Zomercompetitie biljarten in De Roozendries Jasper de Laat 4e op het NK jeugdwielrennen Moergestelse dartcompetitie 2003 Jeugdschaakclub Moergestel Clubkampioenschappen MTV Stokeind H.S.V. De Rietvoorn Succesvol Concours Hippique in Moergestel Je geeft om elkaar W PAGINA 7 Het bestuur Hij is vaak benauwd. Wie helpt ons daarmee om te gaan? CLUBKAMPIOENEN VAN MTV STOKEIND. HET PROGRAMMA VOOR DE VAKANTIE: 5 juli NK Mountainbike jeugdrenners in Honselersdijk, 6 juli Berghem, 13 juli Erp, 20 juli IJsselstein. .Ie .le ,3e .4e ..le ..3e ..4e ..6e ..7e „8e ..9e 13e WEDSTRIJDEN DEZE WEEK Woensdag 2 juli; Veerkes Z - Veerkes M; Café Cambrinus - Veerkes A; One hundred and Epi - Epi 1. Donderdag 3 juli; Veerkes J - ’t Draaiboompje. Vrij deze week is Plok. Astma Fonds advieslijn voor iedereen die te maken heeft met astma of COPO Bel: 0800-2272596 (gratis) werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nt postbus 5. 3830 AA leusden www.astmafonds.nl kankÉrbestbiiding ’DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 9 JULI 2003 We hebben er nu alweer de helft van de zomercompetitie op zitten. Het is de eerste 3 maanden in de top van de rang lijst echt ’stuivertje wisselen’ geblazen. Sjef op ’t Hoog heeft de eerste 2 maanden lange tijd de eerste plaats bezet, maar nu halverwege is hij afgedaald naar de derde plaats. Dus is er nog volop spanning onder deze biljarters. Om ’n indruk te krijgen over deze situatie volgt hieronder ’n kleine weergave in de kop van de ranglijst, waarin achter de namen tussen haak jes de vorige tussenstand van 1 juni is vermeld. CONCOURS AGENDA JULI/AUGUSTUS Omdat ’De Gèsselse’ een drietal weken niet verschijnt, publiceren wij bij deze alle wed strijden tot en met augustus. Op 12 juli wordt het korpsconcours op de Zandpunt gehouden, van 13.00-16.00 uur. Na afloop koffietafel. Op zondag 13 juli wordt er op de Zandput gevist om de Rietvoombeker, van 8.30-11.30 uur. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstri j d bijJan Rokven, 5133122 of Hans van Esch 0499-571189. OVERIGE WEDSTRIJDEN: 17 augustus: Klaore beker aasvrij 30 augustus: Werphengelconcours jeugd KONINGSVISSEN Er is weer geschiedenis geschreven binnen de visclub. Voor de tweede keer in haar bestaan (1931) is er een visser die zich keizer mag noe men van hengelsportvereniging de Rietvoorn. Jan Rokven heeft in totaal 5 keer het konings- vissen gewonnen en heeft deze titel verdiend. Jan, van harte proficiat met deze uitstekende prestatie, in de najaarsvergadering zullen we je nog speciaal eren!! Rest ons nog alle leden een heel fijne en veili ge vakantie toe te wensen. Dames enkel: Cat. 5: Imke Denissen; Cat. 6: Anita van Cuyck; Cat. 7: Tanja van Trier; Cat. 7+: Leny van de Loo; Cat. 8: Gabi van Hooff; Cat. 8+Riet van Cuyck; Cat. 9: Helen Mutsaars. Heren enkel: Cat. 5: Ruud Linkels; Cat. 6: Rob van der Heijden; Cat. 7: Jim Zijlstra; Cat. 7 Ad Rijnen; Cat. 8: Arjan van Kempen; Cat. 8+: Theo Colsen; Cat. 9: Cas Lapien. Gemengd dubbel: Cat. 5: Leon tine van Spaendonck en Marcel van den Aker; Cat. 6: Mieke Vissers en Jan van Kerkoerle; Cat. 6+Joke Linschoten en Wim Willems; Cat. 7: Annie Jaszewski en Jim Zijlstra; Cat. 7 Mien Koster en Marc