamp is duidelijk te merken dat de landelijke première voor de deur staat. De tachtig artiesten en mooie dieren leggen de laatste hand of poot aan hun circusact, kos tuums waarvan er 140 op een rij hangen, wor den nog eens gepast, de clowns controleren of er nog voldoende ’rood’ voor hun neus in de schminkdozen zit en de spreekstalmeesteres studeert op haar teksten zodat ze over enkele dagen de circusnummers zonder spiekbriefje aan elkaar kan praten. Kortom, in Haaren draait weer het circus dat daar 42 jaar geleden werd geboren en dat sindsdien, dankzij zijn unieke programma’s, honderdduizenden circuslief hebbers naar de ’Tuin van Brabant’ wist te trekken. Het spektakel waarmee het Haarense circus volkje dit seizoen in de piste komt heet, Kayama. Een van de regisseuses van het kindercircus bracht dit vreemde woord ooit mee uit Maleisië en het betekent 'innerlijk vuur’. Met dat Kayama wil IL Grigio graag benadrukken dat, ook al bestaat het paar denspul nu meer dan veertig jaar, het cir- cusvuur in de club nog lang niet is gedoofd. Zeker zal dat bij het hooggeëerd publiek Vind je ook niet dat een libelle op een elfje lijkt? Als het mooi weer is kun je ze echrzien vliegen over de vennen. Er is zoveel moois te zien aan deze speciale insecten. Vooraf kun je de tentoonstelling over libellen bekijken in het bezoekerscentrum. Johan Heeffer laat je buiten alles zien over de libellen en de waterjuffers. En je mag zelf met een emmer en schepnet op jacht naar libellenlarven in de vennen van Oisterwijk. Kortom dit is een libellenavontuur voor als je een echte libellenkenner wilt worden. Wil je meedoen dan graag even van tevoren reserveren bij Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 521 9209. De hele maand juli is de tentoonstelling over libellen nog te zien. Op zondag 27 juli om 14.00 uur start er speciaal voor de jeugd in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar een libellenexcursie bij Bezoekerscentrum Oisterwijk. Dit libel lenavontuur in de Oisterwijkse bossen en -vennen wordt begeleid door Johan Heeffer. Hij is libellendeskundige en vertelt met veel enthousiasme over deze mooie insecten. opvallen, wanneer het tijdens een bezoek aan IL Grigio ziet hoe enthousiast de artiesten en het team van vijfenveertig volwassen mede werkers in de weer zijn om weer klassiek cir cus in de piste te brengen. GEVARIEERD PROGRAMMA Met een keur van artiesten komt het kindercir cus dit seizoen weer in de piste. Spreekstal meesteres Yvon mag maar liefst zeventien num mers aankondigen en ongetwijfeld zal ze dik wijls de woorden spectaculair, vertederend, ko misch en verrassend gebruiken. Heel verrassend is bijvoorbeeld al het openingsnummer dat voor een vurige start zorgt en waaraan zowaar marionetten meewerken. Voor een klassieke vrijheidsdressuur komt dit jaar uit de stal van IL Grigio het mooie paard Lesly. Ook is Pony Puck van de partij. Het is een deugniet die niet altijd doet wat zijn baas je van hem verwacht. Speels zijn de jonge hon den die onder de naam The Puppy Dogs in het zaagsel van de piste mogen ravotten. Graag geven de koord- en touwartiesten De Robini’s een lesje in touwtje springen en waarschijnlijk kunnen vooral de meisjes in het publiek daar nog veel van leren. Acroba ten, jongleurs, slangenmeisjes en street-dan cers, het zijn allemaal 'stars in de manege’ die hun uiterste best doen om dit jaar een geva rieerde show neer te zetten. Op grote ballen die elk bestaan uit 136 kleine stukjes aaneengelijmd hout, balanceert de groep Balansky en wat denkt u van een ritje door de piste op een fiets van enkele meters hoog met slechts één wiel? Dat en nog meer capriolen op eenwielers zijn weggelegd voor de Faratini’s. Ook koorddanseressen, antipodisten en tram polinespringers worden in het programma boekje aangekondigd. Wanneer de High-Light Sisters in de nok van het circus aan hun trapeze werken, zal het publiek zeker over ’spectacu- -» lair’ spreken en tijdens het optreden van De Molina’s en de groep Lotus Company zal men ongetwijfeld horen: ’hoe is dat mogeïijk?’ Een groep die niet weg te denken is uit het pro gramma van IL Grigio, is die van de clowns. Het zijn de Rigoletto’s die tijdens hun generale repetitie al lieten zien dat het dit jaar in de cir custent weer lachen geblazen wordt. Ook tijdens de changementen in de piste zorgen ze voor een komische opvulling. Jammer dat er altijd een moment komt waarop al die artiesten afscheid komen nemen. De IL Grigio’s doen dat tij dens een grote finale waarin ze het hooggeëerd publiek tevens hartelijk danken voor het ont vangen applaus. Tot slot krijgt ieder kind in het publiek een ballon met daarop het bekende clowntje van het kindercircus. Tip: hang de ballon boven je bed, waarschi jnlijk droom je dan van die clown of, zoals men bij het circus hoopt, van die fantastis che voorstelling in Haaren. Jeugdcircus IL Grigio speelt van 26 juli tot en met 10 augustus aan de Bossebaan in Haaren elke middag om twee uur. Extra voorstellingen op 5 en 7 augustus om 10 uur ’s morgens en op 10 augustus om 8 uur ’s avonds. Het is ver standig om telefonisch kaarten te bestellen. Circustelefoon 0411 -621215. Zondag 21 juli: onze jaarmarkt weer hun biologische producten verkopen. U kunt op de jaarmarkt zelfs een rondleiding afspreken op een tijdstip dat de molen in gebruik is, of gewoon ook even langs komen voor een kopje koffie. MTV, de Moergestelse Omroep, zal ’s morgens ’’live” vanaf de jaarmarkt de wekelijkse radio uitzending verzorgen. Uiteraard een unieke gelegenheid om eens te komen kijken en zelf mee te maken wat er bij zo’n radio uitzending allemaal komt kijken. LOVO, de Oisterwijkse lokale omroep, zendt in de middaguren ’’live” vanaf de jaarmarkt het ’’Lovo’s Zomer Festival” uit. Dit zal wor den afgewisseld met diverse sfeerbeelden vanaf de jaarmarkt. Op de markt neemt uiteraard ook de organisator van de jaarmarkt, showband Taxandria, een bijzondere plaats in met een enveloppenstand, waar uiteraard diverse leuke prijzen te winnen zijn. Tenslotte zal tegenover deze, inmiddels nos talgische enveloppenstand, wellicht het gezel ligste terras van de jaarmarkt worden ingericht. Dit terras, dat wordt geëxploiteerd door de werkgroep van de organiserende vereniging, zal gedeeltelijk in de sfeer van 650 jaar geleden worden ingericht, waarbij ook de bediening in middeleeuwse klederdracht uw consumptie zal verzorgen. Natuurlijk is er ook ruimte ingericht voor de marktkooplieden zelf! Op de jaarmarkt zullen ruim 240 kramen en verkoopwagens worden geplaatst. Daarnaast bepalen ca. 20 stand werkers, door middel van een concours, wie het beste en het meest origineel zijn waren aan de man probeert te brengen. De jaarmarkt begint om 10 uur en duurt tot 17.00 uur. De toegang is zoals vanouds geheel gratis. INFO Tot en met cabaretvoorstelling ’Alsmaar recht door’ van Zusje Voogd op zaterdag 13 decem ber gebruikt GUO De Kunstkring aan de Stationsstraat als thuisbasis. ’Hoe ik pudding ruik’ van de Brabantse cabaretier Mark van de Veerdonk op zaterdag 24 januari betekent voor GUO de openingsvoorstelling in de nieuwe theaterzaal van Tiliander. Voorwaarde is wel dat de bouw van dit nieuwe cultuurcluster aan het Lindeplein op schema blijft. In totaal brengt GUO komend seizoen 18 concerten, dans- én zangworkshops en cabaretvoorstellingen. Met de zomervakantie voor de deur begint het voor het flamenco concert op 20 september te dringen om nog te reserveren. Dat geldt des te meer voor de workshop flamenco-dans waarvoor slechts een beperkt aantal deelnemers kan inschri jven en waarvoor de reserveringstermijn eind augustus al sluit. Voor alle voorstellingen en workshops verwerkt de organisatie reserverin gen in volgorde van binnenkomst. GUO-foon: 5210175; website: www.do.nl/guo; e-mail: guo(g'parelnet.nl TENTOONSTELLING NATUURSCHILDERIJEN Tot en met 16 augustus zijn er in Bezoekerscen trum Oisterwijk prachtige acryl-en olieverf schilderijen te zien van kunstenares Ria de Rooy. In haar natuurlandschappen speelt het element water een grote rol. De Oisterwijkse vennen zijn dan ook op verschillende doeken te bewonderen. ”Om je heen kijken, geraakt worden, goed voe len wat er in je leeft, goede en slechte ervarin gen opdoen en dan steeds maar weer het gevecht aangaan om datgene wat je voelt op het doek te krijgen. Daarbij heeft de natuur in al haar facetten maar vooral het element water op mij een grote aantrekkingskracht”, aldus Ria de Rooij bij het beschrijven van het schilderpro- ces. De tentoonstelling is te bezoeken van dins dag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Voorts verwierf de podiumorganisatie zich enige armslag voor huis-aan-huis-verspreiding van haar theatermagazine in Moergestel en Haaren. Hieraan wordt op dit moment hard gewerkt. Eerder bezorgde GUO haar magazine al huis- aan-huis in de kern Oisterwijk en per post aan haar vaste bezoekers buiten Oisterwijk, maar ontbrak het aan middelen en tijd om ook daar buiten te distribueren. Nu de voorverkoop voorloopt op de begrote planning, waagt GUÖ zich buiten distributiekern Oisterwijk. De in het magazine opgenomen reserveringslijst kan nog steeds gebruikt worden. De Macht van het Kleine PAGINA 5 Epilepsie: ^GOCIRCUS VOOR GOEDE DOELEN ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 16 JULI 2003

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 5