Geerts; Cat. 8: Gabi van Hooff en Edwin van Hooff. De komende twee woensdagavonden (9 en 16 juli a.s.) mogen alle Moergestelse basisschool kinderen - die schaken een leuk spelletje vin den - gratis komen schaken; er wordt alleen nog maar geschaakt voor de lol. Geen prijzen dus. Nieuwe geïnteresseerde kinderen kunnen gratis schaakles krijgen ter kennismaking met het edele denkspel. Adres clubgebouw JSC Moergestel: Scouting- gebouw ”Den Donk”, Bosstraat la te Moergestel. Tijdstip: woensdag van 18.30 tot 20 uur. Inlichtingen over het jeugdschaak in Moergestel bij Tom Leermakers. Tel. 528 8173. E-mail: t.leermakers@planet.nl René Dirkx met Isovlas Atleet, klasse L...13e Namens de organisatie willen we jullie van harte feliciteren met de behaalde resultaten en wellicht tot volgend jaar. UITSLAGEN PONY’S 29 JUNI OISTERWIJK Marleen van der Aa, E-Z2, 371 pnt Anita Roozen, D-B, 161 pnt Renee van de Sande, D-Ll, 167 pnt Joyce van Opbergen, E-L2, 163 pnt Anne van Dijk, D-L2,149 pnt Kim van der Aa, D-B, 139 pnt Chantal van Opbergen, D-L2, 145 pnt Lieke de Pina, D-B, 147 pnt_ Het Viertal werd 5e met 154 punten Alle ruiters en amazones succes op de volgende wedstrijden. Op 14 juni werd het Nederlands Kampioenschap georganiseerd in Almelo. Jasper startte in categorie 2. Van 16 juni t/m 29 juni zijn op de tennisbanen van MTV Stokeind de clubkam- pioenschappen senioren in de dames- en heren enkelspelen en de gemengd dub bels gehouden. In de diverse categorieën is er volgens het poulesysteem gespeeld. Aangezien er op sterk te ingedeeld was, zijn er veel spannende wed strijden gespeeld waarbij een 3e set vaak de beslissing moest brengen. Gelukkig waren de weersomstandigheden prima zodat alle wed strijden zonder onderbreking op de geplande dagen uitgespeeld konden worden, en er ook voor de wedstrijden die op het late uur werden gespeeld vaak nog veel belangstelling was. Nadat alle poulewedstrijden waren gespeeld werd er verder gespeeld met kruisfinales. In het laatste weekeind werden op zaterdag de kwart- en halve finales afgewerkt en op de zon dag alle finales in de diverse categorieën. Zo kwam het voor dat verscheidene personen in dit laatste weekeind veel wedstrijden moesten spelen. Ook op deze laatste speeldag werd er met volle inzet gespeeld om de winst en daarmee het clubkampioenschap. Mede door het voortreffe lijke weer was er een grote opkomst van toe schouwers die de finalisten kwamen aanmoe digen. Door de goede organisatie van de TC en de goede zorgen van de paviljoencommissie kunnen we terugzien op een zeer geslaagd toernooi. keurig voorin het peloton maar kon in de laat ste ronde zijn positie niet handhaven. Werd weer 22e. Op 15 juni nam hij deel aan de ronde van Nuland en reed samen met een andere deelnemer achter de 5 koplopers aan. Jammer genoeg kwam het peloton de laatste ronde terug maar kon hij nog naar een mooie 10e plaats sprinten. Met de Komtoer van Moergestel sprintte Kay met de eerste renners voor de overwinning naar een 6e plaats, zodat er in de thuiswedstrijd het beste resultaat werd gereden. Bas Persoons rijdt in de oudste jeugdcategorie en gaat steeds beter presteren. Een podiumplaats heeft hij nog niet behaald omdat zijn eind sprint nog niet zo snel is. In een klein kop- groepje moet dat vast nog een keer lukken. De resultaten: Nieuwkuyk 5e, Hel van Netersel 10e, Lieshout landelijk jeudtoemooi 9e, Schijn- del 5e, Tilburg ronde van de Reeshof 10e, Kom toer van Moergestel 15e. Stijn de Laat rijdt steeds zijn wedstrijden uit in categorie 4 maar moet met het verdelen van de prijzen de andere renners nog steeds voor laten gaan Nieuwkuyk 21e, Hel van Netersel 31e, Veldhoven 23e, Tilburg ronde van de Reeshof 17e, Komtoer van Moergestel 18e, Huybergen landelijk jeugdtoernooi 30e. Djago Smits heeft een periode geen wedstrij den gereden en is door zijn leeftijd naar een hogere categorie over moeten gaan en rijdt voortaan in categorie 4 samen met Kay Welten en Stijn de Laat. Met de komtoer van Moergestel reed Djago voor het eerst met de jongens van 11 jaar. Het tempo van het peloton was voor hem nog te hoog, maar hij reed met een achtervolgend groepje de wedstrijd uit. Na het startschot werd meteen een hoog tempo gereden en Jasper wist zich goed voorin het peloton te handhaven. Door het hoge tempo werd iedere ontsnapping te niet gedaan en een massasprint vond plaats. Na een spannende aankomst kon Jasper net niet voorbij de eerste renners komen en moest een finishfoto bekeken worden om te bepalen wie de eerste plaatsen be haalde. Een 4e plaats was het resultaat waarmee Jasper tevreden huiswaarts kon gaan. De weken vooraf gaande aan het kampioen schap liet Jasper zien over een goede condi tie te beschikken. Overwinningen werden behaald op 29 mei in Schijndel en op 1 juni in Veldhoven. De overige resultaten: 11 mei Nieuwkuijk 5e, 25 mei Lieshout Landelijk Jeugdtoernooi 2e, 18 mei Hel van Netersel 3e, 8 juni Tilburg ronde van de Reeshof 2e, 22 juni Komtoer van Moergestel 3e, 29 juni Huy bergen landelijk jeugdtoernooi 3e. Kay Welten is in april begonnen met de wed- strijdtraining bij wielerclub Pijnenburg. Bij een tijdrit op het clubparcours wist hij van zijn trainingsgroep de snelste tijd te rijden. In Veldhoven op 1 juni reed Kay zijn eerste wed strijd bij de K.NWU in categorie 4 en behaalde met 45 deelnemers een mooie 22e plaats. In Tilburg met de ronde van de Reeshof reed hij Veerkes J neemt door een 7-3 overwin ning op Veerkes A de koppostie weer over van Epi 1. Maar de verschillen in de top 3 blijven zeer klein dus er kan nog vanalles gebeuren. Er zijn deze week weer 2 hoge uitworpen te melden. De eerste werd gegooid door Youri Jaszews ki (Veerkes J) 86 en de tweede door Kees Kouwenberg (Plok) 89. Uitslagen speelweek 12: Veerkes A - Veerkes J 3-7; ’t Draaiboompje - One hundred and Epi 7-3; Veerkes M - Plok 5-5; Epi 1 - Café Cambrinus uitgesteld. Stand na speelweek 12: 1. Veerkes J 9-60; 2. Epi 19-56; 3. Veerkes Z 9-56; 4. ’t Draaiboompje 10-53; 5. Plok 10-53; 6. Veerkes M 10-53; 7. R.S.V. Fevior heeft drie weekenden op een rij drie schitterende concoursen geor ganiseerd voor de paarden en pony’s. In het eerste weekend van 14 en 15 juni werd een dressuurwedstrijd voor de pony’s gehouden waar alle klasse aan deelnamen. Ook onze eigen ruitertjes hebben op deze wed strijd verdienstelijk gepresteerd: Joyce van Opbergen, E-L2,180 pnt Anita Roozen, D-B, 172 pnt Chantal van Ópbergen, D-L2,174 pnt Lieke de Pina, D-B, 160 pnt Renee van de Sande, D-Ll, 154 pnt5e Anne van Dijk, D-L2,169 pnt6e In het tweede weekend van 21 en 22 juni werd een dressuurwedstrijd voor de paarden gehou den. Ook hier werden goede resultaten behaald: Jacky Raaijmakers met Odelise, L26e Veerkes A 10-50; 8. One hundred and Epi 11- 31; Café Cambrinus 10-28. Ranglijst 180-worpen; 1. Roy van Riel (Veerkes J) lx; 2. Stefan Geerts (Veerkes A) lx; 3. Rob van der Pluijm (Veerkes J) lx. Ranglijst uitworpen boven 75; 1. Robert Wolfs (’t Draaiboompje) 146; 2. Stefan Geerts (Veerkes A) 115; 3. Stefan Geerts (Veerkes A) 114; 4. Bas Kerkhof (One hundred and Epi) 104; 5. Peter Geerts (Veerkes A) 94. De huidige tussenstand op 1 juli is nu: 1. Jaq. De Roos (3); 2. Hein van Herck (4); 3. Sjef op ’t Hoog(l); 4. Jan van Haaren (2); 5. Piet Kemps (7); 6. Bart Welten (5). Vermeldenswaardig is wel de snelle opmars van Jan Hoeven die in ’n maand tijd maar liefst van de 15e plaats naar de 10e plaats is opge schoven. Er is nog 3 maanden te gaan in deze zomercom petitie en nog niemand die de einduitslag kan voorspellen. Afgelopen woensdag werd het jeugdschaakseizoen afgesloten met een prijs en diplo- ma-uitreiking. De nieuwe clubkampioen is Mitch van Dijk (van BS ’’Hertog Jan”); de laatste twee maan den verloor hij geen enkele partij tijdens de club- competitie. Vol trots nam hij de wisselbeker en de kampioensbeker in ontvangst. Op nummer twee eindigde de talentvolle en zeer jeugdige Tim van de Ven (7 jaar jong en ook leer ling van de ’’Hertog Jan”); hij verloor alleen een keertje van Mitch, dus werd Tim terecht tweede. Nog een ’’Hertog Janner” werd derde bij de clubkampioenschappen, namelijk Bram Won- nink. Wij denken dat Bram wel eens ”dè jeugdscha- ker van 2003/2004” zou kunnen worden. Gedurende het afgelopen seizoen mocht de jeugdleider diverse jeugdschaakdiploma’s uit reiken aan vele jeugdschakers. Afgelopen woens dag kon hij de volgende jeugdschakers dolge lukkig maken met een jeugdschaakdiploma: Van 9 t/m 17 augustus a.s. organiseert MTV Stokeind een open tennistoernooi 35+ voor de damesdubbel, herendubbel en gemengd dubbel in de categorieën S-6-7-8. Men kan hier nog voor inschrijven tot 21 juli. Stap 1: Elke en Britt Mutsaards, Mick Won- nink, Kars Welten en Thomas van Vechel. Stap 3: Julian Hogervorst en Erik van der Heijden. Jasper de Laat op het hoogste podium in Schijndel. In het laatste weekend van 28 en 29 juni werd een grote springwedstrijd voor de paarden geor ganiseerd, die voor de eerste keer professioneler werd opgezet dan de afgelopen jaren. Er waren vele extra prijzen die door de sponsoren beschik baar werden gesteld, waarvoor onze hartelijke dank. Ook hier werden prijzen behaald door onze eigen leden: Paul Donkers met klasse L6e Paul Donkers met Rico, klasse M3e Paul Donkers met Idylle, klasse Z/ZZ5e Paul Donkers met Mirella, klasse Z/ZZ3e Frans Burgers met Pegasus, klasse 77777. ....4e Nedataodse Kjr*at>«n»d»>g kranen MMnwu Fonds IKWFI PosdXB 75J08. 1070 AM Amssenian E rnM Mo«Unl 1 Vragen ow Mnke.' Bel pees KWF Hulp en kifamwMdjn 0800 022 66 22 Giro 26000 wwwkw*ert>esmi<*ngnl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2003 | | pagina 7